Πού χάθηκαν οι emo;

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ήμουν και εγω παλιά :redface:
το ξέρω τραγικό αλλά τι να κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ελα ντε, καλή ερώτηση! Μάλλον μόδα ήταν που πέρασε... Κάποιοι authentic όμως σίγουρα θα παραμένουν κι όλο και κάποια λημέρια θα εχουν βρει να την αράζουν... Πάντως κι εγώ έχω καιρό να δω emo:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Τωρα εχουμε τους χρυσαυγίτες...τα 15χρονα "αλάνια". Που βλεπω στην ΕΠΑΣ κατι φασιστικά σήματα τα οποια τα εχουν κανει και λάθος!..Ελεος να πουμε!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Τί ἀκριβῶς εἶναι δὲν ξέρω οὔτε κι ἐγὼ νὰ σοῦ ἀπαντήσω. Ὅταν ἀκούω πάντως γιὰ χίπστερς, τὸ πρῶτο πρόσωπο ποὺ μοῦ ἔρχεται στὸ μυαλὸ εἶναι ὁ Εὐτύχης Μπλέτσας...



Ἄς μὲ διορθώσῃ κάποιος ἂν κάνω λάθος...

Hipster ο Ευτύχης; Μπα... δεν νομιζω..
κάτι σαν στυλ θα το ελεγα εγω το "hipster".. κοντινο στο vintage, στο indie... στους χιπηδες..
Γενικα ενας hipster προσποιειται τον φτωχο, τον αστεγο και παει λεγοντας.. (οχι απαραιτητα ομως). Ενας αντρας hipster εχει απαραιτητα μουσι και σκουφο ή γυαλια :P
sorry που ειναι απλα links αλλα δεν μπορουσα να βγαλω ακρη.. αν κανω λαθος σχετικα με το "hipster" και καποιος ξερει περισσοτερα ας τα πει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Οι hipsterZ μου δίνουν την εντύπωση πως ντύνονται/συμπεριφέρονται αλλόκοτα μόνο και μόνο για να πάνε κόντρα στο κατεστημένο. Το όλο get-up απλά φωνάζει "wannabe cool guy" "αυτό-το-στυλ-δεν-μου-πηγαίνει-καθόλου-αλλά-θα-το-βάλω-για-να-εκφράσω-ένα-statement". Δεν ξέρω, δυσκολεύομαι να τους πάρω στα σοβαρά :P Δεν με πείθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Έχεις δίκιο Dalian... δεν ειχα σκεφτει γενικα το "hipster" ετσι, αλλα ναι ισχυει.. βεβαια οχι 100% ( μονο 99% xD)
Θελουν να "διαφερουν" και να "ξεχωρισουν" μεσα στο πληθος με αυτον τον τροπο.. Από την άλλη όμως, είναι ωραίο να μην είναι όλοι ίδιοι.. Άσχετα με το ποσο διαφορετικοι θα ειναι και με το τι διαφορετικο θα εχουν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ακουστε εμο δεν ειναι μοδα ειναι απλα εκφραση συναισθηματων , ας πουμε ενα παιδι ντυνεται με μαυρα και σκουρα χρωματα δεν σημαινει οτι ειναι εμο απλα μπορει να του αρεσουν τα σκουρα! εμο σημαινει εμοσιοναλ δηλαδη συναισθηματικοσ ετι αυτα τα παιδια το κφραζουν απο το μακε απ και τα ρουχα ... η κολλητη μου ειναι εμο και σας πληροφορω οτι φοραει λιγα σκοτεινα ρουχα ( μαυρα παππουτσια σκουρο τζιν , μπλουζακια ) αλλα δεν εχει την ταση να θελει να αυτοκτονησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τους πάτησε το τρένο! Ή μάλλον θα είδαν τη φωτεινή πλευρά της ζωής και δε θα κρύβονται πια πίσω από τη φράντζα τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Καλο. Μαλλον θα καταλαβαν οτι δεν αλλαζει κατι με το να εχουν το συγκεκριμενο στυλακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ειχαν αλλα λεφτα για βαφες και φρατζες κριση βλεπετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ενταξει μοδα ηταν κι αυτη και περασε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γιατί θα πρέπει ο καθένας (μας) να ανήκει σε κάποιο "μαντρί" ιδεολογοκουλτοροmarketing; :hmm: Νομίζω ότι η μόδα του αρχοντοχωριατισμού ξεπέρασε και τους emο. Ρίξτε μια ματιά στα προφίλ του facebook. Μόνοι οι Ελλην-ίδιες και οι Ελλην-ίδιοι, έχουν τάση υπερ-αυτοπροβολής, wannabe κούλαρος, πολυάσχολος με hobby σκι στην Ανταρκτική, ...κ.α. Οι emo τουλάχιστον ήταν εμφανείς. Η ματαιοδοξία μετά της χαμηλής νοημοσύνης, είναι αφανής. Υποβόσκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλά, η μόδα των emo πήγαινε πακέτο απ' ό,τι θυμάμαι με τους τρέντουλες... γενικά δεν κράτησαν πολύ αλλά είχαν ξεσηκώσει κύμα εχθρών και φίλων. η κατάσταση είχε φτάσει σε υπερεπικά επίπεδα γελοιότητας με κάτι εκπομπές της Στεφανίδου να καλεί παιδοψυχολόγους και κοινωνικούς λειτουργούς να αναλύσουν το φαινόμενο emo! Πήγαιναν και κάποια πιτσιρίκια σε προχωρημένο στάδιο που είχαν αναγάγει την μόδα σε ιδεολογία ("βλέπω τον κόσμο με ένα μάτι, γιατί δεν μου αρέσει" κλπ). Ντάξει, τα παιδιά δεν ενοχλούσαν κανέναν, απλά περνούσαν τη φάση τους, αυτούς που δεν χώνεψα ποτέ ήταν κάτι μαλακισμένα που την είχαν δει κάγκουρες και κορόιδευαν ή χτυπούσαν ενίοτε emo.

