Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Βασικά απ'οσο έχω καταλάβει οι μη-καπνιστές θα στματήσουν να παραπονιούνται μόνο όταν εξαφανιστεί κι ο τελευταίος καπνιστής απο τη γη. Δεν θέλουν να υπάρχουμε, κι αμα υπάρχουμε δεν θέλουν να τους πλησιάζουμε σε ακτίνα <100m.
Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος μη-καπνιστής γιατί εχώ αυτό έχω καταλάβει :/:
Κατα κάποιο τρόπο δεν θελουμε να υπαρχετε σαν καπνιστες.Το καλό σας θέλουμε και ας μην το βλεπετε.Έχεις διανοηθει ποτέ γιατί καπνίζεις?:/:
Κοιτα δεν περιμενω να παραδεχτεις πως εχουμε δικιο αλλα θα το καταλαβεις σε καποια χρονια όπως το καταλαβε ο πατερας μου και αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Έχεις διανοηθει ποτέ γιατί καπνίζεις?:/:

Ξέρεις, το αν καπνίζεις ή όχι δεν έχει να κάνει με το πόσο έξυπνος ούτε το είσαι ένα άβουλο πλάσματακι που ότι του δίνουν κάνει.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Κοιτα, για να μην γενικευσω το θεμα, θα σου πω το εξης: Στο σχολειο μου, ολοι οσοι καπνιζουν (και δυστυχως ειναι πολλοι), το κανουν μονο και μονο για μαγκια και να γινουν αποδεκτοι απο τις παρεες τους. Βεβαια υπαρχει και η εξαιρεση στον κανονα, π.χ. 1 στα 30 ατομα που γνωριζω και ειναι καπνιστες, δεν το κανουν για μαγκια. Επομενως, μην περιμενεις να πιστεψω αυτο που ειπες, γιατι πολυ απλα εγω δεν εχω δει κατι τετοιο.

Οσον αφορα το καπνο του τσιγαρου, δεν τους ενοχλει ολους το ιδιο. Π.χ. εμενα με ενοχλει αφανταστα ακομα και ο καπνος του ενος τσιγαρου (ασε που τα ματια μου συνεχεια τσουζουν), αλλον μπορει να μην τον ενοχλει καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωραία ένας 40αρής δεν έχει πρόβληματα και είπε να το παίξει μαγκάς, τέσπα δεν βγάζουμε άκρη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Μα εγω σου μιλησα για ατομα στην ηλικια μου (και πιο συγκεκριμενα στο σχολειο μου). Αλλα και παλι, πες μου ενα σοβαρο λογο για να ξεκινησει ενας 40αρης το καπνισμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Το κάπνισμα δεν είναι για μαγκιά, άσχετα το πως το βλέπουν οι μικρότερες ηλικίες και το ξεκινάνε. Το κάπνισμα το αρχίζουν πολλοί επειδή τους αρέσει, επειδή θέλουν να κάνουν ''κάτι'' όταν κάθονται σε μια θέση απο το να στεκονται ακίνητοι- άλλοι να κάθονται και να συλλογίζονται και να θέλουν να καπνίζουν κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Προσωπικά το κάπνισμα δεν μπορώ να το καταλάβω...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει σε κάποιον...:hmm:

Αλλά αφού θέλετε να καπνίζετε, δεν θα σας πω εγώ να το κόψετε!
Για την ακρίβεια, αν το φέρει η κουβέντα, θα πω τη γνώμη μου, ότι κάνει κακό κλπ, αλλά δεν θα πιέσω κανέναν να το κόψει.
Ούτε θα πω σε κάποιον καπνιστή να το σβήσει. Συνήθως λέω "κράτα το πιο 'κει για να μην μου έρχεται ο καπνός".
Απ' την άλλη βέβαια, δεν αφήνω κανέναν να καπνίσει μέσα στο δωμάτιό μου, καθώς με ενοχλεί αφάνταστα!(δεν νομίζω να με κατακρίνει κανείς γι΄ αυτό...)
Εκεί που πραγματικά δεν το αντέχω με τίποτα, είναι στο φιλί (όταν είχα κοπέλα που κάπνιζε...).
Ήταν τελείως αηδιαστικό! Σαν να φίλαγα τασάκι ένα πράγμα!:sick:

Δικαίωμά σας να κάπνίζεται, δικαίωμά μας να σας λέμε (με φιλικό και ευγενικό πάντα τρόπο) να το σβήσετε!!!:)
Πέρα από αυτό, νομίζω μη καπνιστές και καπνιστές, μια χαρά συμβιώνουμε!!!:clapup:



