Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Και φαντάσου ότι είμαι πρώην καπνιστής! Αλλα σέβομαι και τις ανάγκες του άλλου
Έτσι! Όχι σαν τους περισσότερους μη-καπνιστές οι οποίοι περιμένουν να τους σεβόμαστε μόνο εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
[FONT=georgia, bookman old style, palatino linotype, book antiqua, palatino, trebuchet ms, helvetica, garamond, sans-serif, arial, verdana, avante garde, century gothic, comic sans ms, times, times new roman, serif]The cigarette does the smoking - you're just the sucker.[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
:smoke:"...ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ!!!"


Μια μη καπνίστρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Eδώ ταιριάζει το κλασσικό:
Τα δικαιώματα του ενός σταματούν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Όσο ο ένας έχει δικαίωμα να μην αναπνέει τον καπνό μου άλλο τόσο έχω κι εγώ δικαίωμα να καπνίσω.
Πάντα υπάρχει η μέση λύση,φροντίζω να μην ενοχλώ κάποιον μη καπνιστή πχ. δεν κάθομαι δίπλα του (αν και αποδεδειγμένα όπου κι αν καθίσεις ο καπνός πηγαίνει πάντα επάνω σε αυτόν που τον ενοχλεί:D ) ή αποφεύγω να καπνίσω μέσα σε αυτοκίνητο με άτομα που τους ενοχλεί(στις μεγάλες διαδρομές απαιτώ στάσεις).Είμαι διατεθειμένη να κάνω υποχωρήσεις (έχω ξεπαγιάσει καπνίζοντας σε μπαλκόνι Δεκέμβριο μήνα) αλλά δεν ανέχομαι κανείς να μου απαγορεύσει να καπνίσω.Για μένα παίζει ρόλο κι ο τρόπος που θα στο ζητήσει ο άλλος:
Πέρσι επέστρεφα απο την Πάτμο και καθόμουν στο σαλονάκι των καπνιστών,οι περισσότεροι είχαν πέσει για ύπνο(στους καναπέδες κλπ) και είχε καθήσει δίπλα μου μία(δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω) με τα παιδιά της τα οποία έπαιζαν και ούρλιαζαν.Η ίδια δεν κάπνιζε αλλά είχε καθήσει εκεί γιατί η συγκεκριμένη τηλεόραση είχε το έργο που έβλεπε.Οπότε γυρνάει θρασύτατα και μου λέει:Έχουμε ντουμανιάσει.Φυσικά πήρε πληρωμένη απάντηση ότι πρώτον και εμάς δοκιμάζετε η υπομονή μας με τα παιδιά της και δεύτερον ότι μάλλον δεν ξέρει να διαβάζει αφού το σαλονάκι ήταν για καπνίζοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα συμφωνισω με το οτι τα δικεωματα του ενος σταματουν εκει που αρχιζουν του αλλου.Ευτιχος δεν μου εχει τυχη να καθομαι με καπιον που να καπνειζει και να ερχετε ο καπνος πανω μου. Ο πατερας μου προσπαθει να μην καπνιζει μεσα στο σπιτι, οταν ειμαστε εξω καθετε ετσι ωστε ο καπνος ναπηγενει αλλου και ετσι.Βεβαια τον εχω συνιθειση, οποτε παω στην θεια μου αναπνεω πιο πολυ καπνο απο οτι ενας καπνιστης που καπνιζει 5 πακετα την ημερα σε εναν μηνα.Δεν εχω προβλημα με τον καπνο αλλα προσπαθω να τον αποφευγω για λογους υγειας , και εχω καταφερει να κανω τον πατερα μου το μιωσει (απο 2 πεκετα σε μισο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Μακάρι να μην υπήρχε το τσιγάρο (αλήθεια ποιος το εφήυρε???)...

αλλά αφού υπάρχει, we have to live with it. Και φυσικά και τους καπνίζοντες.

Κleftra μια χαρά μου ακούστηκες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πέρσι επέστρεφα απο την Πάτμο και καθόμουν στο σαλονάκι των καπνιστών,οι περισσότεροι είχαν πέσει για ύπνο(στους καναπέδες κλπ) και είχε καθήσει δίπλα μου μία(δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω) με τα παιδιά της τα οποία έπαιζαν και ούρλιαζαν.Η ίδια δεν κάπνιζε αλλά είχε καθήσει εκεί γιατί η συγκεκριμένη τηλεόραση είχε το έργο που έβλεπε.Οπότε γυρνάει θρασύτατα και μου λέει:Έχουμε ντουμανιάσει.Φυσικά πήρε πληρωμένη απάντηση ότι πρώτον και εμάς δοκιμάζετε η υπομονή μας με τα παιδιά της και δεύτερον ότι μάλλον δεν ξέρει να διαβάζει αφού το σαλονάκι ήταν για καπνίζοντες.
Καλα αυτά είναι εξίσου καφρίλες με τις αναλογες καφρίλες των καπνιστών και τα καταδικάζουν όλοι πιστεύω. Σε χώρους καπνιστώς το max που θα ζητήσω εγώ ειναι να αλλάξω θέση για να μή μου έρχεται απανω, και αυτό μονο αν είμαι με παρέα που την ξέρω. Και φυσικά ακόμα και τα χίλια δικαια να έχεις πάντα πρέπει να το ζητάς ευγενικα.
Μακάρι να μην υπήρχε το τσιγάρο (αλήθεια ποιος το εφήυρε???)...
Οι ινδιανοι, και δειτε πόσοι μείνανε (τοϊν, ασχετο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
...Και φυσικά ακόμα και τα χίλια δικαια να έχεις πάντα πρέπει να το ζητάς ευγενικα.

