Νέο σύστημα αξιολόγησης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καλό δεν είναι όμως?
Τέσπα. Σκέφτηκα και κάτι άλλο. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι υλοποιήσημο.
4 τετραγωνάκια. ένα με φανερό +, ένα με φανερό -, ένα με κρυφό + και ένα με κρυφό -. Ή να επιλέγει ο χρήστης από τον πίνακα ελέγχου αν θα φαίνονται οι ψήφοι του.
Γιατί θες ΤΟΣΟ πολύ να μην φαίνονται οι ψήφοι σου;
Κρίμα δεν είναι να επικροτείς το μήνυμα κάποιου και να μην το βλέπει;
Δεν είναι καλό να μην έχεις το θάρρος της γνώμης... :/:
Αν αρχίσουμε να προσθέτουμε και άλλα κουμπάκια, θα γίνει πολύ πιο πολύπλοκο και δύχρηστο το σύστημα για τους αρχάριους χρήστες.

@io-io: Όχι δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί θες κάτι τόσο μπερδεμένο, τη στιγμή που κανείς δεν σε υποχρεώνει να ψηφίσεις αν δεν θες.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Απλά θα μ'άρεσε να υπάρχει κάθε δυνατή επιλογή.
Οκ, αν δεν θέλει κανείς άλλος, ξεχάστε τις προτάσεις μου.
Με τον Internet Explorer τι γίνεται όμως? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Επισης συμφωνω με αυτον που ειπε (βαριεμαι να ψαξω ποστ:P) να φαινονται και οι αρνητικοι ψηφοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Γιατί θες ΤΟΣΟ πολύ να μην φαίνονται οι ψήφοι σου;
Κρίμα δεν είναι να επικροτείς το μήνυμα κάποιου και να μην το βλέπει;
Δεν είναι καλό να μην έχεις το θάρρος της γνώμης... :/:

Το κάρμα ήταν ένα σύστημα που δημιούργησε αρκετές εντάσεις και διαξιφισμούς.

Στο κάρμα γιατί δεν φαινόταν οι ψήφοι?
Και δεν το ήθελα ΤΟΣΟ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν είναι καλό να μην έχεις το θάρρος της γνώμης... :/:


Αυτο δεν ισχυει και για οταν ψηφιζουμε καποιον αρνητικα? Γιατι να μην φαινεται ΚΑΙ αυτο?




Πολυ καλο παντως, καλυτερα απο το καρμα το οποιο μπορει να μην ειχα ποτε χρησιμοποιησει αλλα μου φαινοταν καπως. :ermm: Μπραβο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όλα οκ και με firefox και με internet explorer 7! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@misslittledevil: Τα θετικά αποφασίστηκε να φαίνονται μετά απο ψηφοφορία της ΟΔ, έτσι ώστε να μειωθούν τα μηνύματα σε στυλ "+1".
Ενώ αν κάποιος διαφωνεί, λογικά θα μπει στον κόπο να τεκμηριώσει την άποψη του.
Επίσης αν ψηφίζεις κάποιον θετικά, γιατί να μην το δει και να χαρεί; Κρίμα δεν είναι;

@shaman: Δεν μπορώ να αναπαράγω το πρόβλημα, και απ'οτι βλέπω φαίνεται να είναι μεμονωμένο. Δοκίμασε να ψάξεις τα temporary internet files και αν βρεις κάποιο αρχείο με όνομα "esteki_thumbsrating.js" διέγραψε το και ξαναδοκίμασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πολύ ωραίο σύστημα. Καλύτερο από κάρμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
@shaman: Δεν μπορώ να αναπαράγω το πρόβλημα, και απ'οτι βλέπω φαίνεται να είναι μεμονωμένο. Δοκίμασε να ψάξεις τα temporary internet files και αν βρεις κάποιο αρχείο με όνομα "esteki_thumbsrating.js" διέγραψε το και ξαναδοκίμασε.

Μα δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα. Έχω ψηφίσει θετικά το ποστ του Μπιλ, νόμιζα ότι θα καταλάβαινες γιατί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εχω μια ερωτηση/ιδεα. Ειναι εφικτο, να μπορουμε να ψαχνουμε θεματα/ποστς με συγκεκριμενη βαθμολογια ; Ή εστω με βαθμολογία απο ενα αριθμο και ανω ; Να μπορει δλδ κανείς να βρει γρηγορα, καλα θεματα. Και αυτο να μπορει να συνδυαστει και ανα μελος.

πχ ποστ της ΚΕ με αξιολογηση πανω απο 2 ?
Μηχανη αναζητησης: ....μουμπλε...μουμπλε.....μμμ.....βρεθηκαν 54 ποστς (λιστα απο κατω).

πχ. ποστ του Λόριεν με αξιολογηση πανω απο 1 :
Μηχανη αναζητησης : Χαχαχαχαχαχαχαχαχα ! καλό, καλό, εχετε χιουμορ! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
πχ ποστ της ΚΕ με αξιολογηση πανω απο 2 ?
Μηχανη αναζητησης: ....μουμπλε...μουμπλε.....μμμ.....βρεθηκαν 54 ποστς (λιστα απο κατω).

