Ρατσισμός κατά των Αλβανών: Ποιος φταίει;

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
ΜΑΥΡΑ ήταν αυτά που πέρνανε

και ποιός τους τα δίνει τα μαύρα ρε γιάννη, ο φούφουτος :);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
και επαναλαμβάνω οι τιμές τους ήταν χαμηλές γιατί κανένας από τους 2 (εργοδότης και αλβανός) δεν πληρώνουν εισφορές ΙΚΑ κτλ.

όχι όχι...λέω για τις τιμές εκτός εισφορών. Το ΙΚΑ είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο, που για να το διαβάσεις ολόκληρο θέλεις όλη τη παραγωγή της softex από το πολύ κλάμα:D

σε ότι αφορά τις εισφορές, παίζει μεγάλο ρόλο και η εμπειρία. Και αναρωτιέμαι: αφού θα την πληρώσω την εισφορά που θα την πληρώσω, γιατί να μη τα δώσω σε κάποιους με λίγες τριετίες (βλ. αλβανούς και λοιπούς νέους), οπότε να μου έρθει και φτηνότερα, από το να τα δώσω στους εργολάβους???

*έχω αποκτήσει διδακτορικό στα περι οικοδομικών/εργατικών εισφορών:P:P

συνεχάτε με τη συζήτηση...εγώ πάντως συγκινήθηκα..τι μου θυμήσατε :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
και ποιός τους τα δίνει τα μαύρα ρε γιάννη, ο φούφουτος :);

Εγώ είμαι ο φούφουτος :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
και ποιός τους τα δίνει τα μαύρα ρε γιάννη, ο φούφουτος :);

Μα δεν λέω ρε weak ότι δεν τους συμφέρει και τους εργοδότες, απλά επειδή θα δώσουν μαύρα δίνουν λιγότερα, οπότε μην το παίζουμε ότι δουλέουν για ένα κομμάτι ψωμί.

Ο φούφουτος είναι μεγαλο-εργολα΄βος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
όχι όχι...λέω για τις τιμές εκτός εισφορών. Το ΙΚΑ είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο, που για να το διαβάσεις ολόκληρο θέλεις όλη τη παραγωγή της softex από το πολύ κλάμα:D

σε ότι αφορά τις εισφορές, παίζει μεγάλο ρόλο και η εμπειρία. Και αναρωτιέμαι: αφού θα την πληρώσω την εισφορά που θα την πληρώσω, γιατί να μη τα δώσω σε κάποιους με λίγες τριετίες (βλ. αλβανούς και λοιπούς νέους), οπότε να μου έρθει και φτηνότερα, από το να τα δώσω στους εργολάβους???

*έχω αποκτήσει διδακτορικό στα περι οικοδομικών/εργατικών εισφορών:P:P

συνεχάτε με τη συζήτηση...εγώ πάντως συγκινήθηκα..τι μου θυμήσατε :):)

Πρώτη φορά βλέπω γυναίκα να συγκινείτε με οικοδομή:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και που να με'βλεπες πάνω στις σκαλωσιές.....:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
και που να με'βλεπες πάνω στις σκαλωσιές.....:P:P:P

Χμμμ ... γυναίκα σε οικοδομή,.... πως να είναι άραγε? Πιο πολύ σε φαντασίωση μου βγαίνει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Χμμμ ... γυναίκα σε οικοδομή,.... πως να είναι άραγε? Πιο πολύ σε φαντασίωση μου βγαίνει.:redface:

:lol::lol::lol: καλό :D

το ίδιο σκέφτονταν φαντάζομαι και οι εργάτες (αλβανοί και μη), γιατί με κοίταζαν παράξενα:D:D



μη φανταστείς ντεκόρ φωτογράφησης για το πλεϊμπόυ...φόρμα, φούτερ, παλια ορειβατικά, τίγκα στο τσιμέντο και στον ασβέστη, άσπρα μαλλιά απο τη σκόνη, να γκαρίζω στον νταγλαρά με τη πρέσσσα από τη ταράτσα να το πάρει αλλιώς....σου χάλασα τη φαντασίωση ε?:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
:lol::lol::lol: καλό :D

το ίδιο σκέφτονταν φαντάζομαι και οι εργάτες (αλβανοί και μη), γιατί με κοίταζαν παράξενα:D:D