ΥΓ>Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Μα εγω σου μιλησα για ατομα στην ηλικια μου (και πιο συγκεκριμενα στο σχολειο μου). Αλλα και παλι, πες μου ενα σοβαρο λογο για να ξεκινησει ενας 40αρης το καπνισμα...
Πάντως σίγουρα όχι για μαγκία ... Μην ξεχνάς ότι άτομα τις ηλίκιας μας κάνουν συχνά κάτι για μαγκία, αρά είναι άκυρο να παίρνουμε αυτή την όμαδα για να βγάλουμε συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν παρατηρήσεις giostau συνήθως οι καπνιστές τα φτιάχνουν με καπνιστές ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όλοι μου οι σύντροφοι απο τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα τύχαίναν καπνιστές άρα δεν μου έχει τύχει η διαφορά που αναφέρεις.
Όσον αφορά τα ρούχα όταν είσαι καπνιστής δεν μπορεις να το καταλάβεις εύκολα.
Όσον αφορά το τι προσφέρει, εγώ τουλάχιστον καπνίζω για τους λόγους που είπε ο Πέτρος αλλά και λόγως ...γευσης! Ναι, γευσης! Απο μικρή μου άρεσε η γευση και η μυρωδιά του καπνού και όταν κάπνιζε η μάνα μου ακόμα (το έχει κόψει εδώ και περίπου 10 χρόνια) πήγαινα και μύριζα τον καπνό της επίτηδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν παρατηρήσεις giostau συνήθως οι καπνιστές τα φτιάχνουν με καπνιστές ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όλοι μου οι σύντροφοι απο τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα τύχαίναν καπνιστές άρα δεν μου έχει τύχει η διαφορά που αναφέρεις.

Μπα...μην το λες. Δεν νομιζω οτι καποιος θα κατσει να ασχοληθει με το αν το ατομο που του αρεσει καπνιζει ή οχι. Ασε που ετσι θα περιοριζες κατα 50% τα "διαθεσιμα" ατομα! ;) :P Εγω προσωπικα, και στις δυο μεγαλες μου σχεσεις τα ειχα/εχω με κοπελα που καπνιζει. Καμια απο τις δυο δεν ηταν βεβαια μανιωδης, αλλα καποια τσιγαρα την μερα περιπου. Δεν εχω μεγαλο προβλημα, (και καθολου με το φιλι) απλα αν ερχεται ο καπνος απευθειας πανω μου ζαλιζομαι και με ενοχλει. :)

EDIT: αν και μαλλον φαινεται απο το παραπανω, να πω οτι δεν καπνιζω (και ειμαι καθετα αντιθετος σε αυτο...)

Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)

Απλα: It sucks! :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)

Ε, δεν ειναι...
Βρωμας αφανταστα. Πολυ σπαστικη μυρωδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω, μολις βγαινω απο τη καφετερια που συχναζω, τα ρουχα μου βρωμανε αφανταστα με τσιγαριλα (ευτυχως απο μεσα ομως).

Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Το κάπνισμα δεν είναι για μαγκιά, άσχετα το πως το βλέπουν οι μικρότερες ηλικίες και το ξεκινάνε. Το κάπνισμα το αρχίζουν πολλοί επειδή τους αρέσει, επειδή θέλουν να κάνουν ''κάτι'' όταν κάθονται σε μια θέση απο το να στεκονται ακίνητοι- άλλοι να κάθονται και να συλλογίζονται και να θέλουν να καπνίζουν κτλ.
Σιγουρα παντως υπαρχουν πιο δημιουργικα πραγματα να κανεις οταν βαριεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όταν όμως σου αρέσει η γεύση όπως σε μένα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όταν όμως σου αρέσει η γεύση όπως σε μένα? :P

δε μου έλεγες να σου έφερνα λίγο καπνο να μασήσεις καρντιά μου:teasing:

...κι ένα καπελάκι του baseball :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anakin

Νεοφερμένος

Ο Anakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
δεν εχω καπνισει ποτε κι ούτε προκειται θελω να ελπιζω. παντως τους καταλαβαίνω τους καπνιστές μιας και πολλες φορες θα ηθελα ενα τσιγάρο, έτσι για την παρεα... αλλα ενταξει, κρατιέμαι ακόμα και δεν δοκιμάζω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Μα και οι πιο πολλοι ετσι σκεφτονται και το αρχιζουν και μετα αντε να το κοψεις. Εγω εχω παρεα που ειναι καπνιστες, αλλα δεν πεφτω απο τετοιες αφορμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καπνίζω άρα Ελπίζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάντος είναι πολύ σπαστικό είναι να είσαι ένας καπνιστής ανάμεσα σε μη-καπνιστές. Ειδικά αν είναι να σε κοιτάζουν κάθε φορά που πας να ανάψεις ένα τσιγάρο με μισό μάτι. Α ρε τι θυμήθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Πάντος είναι πολύ σπαστικό είναι να είσαι ένας καπνιστής ανάμεσα σε μη-καπνιστές. Ειδικά αν είναι να σε κοιτάζουν κάθε φορά που πας να ανάψεις ένα τσιγάρο με μισό μάτι. Α ρε τι θυμήθηκα

Πεεεεστααα!!! Μόνο ένας καπνιστής μπορεί να καταλάβει πόσο ενοχλτικό είναι αυτό! :clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πεεεεστααα!!! Μόνο ένας καπνιστής μπορεί να καταλάβει πόσο ενοχλτικό είναι αυτό! :clapup::clapup::clapup::clapup:

Και φαντάσου ότι είμαι πρώην καπνιστής! Αλλα σέβομαι και τις ανάγκες του άλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top