Ε αυτό γίνεται και τώρα. Κάθε ποστ της ΚουΕ είναι καταδικασμένο να παίρνει 4-5 θετικές ψήφους από την πρώτη μέρα, οπότε πάτα να δεις όλα τα ποστ της και είσαι έτοιμος :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εχω μια ερωτηση/ιδεα. Ειναι εφικτο, να μπορουμε να ψαχνουμε θεματα/ποστς με συγκεκριμενη βαθμολογια ; Ή εστω με βαθμολογία απο ενα αριθμο και ανω ; Να μπορει δλδ κανείς να βρει γρηγορα, καλα θεματα. Και αυτο να μπορει να συνδυαστει και ανα μελος.

πχ ποστ της ΚΕ με αξιολογηση πανω απο 2 ?
Μηχανη αναζητησης: ....μουμπλε...μουμπλε.....μμμ.....βρεθηκαν 54 ποστς (λιστα απο κατω).

πχ. ποστ του Λόριεν με αξιολογηση πανω απο 1 :
Μηχανη αναζητησης : Χαχαχαχαχαχαχαχαχα ! καλό, καλό, εχετε χιουμορ! :hehe:
Πολύ καλή ιδέα! Θα την έχω υπόψιν για το μέλλον! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρόσεξα κάτι, γιατί η θετική ψήφος είναι φανερή και η αρνητική όχι; δεν θα μπορούσαν να είναι και τα δύο φανερά; με αυτό τον τρόπο κάποιος φανερά μπορεί να "γλύφει" με την ψήφο του για να έχει την έυνοια των άλλων και μπορεί να καρφώνει αβέρτα αυτούς που δεν γουστάρει έτσι για την πλάκα του...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Πρόσεξα κάτι, γιατί η θετική ψήφος είναι φανερή και η αρνητική όχι; δεν θα μπορούσαν να είναι και τα δύο φανερά; με αυτό τον τρόπο κάποιος φανερά μπορεί να "γλύφει" με την ψήφο του για να έχει την έυνοια των άλλων και μπορεί να καρφώνει αβέρτα αυτούς που δεν γουστάρει έτσι για την πλάκα του...:hmm:

Το εχω αναφερει κι εγω, και εχει απαντησει η Μισελ. Δες το ποστ της Ν 70 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρόσεξα κάτι, γιατί η θετική ψήφος είναι φανερή και η αρνητική όχι; δεν θα μπορούσαν να είναι και τα δύο φανερά; με αυτό τον τρόπο κάποιος φανερά μπορεί να "γλύφει" με την ψήφο του για να έχει την έυνοια των άλλων και μπορεί να καρφώνει αβέρτα αυτούς που δεν γουστάρει έτσι για την πλάκα του...:hmm:
Μα η ΟΔ βλέπει και τις αρνητικές ψήφους (οι απλοί moderators μόνο στα φόρα που συντονίζουν). Οπότε αν παρατηρηθεί κάτι τέτοιο, θα πέσουν ποινές και θα μπουν περιορισμοί στο σύστημα.
Όπως είπα και στο πρωτο ποστ, στην αρχή το αφήνουμε χωρίς περιορισμούς, ελπίζοντας να χρησιμοποιηθεί ώριμα. Αν διαπιστωθεί ότι δεν υπάρχει αρκετή ωριμότητα για συνετή χρήση του, θα μπουν περιορισμοί, όπως συνέβη και με το κάρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμ...βασικα εγω θα ηθελα να υπαρχει μια λιστα με το τι μηνυματα εχω βαθμολογησει και κατα ποιον τροπο (θετικα ή αρνητικα):whistle:


..και ενα καπουτσινο βανιλια
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Εγω, για να ειμαι ειλικρινης, μπερδευτηκα!

Αρχικα, μπηκα στο θεμα με σκοπο να σχολιασω οτι δεν μου αρεσει καθολου το νοημα της ολης ιδεας, αφου ειχα δει πρωτα καποιες μερες το πως λειτουργει. Μου φαινοταν οτι ο καθενας (θα) ψηφιζει αρνητικα τα posts με τα οποια διαφωνει ιδεολογικα, ή με τα ατομα που τα γραφουν, και απλα θα στιγματιζονται ιδεες και ατομα.

Αφου, ομως, μπηκα στο θεμα, μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι δεν θα επρεπε να φαινονται αρνητικες βαθμολογιες μηνυματων, παρα μονο οι θετικες, και επισης οτι τα μηνυματα με αρκετη βαθμολογια θα φαινονταν μονο μετα απο "εγκριση" του χρηστη. Αλλα εγω βλεπω κανονικα αρνητικες βαθμολογιες σε μηνυματα! :worry: Δεν καταλαβα καλα, ή υπαρχει καποιο bug; :redface:

Οπως και να χει, ειτε τελικα συμφωνω ειτε διαφωνω με την ιδεα, ομολογω οτι η υλοποιηση μου φανηκε αρκετα ελκυστικη, κυριως λογω της απλοτητας και της λιτοτητας της. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αλλα εγω βλεπω κανονικα αρνητικες βαθμολογιες σε μηνυματα! :worry: Δεν καταλαβα καλα, ή υπαρχει καποιο bug; :redface:

Ψήφισα αρνητικά το μήνυμα για δοκιμή. Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot μ' αυτό που βλέπεις;
(Απ' όσο ξέρω, μόνο τα θετικά πρέπει να βλέπεις :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εννοείς ότι βλέπεις τα usernames που έχουν ψηφίσει αρνητικά;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top