συνεφωνώ:)

Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Οι ινδιανοι, και δειτε πόσοι μείνανε (τοϊν, ασχετο :P )

:rofl::rofl:

αυτοί τα κάνανε άφιλτρα καλόμ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είμαι μόνο παθητικός καπνιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το τσιγάρο το έκοψα πρόσφατα. Κάπνιζα μόνο δύο χρόνια οπότε δεν ήταν και πολύ δύσκολο... Ο λόγος για τον οποίο το έκοψα ήταν μια επίσκεψη στη γιατρό,έκτοτε, και αφού θα χρειαστεί να κάνω μια θεραπεία η οποία δεν επιτρέπει το κάπνισμα, αποφάσισα να το κόψω. Αισθάνομαι καλύτερα, αν και κάποιες φορές μου λείπει. Πιστεύω οτι είναι γεναίο για έναν καπνιστή να κόψει το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Το τσιγάρο το έκοψα πρόσφατα. Κάπνιζα μόνο δύο χρόνια οπότε δεν ήταν και πολύ δύσκολο... Ο λόγος για τον οποίο το έκοψα ήταν μια επίσκεψη στη γιατρό,έκτοτε, και αφού θα χρειαστεί να κάνω μια θεραπεία η οποία δεν επιτρέπει το κάπνισμα, αποφάσισα να το κόψω. Αισθάνομαι καλύτερα, αν και κάποιες φορές μου λείπει. Πιστεύω οτι είναι γεναίο για έναν καπνιστή να κόψει το κάπνισμα.

δεν είναι και λίγος καιρός όμως, ένα έχω να πω ΜΠΡΑΒΟ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Είμαι μόνο παθητικός καπνιστής και δεν πρόκειται να το αρχίσω.:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Jason93:
Είμαι μόνο παθητικός καπνιστής και δεν πρόκειται να το αρχίσω.:tongue:

καλά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις, πάντως μακάρι να γίνει όπως το λες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
καλά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις, πάντως μακάρι να γίνει όπως το λες;)

έγω πάλι νομίζω πως μπορείς να το ξέρεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο να μην το αρχίσεις ποτέ....

άλλο το αρχίζω και άλλο το κόβω
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
έγω πάλι νομίζω πως μπορείς να το ξέρεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο να μην το αρχίσεις ποτέ....

Συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
έγω πάλι νομίζω πως μπορείς να το ξέρεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο να μην το αρχίσεις ποτέ....

άλλο το αρχίζω και άλλο το κόβω
;)

εγώ έχω πολλούς συμμαθητές που στα 12 έλεγαν πως δεν θα καπνίσουν ποτέ και τώρα καπνίζουν. Άρα δεν μπορείς να ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
εγώ έχω πολλούς συμμαθητές που στα 12 έλεγαν πως δεν θα καπνίσουν ποτέ και τώρα καπνίζουν. Άρα δεν μπορείς να ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα

Γενικά αυτό ισχυεί για όοοοοοοοοολα τα πράγματα στην ζωή μας, όμως κάτι τέτοιο δεν μπορεί να ακυρώνει τις προθέσεις μας για το μέλλον!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ποτέ μου δεν δοκίμασα τσιγάρο. Εκτός ίσως από μια φορά πριν πολλάααααααα χρόνια (κοντεύει δεκαετία) που μου έδωσε ένας θείος μου να του ανάψω το τσιγάρο για να δω πόσο άσχημα μυρίζει ο καπνός...

Δεν νομίζω να το ξεκινήσω ποτέ... Με ενοχλεί αφάνταστα ο καπνός του τσιγάρου... νιώθω σαν να με πνίγει.

Σέβομαι όμως την ανάγκη των καπνιστών, καθώς όπως και να το κάνουμε είναι εθισμός και δεν κόβεται καθόλου εύκολα, οπότε είμαι υπέρ του διαχωρισμού των δημόσιων χώρων σε χώρους για καπνιστές και σε χώρους για μη καπνιστές. Αλλά λέμε για σωστό διαχωρισμό! Να μην αναπνέει ο ένας τον αέρα του άλλου! όχι σαν τις καφετέριες που σου λένε: "κύριε εδώ είναι μη καπνιστών" και στο τραπέζι πίσω από την πλάτη σου να είναι καπνιστών και να ντουμανιάζει κάποιος! Τόσο μυαλό θέλει για να δουν ότι αυτό είναι πραγματική κοροϊδία;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα μηνύματα που αφορούσαν το κόψιμο του τσιγάρου μεταθέρθηκαν έδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έγινε άκομη ένα split το οποιο θα το βρείτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top