Πως πλησιάζεις μια ερωτικά απογοητευμένη γυναίκα;

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Νομίζω πρόκειται για πολύ σημαντικό θέμα.Πολλοί άντρες έχουν ζήσει έρωτες με κάποια που απορρίφθηκε από κάποιους άλλους.Καποιοι ισως τον ζειτε και τώρα.Θα θέλαμε να μαθουμε την γνωμη την γυναικων κυρίως για το πως μπορει ενας αντρας να τις κανει να ξεχασουν καποιον αλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Δεν μπορεί. Μπορεί να την κάνεις να ξεχαστεί παροδικά, ίσως και για μεγάλο χρονικό διάστημα, να βγάλει όμως απ'το μυαλό της κάποιον που την απέρριψε/χώρισε κλπ, ενώ εκείνη ένιωθε τελείως αντίθετα συναισθήματα κλπ, πιστεύω αδύνατον, μέχρι εκείνη να αποφασίσει να το αποβάλλει απ'την μνήμη της. Και δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις ώστε να επιταχύνεις την τελευταία διαδικασία. Απλά αν γουστάρεις περιμένεις. Αλλιώς τα μπογαλάκια σου και πάμε γι'άλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου.Δυστυχώς μου τυχε και εμένα για πρώτη φορά.Δεν γνωρίζει για τα αισθήματα μου αλλά γνωρίζει για κάποιον πολύ μεγαλύτερο της και τον μιλά απαξιωτικά.Δεν ξέρω αν της έβαλε και χέρι οταν της το ειπε αλλα βλεπω οτι ειναι σαν να μισησε τον αντρα αυτο επειδη την ερωτευτηκε ενω αυτη προσπαθει να ξεπερασει άλλον!
Λεει οτι θα της περασει ως του χρονου αλλα δεν το πιστευω...αν και ξενερωμενη γυναικα ειναι..θα περιμενω τι να κανω..αλλα δεν θα της δινω και πολυ αξια τωρα.Δεν ειναι οπως δειχνει..η κοπελιά..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να της δώσεις χρόνο και χώρο...
Όσο την πιέζεις, τόσο χειρότερα θα είναι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
... γνωρίζει για κάποιον πολύ μεγαλύτερο της και τον μιλά απαξιωτικά.Δεν ξέρω αν της έβαλε και χέρι οταν της το ειπε αλλα βλεπω οτι ειναι σαν να μισησε τον αντρα αυτο επειδη την ερωτευτηκε ενω αυτη προσπαθει να ξεπερασει άλλον! ...αν και ξενερωμενη γυναικα ειναι..θα περιμενω τι να κανω..αλλα δεν θα της δινω και πολυ αξια τωρα.Δεν ειναι οπως δειχνει..η κοπελιά..
1) Ο άλλος τύπος μάλλον ήθελε να εκμεταλλευτεί την κατάσταση με τον π . . . . . της παρηγοριάς, αλλά πήρε πόρτα.
2) Ουσιαστικά με αυτά που γράφεις τη "φτύνεις". Ποιο το νόημα να περιμένεις;



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αρα να πηγαινω με τα νερά της?Ολοι λενε οτι πρεπει φερομαστε με θρασος στην γυναικα και να μην παμε με τα νερα της γιατι πεφτει η αξια μας.

Αρα να πηγαινω με τα νερα της και να περιμενω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αρα να πηγαινω με τα νερά της?Ολοι λενε οτι πρεπει φερομαστε με θρασος στην γυναικα και να μην παμε με τα νερα της γιατι πεφτει η αξια μας.

???

