Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ούτε σας παρεξένεψε πως ο σαμαράς έδωσε την εντολή
στον δένδια για την αποστολή των 32 φακέλων στην δικαιοσύνη
λίγο πριν συναντήσει την American Jewish Committee (AJC) στην αμερική.

και ναι, εγκληματική οργάνωση η χα,
αλλά όχι και συνταγματικό τόξο οι υπεύθυνοι για 2500 αυτοκτονίες τα τελευταία 4 χρόνια,

μη τρελαθούμε κι'όλας!

Ελα μου ντε, ξαφνικα θυμηθηκε η κυβερνηση να συλλαβει τη χρυση αυγή...ποσα γινονται για το θεαθηναι να καλυπτουν δικες τους πομπες και να περνανε τις δουλιτσες τους στα μουλωχτα...και ποιος ξερει τι νεο μνημονιο ετοιμαζεται να μας πλασαρουν ως το ''τελευταιο μνημονιο''...και ποιος δινει τις εντολες για το ποτε θα γινει συλληψεις; αλλο κεφαλαιο αυτο πολυ μεγαλο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε, σοβαρά; "Αναγνωρίζω τον γραφικό μου χαρακτήρα, αλλά δεν θυμάμαι αν το έχω γράψει εγώ"; :fool: Δηλαδή με πιο επιχείρημα επιπέδου δημοτικού πεθαίνεις ρε φίλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ελα μου ντε, ξαφνικα θυμηθηκε η κυβερνηση να συλλαβει τη χρυση αυγή...ποσα γινονται για το θεαθηναι να καλυπτουν δικες τους πομπες και να περνανε τις δουλιτσες τους στα μουλωχτα...και ποιος ξερει τι νεο μνημονιο ετοιμαζεται να μας πλασαρουν ως το ''τελευταιο μνημονιο''...και ποιος δινει τις εντολες για το ποτε θα γινει συλληψεις; αλλο κεφαλαιο αυτο πολυ μεγαλο:confused:


merry, να σου πω, τα παιδιά τα δικαιολογώ,
είναι ακόμη υπό την προστασία της οικογένειάς τους, είτε σαν μαθητές, είτε σαν φοιτητές,
μη έχοντας την ευκαιρία να γνωρίσουν ακόμη την πραγματική βία και αμπελοφιλοσοφούν (χωρίς ειρωνεία)

αυτή που σου στερεί το σπίτι και τους κοπους μιας ζωής για χρέη 200ε στην εφορία,
που σου κόβει το ρεύμα,
που δεν σου δίνει τη δυνατότητα να φερθείς στους γονείς σου, όπως σου φέρθηκαν αυτοί
όταν είχες εσύ ανάγκη,
που φοβάσαι μη βήξει το παιδί γιατί δεν έχεις λεφτά για αντιβίωση,
που διαβάζεις 10 χρόνια για 280ε και για να βρεις μεροκάματα θα
πρέπει να σου πιάνει τον κώλο ο κάθε προϊστάμενος,
που δουλεύεις για 12 ώρες καιπληρώνεσαι 8, όταν και όποτε,
που φεύγεις στο εξωτερικό αφήνοντας πίσω οικογένεια, φίλους, όχι για καλύτερη ζωή,
αλλά για να επιβιώσεις.
που αφήνεις την περιουσία σου στο δρόμο και δεν ξέρεις τι θα βρεις το πρωϊ,
που φεύγεις από το σπίτι για δουλειά και δεν ξέρεις αν γυρνώντας βρεις μόνο τις καρέκλες,
που δουλεύεις μια ζωή και στο τέλος θα σου πούνε συγνώμη κάναμε λάθος, δεν έχουμε να σου
δώσουμε όσα υπολόγιζες,
που στη δουλειά είσαι μεγάλος και πολυέξοδος υπό αντικατάσταση μετά τα 30,

μπροστά στη πραγματική βία, η χα θα σας φαίνεται παιδική χαρά,
(είμαι σίγουρος πως δεν θα τη θυμάστε καν)

αν οι ψηφοφόροι της χα είναι φασίστες,

οι ψηφοφόροι νδ, πασόκ, είναι οι μεγαλύτεροι εγκληματίες που γνώρισε ποτέ η ανθρωπότητα
σε καιρό ειρήνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi:
ούτε σας παρεξένεψε πως ο σαμαράς έδωσε την εντολή
στον δένδια για την αποστολή των 32 φακέλων στην δικαιοσύνη
λίγο πριν συναντήσει την American Jewish Committee (AJC) στην αμερική.

