Τι όνειρο είδατε χθες;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ημουν σε ενα σπιτι αγνωστο. Στην πραγματικη μου ζωη δεν εχω βρεθει ποτε σε αυτο το σπιτι και ουτε ξερω αν υπαρχει βεβαια... Στο οποιο κατοικουσε η καθηγητρια των γερμανικων μου. Ειχα παει λοιπον επισκεψη για το μωρο της... Το ειδα, επαιξα μαζι του και μετα δεν θυμαμαι τιποτα :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
πτωματα θυμαμαι πολλα πτωματα, και καποια στιγμη που ξυπνησα αναλογιστηκα σε τι καταστασεις τα βρηκα αλλα δεν θυμαμαι πλεον :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εντελώς κουλό μιλάμε.Είδα λέει την Πρωτοψάλτη έγκυος χωρίς κοιλιά κιόλας σε 3 μήνες θα γεννούσε λέει και είχε και αγοράκι.Κάποια στιγμή κιόλας λέει της έκανα και ένα σφουγγάρισμα στο παιδικό δωμάτιο:confused:
Επίσης ένα άλλο κομμάτι του ονείρου λέει ήμουν εγώ με την μητέρα μου έξω από ένα σπίτι κοντά σε εκκλησία ακούσαμε πένθιμες καμπάνες.Πήγαμε εκεί και την ώρα που έλεγε ο παπάς όσα λένε στις κηδείες,ο παππούλης που θα κήδευαν γύρισε το κεφάλι του άνοιξε τα μάτια του και είπε τι γίνεται εδώ;;:|Το εντελώς κουλό ήταν ότι αντί για λουλούδια μέχρι την μέση ο παππούλης ήταν καλλυμένος με σπερνά/κόλυβα.:beating:
Καλά εγώ με την μαμά λέει αγκαλιαστήκαμε για να μην μας δει ο γέρος και μας έπιασε νευρικό γέλιο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είδα ότι περπατούσα με άλλους ανθρώπους σε έναν δρόμο προς το βουνό και στην άκρη του δρόμου υπήρχε κάτι σαν παράγκα/μαγαζάκι. Πήγα εκεί και μία κοπέλα με έναν νεαρό μου έκαναν piercing στο φρύδι. Ήμουν πολύ χαρούμενη και κάποια στιγμή συνάντησα μέσα στο τσούρμο με τους ανθρώπους αυτόν που μ'αρέσει. Εκείνος ήταν λίγο αφηρημένος, με κοίταξε, με ρώτησε κάτι για το piercing μου και προχώρησε. Στο τέλος πήγα σπίτι και έδειξα με χαρά το piercing στην μαμά μου, όμως την έπιασε υστερία.
Και μετά ξύπνησα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Eίδα τον Νικο Ζηση με γαντια του μποξ να κανει δήλωσεις μετα την χθεσινη νικη της εθνικης :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Όλα είναι στο υποσυνείδητο λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ αυτό τον καιρό διαβάζω το "Η ιστορία της Ο" και τα βράδια βλέπω κάτι σαδομαζό- όνειρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εγώ αυτό τον καιρό διαβάζω το "Η ιστορία της Ο" και τα βράδια βλέπω κάτι σαδομαζό- όνειρα. :/:
Δηλαδή, εγώ που διαβάζω Κβαντομηχανική, το όνειρα θα έπρεπε να βλέπω?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Εγώ πάλι δύσκολα θυμάμαι τα όνειρα γιατί κοιμάμαι βάρια,αλλά ευτυχώς ξυπνάω πολύ εύκολα το πρωί, η μαμά μου δεν χρειάζεται καν να μιλήσει μόνο που ακούω τα βήματα ξυπνάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δηλαδή, εγώ που διαβάζω Κβαντομηχανική, το όνειρα θα έπρεπε να βλέπω?

