• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Έχεις πολύ δίκιο , ακριβως αυτό συμβαίνει ,μου φαινεται και μένα πολύ βολικό και εύκολο.Μήπως όμως είναι πολύ νωρίς για να χαρούμε ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όχι καλέ, εγώ χαίρομαι, σιγά μην αγχωθώ επειδή ΜΠΟΡΕΙ αργότερα να μου έρθει διάθεση να καπνίσω και θα πρέπει να την πνίξω.. :P
Απλά την προηγούμενη φορά που το είχα κόψει, μου ήταν πιο δύσκολο επειδή λογικά ήμουν πιο εξαρτημένη, αφού κάπνιζα τα τελευταία έξι χρόνια ενάμισι πακέτο κάθε ημέρα, ενώ στο διάστημα που μεσολάβησε τώρα από την προηγούμενη προσπάθεια έως αυτή (περίπου 9 μήνες), μόνο τον τελευταίο μήνα κάπνιζα εντελώς κανονικά, όλους τους άλλους ή που κάπνιζα ελάχιστα τσιγάρα την ημέρα ή που δεν κάπνιζα καθόλου.. και προφανώς η εξάρτηση μειώθηκε αρκετά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Έχεις πολύ δίκιο , ακριβως αυτό συμβαίνει ,μου φαινεται και μένα πολύ βολικό και εύκολο.Μήπως όμως είναι πολύ νωρίς για να χαρούμε ;:hmm:

κι όμως όχι.. όταν το θες πραγματικά να το κόψεις.. είναι ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ!!!! :)
περισσότερος ήταν ο φόβος σου ως καπνιστής απ όσα έχεις ακούσει απ τους γύρω σου περί δυσκολίας παρά οτιδήποτε άλλο... είναι μέσα στο μυαλό όλα!

θα σου πω μόνο για άλλη μια φορά κάτι που το λένε όλοι όσοι έχουν κόψει το κάπνισμα και τελικώς το ξανα άρχισαν...
ΟΛΟΙ όσοι ξανα άρχισαν, ξεκίνησαν με μία τζούρα... μην κάνεις ποτέ σου αυτή τη μια τζούρα...
Η τζούρα θα γίνει τσιγαράκι... το τσιγαράκι θα γίνει 2 τσιγαράκια για την παρέα... μετά +1 για το φαγητό μωρέ! μετά +1 για μετά το σεξ ;).. μετά δεν θα καταλάβεις πότε σαν μ@λ@κ@ς αγόρασες πάλι πακέτο :P

κάθε εθισμός αντιμετωπίζεται σαν εφόρου ζωής πρόβλημα :)
έτσι και με το τσιγάρο... μην ξεγελαστείς! είναι ύπουλο πράγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Οπως ειπα και στο αλλο κουτακι, ειναι τραγικα ευκολο να το κοψεις τελικα αν το θες... Εμενα δε μου λειπει καθολου, εκτος απο μια μερα σ'ενα μπαρακι που τεσπα το ηθελα, αναψα ενα, δε χαθηκε ο κοσμος. Δεν εχω κανενα αγχος οτι θα το ξαναρχισω αναβοντας ενα μια φορα στο τοσο, απλα και μονο γιατι βλεπω πως πραγματικα δεν το εχω αναγκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οπως ειπα και στο αλλο κουτακι, ειναι τραγικα ευκολο να το κοψεις τελικα αν το θες... Εμενα δε μου λειπει καθολου, εκτος απο μια μερα σ'ενα μπαρακι που τεσπα το ηθελα, αναψα ενα, δε χαθηκε ο κοσμος. Δεν εχω κανενα αγχος οτι θα το ξαναρχισω αναβοντας ενα μια φορα στο τοσο, απλα και μονο γιατι βλεπω πως πραγματικα δεν το εχω αναγκη!
Δες το ακριβώς επάνω σου ποστ, ούτε το "ένα τσιγαράκι" επιτρέπεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να το προσέχεις αυτό το ένα τσιγαράκι. Κι εγώ κάπως έτσι το ξαναξεκινήσα τελικά (αν και οκ, κρατήθηκα καιρό στο ένα και "κανονικά" κάπνισα κάνα μήνα στην ουσία). Δεν ξέρω, πάντως αν καπνίζεις έστω κι ένα στο τόσο, είναι πολύ πιο εύκολο να το ξαναρχίσεις.. νομίζω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εγώ συνεχίζω πάντως και θα συμφωνίσω στο οτι ένα και μόνο τσιγάρο θα σε γυρίσει μαθηματικά αποδεδειγμένα πίσω σύνφωνα με τις δικές μου παραστάσεις.Και θα νιώσω πολύ χαζός την επόμενη μέρα του "ενός τσιγαρου της παρέας" οπότε...μακριά!Έιμαι σε σημείο που βγαίνω με καπνιστές και δεν με χαλάει καθόλου που δεν καπνίζω.Αν το ξαναρχίσω πάλι παντως θα είμαι και πολύ κορόιδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπράβο μας!