μη φανταστείς ντεκόρ φωτογράφησης για το πλεϊμπόυ...φόρμα, φούτερ, παλια ορειβατικά, τίγκα στο τσιμέντο και στον ασβέστη, άσπρα μαλλιά απο τη σκόνη, να γκαρίζω στον νταγλαρά με τη πρέσσσα από τη ταράτσα να το πάρει αλλιώς....σου χάλασα τη φαντασίωση ε?:P:D


εεεεεεετσι ακριβώς είναι!!!! χαχαχαχα
έχω 3 ζευγάρια παπούτσια για τη... δουλειά! όλα σκονισμένα και ΟΛΑ έξω απ την κύρια πόρτα του σπιτιού.... λες και μπαίνει οικοδόμος μέσα στο σπίτι με 37 νούμερο πατούμενο :P :P


Το λοιπόν... στο θέμα μας :P
Βρε Νέσσα μου... φιλοξενούμενοι είναι ΟΛΟΙ οι μετανάστες ανεξαρτήτου εθνικότητας...
Και οι έλληνες που ζουν εκτός ελλάδας, φιλοξενούμενοι είναι!
Έχουν υποχρέωση να είναι πιό τυπικοί από τους "ντόπιους" όπως γίνεται πάντα και παντού σε όλον τον κόσμο...
Σπίτι σου μπορεί να πετάς και τα ρούχα σου δεξιά αριστερά... όταν πας όμως κάπου φιλοξενούμενη.. ε δεν το κάνεις αυτό... φέρεσαι πιο κομψά... κι αυτό όχι για να μη σε παρεξηγήσουν αλλά γιατί έτσι είναι κάποιοι άγραφοι κανόνες καλής συμπεριφοράς.

όταν λοιπόν υπόκεισαι σε διαφορετικό οικονομικό - φορολογικό καθεστώς, όταν η ταυτότητα σου δεν έχει την εθνικότητα και το χρώμα της χώρας που ζεις, όταν έχεις προνόμια και μόρια για να πάρεις σπίτι από την εγρατική κατοικία ή να μπεις στο πανεπιστήμιο ή στο δημόσιο... είσαι φιλοξενούμενος ....όπως όταν δεν γράφει το δικό σου όνομα το κουδούνι του σπιτιού που μένεις....
Φιλοξενούμενοι λοιπόν είναι ΟΛΟΙ οι αλλοδαποί που ζουν στην χώρα μας...
Κι αυτό γιατί είναι χώρα ΜΑΣ και όχι ΤΟΥΣ.
Γιατί πιστεύετε ότι τα πράγματα είναι πιό εύκολα απ ότι είναι για αυτούς για τους έλληνες που αποφασίζουν να ξενιτευτούν?
Νομίζετε είναι εύκολο ο Έλληνας που ζει στη Γερμανία ή την Αμερική ή την Αυστραλία να βρει δουλειά? Να πληρωθεί σωστά?
Γέμισαν τα εργοστάσια της Γερμανίας με έλληνες και τούρκους... οι λάντζες της αμερικής με έλληνες και ιταλούς...
Και οι δικοί μας όταν έγιναν μετανάστες δεν έκαναν "ζωή" στο ξένο κράτος... μάζευαν λεφτά και τα έστελναν ελλάδα... για να γυρίσουν μια μέρα πίσω... στον τόπο τους.
Η Ελλάδα έχει πάρα πολλά χρόνια που φιλοξενεί άλλους λαούς στους κόλπους της και η αγαπητή μας κυβέρνηση παίρνει ΛΕΦΤΑ για να έχει εδώ τους αλλοδαπούς...
όμως τόσα χρόνια που είχαμε πακιστανούς, ρουμάνους, βούλγαρους, πολωνούς, ινδούς, κινέζους, φιλιπινέζους και ένα σωρό άλλους, δεν είχαμε πρόβλημα με την εγκληματικότητα όπως έχουμε τώρα (όχι ότι δεν είχαμε καθόλου, απλά πολύ μικρότερο)
Και δεν είναι καθόλου μυστικό ότι όταν ο τότε βουλευτής εξωτερικών Σαμαράς έκανε ουσιαστικά πρόσκληση να έρθουν στην χώρα μας και οι αλβανοί ότι ο Μπερίσα άνοιξε τις πόρτες των φυλακών και μας τους έστειλε πακετάκι. Είχε γίνει σάλος... και το θυμάμαι αυτό (καταραμένα γεροντάματα :P )
Αυτό το παραδέχονται και οι ίδιοι οι αλβανοί που έχουν μια 15ετία στην ελλάδα...
Οι οικογενειάρχες αλβανοί που εργάζονται και κοιτάνε το σπίτι τους ουδέποτε δημιούργησαν κανένα πρόβλημα στην χώρα μας και αν θέλετε να ξέρετε, κρύβονται και οι ίδιοι από τις δικές τους κλίκες!

