Οι business του Bill Gates στην Αθήνα

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Σημαντικές συναντήσεις επιχειρηματικού και όχι μόνο ενδιαφέροντος θα έχει στις 28 Ιανουαρίου στην Αθήνα ο ιδρυτής της Microsoft Bill Gates ο οποίος έρχεται για να επεκτείνει τη συνεργασία του ομίλου με το ελληνικό Δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα. Ενδιαφέρον παρουσιάζει ιδιαίτερα η συνάντηση του κ. Gates με τον πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή και τον υπουργό Οικονομίας Γιώργο Αλογοσκούφη.

Τον Φεβρουάριο του 2007, οι κ. Gates και Αλογοσκούφης είχαν υπογράψει στη Λισσαβόνα συμφωνία συνεργασίας μεταξύ του ελληνικού Δημοσίου και της Microsoft, η οποία, μεταξύ άλλων, προέβλεπε και τη δημιουργία ενός Κέντρου Καινοτομίας από πλευράς της αμερικανικής εταιρείας.

...

Το εν λόγω κέντρο, σύμφωνα με πληροφορίες, που έχει προϋπολογισμό 250.000 ευρώ για την πρώτη τριετία, θα υποστηρίζει την ανάπτυξη τεχνολογιών αιχμής και λογισμικού. Το κτίριο που έχει επιλεγεί βρίσκεται στη λεωφόρο Βασιλίσης Σοφίας, όμως, η συμφωνία ενοικίασής του δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί και τυπικά.

...

Επιπλέον, το μεσημέρι της 28ης Ιανουαρίου, ο κ. Gates είναι προγραμματισμένο να απευθύνει δύο ομιλίες: η πρώτη σε ημερίδα της Microsoft και η δεύτερη σε εκδήλωση που διοργανώνεται προς τιμήν του από τον ΣΕΒ και έχει ως αντικείμενο την καινοτομία.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μακάρι η ομιλία να βγει στο youtube :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Όταν Γερμανοί και Ισπανοί το χουν γυρίσει σε Linux, η Ελλάδα κολλάει στο άρμα της Microsoft. Εμ βέβαια, γιατί να μην έρθει; Γιατί να μη συναντήσει τον Πρωθυπουργό ή τον Υπουργό; Πελάτες του είναι -και μάλιστα μεγάλοι- πλέον!

Ο Gates καλά εδραιώθηκε στην Ελλάδα και έχει να αποκομίσει πολλά οφέλη. Τι οφέλη θα έχουν όμως οι την εξουσία κρατούντες; Τι θα σημαίνει αυτή η επέλαση της Microsoft για τον απλό Έλληνα χρήστη υπολογιστών;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι θα σημαίνει αυτή η επέλαση της Microsoft για τον απλό Έλληνα χρήστη υπολογιστών;:worry:

Τι θα σημαίνει δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Να σας πώ δεν με χαλάει η επέλαση της Microsoft.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δεν βρίσκω τπτ κακό στην προσπάθεια ενός επιχειρηματία να επεκτείνει τις μπίζνες του εφόσον βρίσκει πρόσφορο έδαφος. Οι πελάτες του θα πρέπει να το έχουν σκεφτεί καλά πριν συνάψουν συμφωνία μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Τι θα σημαίνει δηλαδή;

Από το πιό θετικό (πλήρης υποστήριξη παντός είδους) ως το πιό αρνητικό {εγκλωβισμός σε πανάκριβες λύσεις (για το κράτος, άρα έμμεση μεταφορά του κόστους μέσω φόρων στους πολίτες), ή λύσεις που να περιορίζουν καθ' οποιονδήποτε τρόπο τη χρήση Η/Υ σε σχέση με τον τρόπο που την απολαμβάνουμε σήμερα (ψήφιση νόμων περί p2p, DRM κλπ.}.

Εμένα θα μου άρεσε πολύ να έβλεπα γνώμες επάνω στο ζήτημα, αν θεωρείτε κι εσείς πως τίθεται τέτοιο.:)

Δεν βρίσκω τπτ κακό στην προσπάθεια ενός επιχειρηματία να επεκτείνει τις μπίζνες του εφόσον βρίσκει πρόσφορο έδαφος. Οι πελάτες του θα πρέπει να το έχουν σκεφτεί καλά πριν συνάψουν συμφωνία μαζί του.

