[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ευχαριστω γκαλς, κι εγω το ιδιο σκεφτομανε και τελικα αλλαξα το τσαντικο που μου καναν δωρο.

mujer στην αρχη ποναει αρκετα, αλλα με τον καιρο συνηθιζεις, και μονο που κανει 2+ βδομαδες να σκασει μυτη η τριχα αξιζει. Το δικο μου δερμα δεν το αντεχει πλεον (παλια εκανα, αλλα πλεον ποναω ΠΟΛΥ για να φτασω στο σταδιο της αναισθησιας). Γενικα αν δεν εχεις προβλημα ηδη με τους πορους δε νομιζω να σου δημιουργηθει μετα απ'τη χρηση του, αλλα γενικα στα ευαισθητα δερματα αντενδεικνυται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mujer

Νεοφερμένος

Η mujer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε :) Η αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή πριν από αρκετά χρόνια (γύρω στα 6-7) είχα δοκιμάσει σε μία πολύ μικρή περιοχή στη γάμπα. Το είχα δανειστεί από μία γνωστή μου (αφού βέβαια είχε προηγηθεί απολύμανση με οινόπνευμα και όλα τα σχετικά) Τότε λοιπόν δεν άντεξα να το δοκιμάσω για περισσότερη ώρα. Θυμάμαι είχε κοκκινήσει το δέρμα μου σε εκείνη την περιοχή και είχα βγάλει και σπιθουράκια. Μπορώ να πω ότι είχα τρομοκρατηθεί... Τώρα όμως το σκέφτομαι πάλι γιατί έχω βαρεθέι πια την κατάσταση αυτή με τις τρίχες και τα ξυραφάκια και έλεγα μήπως δοκίμαζα κάτι πιο μόνιμο. Έστω και για 2-3 εβδομάδες που κρατάει αυτό. Κάτι λέει ότι έχει μέσα στη συσκευασία γάντι πάγου αλλά δε νομίζω να κάνει και πολλά. Μάλλον για να δικαιολογήσουν την τιμή του το έχουν περισσότερο αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις χαλάουα σε αισθητικό;
Και επιπλεον, εμένα ουτε για πλάκα δεν κράταγε το αποτέλεσμα δύο εβδομάδες, κάθε πέντε ή έξι μέρες ήθελε επανάληψη (και με την ώρα που ήθελε.. κατέληξα να ξυραφιάζομαι πάλι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ με τις προλαλήσασες. Διαφωνώ μόνο στο σημείο που λένε ότι κρατάει λιγότερο απο χαλάουα σε αισθητικό: Εμένα μου κρατάει περισσότερο ή τουλάχιστον το ίδιο.
Επίσης, το καλό είναι ότι το κάνεις οποιαδήποτε στιγμή, δεν περιμένεις να γίνεις αρκούδα πρώτα. Αυτό, όταν μένεις μαζί με το σύντροφο σου είναι μεγάλο συν!
Αρνητικό μεγάλο είναι όπως προαναφέρθηκε ο χρόνος που παίρνει, και ο πόνος (εμένα μου φαίνεται ότι πονάει πολύ περισσότερο απο χαλάουα, ίσως επειδή δεν είναι στιγμιαίο).
Στο θέμα θυλακίτιδας (έχω αρκετό πρόβλημα κι εγώ με αυτό) είναι για μένα ίδιο με τη χαλάουα. Όσες τρίχες γυρίζουν προς τα μέσα με χαλάουα, τόσες γυρίζουν και με αποτριχωτική μηχανή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mujer

Νεοφερμένος

Η mujer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εχμ... Αν σας πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ χαλάουα σε αισθητικό τι θα πείτε; Η αλήθεια είναι ότι θέλω να κάνω αλλά τα ψιλοφοβάμαι αυτά γιατί δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποστειρωμένα τα εργαλεία που χρησιμοποιούν και γενικά σε θέματα καθαριότητας αν πληρούν τις προϋποθέσεις. Δεν ξέρω και καμιά καλή, δε μου έχουν συστήσει κάποια δηλαδή και επιπλέον δεν ξέρω πόσα χρήματα είναι λογικό να παίρνει. Δηλαδή μην πάω κάπου και μου πάρουν 50 ευρώ περισσότερο από οτι συνήθως. Είμαι λίγο άσχετη ε; Το ξέρω... Απλά είπα να παρατήσω το ξυραφάκι μήπως δω άσπρη μέρα :P