γενικά θυμάμαι μεγάλο ντόρο για μια παροδική μόδα (νταξει τα χει αυτά η εφηβεία) αλλά προφανώς οι περισσότεροι σκανδαλίζονταν λόγω της εκκεντρικής εμφάνισης. τέσπα ήταν μια μόδα που όσο κράτησε επέφερε σεβαστά ποσά σε vans, all star, gap και κάποιες άλλες συγκεκριμένες και πολύ γνώστες μάρκες, σήμα κατατεθέν των emo. κι εδώ είναι και όλο το ζουμί του ότι προωθήθηκε και από τις αντίστοιχες εταιρίες για καταναλωτικούς λόγους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατί θα πρέπει ο καθένας (μας) να ανήκει σε κάποιο "μαντρί" ιδεολογοκουλτοροmarketing;
γιατι βολευει τις εταιριες να βγαζουν χρημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ντάξυ μωρέ μια μόδα ήταν, σιγά το πράγμα. Τα καγκούρια είναι καλύτερα δηλαδή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
είναι κρυμμένοι σε κατακόμβες και κλαίνε :P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Είναι σωστό όμως οι άνθρωποι να κολλάνε ταμπέλες στον άλλον κρίνοντάς τον μόνο απ'την εμφάνιση?:confused:

π.χ:

<<Πως ντύνεσαι έτσι?Και καλά βίντατζ και στυλάκι...ΠΑΛΙΟΧΙΠΣΤΕΡ!>>
<<Ντύνομαι έτσι γιατί αυτά τα ρούχα με εκφράζ->>
<<ΣΚΑΣΕ!!!!ΕΙΣΑΙ ΧΙΠΣΤΕΡ!>>
<<Μα...>>
<<ΕΙΣΑΙ ΧΙΠΣΤΕΡ ΛΕΜΕ!!ΟΥΣΤ!>>

ή:

<<Ώπ..τι έγινε ρε?Αφήσαμε μούσι Σουλεϊμάν και έτσι? ΧΙΠΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡ...!!>>
<<Ρε βλάκα μου τελείωσαν τα ξυραφάκια και δεν έχω χρήματα να πάω να πάρω!!>>

Γιατί σαν άνθρωποι γενικά δεν αποδεχόμαστε το στυλ του άλλου όποιο και αν είναι αυτό και βγάζουμε συμπεράσματα σε χρόνο ντε τε??:hmm:
Έχουμε μια μανία να ισοπεδώνουμε τα πάντα και ότι διαφορετικό βλέπουμε να θέλουμε να το κάνουμε ένα με την νέα λαϊκομάζα και την παντελιδοπάολα γενιά που αποκλείει το κάθε εναλλακτικό άτομο ως χιπστερ και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θα ξέμειναν σε κανένα νεκροταφείο κάνοντας παρέα στους νεκρούς. Αφού δεν πήγανε κανένας από τους συγγενείς τους, είπαν να πάνε εκείνοι για να τους κλάψουν και λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πάντως τους λησμόνησα και εγώ λίγο! Γέλιο είχαν... Μόδες... Εγω ομως πιστος στη καγκουρια! Εξού και το όνομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Όπως τώρα υπάρχουν οι κάγκουρες με τα V και το τατού (κινέζικα ιδεογράμματα,αρχικά γκόμενας που φάσωσαν στις τουαλέτες του μπόλιβαρ) που κλαρινογαμπρίζονται,μερικοί αυτοαποκαλούμενοι PR,σε πανομοιότυπα κλαμπάκια στο Γκάζι,έτσι την διετία '06 - '08 ο εκάστοτε φραπεδοέλληνας έφηβος είπε να παρατήσει την ντότα στο νετάδικο της γειτονιάς,να αντιγράψει φράντζα και βάψιμο ενός αμερικάνου τυπά που τσέκαρε στο myspace ή ''γνώρισε'' στο Hi5 και να αράξει Σύνταγμα.
ΣΟΟΥ ΓΟΥΑΤ ?
Μόδες είναι,περνάνε. Κάποιοι ακολούθησαν κάποτε το ρεύμα του καταπιεσμένου Κηφισιόπαιδου που ξαφνικά διαπίστωσε ότι η ζωή του είναι χάλια γιατί δεν του πήρε ο μπαμπάκας 10, αλλά 9 ζευγάρια all star για την γιορτή του και επομένως θέλησε να κρεμαστεί με συρματόσχοινο απ'την βεράντα του mall. Σήμερα η μικρότερη αδερφή του βγάζει σέλφις μέσα στο γ * μημένο μετρό και ανεβάζει τον αρακά που μαγείρεψε η μάνα για μεσημέρι στο ίνσταγκραμ.
Τραστ μι, είχα μιλήσει ως γυμνασιόπαιδο , όταν έμενα επαρχία και δεν είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετούς irl , μέσω μσν με πολλούς-πολλές emo. Όλοι βρίσκονταν στο προαναφερθέν μήκος κύματος. Μα όλοι. Τώρα τα θυμούνται και γελάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top