Σαφώς! Συμφωνώ απόλυτα με το έντονο κομμάτι. Από την άλλη όμως, σχετικά με τη δεύτερη πρόταση, πελάτες είναι η κυβέρνηση όπως χαριτολόγησα 3 πόστς πιό πάνω αλλά στην ουσία πελάτης είναι το κράτος, δηλαδή εμείς! Και αυτό το τελευταίο με κάνει και ανησυχώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η Ελλάδα κολλάει στο άρμα της Microsoft.
Για να τους τα ακουμπάμε.:P
Ο Gates καλά εδραιώθηκε στην Ελλάδα και έχει να αποκομίσει πολλά οφέλη. Τι οφέλη θα έχουν όμως οι την εξουσία κρατούντες; Τι θα σημαίνει αυτή η επέλαση της Microsoft για τον απλό Έλληνα χρήστη υπολογιστών;:worry:
Δεν νομιζω να σημαινει τιποτα.Θα αλλαξει κάτι;
Μονο για τα προγράμματα που προσφερουν στους φοιτητες καποιον σχολων.Τους τα ακουμπαμε, που τους τα ακουμπαμε τουλαχιστον δινουν και κανα προγραμμα δωρεαν.:P

Από το πιό θετικό (πλήρης υποστήριξη παντός είδους) ως το πιό αρνητικό {εγκλωβισμός σε πανάκριβες λύσεις (για το κράτος, άρα έμμεση μεταφορά του κόστους μέσω φόρων στους πολίτες), ή λύσεις που να περιορίζουν καθ' οποιονδήποτε τρόπο τη χρήση Η/Υ σε σχέση με τον τρόπο που την απολαμβάνουμε σήμερα (ψήφιση νόμων περί p2p, DRM κλπ.}.

Εμένα θα μου άρεσε πολύ να έβλεπα γνώμες επάνω στο ζήτημα, αν θεωρείτε κι εσείς πως τίθεται τέτοιο.:)

Δεν εχεις κι αδικο.Απλα είμαστε πολλά χρονια πισω για μια αλλαγή.
Δεν περιμενω με την υπαρχουσα κατασταση να δουμε κατι σαν τους ευρωπαιους που το χουν γυρισει σε λινουξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα το θεωρούσα καθόλου θετικό να το γυρίζαμε σε Linux. Αλλα προτιμώ να μην μπω σε διαμάχη με τους λινουξάδες για το παραπάνω (η εμπειρία μου έχει δείξει ότι είναι αρκετά επίμονοι και κουραστικοί σε τέτοιες διαφωνίες), είναι απλά η άποψη μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα το θεωρούσα καθόλου θετικό να το γυρίζαμε σε Linux. Αλλα προτιμώ να μην μπω σε διαμάχη με τους λινουξάδες για το παραπάνω (η εμπειρία μου έχει δείξει ότι είναι αρκετά επίμονοι και κουραστικοί σε τέτοιες διαφωνίες), είναι απλά η άποψη μου. :)


Και συ φαν της Microsoft? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα το θεωρούσα καθόλου θετικό να το γυρίζαμε σε Linux. Αλλα προτιμώ να μην μπω σε διαμάχη με τους λινουξάδες για το παραπάνω (η εμπειρία μου έχει δείξει ότι είναι αρκετά επίμονοι και κουραστικοί σε τέτοιες διαφωνίες), είναι απλά η άποψη μου. :)

Φυσικά και αυτό ήθελα, την άποψή σου!;) Απλά ήρεμα θα ήθελα να ακουστούν τα επιχειρήματα, γιατί να είναι θετική ή αρνητική μια τέτοια κίνηση. Ο καθένας μπορεί να συγκρατηθεί πιστεύω, διότι fanboys υπάρχουν από την κάθε πλευρά (δεν αποτελώ τέτοιον, το ξεκαθαρίζω, έχω δει τα στραβά και των 2 περιπτώσεων, σε επίπεδο χρήσης και των δύο OS):).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και συ φαν της Microsoft? :D
Μπα, δεν είμαι φαν της Microsoft γενικά, απλά δεν την αντιπαθώ κιόλας. Σε ορισμένα πράγματα την εκτιμώ, σε ορισμένα πράγματα όχι. Έκαστος στο είδος του άλλωστε. Πχ κανένα απο τα προγράμματα που χρησιμοποιώ για τη δουλειά μου δεν είναι της Microsoft, όσα έχει βγάλει αυτού του είδους τα θεωρώ το ένα χειρότερο απο το άλλο. Ωστόσο σε κάποιους τομείς θεωρώ πολύ καλά τα προιόντα της.

