Ας κρίνουμε το κομμάτι

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aααα αυτα ελεγες ---> 1 ) Blackfield - Hello ====(Niya)

Αυτα ειναι επίτηδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πασο τοτε!

ψ. εχμ, σορρυ! μου πε ψεματα το στεκι, αληθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πασο τοτε μπζηλε. πα να δω τι δεν εχω κριτικαρει για να ξεθαψω απ το σεντουκι το μεγαλο φτυαρι! :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: Απ'όλα (χωρίς τζατζίκι α.)

Η άποψή μου για το Sol Seppy - Wonderland: :tongue:
Καλή φωνούλα όμως. 2/10

Δεν θα με χάλαγε να βάλω κι εγώ κομμάτι φυσικά :D

Κάπου χωράω κι εγώ, δε νομίζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Κι εγώ φυσικά θέλω να ξαναβάλω, αλλά βλέπω έχω καιρό ακόμα και έπειτα πρέπει να κρίνω και τα υπόλοιπα κομμάτια, κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Έκανα ενα σερτς και ειδα οτι το " Δεν θα με χάλαγε να βάλω κι εγώ κομμάτι φυσικά" το ειπα πριν την Chimera και την Angie. Αλλα φυσικα βαζουν πρωτες, γιατι εγω εχω ξαναβαλει. Αρα χωνομαι μετα την Αντζυ ή με ειχε προλαβει καποιος?

υ.γ. και μην αρχισετε τα "μην χωνεστε ολοι θα βαλουμε κτλ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κάπου χωράω κι εγώ, δε νομίζετε.
Τοτε τι κριμα, ι κριμα, τι κριιιμα ! Δε χωρας πουθενα , πουθενα πουθενα πουθθεενααααα !! :P:P

υ.γ. και μην αρχισετε τα "μην χωνεστε ολοι θα βαλουμε κτλ".
Παιδια ψυχραιμια......μη χωνεστε, ολοι θα βαλετε


Έκανα ενα σερτς και ειδα οτι το " Δεν θα με χάλαγε να βάλω κι εγώ κομμάτι φυσικά" το ειπα πριν την Chimera και την Angie. Αλλα φυσικα βαζουν πρωτες, γιατι εγω εχω ξαναβαλει. Αρα χωνομαι μετα την Αντζυ ή με ειχε προλαβει καποιος?
Aντε αν και δεν ηταν σαφης δηλωση, επειδη εισαι μεταλο θα σε ριξω αναμεσα , αν δεν εχουν αντιρρηση και οι απο κατω σου. (δλδ ο Monaxos, εγω δεν εχω προβλημα).


ΝΕΕΣ ΛΙΣΤΕΣ (θα σας μπουφλισω) :


13th Dark_Kronos
14th Weak and Powerless
15th Kneee-yaaa !
16th Chimera
17th Αngie_Ann
18th Shaman
19th Monaxos
20th Lorien



Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved =======(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λεπον, επειδη το κομματι που εβαλε η εδαδ δεν μου αρεσε καθολου, και επειδη εχω πιει αρκετα ωστε να μην με νιαζουν οι συνεπιες για οτι και αν πω βρηκα την ευκαιρια να το πω, και να γλιτωσουμε απο αυτο το κομματι και να βαλω εγω

Suicide Messiah- Black label Society, ενα σχετικα απλο κομματι, αλλα παρα πολυ ωραιο κατα την γνωμη μου, και το βιντεο επισης παααααρα πολυ ωραιο!


Υγ: Ηθελα να βαλω ενα των Metallica, αλλα αφου εχει ηδη μπει δικο τους ειπα να μην βαλω, και μετα ηθελα να βαλω ενα αλλο των BLS αλλα ειπα να το αφησω, ισως αλλη φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ρε Κρόνε, είπαμε να γλιτώσουμε, αλλά αυτό που έβαλες τι ακριβώς έσωσε? :P

LOL, το κομμάτι τούτο, υποθετικά θα μπορούσε να μου αρέσει όταν ήμουνα περίπου 15 αν και μόνο αν περνούσα τη φάση που γούσταρα κάποιο μέταλο και με έσερνε στις συναυλίες του και εγώ έπρεπε να προσποιούμαι, καθότι γκόμενα μέταλου, ότι περνάω καλά.