Δεν διαφωνώ καθόλου ότι όταν πλάκωσαν και ήρθαν όλοι μαζί εδώ τους φερθήκαμε σκληρά.
Τους προσκαλέσαμε και μετά τους εκμεταλλευθήκαμε, τους κοροϊδέψαμε, τους περιγελάσαμε και αυτοί με τη σειρά τους μας έκλεψαν, μας βίασαν, μας πήραν τις δουλειές....
Μπορεί να είμαστε όλοι εγκληματίες υπό αυτή την έννοια αλλά...όμως τελικά όσο και αν σε κλέψει κάποιος εργοδότης... όσο κι αν σε κοροϊδέψει κάποιος για την απλυσιά σου και τα παλιομοδίτικα ρούχα σου, δεν θα πας να του ανοίξεις το σπίτι να βιάσεις την γυναίκα του να του ρίξεις πέντε μαχαιριές για να του πάρεις... 100 ευρώ... έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:hmm: σαν να έγραψα πολλά ε?
αμφιβάλω αν θα τα διαβάσετε... σόρρυ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
μη φανταστείς ντεκόρ φωτογράφησης για το πλεϊμπόυ...φόρμα, φούτερ, παλια ορειβατικά, τίγκα στο τσιμέντο και στον ασβέστη, άσπρα μαλλιά απο τη σκόνη, να γκαρίζω στον νταγλαρά με τη πρέσσσα από τη ταράτσα να το πάρει αλλιώς....σου χάλασα τη φαντασίωση ε?:P:D

Κάτι σε άσπρο φανελάκι σκεφτόμουνα, τζίν σόρτς, σίγουρα ορειβατικά με καλτσάκια κτλ. Α ρε τιμημένοι οικοδόμοι!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
:hmm: σαν να έγραψα πολλά ε?
αμφιβάλω αν θα τα διαβάσετε... σόρρυ :redface:

Εγώ τα διάβασα και είμαι μαζί σου χιλια τα εκατό! Όταν ξεκινάνε μπαιράκι οι φιλοξενούμενοι μετά έχουμε άλλα. Οι φιλοξενούμενοι γίνονται μειωνότητα και αρχίζουν και διεκδικούν. Μετά θα θέλουν δήμαρχο και στο τέλος θα το παίζουν και αφεντικά. Το μόνο που δεν έχουν μάθει οι Αλβανοί είναι να το βουλώνουν και να μην μιλάνε κάποιες φορές. Αυτό θα τους φάει κάποια μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Λιπών βασικά εγώ είμαι Αλβανός και να πω την αλήθεια οι Αλβανοί έχουν κάνει πολλές μ*λ*κ*ες αλλά και οι Έλληνες έχουν κάνει μ*λ*κ*ες. Εγώ προσωπικά όταν είχα έρθει στην αρχή και ξύλο έφαγα και με βρίσανε κτλ. Ούτε σπίτι έχω στα Τίρανα, ούτε μερσεντές έχω. Και ντρέπομαι ειλικρινά για τα γεγονότα που έγιναν στην Αλβανία. Τι άλλο να πω βρε παιδιά και οι δύο έχουν κάποιο δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από panathas:
Λιπών βασικά εγώ είμαι Αλβανός και να πω την αλήθεια οι Αλβανοί έχουν κάνει πολλές μ*λ*κ*ες αλλά και οι Έλληνες έχουν κάνει μ*λ*κ*ες. Εγώ προσωπικά όταν είχα έρθει στην αρχή και ξύλο έφαγα και με βρίσανε κτλ. Ούτε σπίτι έχω στα Τίρανα, ούτε μερσεντές έχω. Και ντρέπομαι ειλικρινά για τα γεγονότα που έγιναν στην Αλβανία. Τι άλλο να πω βρε παιδιά και οι δύο έχουν κάποιο δίκιο.

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από panathas:
Λιπών βασικά εγώ είμαι Αλβανός και να πω την αλήθεια οι Αλβανοί έχουν κάνει πολλές μαλακίες αλλά και οι Έλληνες έχουν κάνει μαλακίες. Εγώ προσωπικά όταν είχα έρθει στην αρχή και ξύλο έφαγα και με βρίσανε κτλ. Ούτε σπίτι έχω στα Τίρανα, ούτε μερσεντές έχω. Και ντρέπομαι ειλικρινά για τα γεγονότα που έγιναν στην Αλβανία. Τι άλλο να πω βρε παιδιά και οι δύο έχουν κάποιο δίκιο.