Δηλαδή καλύτερα να μην πάρω μηχανή ε; Με φοβάμαι κιόλας γιατί βαριέμαι πάρα πολύ εύκολα. Μπορεί στην αρχή να ενθουσιαστώ αλλά μετά όταν μου περάσει η τρέλα θα το παρατήσω και κρίμα και τόσα λεφτά που θα πάνε χαμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το να παρατήσεις το ξυραφάκι καλό θα σου κάνει έτσι κι αλλιώς!
Εγώ κάνω εναλλαγές, άλλες φάσεις κάνω ταινίες κρύο κερί, άλλες χαλάουα με απλικατέρ, άλλοτε όμως μηχανή! Νομίζω τα δύο πρώτα αφήνουν το πόδι πιο απαλό, και το χειμώνα είναι τόσο μαλακές οι τρίχες που μπορεί να μην κάνω όντως για 4 εβδομάδες αποτρίχωση...
Η μηχανή μαζεύει πιο καλά τις πολύ κοντές, αλλά μετά από κάμποσες συνεχόμενες χρήσεις, ερεθίζεται το δέρμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κάνει κανείς αποτρίχωση με κρέμες veet??

Ξέρετε, αυτές τις καρκινογόνες, που σου καίνε την τρίχα και το μπάνιο εκείνη την ώρα μυρίζει σα να σου κάνουν ντεκαπάζ σε κομμωτήριο??

Για πείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειναι αθλιες.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kανένας σοβαρός άνθρωπος? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω. Ειναι αθλιες.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κι εγώ έκανα παλιότερα με κρέμες γιατί φοβόμουν μην κοπώ με τα ξυραφάκια. Τελικά μία μέρα που δεν είχα πολύ χρόνο στη διάθεσή μου (ξέρετε, αυτές θέλουν να τις απλώωωωσεις, να περιμέεεεενεις και μετά να τις αφαιρέσεις και να ξεβγάλεις με κρύο νερό το δέρμα- ένα τέταρτο τουλάχιστον η όλη διαδικασία :/:) δοκίμασα το ξυραφάκι και από τότε κάνω με αυτό. Οι τρίχες πάντως βγαίνουν πολύ πιο άγριες και θέλω να δοκιμάσω μία άλλη μέθοδο, αλλά φοβάμαι το ... ξερίζωμα! Πονάει πολύ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κάνει κανείς αποτρίχωση με κρέμες veet??

Ξέρετε, αυτές τις καρκινογόνες, που σου καίνε την τρίχα και το μπάνιο εκείνη την ώρα μυρίζει σα να σου κάνουν ντεκαπάζ σε κομμωτήριο??

Για πείτε
Άθλιες indeed.
1. Οικονομικά ασύμφορες. Αν θες να κάνεις πόδια+μπικίνι δεν θα σου φτάσει το ένα πακέτο (και όχι, δεν είμαι χοντρή :P).
2. Δεν κρατάνε. Είναι ουσιαστικά σαν ξυραφάκι.
3. Βρωμάνε.
4. Δεν κάνουν καλή αποτρίχωση και πρέπει πολλές φορές να βάζεις και να ξαναβάζεις για να μην είσαι σαν να έχεις ξυριστεί την προηγούμενη βδομάδα.
5. Είναι πολύ άβολο να κάθεσαι σε διάφορες περίεργες στάσεις (αναλόγως τι θες να αποτριχώσεις) επι όσα λεπτά απαιτούν.

Σε κάλυψα; :P

@kalypso: Πονάει αρκετά, αλλά το αποτέλεσμα αξίζει ;) Ο πόνος εξαρτάται πολύ και απο την αισθητικό που θα πέσεις. Αν μετά το τράβηγμα σου πιέζει με το χέρι της το σημείο αυτό, ο πόνος μειώνεται πολύ και είναι πραγματικά στιγμιαίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το να παρατήσεις το ξυραφάκι καλό θα σου κάνει έτσι κι αλλιώς!
Εγώ κάνω εναλλαγές, άλλες φάσεις κάνω ταινίες κρύο κερί, άλλες χαλάουα με απλικατέρ, άλλοτε όμως μηχανή! Νομίζω τα δύο πρώτα αφήνουν το πόδι πιο απαλό, και το χειμώνα είναι τόσο μαλακές οι τρίχες που μπορεί να μην κάνω όντως για 4 εβδομάδες αποτρίχωση...
Η μηχανή μαζεύει πιο καλά τις πολύ κοντές, αλλά μετά από κάμποσες συνεχόμενες χρήσεις, ερεθίζεται το δέρμα μου.