Κατά τ'άλλα αυτό το είδος μουσικής δεν κατανοώ επαρκώς γιατί υπάρχει, εκτός ίσως από τρελή εκτόνωση. Το σόλο στο τέλος μάλλον ήταν καλό, αλλά τα σόλα μου είναι αδιάφορα, τα νιώθω περισσότερο σαν "προσωπική στιγμή" του ""καλλιτέχνη"" παρά σαν κάτι που πρέπει να μου αρέσει.

Στο κομμάτι μαζί με το κλιπάκι βάζω 5/10. Τους 5 βαθμούς του παίρνει γιατί η κιθάρα του τυπά ήτανε απίστευτα kinky:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω ισως να το ακουγα χροοοονια πριν ψιλοοικειοθελως, εχει εναν ρυθμο που αν εκανα περιεργους συνειρμους μπορει να μου καθοταν οκ. Νταξ, δε μου λεει κατι, συνηθισμενα πραματα για τη συγκεκριμενη σκηνη..και ως ασχετη, ουτε το σολο με εντυπωσιασε. Κανα 3αρακι? (σχωραμε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χμ... Δεν μπορώ να χαρακτηριστώ μεταλάς, αλλά υπάρχουν φάσεις που ακούω και τέτοιου είδους μουσική ευχάριστα, αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι το βρήκα επίσης μονότονο, υπό την έννοια ότι επαναλαμβάνεται συνεχώς. Να σου πω την αλήθεια, ούτε η "κορύφωση" μου έκανε κάποιο ιδιαίτερο κλικ. Παρόλα αυτά δεν είναι κακό κομμάτι, μιας και ακούγεται και μάλιστα νομίζω ότι μπορεί να αρέσει και σε άτομα που έχουν εντελώς διαφορετικά μουσικά γούστα από το συγκεκριμένο είδος. Η φωνή του τραγουδιστή μου άρεσε και τα η κιθάρα επίσης.

Συνολικά θα του έβαζα ένα 6/10 :redface:

Δεν παρακολουθούσα το βίντεο, οπότε δεν θα μιλήσω γι' αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μηπος να αρχησω να τα περνω προσοπικα αυτα τα "θα μπορούσε να μου αρέσει όταν ήμουνα περίπου 15" "ισως να το ακουγα χροοοονια πριν"; Θελετε να πειτε οτι ειμαι ανωριμο;....

Οχι σοβαρα τωρα..! Οι BLS ειναι "περιεργη" μπαντα, τρωει Χ και απο πολους μεταλαδες..! Ειναι λιγο αλλη φαση... Θελει ατομα με συγκεκριμενη ματια για καπια πραγματα, και καπια γουστα διαφορετικα, για να κατανοησουν το νοημα και να γουσταρουν. Δεν περιμενα να αρεσει ιδιετερα και σε κανεναν... και απο τους μεταλαδες χαμηλη βαθμολογια θα φαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Όχι ρε κρόνε, θέλουμε να πούμε ότι είσαι 15!!!
Τίποτα παραπάνω.

Μη με πάρετε με τις ντομάτες :redface:!

Ρε Κορπς, δε σου άρεσε η πουα κιθάρα που κρατούσε ο ξανθός ο τύπος, ήταν ολα τα λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Μπορώ να ακούσω σχεδόν τα πάντα απο country μεχρι metal. κυριως ομως ξένα και rock ή metal.
Όσο αναφορά το τραγουδι εμένα μου άρεσε πολύ η μουσική του κομματιού.Δε μου άρεσε η φωνή του τραγουδιστή. δε ξερω ειχε περιεργη χρεια (συγγνωμη για τα ορθογραφικα):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όχι ρε κρόνε, θέλουμε να πούμε ότι είσαι 15!!!
Τίποτα παραπάνω.