και ναι, εγκληματική οργάνωση η χα,
αλλά όχι και συνταγματικό τόξο οι υπεύθυνοι για 2500 αυτοκτονίες τα τελευταία 4 χρόνια,

μη τρελαθούμε κι'όλας!

Δεν νομίζω ότι ο Σαμαράς ήθελε να τους διαλύσει, όπως φάνηκε καθαρά με την διάλυση της Χρυσής Αυγής δεν υπήρχε κανένα κέρδος για την Νέα Δημοκρατία ούτε καν δημοσκοπικό, σκοπός του ήταν περισσότερο η συνεργασία μετά τις εκλογές αφού πάρουν και οι δυο μαζί όσο το δυνατό ψηλότερα ποσοστά. Οι Χρυσαυγίτες γνωρίζοντας ότι ο Σαμαράς τους προστατεύει όπως έκανε έναν χρόνο τώρα ήταν σίγουροι ότι δεν θα αποκαλυφθεί ο δολοφόνος με την βοήθεια της αστυνομίας αλλά έκαναν λάθος στους υπολογισμούς, ο δολοφόνος συμπεριφέρθηκε αρκετά πρόχειρα και επιπόλαια με τα γνωστά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ο Σαμαράς ήθελε να τους διαλύσει, όπως φάνηκε καθαρά με την διάλυση της Χρυσής Αυγής δεν υπήρχε κανένα κέρδος για την Νέα Δημοκρατία ούτε καν δημοσκοπικό, σκοπός του ήταν περισσότερο η συνεργασία μετά τις εκλογές αφού πάρουν και οι δυο μαζί όσο το δυνατό ψηλότερα ποσοστά. Οι Χρυσαυγίτες γνωρίζοντας ότι ο Σαμαράς τους προστατεύει όπως έκανε έναν χρόνο τώρα ήταν σίγουροι ότι δεν θα αποκαλυφθεί ο δολοφόνος με την βοήθεια της αστυνομίας αλλά έκαναν λάθος στους υπολογισμούς, ο δολοφόνος συμπεριφέρθηκε αρκετά πρόχειρα και επιπόλαια με τα γνωστά αποτελέσματα.


δεν ξέρω αν ήθελε, ξέρω όμως πως του το είχανε ζητήσει η εβραίοι.
εξού και η κίνηση καλής θελήσεως πριν τους συναντήσει στο αμέρικα.

προσωπικά μου κάνει για σενάριο επιστημονικής φαντασίας η συνεργασία ν.δ, χ.α,
αλλά θα μου πεις, κι η δαμανάκη από εδώ πολυτεχνείο βρέθηκε εκπρόσωπος στις βρυξέλες
με σεφ και οδηγό, τσεπώνοντας κανά 20αρικάκι το μήνα εις υγεία του καπιταλισμού.

τη δόξα πολλοί εμίσησαν το χρήμα ουδείς, για να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi:
δεν ξέρω αν ήθελε, ξέρω όμως πως του το είχανε ζητήσει η εβραίοι.
εξού και η κίνηση καλής θελήσεως πριν τους συναντήσει στο αμέρικα.

Δέν φαίνεται να έχει κανένα συμφέρον ή να θέλει τίποτα απο τους Εβραίους, τώρα είναι προσκολλημένος μόνο στην Μέρκελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
merry, να σου πω, τα παιδιά τα δικαιολογώ,
είναι ακόμη υπό την προστασία της οικογένειάς τους, είτε σαν μαθητές, είτε σαν φοιτητές,
μη έχοντας την ευκαιρία να γνωρίσουν ακόμη την πραγματική βία και αμπελοφιλοσοφούν (χωρίς ειρωνεία)

αυτή που σου στερεί το σπίτι και τους κοπους μιας ζωής για χρέη 200ε στην εφορία,
που σου κόβει το ρεύμα,
που δεν σου δίνει τη δυνατότητα να φερθείς στους γονείς σου, όπως σου φέρθηκαν αυτοί
όταν είχες εσύ ανάγκη,
που φοβάσαι μη βήξει το παιδί γιατί δεν έχεις λεφτά για αντιβίωση,
που διαβάζεις 10 χρόνια για 280ε και για να βρεις μεροκάματα θα
πρέπει να σου πιάνει τον κώλο ο κάθε προϊστάμενος,
που δουλεύεις για 12 ώρες καιπληρώνεσαι 8, όταν και όποτε,
που φεύγεις στο εξωτερικό αφήνοντας πίσω οικογένεια, φίλους, όχι για καλύτερη ζωή,
αλλά για να επιβιώσεις.
που αφήνεις την περιουσία σου στο δρόμο και δεν ξέρεις τι θα βρεις το πρωϊ,
που φεύγεις από το σπίτι για δουλειά και δεν ξέρεις αν γυρνώντας βρεις μόνο τις καρέκλες,
που δουλεύεις μια ζωή και στο τέλος θα σου πούνε συγνώμη κάναμε λάθος, δεν έχουμε να σου
δώσουμε όσα υπολόγιζες,
που στη δουλειά είσαι μεγάλος και πολυέξοδος υπό αντικατάσταση μετά τα 30,