λοιπον γιδι οσο και να με βοηθησες, χαλασα ενα κουτι σιμουν και αποτριχωσα μονο τη μπροστικη επιφανεια των δυο ποδιων (μονο κατω απο το γονατο) και το μισο χαλί! επειδη η χαλαουα δεν ειναι για μενα, για πες για αυτο το απλικατερ!
η, πειτε τιμες απο αποτριχωτζουδες!
η δικια μου επαιρνε μονο μπικινι 20ε και μου φαινονταν πολλα.
Κάνει κανείς αποτρίχωση με κρέμες veet??
Ξέρετε, αυτές τις καρκινογόνες, που σου καίνε την τρίχα και το μπάνιο εκείνη την ώρα μυρίζει σα να σου κάνουν ντεκαπάζ σε κομμωτήριο??
Για πείτε

εκανα παλια... η μισελ στα λεει πολυ καλα..και ασυμφορες, και βρωμανε, και λενε οτι ειναι βλαβερες, και ενα σωρο. ασε που η τριχα ξαναβγαινει αμεσως.

καλυψω, μπορει να ποναει αλλα το αποτελεσμα θα σε ενθουσιασει!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
λοιπον γιδι οσο και να με βοηθησες, χαλασα ενα κουτι σιμουν και αποτριχωσα μονο τη μπροστικη επιφανεια των δυο ποδιων (μονο κατω απο το γονατο) και το μισο χαλί! επειδη η χαλαουα δεν ειναι για μενα, για πες για αυτο το απλικατερ!
η, πειτε τιμες απο αποτριχωτζουδες!
η δικια μου επαιρνε μονο μπικινι 20ε και μου φαινονταν πολλα.

Αυτή που πηγαίνω παίρνει 30Ε για πόδια+μπικίνι. Πάντως δεν το κάνει αυτό που αναφέρω παραπάνω που μειώνει τον πόνο, αυτό το έκανε μια στη Θεσ/νίκη που είχα πάει.
Βρίσκεται στο Μαρούσι.
Αν θες στοιχεία, στείλε πμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Άθλιες indeed.
1. Οικονομικά ασύμφορες. Αν θες να κάνεις πόδια+μπικίνι δεν θα σου φτάσει το ένα πακέτο (και όχι, δεν είμαι χοντρή :P).
2. Δεν κρατάνε. Είναι ουσιαστικά σαν ξυραφάκι.
3. Βρωμάνε.
4. Δεν κάνουν καλή αποτρίχωση και πρέπει πολλές φορές να βάζεις και να ξαναβάζεις για να μην είσαι σαν να έχεις ξυριστεί την προηγούμενη βδομάδα.
5. Είναι πολύ άβολο να κάθεσαι σε διάφορες περίεργες στάσεις (αναλόγως τι θες να αποτριχώσεις) επι όσα λεπτά απαιτούν.

Eμένα πάλι για πόδια και μπικίνι με έφτασε μισή (και ναι, είμαι χόντρη)
Βασικά, εμένα πολύ με βόλεψαν, κατά βάση για το ζήτημα επικινδυνότητας ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αυτή που πηγαίνω παίρνει 30Ε για πόδια+μπικίνι. Πάντως δεν το κάνει αυτό που αναφέρω παραπάνω που μειώνει τον πόνο, αυτό το έκανε μια στη Θεσ/νίκη που είχα πάει.
Βρίσκεται στο Μαρούσι.
Αν θες στοιχεία, στείλε πμ :)

Μωρε δε με πολυενδιαφερει ποδια.. τα κανω και μονη μου με τον τροπο που ηξερα και εκανα και πριν δοκιμασω τα του γιδιου:P
μπικινι μονο θελω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αποτριχωτική καυστική κρέμα δε χρησιμοποιώ. Είναι σαν ξυράφι και που παπάν και το δέρμα ανάποδα με τα χημικά τους...

Για χαλάουα με απλικατέρ, πάρτε απλά από το Χόντος το πακέτο που γράφει: Simoun Soft, Halawa με απλικατέρ... ;) Είχα άλλωστε πει ότι το ζυμαράκι είναι πολύ δύσκολο για πόδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι ρε αλλα δεν ειχες δωσει εναλλακτικη! τι ακριβως κανει το απλικατερ? πως λειτουργει δλδ ολο αυτο? και, καλυτερα αυτη τη φορα να το κανω στη μπανιερα αντι για το χαλί ε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό με το χαλί δεν το κατάλαβα, πώς το έπαθες!!! Κι εμένα έχει τύχει να πάρει φόρα το ζυμαράκι και να προσγειωθεί αλλού, αλλά άντε δύο φορές...! :D

Απλικατέρ είναι πολύ απλό, ίσως πρέπει να το ζεστάνεις λίγο (έχει πολύ αναλυτικές οδηγίες) και έχει ταινίες υφασμάτινες μέσα... απλώνεις πρώτα το νιανιά στο πόδι, σε μήκος όσο και η ταινία... μετά από πάνω το υφασμάτινο... χσσστ τραβάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top