Όταν η τεχνολογία παντρεύεται το κόσμημα...

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
...το αποτέλεσμα λέγεται Active Crystals!

η Philips σε συνεργασία με την Swarovski δημιούργησαν κοσμήματα που είναι USB χωρητικότητας 1GB και κόστος περί τα 150 ευρω
Επίσης ακουστικά - κοσμήματα με κόστος 80 έως 130 ευρώ...

εμένα πάντως με ενθουσίασαν και τα βρήκα ιδιαίτερα γοητευτικά και μάλλον σούπερ δώρο για γυναίκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • philips-heartbeat.jpg
    philips-heartbeat.jpg
    8.5 KB · Εμφανίσεις: 256
  • 909819W240.jpg
    909819W240.jpg
    16 KB · Εμφανίσεις: 281
  • 909820W240.jpg
    909820W240.jpg
    19.3 KB · Εμφανίσεις: 256
  • 909822W240.jpg
    909822W240.jpg
    23.7 KB · Εμφανίσεις: 258

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε νομίζω όμως να βρει αντίκτυπο, καθώς οι περισσότερες γυναίκες δεν είναι εξοικειωμένες με την τεχνολογία... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Καλά, εντάξει, απλά κορυφαία!!

Δεν είμαι τζούελρι τύπος, καθόλου, αλλά είναι φοβερή ιδέα, και καταπληκτική υλοποίηση!

Τι ωραία ακουστικά :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μόλις ερωτεύθηκα...:inlove:
Και βρήκα και τι δώρο να ζητήσω :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμ όντως καλή ιδέα και ίσως πολύ καλλίτερη από όσες έχουν γίνει μέχρι στιγμής για usb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οι φωτό που σας ανέβασα είναι ένα δείγμα....
υπάρχουν κι άλλα σχέδια... όχι βέβαια καμια τρελή ποικιλία αλλά υπάρχουν κι άλλα!

Εμένα πάντως καθόλου δε θα με χάλαγε ένα Memory stick στο λαιμό μου σαν αυτό... μα καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ξετρελάθηκα με τα ακουστικά.. να δούμε ποιος θα την πληρώσει (ε ρε καιρό που βρήκα :mad:) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ χοντροκομμένα τα USB sticks... Προτιμώ αυτό που έχω στα κλειδιά μου :P
Το 2ο, αν είναι όντως ακουστικά όπως αναφέρθηκε, πολύ καλό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εμένα πάλι με ξενίζει κάπως το όλο σκηνικό. Από τη μια δεν φοράω τέτοια κοσμήματα καθημερινά (κανένα βραχιολάκι με χαντρούλες και αν) και από την άλλη το θεωρώ τελείως περιττό έξοδο. Αν θες usb αγοράζεις ένα με 15-20 ευρώ και κάνεις τη δουλειά σου. Το κόσμημα είναι άλλο πράγμα, για εμένα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εμένα πάλι με ξενίζει κάπως το όλο σκηνικό. Από τη μια δεν φοράω τέτοια κοσμήματα καθημερινά (κανένα βραχιολάκι με χαντρούλες και αν) και από την άλλη το θεωρώ τελείως περιττό έξοδο. Αν θες usb αγοράζεις ένα με 15-20 ευρώ και κάνεις τη δουλειά σου. Το κόσμημα είναι άλλο πράγμα, για εμένα τουλάχιστον.


είναι απλά ένα "Εξεζητημένο" κόσμημα που αντί να είναι ΑΠΛΩΣ ένα κόσμημα έχει και μια πρακτική πλευρά.
Δλδ για κάποια γυναίκα που της αρέσουν ούτως η αλλιώς αυτού του τύπου τα κοσμήματα... why not?
Δεν είναι δλδ να το αγοράσεις σαν εκλεπτισμένο usb... αλλά σαν κόσμημα με χρήση πέραν της ομορφιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Απλά δυσκολεύομαι να συνδιάσω αυτά τα δύο... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eγω μολις ειδα να λεει Active Crystals νομιζα καμια τεχνολογια να αλλαζει η υφη της επιφανειας του κοσμηματος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Εμένα πάλι με ξενίζει κάπως το όλο σκηνικό. Από τη μια δεν φοράω τέτοια κοσμήματα καθημερινά (κανένα βραχιολάκι με χαντρούλες και αν) και από την άλλη το θεωρώ τελείως περιττό έξοδο. Αν θες usb αγοράζεις ένα με 15-20 ευρώ και κάνεις τη δουλειά σου. Το κόσμημα είναι άλλο πράγμα, για εμένα τουλάχιστον.

Μωρέ ναι, έχεις ένα δίκιο, αλλά είναι αρκετά πρωτότυπο κατά τη γνώμη μου, και αρκετά ιδιαίτερο επίσης. Περιττό έξοδο προφανώς, αλλά εμένα για δωράκι μια χαρά θα μου αρέσανε τα ακουστικά, παρόλο που πόρρω απέχω από οτιδήποτε μπορεί να χαρακτηριστεί φαντασμαγορικό στυλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εγώ φορούσα κάποτε για κοσμήματα πυκνωτές και αντιστάσεις που σούφρωνα από το εργαστήριο ηλεκτρονικής! Αυτά εδώ μάλλον παραείναι κομψά για μένα!:redface:

Αλλά είναι τέλεια!:) (και τα γενέθλια μου είναι στις 22/9, έτσι εγκυκλοπαιδικά το αναφέρω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως τωρα, οταν σας κλεψουν το κοσμημα, θα κλεψουν και εκεινες τις πικαντικες φωτογραφιες ή σημαντικες σημειωσεις που ειχατε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι είναι ΜΟΝΟ 1GB :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δε νομίζω όμως να βρει αντίκτυπο, καθώς οι περισσότερες γυναίκες δεν είναι εξοικειωμένες με την τεχνολογία... :(
Καλέ μου qwertyuiop (πλάκα έχει να πληκτρολογεί κανείς το όνομά σου :P) Δε γνωρίζω τα στατιστικά του e-steki πόσοι άντρες είμαστε και πόσες γυναίκες αν και μάλλον είμαστε περισσότερες, πάντως αν κρίνω από τις απαντήσεις στο θέμα, είμαστε περισσότερο εξοικειωμένες απ' όσο φαίνεται.

Εγώ φορούσα κάποτε για κοσμήματα πυκνωτές και αντιστάσεις που σούφρωνα από το εργαστήριο ηλεκτρονικής! Αυτά εδώ μάλλον παραείναι κομψά για μένα!:redface:

Γειά σου ρε Idril!!!! Κι εγώ έφτιαχνα κάποτε κοσμήματα από τσιπάκια!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σελω κι εγώ κοσμήματα απο τσιπάκια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλέ μου qwertyuiop (πλάκα έχει να πληκτρολογεί κανείς το όνομά σου :P) Δε γνωρίζω τα στατιστικά του e-steki πόσοι άντρες είμαστε και πόσες γυναίκες αν και μάλλον είμαστε περισσότερες, πάντως αν κρίνω από τις απαντήσεις στο θέμα, είμαστε περισσότερο εξοικειωμένες απ' όσο φαίνεται.
58% άντρες
42% Γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.






:whistle:


(τα δικά μου δεν ήταν τόσο γοητευτικά πάντως...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top