Είναι πιο ερωτικό η γυναίκα να έχει τα μαλλιά της ελεύθερα;

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα παίρνατε σαν ερωτικό ενδιαφέρον αν κάποιος άντρας στον χώρο εργασίας σας σας πρότεινε να αφήνετε τα μαλλιά σας κάτω ?Επισκέπτομαι διάφορα καταστήματα και μελετώ την συμπεριφορά των πωλητριών.Κάποτε είναι οι ιδιοκτήτριες εκεί και κάποτε υπάλληλοι.Δοκίμασα το εξής.Είπα σε 10 κοπέλες που δεν μου αρέσουν με τρόπο πειραχτικό ότι θα ήταν καλύτερο να αφήνατε τα μαλλιά σας κάτω.Οι 5 κοκκάλωσαν και με ρώτησαν το γιατί αλλα από το ύφος κατάλαβα ότι το πήραν σαν ερωτικό ενδιαφέρον.Εξήγησα ότι με βάση την ψυχολογία των πωλήσεων...έβαλα και κάποια δικά μου ότι...το μαλλί όταν το αφήσεις κάτω ελκύεις περισσότερο τον πελάτη πλα πλα πλα.Οι αλλες 5 ΄φανηκαν δυναμικές και ατάραχες ρώτησαν το γιατί.Οταν τους είπα για ψυχολογία και πωλήσεις απάντησαν όλες το ίδιο πράγμα!Οτι δεν το ξανάκουσαν αυτό!Ρώτησα αν τους φάνηκε ερωτικό ενδιαφέρον και απάντησαν ναι και ότι το χαν για ξενέρωμα αλλα όταν τους απάντησα στην ερώτηση ο τρόπος που μιλούσα τους προκαλούσε ενδιαφέρον.

Θα ΄ήθελα να μάθω γνώμες.Οχι μόνο για χώρο εργασίας αλλα γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα..Εξαρτάται από τον τόνο της φωνή σου, την έκφραση του προσώπου σου, τις κινήσεις σου γενικότερα...

Αυτό το πείραμα γιατί το κάνεις ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Όλοι μου λένε να αφήνω κάτω τα μαλλιά οπότε δεν θα παρεξηγούσα ακόμη κι αν μου το έλεγε ο περιπτεράς.
Και ακόμη και ερωτικά να στο έλεγε ο άλλος αν δεν ήταν έτσι κανένας ανώμαλλος εξωτερικά, ώστε να χεστείς πάνω σου, θα τον έγραφες, σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
ανωμαλος εξωτερικα? αχαχαχαχ
δωσε την εμφανιση του ανωμαλου κατ'εσε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Καλά και εμένα μου το έλεγαν παλαιότερα να τ'΄αφήνω κάτω και δεν παρεξηγούσα...
Τώρα τα έχω μόνο κάτω και έχω καιρό να τ' ακούσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
....Δοκίμασα το εξής.Είπα σε 10 κοπέλες που δεν μου αρέσουν με τρόπο πειραχτικό ότι θα ήταν καλύτερο να αφήνατε τα μαλλιά σας κάτω.Οι 5 κοκκάλωσαν και με ρώτησαν το γιατί αλλα από το ύφος κατάλαβα ότι το πήραν σαν ερωτικό ενδιαφέρον....
Πέρασες ξανά μερικές μέρες μετά από τα ίδια μαγαζιά, για να διαπιστώσεις πόσες από τις κοπέλες ακουλούθησαν την προτροπή σου?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμένα μου το λέει ο φίλος μου όταν τα πιάνω κότσο καμιά φορά και μου τη σπάει απίστευτα. Αν μου το' λεγε ένας άκυρος θα το' παιρνα ως προσβολή και πιθανότατα να του ανταπέδιδα με ειρωνεία και δε θα το' παιρνα ως ερωτικό ενδιαφέρον.

Γενικά η παρότρυνση 3ου (ή 2ου?) να αλλάξω κάτι στην εξωτερική μου εμφάνιση μου τη σπάει και έχει φάει Χ όποιος και να το κάνει, με όποια διάθεση κι αν έχει.

