Θα μένατε ποτέ στις ΗΠΑ;

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Why not?
Έχω συγγενείς στην Καλιφόρνια, αλλά θα μου άρεσε περισσότερο να μένω στην πολιτεία του Texas. :)
Μ'αρέσουν και οι Αμερικάνοι, είναι ακομπλεξάριστοι σε κάποια πράγματα και γενικά είναι πολύ ότι να 'ναι και τρελιάρηδες.:P



Τρελιάρηδες είμαστε και εδώ, για το ακομπλεξάριστοι δεν παίρνω όρκο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τρελιάρηδες είμαστε και εδώ, για το ακομπλεξάριστοι δεν παίρνω όρκο :P

Αυτό ξαναπές το :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Θα πήγαινα αν είχα συγγενείς. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Θα προτιμούσα να πάω Καλιφόρνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θέλω σαν τρελλή. Έχω ακούσει διάφορα πράγματα (κυρίως από την Christinelle), και ήδη την έχω ερωτευτεί.
Τον Ιούνιο θα πάω Νέα Υόρκη και μακάρι να μετακομίσω μόνιμα, γιατί όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αν πήγαινα και ταίριαζα με την νοοτροπία εκεί, γιατί να μην έμενα; Αλλά δεν ξέρω και πως είναι η κατάσταση, μπορεί να μην ταίριαζα εκεί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Με τπτ στο κοσμο δεν θα πηγαινα να ζησω στις ΗΠΑ!!!Πρωτα απο λα μου αρεσει η ζωη μ στην Ελλαδα και αγαπω πολυ την χωρα μ ,δευτερων δε μου αρεσεουν οι ηπα σαν περιβαλλον και οταν ενοω περιβαλλον θελω να πω την μεγαλη πολισυχναστη πολη!Τριτων οι εγκληματικοτιτα στις ΗΠΑ ειναι τεραστια και συμβαινουν πολλα ατυχηματα τηυν ημερα!Και αυτο που με τρελενει περισσοτερο ειναι πως καθε 15 δευτερολεπτα στις ΗΠΑ ξυλοκοπειτε μια γυναικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
νεα υορκη θελω να παω σιγουρα
πρωτα πως ειναι αλλα και καλιφορνια οπως ειπαν μερικοι
και το σιατλ καλο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Με τπτ στο κοσμο δεν θα πηγαινα να ζησω στις ΗΠΑ!!!Πρωτα απο λα μου αρεσει η ζωη μ στην Ελλαδα και αγαπω πολυ την χωρα μ ,δευτερων δε μου αρεσεουν οι ηπα σαν περιβαλλον και οταν ενοω περιβαλλον θελω να πω την μεγαλη πολισυχναστη πολη!Τριτων οι εγκληματικοτιτα στις ΗΠΑ ειναι τεραστια και συμβαινουν πολλα ατυχηματα τηυν ημερα!Και αυτο που με τρελενει περισσοτερο ειναι πως καθε 15 δευτερολεπτα στις ΗΠΑ ξυλοκοπειτε μια γυναικα:)

Οι ΗΠΑ δεν ειναι η Νεα Υορκη, υπαρχουν εκατονταδες μεγαλες πολεις, με παρκα, μεγαλες λεωφορους κλπ που εμεις ουτε στα ονειρα μας δν εχουμε δει.

Η εγκληματικοτητα στις ΗΠΑ εχει μειωθει σε πολυ μεγαλο βαθμο και αυτο παλι ειναι γενικο γιατι μιλαμε για μια χωρα με πληθυσμο οσο η Ευρωπαικη Ενωση.

Η απαντηση φυσικα ειναι ναι, αλλα βεβαια οχι με οποιεσδηποτε συνθηκες. 1) Καλη δουλεια 2) Περιοχη με κλιμα αλα Βορεια Ευρωπη, πχ Σικαγο, Βοστωνη κλπ. 3) Σχετικα ευκολη προσβαση σε αεροδρομιο με πτησεις προς την Ευρωπη, γιατι καλως ή κακως ολοι εχουμε κατι εδω και δν μπορουμε να τα παρατησουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
τώρα έτσι όπως είμαι ότι πρέπει μου ακούγονται οι ΗΠΑ...πολύ θα θελα να την έκανα προς τα εκεί! Στην Αϊόβα θα θελα να παω... απλώς γτ είχα δει μία ταινία που μ αρεσει κ γυρίστηκε εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Από μικρός έχω όνειρο να πάω California, στο Los Angeles και να επισκεφτώ όλη την Δυτική Ακτή, από τον βορρά ως τον νότο. Όσον αφορά το αμερικάνικο όνειρο βέβαια, πρόκειται για την μεγαλύτερη απάτη, όποιος έχει αμφιβολίες μπορεί να ρωτήσει τις ορδές των αστέγων που παλεύουν να ζήσουν από τα συσσίτια να του πούνε την γνώμη τους για την χώρα της ευκαιρίας! Και μην ξεχνάμε πως μιλάμε για το μοναδικό σύγχρονο κράτος στον κόσμο ΔΙΧΩΣ δημόσιο σύστημα υγείας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα ήθελα να πάω τώρα να έμενα δεν ξέρω, μπορεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μασαχουσέτη ή Ιλινόι με 1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Washington παιδια μου,χωρις δευτερη σκεψη ουτε καν πρωτη σκεψη.....πηγα για 2 βδομαδες και εμεινα εκπληκτος.
Μακρια απο Νεα Υορκη παρ'ολα αυτα εκτος αν εχεις καποια φετιχ και θες να βρισκεσαι ανα πασα ωρα και στιγμη διπλα σε χιλιαδες ανθρωπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
γιατι οχι, αν με δεχόντουσαν στο MIT:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Αμερική είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα αν δεν έχεις συγγενείς,στην Αμερική ή θα είσαι πλούσιος ή φτωχός,πάντως αν μπορούσα να πάω θα επέλεγα Νέα Υόρκη :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Οοοο ναί απ'τη στιγμή που έχεις και κάποιο συγγενή εκεί. Δαγκωτό θα το έκανα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Με δουλεύεις ...ένα από τα μακρινά μου όνειρα είναι να πάω κάποια στιγμή στην Αμερική! :P :P
Δε με νοιάζει που ακριβώς ..οπουδήποτε!
Θα έλεγα πως είναι ένα από τα όνειρα ζωής μου...Αμερική και Αυστραλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερη χώρα (ομοσπονδία χωρών) ως προς την ποιότητα ζωής. Όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δν μπορεις να την κρινεις σαν μια χωρα, δν ειναι παντου ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ναι, θα ήθελα να ζήσω ΗΠΑ..
Το γεγονός ότι είναι μία πολύ μεγάλη χώρα σε έκταση, αλλά και το γεγονός ότι κάθε πολιτεία έχει τα δικά της χαρακτηριστικά κάνει την διαμονή στις ΗΠΑ πολύ ενδιαφέρουσα.
Από πολιτείες θα ήθελα να επισκεπτώ Νέα Υόρκη, Μασαχουσέτη (Βοστονη..), Κοννέκτικατ, Καλιφόρνια για διακοπές(αξιοθέατα),σπουδές.
Επίσης Hawaii,Νεβάδα,Miami για ξεκούραση και διασκέδαση.
Αλάσκα για το φυσικό τοπίο.

Αυτά είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top