μπροστά στη πραγματική βία, η χα θα σας φαίνεται παιδική χαρά,
(είμαι σίγουρος πως δεν θα τη θυμάστε καν)

αν οι ψηφοφόροι της χα είναι φασίστες,

οι ψηφοφόροι νδ, πασόκ, είναι οι μεγαλύτεροι εγκληματίες που γνώρισε ποτέ η ανθρωπότητα
σε καιρό ειρήνης.

Δέν φαίνεται να έχει κανένα συμφέρον ή να θέλει τίποτα απο τους Εβραίους, τώρα είναι προσκολλημένος μόνο στην Μέρκελ.

Το θέμα δεν είναι αν θελει η εχει συμφερον απο τους εβραιους το θεμα ειναι αυτοι τι συμφερον εχουν απο αυτον και απο μας...και ποσο ακομα θα πρεπει να τους προσκυναει και αυτους και τη Μερκελ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
δεν ξέρω αν ήθελε, ξέρω όμως πως του το είχανε ζητήσει η εβραίοι.
εξού και η κίνηση καλής θελήσεως πριν τους συναντήσει στο αμέρικα.

προσωπικά μου κάνει για σενάριο επιστημονικής φαντασίας η συνεργασία ν.δ, χ.α,
αλλά θα μου πεις, κι η δαμανάκη από εδώ πολυτεχνείο βρέθηκε εκπρόσωπος στις βρυξέλες
με σεφ και οδηγό, τσεπώνοντας κανά 20αρικάκι το μήνα εις υγεία του καπιταλισμού.

τη δόξα πολλοί εμίσησαν το χρήμα ουδείς, για να δούμε.

Ε...δε ξες αριστερος με δεξια τσεπη...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να ακούω κάθε λίγο και λιγάκι για την χρυσή αυγή,δείξτε λίγο έλεος,όλα τα δελτία ειδήσεων για την χρυσή αυγή λένε,μόνο το star σταθερή αξία :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι οκ.
Αυτές οι δημοσκοπήσεις που κυκλοφορούν σε διάφορα blogs δεν είναι καθαρά αξιόπιστες.
Βρήκα το ΙΔΙΟ γράφημα με διαφορετικά νούμερα να δίνει την Χ.Α. δεύτερη με 18%..
Ούτε καν την εταιρία που διεξάγει τη δημοσκόπηση δεν γράφει πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
καλα νταξει, η χρυση αυγη πηρε ποσοστα γιατι απετυχε η πολιτικη των προηγουμενων κυβερνησεων, και για ολο αυτο το χαλι της χωρας, οποτε αν δε στρωσει χαρακτηρα η κυβερνηση δε νομζω να πεσουν τα ποσοστα της, οσο θεαθηναι και να κανουν εναντια της χ.α ...οποτε η λυση ειναι να σταματησει ο Σαμαρας να γλυφει τα ποδια της Μερκελ και να ενδιαφερθει λιγο για τους πολιτες αυτης της χωρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Η ΧΑ ΔΕΝ ειναι κομμα.Εγκληματικη οργανωση ειναι ...

Αντικειμενικά όμως το δυστύχημα για το δημοκρατικό μας πολίτευμα είναι, ότι τέτοιες είναι και αλλά κόμματα του ελληνικού κοινοβουλίου, πχ ΠΑΣΟΚ και ΝΔ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αντικειμενικά όμως το δυστύχημα για το δημοκρατικό μας πολίτευμα είναι, ότι τέτοιες είναι και αλλά κόμματα του ελληνικού κοινοβουλίου, πχ ΠΑΣΟΚ και ΝΔ!