Μη με πάρετε με τις ντομάτες :redface:!

Ρε Κορπς, δε σου άρεσε η πουα κιθάρα που κρατούσε ο ξανθός ο τύπος, ήταν ολα τα λεφτά!

16 ειμαι:mad::P Και επαναλαμβανω, απλα ειναι εντελος αλλου, δεν μπορειτε να το δειτε οπως το βλεπουν οσα ατομα γουσταρουν zakk και bls..! Στην ηλικια μου ξερω μονο εμενα και την κοπελα μου που να γουσταρουν, απο εκει και περα ολοι ειναι μεγαλητεροι... Και δεν ειναι ανωριμα ατομα..! Απλα δεν ειναι μουσικη που θα την παρεις στα σοβαρα... ειναι μουσικη να κατσεις με την μπυρα σου και καλη παρεα και θα πας αλλου...

Οσο για την κιθαρα λιγα τα λογια..! Ειναι στα σχεδια η αγορα μιας μαυρης V, η οπια θα γινει πουα!

@Δαναη ειναι χρεια αλλα Ozzy...! Τοσο καιρο μαζι του κατι εμαθε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Μην σχολιάζετε τα σχόλια για το κάθε τραγούδι ρε.
Λοιπόν, αν οι BLS δεν ήταν του Wylde, δεν νομίζω ότι θα είχαν όλο αυτό το hype. Απίστευτος κιθαρίστας, μεγάλη μορφή, δεν έχει φωνή. Αντιγράφει όσο μπορεί τον Όζζυ βεβαίως, μεγάλο λάθος. 11/20

ψ:ο Wylde, είναι τεράστιος. Μα τον Randy Rhoads δεν θα τον φτάσει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακουω : metal (πολλα είδη), κλασσικη, blues, rock, κελτικη, soundtracks, και πολυ επιλεκτικά κομματια απο τα υπολοιπα ειδη.
Σχολια για το Black label Society - Suicide Messiah : Δε με ενθουσιασε, και μάλιστα το λεω εχοντας ακουσει και ενα δισκο τους προσφατα, οπότε μιλαω και συγκριτικά. Σιγουρα ο Ζακ εχει ταλέντο βεβαια...
Τελικά : 4/10 Τα κομματια στο δισκο Stronger Than Death μου φανηκαν καλυτερα.


.
Λιστα επομενων συμμετοχων :

14th Weak and Powerless
15th Kneee-yaaa !
16th Chimera
17th Αngie_Ann
18th Shaman
19th Monaxos
20th Lorien


Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved =======(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah======(Dark Kronos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ρε Κορπς, δε σου άρεσε η πουα κιθάρα που κρατούσε ο ξανθός ο τύπος, ήταν ολα τα λεφτά!

Το τριαρι γιατι το πηρε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Loran μήπως σε ρίχνουμε λίγο? Έβαλες δεύτερος κομμάτι, που σημαίνει ότι έχεις πολύυυυυ καιρό να βάλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μην σχολιάζετε τα σχόλια για το κάθε τραγούδι ρε.
Λοιπόν, αν οι BLS δεν ήταν του Wylde, δεν νομίζω ότι θα είχαν όλο αυτό το hype. Απίστευτος κιθαρίστας, μεγάλη μορφή, δεν έχει φωνή. Αντιγράφει όσο μπορεί τον Όζζυ βεβαίως, μεγάλο λάθος. 11/20

ψ:ο Wylde, είναι τεράστιος. Μα τον Randy Rhoads δεν θα τον φτάσει ποτέ.

Γιατι οχι ρε; Αλλωστε δεν ειναι ακριβος σχολιασμος, αφου εγω δεν μπορω να κρινω το κομματι αφου το βαζω ο ιδιος λεω την γνωμη μου μεσω αυτου

(τεραστιοι και οι δυο και ειναι λαθος να τους συγκρινουμε κατα την γνωμη μου. Διαφορετικοι κιθαριστες, με διαφορετικο παιξιμο)

Υγ, α, βαλτε με και μενα κατω-κατω στην λιστα, once again
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top