Κοίτα, χωρίς παρεξήγηση, και μόνο που τα ρωτάς αυτά, φαίνεται ότι έχεις χαμηλή αυτοπεποίηθηση (σε μένα τουλάχιστον έτσι φαίνεται). Οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο απ'αυτά που λες, μάλλον πρέπει να αποκτίσεις αυτοεκτίμηση και να σταθείς στα πόδια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αρα να πηγαινω με τα νερά της?Ολοι λενε οτι πρεπει φερομαστε με θρασος στην γυναικα και να μην παμε με τα νερα της γιατι πεφτει η αξια μας.
Όχι βέβαια...απλώς αν βλέπεις ότι είναι ακόμη στα βαριά και δε πολυνιώθει,δώσ'της μια γερή δόση απ'όλα χωρίς κρεμμύδι,μετά "χώρισε" τη με δραματικό τρόπο (και κουβέντες βαρύγδουπες να την "τρυπήσουν",εν ανάγκη κάν'τες πρόβα) κι ας τη μόνη...δύο ενδεχόμενα από εκεί και πέρα,Ή θα κάτσει μερικές μέρες να το σκεφτεί και μετά θα σου έρθει γονατιστή,Ή θα πάει γι'άλλα και μετά από καιρό (και καμιά 4-5 που θα την παρατήσουν με τη σειρά τους ξενερωμένοι απ'τη βλακεία της) ένα βράδυ που θα σκέφτεται κρατώντας το ουίσκι θα καταλάβει ότι εσύ είσαι "αυτός"...σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να σου έρθει γονατιστή!
Αν ΔΕΝ σου έρθει,τότε κάτι θα έχεις κάνει εσύ λάθος φιλαράκο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απλά σεβάσου ότι είναι σε μια φάση περίεργη και ότι θέλει να μείνει μόνη με το πόνο της.
Από τη στιγμή που το' χει πει και ξεκάθαρα, δεν έχει νόημα να το παλεύεις. Και πίστεψέ με δε θες να παίξεις το ρόλο εκείνου που προσπαθεί να της αποδείξει ότι είναι καλύτερος από τον πρώην κτλ το μυαλό της θα' ναι κολλημένο εκεί.

[νταξ αν τη γουστάρεις τρελά, κάνε τη κίνηση σου, απλά να σου φύγει το σκάλωμα, αλλά μη πιέζεις γενικά καταστάσεις]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ειρήνη έχεις δίκαιο όχι απόλυτο.Απλά σε μια δύσκολη φάση και η διάθεση μου δεν είναι πάντα η ίδια.Είμαι και τολμηρός και δειλός συγχρόνως.Jack δεν έχουμε κάτι.Δεν έχω κάνει καμία κίνηση ακόμα ούτε έστω φιλική γιατί ξέρω ότι σκέφτεται άλλον.
Πριγκιπέσσα το σέβομαι αυτό αν και έχω πει πράγματα χωρις να τα εχω σκεφτεί.Οπως το λες έτσι είναι.Πόνος..Οχι αλλά παλιότερα αυτό σκεφτόμουν...να παίξω το ρόλο του καλύτερου...ποτέ όμως δεν λέω σε γυναίκα κάτι προσβλητικό για κάποιον ανεκπλήρωτο έρωτα της.

Αυτά που ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι ότι παρόλο που οι γυναίκες με τις οποίες έχω φιλικές σχέσεις λένε ότι είμαι έξυπνος και ξέρω από χιούμορ όταν μου αρέσει ερωτικά κάποια θολώνει το μυαλό μου και με πιάνει μια ανασφάλεια όταν βλέπω τα πράγματα σκούρα.
Με τρομοκρατεί το γεγονός ότι λέει ότι θέλει να φύγει από τη χώρ όπως έπραξαν πολλοί άλλοι.Δεν θέλω να φύγει γιατί έχασα και μια άλλη κοπέλα πριν χρόνια η οποία με έβρισε όταν της εξομολογήθηκα ότι την ερωτεύτηκα.Δεν θέλω να επαναληφθεί και ελπίζω να μην φύγει και αυτή.

Οι φίλες μου λένε να μην πηγαίνεις...με τα νερά κάποιας γυναίκας αλλά να της δείχνεις ότι έχεις αξία....να της δείχνεις ότι είσαι ίσος με αυτην η και καλύτερος...γιατι αυτη νομιζει η ισως να νομίζει ότι δεν αξίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top