weirdooo. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Εμένα μου το λέει ο φίλος μου όταν τα πιάνω κότσο καμιά φορά και μου τη σπάει απίστευτα.
Έδώ έχεις εντελώς άδικο. Ο φίλος σου έχει κάθε δικαίωμα να σου λέει το πώς σε θέλει και αντίστοιχα το ίδιο κι εσύ σ' αυτόν. Και μάλιστα σε ένα ζευγάρι, δεν υπάρχει ωραιότερο από το να κάνει ο καθένας από τους δύο, αυτό που θα ευχαριστήσει τον άλλον.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ο φίλος μου θα' πρεπε να με θέλει όπως και να' ναι το μαλλί μου, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εξαρτάται το ύφος του όταν μου το έλεγε.
Αν και, όπως και να 'χει σχεδόν ποτέ το μυαλό μου δεν πάει στα ερωτικά κι αυτό γιατί έχω πέσει αρκετές φορές εξω :p
Oπότε μάλλον θα το έπαιρνα χαλαρά, ίσως και αδιάφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλες κάτω το μαλλί να ξεμπερδεύουμε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Shame on you ρε Χριστακη, που βρισκεις χρονο και τα κανεις αυτα τα σεξιστικα τερτιπια; Μονο ερωτικο ενδιαφερον δεν εκπεμπουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να καταφερεις με αυτα σου τα πειραματα μπορεις να μας εξηγησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το αν η γυναίκα έχει τα μαλλιά της ελεύθερα ή όχι!Είναι εξίσου ερωτικό ας πούμε εάν τα είχε πιασμένα με μια ωραία πλεξούδα κατ' εμέ!!! Τώρα τι αρέσει στα αγόρια είναι δικό τους θέμα και δεν επεμβαίνω!!Γενικά όμως δεν είμαι καθόλου φαν της άποψης ότι αν δεν σου αρέσει κάτι επάνω στον άλλον του το αλλάζεις!!!! Ο καθένας έχει το δικό του στυλ και τη δικιά του προσωπικότητα!! Δεν είναι υγιές να τα αλλάζεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα, όμως με αφορμή τον τίτλο του θέματος, συνειδητοποιώ ότι όσες φορές βρέθηκα "πολύ κοντά" σε κάποιο κορίτσι που είχε "πιασμένα" τα μαλλιά της (κότσο, με στέκα ή οτιδήποτε άλλο) σε όλες τις περιπτώσεις τα ελευθέρωσα. Δεν θυμάμαι να υπήρξε περίπτωση που κάποια κοπέλα να αντέδρασε.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και μάλιστα σε ένα ζευγάρι, δεν υπάρχει ωραιότερο από το να κάνει ο καθένας από τους δύο, αυτό που θα ευχαριστήσει τον άλλον.
Nuh-uh Δία, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω...άμα είσαι σε μια σοβαρή σχέση θα του αρέσεις ανεξαρτήτως τέτοιων λεπτομερειών... δεν είμαι διατεθειμένη να χάσω κομμάτια του εαυτού μου για να ευχαριστήσω τον διπλανό μου, όσο κι αν τον λατρεύω...:D

Εγώ πάλι τα αφήνω συνέχεια κάτω είτε γιατί βαριέμαι θανατηφόρα να τα πιάσω είτε γιατί απλά δεν μου κάθονται.

Σε μερικά επαγγέλματα δεν γίνεται να τα έχεις κάτω-θα σκάσεις/μπαίνουν στη μέση/εκπέμπουν αντιεπαγγελματικότητα. Εξαρτάται και απ'το χώρο εργασίας βέβαια και τις απαιτήσεις του εργοδότη.

υγ. επίσης να συμπληρώσω ότι πολλοί άντρες ίσως προτιμούν τα μαλλιά κάτω στις γυναίκες γιατί έτσι φαίνονται πιο "αφημένες", πιο ελεύθερες, και κατά συνέπεια δίνουν μεγαλύτερο περιθώριο για ερωτική προσέλκυση. γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι..

τα μαλλια ειναι οπλο των γυναικων..ετσι ειναι η φυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ειναι αναλογα τη γυναικα, υπαρχουν γυναικες που δειχνουν καλυτερες με κοντα ή μαζεμενα μαλλια παρα με αλυτα και μακρια. Δν υπαρχει κανονας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι φερ'ειπείν αν κάνει ζέστη και μου πουν "είσαι καλύτερη με τα μαλλιά κάτω" θα προτιμήσω να σκάσω και να παριστάνω την όμορφη.
Άι παρατάτε με λέω΄γω.:P
:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Ναι φερ' ειπείν αν κάνει ζέστη και μου πουν "είσαι καλύτερη με τα μαλλιά κάτω" θα προτιμήσω να σκάσω και να παριστάνω την όμορφη. Άι παρατάτε με λέω΄γω.
Κορίτσια, για τη ζέστη έξω στο δρόμο, όταν ζωγραφίζετε ή κάνετε κάποια δουλειά που τα μαλλιά είναι εμπόδιο, δικαίωμά σας και καλά κάνετε που τα δένετε. Όμως "την ώρα εκείνη τη γνωστή", το βρίσκετε σωστό να μας χαλάτε το χατίρι?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top