Όντως!!! Οι μεν σκοτώνουν ..οι άλλοι βασανίζουν!!! Κι όμως στρογγυλοκάθονται στα έδρανα της Βουλής!!! Ειρωνεία??? Για κλάματα μάλλον !!! :hmm: Τελικά εμάς όλους ποιος θα μας υπερασπιστεί οεο???? Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να πω μερικά σχόλια επ'αυτού. Η Χρυσή Αυγή ΔΕΝ είναι σε καμία περίπτωση εγκληματική οργάνωση. Είναι γελοίο να χαρακτηρίζουμε έτσι την Χρυσή Αυγή και όχι το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ που έχουν φέρει την Ελλάδα στον πάτο με τα μνημόνια. Είναι αδιανόητο εφόσον ξέρουμε οτι ο ΣΥΡΙΖΑ υποκινεί την βία και τους βανδαλισμούς να τον αφήνουμε έξω απο τον χαρακτηρισμό της εγκληματικής οργάνωσης. Εξάλλου οι αριστερές παρατάξεις αποδεδειγμένα τείνουν προς την αναρχία. Το έτερον άκρο που λέμε. Επίσης μιλάμε για τάγματα εφόδου και για firer. Ε λοιπόν δεν ήξερα οτι ο Χίτλερ δημιούργησε δικά του τάγματα και τα ονόμασε SS. Για να δημιουργήσει κάποιος μια αυτοκρατορία ΔΕΝ μπορεί σε καμία περίπτωση να την δημιουργήσει ούτε καν σαν κυβέρνηση. Πρέπει πρώτα να γίνει αρχηγός κράτους, να έχει την υποστήριξη απο δυνατούς εξωτερικούς παράγοντες και να φτιάξει το στρατό του κράτους που ηγείται όπως θέλει. Αυτό έκανε ο Χίτλερ. Δεν ξέρω προσωπικά τι σκέφτεται το μυαλό του κυρίου Μιχαλολιάκου, ούτε τι ιδέες έχει ο κύριος Μιχαλολιάκος, αυτό που καταλαβαίνει και ένα παιδί 5 ετών είναι ότι σε καμία περίπτωση ο κύριος Μιχαλολιάκος δεν θα μπορούσε να γίνει ένας δεύτερος firer. Άλλο κάποιος να πάρει με το μέρος του 300 άτομα και να τα κάνει όπως θέλει, άλλο να φτιάξει ένα στρατό όπως τον θέλει. Ανάμεσα στο ένα και στο άλλο υπάρχουν έτη φωτός. Κάτι ακόμα. Έχουμε ποινικοποιήσει την σωβάστικα ( που αρκετοί λένε οτι είναι το σήμα του χίτλερ και των ναζί ). Κάθε άλλο, η σβάστικα και η σωβάστικα ( αριστερόστροφος αγκυλωτός σταυρός ), είναι σύμβολα αρχαιοτάτων αιώνων. Το τί χρησιμοποίησαν οι ναζί είναι άλλο θέμα. Και ο Καίσαρας αυτά χρησιμοποίησε, δε τον χαρακτήρισε κανένας όμως ναζί. Εξάλλου ένας και μόνο αληθινός ναζί, κατάληλα εκπαιδευμένος μπορεί να τα βάλει άνετα με 50 άτομα. Κάτι που δεν ισχύει για την Χρυσή Αυγή. Το σύμβολο δε της χρυσής αυγής είναι ο αρχαίος Μαίανδρος. Η βουλή γεμάτη απο μαίανδρους είναι εξάλλου. ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΒΛΕΠΩ. Όσο για τις συλλήψεις και τις προφυλακίσεις των βουλευτών της χρυσής αυγής, είναι πέρα για πέρα παράνομες. Καλό είναι να μαθαίνουμε λίγο το σύνταγμα.

Τρίτη η χρυσή αυγή;;;;,αυτό δεν είναι καθόλου καλό :( .

Ποιο είναι το σκεπτικό σου που το λές αυτό?? Εντάξει έχεις φάει πλύση εγκεφάλου απο τα ΜΜΕ, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την απάντηση που δίνεις. Θα προτιμούσες να έβλεπες στην τρίτη θέση το ΠΑΣΟΚ που κατάστρεψε την Ελλάδα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να πω μερικά σχόλια επ'αυτού. Η Χρυσή Αυγή ΔΕΝ είναι σε καμία περίπτωση εγκληματική οργάνωση. Δεν ξέρω προσωπικά τι σκέφτεται το μυαλό του κυρίου Μιχαλολιάκου, ούτε τι ιδέες έχει ο κύριος Μιχαλολιάκος, αυτό που καταλαβαίνει και ένα παιδί 5 ετών είναι ότι σε καμία περίπτωση ο κύριος Μιχαλολιάκος δεν θα μπορούσε να γίνει ένας δεύτερος firer. Άλλο κάποιος να πάρει με το μέρος του 300 άτομα και να τα κάνει όπως θέλει, άλλο να φτιάξει ένα στρατό όπως τον θέλει. Ανάμεσα στο ένα και στο άλλο υπάρχουν έτη φωτός. Κάτι ακόμα. Έχουμε ποινικοποιήσει την σωβάστικα ( που αρκετοί λένε οτι είναι το σήμα του χίτλερ και των ναζί ). Κάθε άλλο, η σβάστικα και η σωβάστικα ( αριστερόστροφος αγκυλωτός σταυρός ), είναι σύμβολα αρχαιοτάτων αιώνων. Το τί χρησιμοποίησαν οι ναζί είναι άλλο θέμα. Και ο Καίσαρας αυτά χρησιμοποίησε, δε τον χαρακτήρισε κανένας όμως ναζί. Το σύμβολο δε της χρυσής αυγής είναι ο αρχαίος Μαίανδρος. Η βουλή γεμάτη απο μαίανδρους είναι εξάλλου. ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΒΛΕΠΩ. Όσο για τις συλλήψεις και τις προφυλακίσεις των βουλευτών της χρυσής αυγής, είναι πέρα για πέρα παράνομες.