Α δεν ξέρω Δία. Πάντως και για το μέλαν σώμα όταν διάβαζα, το έβλεπα στον ύπνο μου. :P Μάλλον θα κόψω το διάβασμα γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ότι η μάνα μου είχε διοργανώσει ένα τεράστιο πάρτι για τα γενέθλιά μου (bullshit, ποτέ δεν γίνεται αυτό :P) έχοντας καλέσει εκατοντάδες καλεσμένους και είχε έρθει και ο μπαμπάς μου αλλά είχε καθίσει μόνος του σε ένα παγκάκι στα σκοτάδια μακριά από τον κόσμο. Αφού τον είδα τον πλησίασα και τον ρώτησα γιατί δεν συμμετέχει κι αυτός στην γιορτή. Μου απάντησε πως δεν θέλει να τον δουν και μου ζήτησε να κάτσω λίγο δίπλα του. Έκατσα και περάσαμε την υπόλοιπη ώρα γελώντας και σχολιάζοντας τις θείτσες σαν λατέρνες ντυμένες που έρχονταν. Μετά από ώρα τελείωσε το πάρτι και ο μπαμπάς μου κοίταξε τη μαμά μου η οποία ανακοίνωσε πως έπρεπε να αποχωρίσει για να φροντίσει τα δίδυμα (??δεν έχω αδέρφια??) που είχε κάνει με έναν άλλον άγνωστο άντρα. Ο μπαμπάς μου πήρε μια μελαγχολική έκφραση και σηκώθηκε από το παγκάκι, σηκώθηκα κι εγώ (είχε αρχίσει να ξημερώνει). Με κοίταξε με αγκάλιασε και μου είπε "Χρόνια πολλά, αλλά εγώ πρέπει να φύγω τώρα." Εγώ άρχισα να δακρύζω και μου σκούπισε τα μάτια, και εξαφανίστηκε.

Άι στο διάολο, συγκινήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω δεν ειδα καποιο ονειρο χθες αλλα ειδε η κολλητη μου η οποια με πηρε μολις τηλεφωνο: ειδε τους γονεις της να παντρευονται, την μαμα της στολισμενη νυφη, εκεινη παρανυφακι. Απο οτι μου ειπε ξυπνησε πολυ τρομαγμενη. Μπορει καποιος να μου δωσει την ερμηνεια; εχω ακουσει οτι η νυφη και γενικα το ασπρο δεν ειναι καλο... Και επειδη εκεινη πιστευει στα ονειρα θελει να μαθει. Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εγω δεν ειδα καποιο ονειρο χθες αλλα ειδε η κολλητη μου η οποια με πηρε μολις τηλεφωνο: ειδε τους γονεις της να παντρευονται, την μαμα της στολισμενη νυφη, εκεινη παρανυφακι. Απο οτι μου ειπε ξυπνησε πολυ τρομαγμενη. Μπορει καποιος να μου δωσει την ερμηνεια; εχω ακουσει οτι η νυφη και γενικα το ασπρο δεν ειναι καλο... Και επειδη εκεινη πιστευει στα ονειρα θελει να μαθει. Ευχαριστω :)
Δεν ξέρω την ακριβη ερμηνεία παντως κι εγώ έχω ακουσει πως αμα δεις νυφη ειναι στενοχωρια:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν ξέρω την ακριβη ερμηνεία παντως κι εγώ έχω ακουσει πως αμα δεις νυφη ειναι στενοχωρια:hmm:

:/: σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγω δεν ειδα καποιο ονειρο χθες αλλα ειδε η κολλητη μου η οποια με πηρε μολις τηλεφωνο: ειδε τους γονεις της να παντρευονται, την μαμα της στολισμενη νυφη, εκεινη παρανυφακι. Απο οτι μου ειπε ξυπνησε πολυ τρομαγμενη. Μπορει καποιος να μου δωσει την ερμηνεια; εχω ακουσει οτι η νυφη και γενικα το ασπρο δεν ειναι καλο... Και επειδη εκεινη πιστευει στα ονειρα θελει να μαθει. Ευχαριστω :)
Eγώ επειδή φοβάμαι την ιδέα του γάμου, που και που βλέπω κανέναν, τίποτα δεν έχω πάθει. Θέμα υποσυνειδήτου είναι τα όνειρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
να τρωω σοκαλατα και να προχωραω σε εναν μεγαλο διαδρομο μαζι με κατι Αγγλους :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Χάιδευα την απαλή χαίτη του Thorin και αναρωτιόμουν φωναχτά "μα πώς του φτιάχνουν έτσι τα μαλλιά"?

Αν έχετε υπόψη σας το πλησιέστερο φρενοκομείο, επικοινωνήστε μαζί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκηνές από το νηπιαγωγείο. Υπήρχε μια λεμονιά στο προάυλιο, και ένα παιδί σκαρφάλωνε και έτρωγε τα λεμόνια. Τα υπόλοιπα παιδάκια τον κοιτούσαμε σαν αξιοθέατο και δοκιμάζαμε κι εμείς. :confused: Μηνύματα απ το παρελθόν; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκηνές από το νηπιαγωγείο. Υπήρχε μια λεμονιά στο προάυλιο, και ένα παιδί σκαρφάλωνε και έτρωγε τα λεμόνια. Τα υπόλοιπα παιδάκια τον κοιτούσαμε σαν αξιοθέατο και δοκιμάζαμε κι εμείς. :confused: Μηνύματα απ το παρελθόν; :hmm:

:hehe: :hehe:

Καλά τα λεμόνια πώς τα έτρωγε έτσι απλά; :| :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top