...Πάντα αυτό δεν ισχυεί στις σχέσεις των ανθρώπων...ουδείς αλάνθαστος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Να πω κι εγω ενα σκηνικο:
Θυμαστε μετα τον αγωνα στα Τιρανα που εχασαν οι Ελληνες τα επεισοδια στην Κερκυρα οπου σκοτωσαν εναν νεαρο Αλβανο? Εγω σπουδαζω στην Γερμανια και δεν ειχα παρακολουθησει το ολο σκηνικο. Μονο κατι γενικοτητες που μου ειχαν πει οι δικοι μου στο τηλεφωνο. Καποιες νυχτες μετα εχω βγει και στο γυρισμο πηρα ενα ταξι γιατι μενω λιγο εξω απο το κεντρο της πολης. Ο ταξιτζης γυρω στα 35, μεγαλοσωμος καταλαβαινει απο την προφορα οτι δεν ειμαι γερμανιδα και με ρωταει απο που ειμαι. Οταν του λεω απο Ελλαδα φρεναρει αποτομα στην μεση του δρομου, γυρναει, με κοιταει και μου λεει: Εγω, ξερεις απο που ειμαι? Απο Αλβανια.
Εγω φρικαρω γιατι ο τυπος δεν βαζει μπρος τη μηχανη αλλα εξακολουθει να με κοιταει. Και τι γυρναει και μου λεει: Δεν πιστευεις κι εσυ οτι οι Ελληνες φερονται πολυ ασχημα στους Αλβανους στην Ελλαδα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Να πω κι εγω ενα σκηνικο:
Θυμαστε μετα τον αγωνα στα Τιρανα που εχασαν οι Ελληνες τα επεισοδια στην Κερκυρα οπου σκοτωσαν εναν νεαρο Αλβανο? Εγω σπουδαζω στην Γερμανια και δεν ειχα παρακολουθησει το ολο σκηνικο. Μονο κατι γενικοτητες που μου ειχαν πει οι δικοι μου στο τηλεφωνο. Καποιες νυχτες μετα εχω βγει και στο γυρισμο πηρα ενα ταξι γιατι μενω λιγο εξω απο το κεντρο της πολης. Ο ταξιτζης γυρω στα 35, μεγαλοσωμος καταλαβαινει απο την προφορα οτι δεν ειμαι γερμανιδα και με ρωταει απο που ειμαι. Οταν του λεω απο Ελλαδα φρεναρει αποτομα στην μεση του δρομου, γυρναει, με κοιταει και μου λεει: Εγω, ξερεις απο που ειμαι? Απο Αλβανια.
Εγω φρικαρω γιατι ο τυπος δεν βαζει μπρος τη μηχανη αλλα εξακολουθει να με κοιταει. Και τι γυρναει και μου λεει: Δεν πιστευεις κι εσυ οτι οι Ελληνες φερονται πολυ ασχημα στους Αλβανους στην Ελλαδα? :hmm:

Ναι αλλά όλο το "ζουμί"της ιστορίας περικλείεται στο τι του απάντησες εσύ;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Ναι αλλά όλο το "ζουμί"της ιστορίας περικλείεται στο τι του απάντησες εσύ;;)
Toυ απαντησα οτι κακοι ανθρωποι υπαρχουν σε ολους τους λαους και οτι οι πραξεις λιγων δεν θα επρεπε να χαρακτηριζουν ολους! Και οτι αυτη τη στιγμη εμεις οι δυο βρισκομαστε ακριβως στην ιδια θεση! Ειμαστε κι οι δυο ξενοι σε εναν τοπο και αντιμετωπιζουμε παρομοια προβληματα! Κι αν αυτος δεν μπορει να το δει αντικειμενικα μπορει να με αφησει στη γωνια και να φυγει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Toυ απαντησα οτι κακοι ανθρωποι υπαρχουν σε ολους τους λαους και οτι οι πραξεις λιγων δεν θα επρεπε να χαρακτηριζουν ολους!

Νομίζω ότι αυτό είναι το ζουμί. Τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Νομίζω ότι αυτό είναι το ζουμί. Τελικά.
Ακριβώς δεν γίνεται να βάζουμε όλους τους ανθρώπους στο ίδιο καλούπι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top