Αγαπητέ μου τη στιγμή που θρηνήσαμε θύματα δεν μπορείς να το λες αυτό''δεν είναι εγκληματική οργάνωση!!''επειδή τα περισσότερα θύματα ήταν αλλοδαποί;;; Θα ήθελα πολύ να μου εξηγήσεις το λόγο!!!
Δεύτερον ωραία το έθεσες δεν ξέρεις τι μπορεί να σκέφτεται το μυαλό του κυρίου αυτού και σε τι μπορεί να θέλει να εξελιχτεί!!Μη προτρέχεις η ιστορία θα δείξει!!
Τρίτον άντε να χάψω ότι ο Μαίανδρος δεν έχει να κάνει με τη σβάστικα του Χίτλερ!!! (Πράγμα που δεν πιστεύω αλλά έστω...)Το ναζιστικό χαιρετισμό όμως πως τον δικαιολογείς??Αρχαιοελληνικός?:P
Τέλος... οι συλληψεις δεν ξέρω αν ήταν παράνομες αυτό που ξέρω είναι ότι ήταν '' φτιαχτές'' :whistle::whistle:



ο χαιρετισμός απο τον κύριο Μιχαλολιάκο κιόλας!!!

Μήπως μας αρέσει σαν Έλληνες, να βλέπουμε καθημερινά νεκρούς Έλληνες απο αλλοδαπούς??????
Αρχικα μας αρέσει να μην βλέπουμε ούτε Έλληνες αλλά ούτε και αλλοδαπούς νεκρούς...απλό και βασικό!!Αν θες να λέγεσαι άνθρωπος!! Δηλαδή αυτό που λες είναι ότι η Χρυση αυγή τους σκοτώνει για να μας σώσει? Ή μήπως μετράμε πόσοι νεκροί είναι οι περισσότεροι?? Οι Έλληνες από τους αλλοδαπούς ή οι αλλοδαποί από τους Έλληνες!!! Έλεος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • mixaloliakos_xairetismos_nazi2110121.jpg
    mixaloliakos_xairetismos_nazi2110121.jpg
    23.8 KB · Εμφανίσεις: 101
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Τρίτον άντε να χάψω ότι ο Μαίανδρος δεν έχει να κάνει με τη σβάστικα του Χίτλερ!!! (Πράγμα που δεν πιστεύω αλλά έστω...)

Ο αγκυλωτος σταυρος ειναι οντως παναρχαιο συμβολο. Θεωρειται ιερο συμβολο του ινδουισμου, και βουδισμου και εχει χρησιμοποιηθει απο τους αρχαιους Ελληνες, μεχρι και τους Βικινγκς. Αναφερεται οτι πρωτη φορα χρησιμοποιηθηκε στην νεολιθικη Ινδια. Τωρα αν αυτο αμαυρωθηκε απο τους Ναζι ή γιατι το χρησιμοποιουν οι χ.α. ειναι αλλο.

Άγαλμα του Βούδα (Χσι Λάι, Καλιφορνια).
Στο στήθος του η σωβάστικα, παραδοσιακό κινέζικο σύμβολο ειρήνης, αρμονίας, ισότητας και ισορροπίας


Αρχαίο Ελληνικό κράνος με σβάστικα, 350-325πχ από τον Τάραντα της Σικελίας


Κ
κολιέ από ανασκαφές στο Kaluraz, πρώτη χιλιετία π.Χ., Εθνικο μουσειο του Ιραν


Η χρυσελεφάντινη ασπίδα του Φιλίππου Β΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
37,5% :P
σας πέταξε το τυράκι ο λαμπρακομπομπολοβαρδινοκοντομηνάς και τσιμπίσατε,

το βατοπαίδι βλέπω δε σας δίδαξε τίποτα.


για να θυμούνται οι παλαιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top