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπράβο καζιράκι!! :D

Επόμενος στόχος: ο Θοδωρής κι ο Valder






And ultimate target: η Λία κι ο Πάνος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ελπίζω να συνεχίζουμε ολοι άκαπνοι ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Και εγώ 15....μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαίρομαι για όλους εσάς που βλέπετε ότι με λίγη προσπάθεια κατακτάτε ένα σοβαρό στόχο :)

Μπράβο σας και εύχομαι καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
χαίρομαι για όλους εσάς που βλέπετε ότι με λίγη προσπάθεια κατακτάτε ένα σοβαρό στόχο :)

Μπράβο σας και εύχομαι καλή συνέχεια!
Το στέκι , κάποια μέλη του και κυρίως εσύ ήσουν η αφορμή για την έναρξη της πετυχημένης προσπάθειας μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το στέκι , κάποια μέλη του και κυρίως εσύ ήσουν η αφορμή για την έναρξη της πετυχημένης προσπάθειας μου!

με τιμάς!
αλλά με τη στάση σου, πιο πολύ τιμάς τον εαυτό σου και τις προσπάθειες σου ;)
keep walking! (αυτό δε σημαίνει να το ρίξεις στο Johny walker :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ευτυχώς το μονο μου πρόβλημα ήταν το τσιγάρο!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο εδώ και 20 μέρες! :D
Παρόλο που υπήρξαν κάποιες στιγμές που ήθελα ένα ..κρατήθηκα! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο εδώ και 20 μέρες! :D
Παρόλο που υπήρξαν κάποιες στιγμές που ήθελα ένα ..κρατήθηκα! :yahoo:
Μπράβο Kajira είμαι σίγουρος πως το έχουμε κερδίσει το παιχνίδι!! Πάντως οι δικές μου μέρες περνάν και ούτε καρφί δεν μου καίγεται πλέον!Πιστεύω πως είσαι και συ σε αυτή τη φάση ή λίγες ωρες μακριά!!Άλλωστε σχεδόν μαζί αρχίσαμε την προσπάθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, το να κόψεις το κάπνισμα είναι πάρα πολύ εύκολο. Εγώ ας πούμε το έκοψα 5-6 φορές μέχρι τώρα. :D Πέρα από την πλάκα, το έκοψα μαχαίρι στις 13/3/2003 και από τότε δεν ξανακάπνισα. Με τα παραπάνω θέλω να πω ότι αν δεν θες πραγματικά να το κόψεις, δεν υπάρχει περίπτωση να το καταφέρεις (οι 5-6 φορές που λέγαμε...:)). Όταν αποφασίσεις ότι πλέον δεν θέλεις να καπνίζεις, τότε όλα γίνονται πιο εύκολα. Άντε καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν να το κόψουν. Κουράγιο παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, το να κόψεις το κάπνισμα είναι πάρα πολύ εύκολο. Εγώ ας πούμε το έκοψα 5-6 φορές μέχρι τώρα.
+1 my friend! αλλα οι κακες παρέες με καναν να καπνίζω πάλι! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top