Φυσικά και αυτό ήθελα, την άποψή σου!;) Απλά ήρεμα θα ήθελα να ακουστούν τα επιχειρήματα, γιατί να είναι θετική ή αρνητική μια τέτοια κίνηση. Ο καθένας μπορεί να συγκρατηθεί πιστεύω, διότι fanboys υπάρχουν από την κάθε πλευρά (δεν αποτελώ τέτοιον, το ξεκαθαρίζω, έχω δει τα στραβά και των 2 περιπτώσεων, σε επίπεδο χρήσης και των δύο OS):).
Οκ, χωρίς να είμαι ειδήμων (ακόμα :D) επι του θέματος: Απλά θεωρώ τα Linux τρομερά δύσχρηστα και προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν αρκετά (για κρατική χρήση) κάτι open source. Καλά είναι τα open source για να γλιτώνει χρήματα κάποιος home user, απλά για κρατική χρήση δεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Όταν Γερμανοί και Ισπανοί το χουν γυρίσει σε Linux, η Ελλάδα κολλάει στο άρμα της Microsoft. Εμ βέβαια, γιατί να μην έρθει; Γιατί να μη συναντήσει τον Πρωθυπουργό ή τον Υπουργό; Πελάτες του είναι -και μάλιστα μεγάλοι- πλέον!

Απ'το στομα μου το πηρες.

Και για να μην παρεξηγηθω, εγω linux χρησιμοποιω και εχω τα προβληματακια μου, οποτε δεν τα θεωρω τελεια. Αλλα ρε παιδια μονο τα χρηματα που θα σωζανε.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Οκ, χωρίς να είμαι ειδήμων (ακόμα :D) επι του θέματος: Απλά θεωρώ τα Linux τρομερά δύσχρηστα και προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν αρκετά (για κρατική χρήση) κάτι open source. Καλά είναι τα open source για να γλιτώνει χρήματα κάποιος home user, απλά για κρατική χρήση δεν...


Θα εστιάσω στα περί κράτους, καθότι η δυσχρηστία για έναν home user είναι κάτι υποκειμενικό, λαμβάνοντας υπόψη πολλούς παράγοντες. Θεωρείς πως αν η Ελλάδα είχε στραφεί -όσον αφορά την υποδομή σε Η/Υ του Δημοσίου- σε Linux/Open-source (OSS), δε θα ήταν και τόσο αξιόπιστη λύση.

Μπορώ να δω τους άξονες στους οποίους κινείσαι, και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, που αφορούν τα περι τεχνικής υποστήριξης σε περίπτωση προβλημάτων, ή και δυσλειτουργικότητας/φτωχών χαρακτηριστικών του Linux/OSS.

Η τεχνική υποστήριξη θα με προβλημάτιζε αν ήμουν σε δίλλημα τι να βάλω στο κράτος μου (καλά ε, έγινα και κυβερνήτης κιόλας:P), αλλά δεν είναι ένας προβληματισμός επιπλέον το ότι ολόκληρη η ραχοκοκκαλιά της χώρας θα εξαρτάται από μια εταιρία και μάλιστα ξένων συμφερόντων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απ'το στομα μου το πηρες.

Και για να μην παρεξηγηθω, εγω linux χρησιμοποιω και εχω τα προβληματακια μου, οποτε δεν τα θεωρω τελεια. Αλλα ρε παιδια μονο τα χρηματα που θα σωζανε.:/:
Ας βάζανε Mac, πάλι θα γλίτωναν χρήματα :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν αρκετά (για κρατική χρήση) κάτι open source.

Γι αυτο εχω τις ενστάσεις μου.Τα open source συνηθως εχουν λιγοτερα ή ελαχιστα κενά ασφαλειας.
Αλλα για κρατικη χρήση θα πρεπει να γινουν αρκετες ενεργειες(πραγμα χλωμο εως αδύνατο..),οποτε το αφηνουν ως εχει.

Παντως για ενα χρηστη που εχει συνηθίσει σε windows είναι όντως δύσκολο να κανει τη μεταβαση.
Το "διπλο κλικ" των windows και εγκατασταση του προγραμματος δεν αντικαθισταται καθως και η ευκολια σε μερικα προγραμματα που θα ηθελα να ειχα και σε λινουξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ας βάζανε Mac, πάλι θα γλίτωναν χρήματα :D :P

Αν και ενα mac εχει τα διπλασια λεφτα απο ενα pc...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οι Γερμανοί πάντα είχαν μια τάση προς το Linux, δεν είναι τυχαίο η πορεία της τάσης αυτής.
Για την Ισπανία, μια χώρα με τεράστια υπομονή αλλά και μια χώρα που σε αυτή την φάση το κάθε ? μετράει είναι λογικό να προτιμήσουν μια πιο φτηνή λύση.

Αλήθεια τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αν το Ελληνικό Κράτος διάλεγε την Linux πρόταση δεν θα πλήρωνε; Καταρχάς το ακόμη πιο εξειδικευμένο support, τους ακόμη πιο εξειδικευμένους Developers, τα ακόμη πιο εξειδικευμένα άτομα που θα διδάξουν το νέο λειτουργικό στους υπάρχοντες υπάλληλους, τι απίστευτες ώρες εκπαίδευσης των υπάλληλων*. Ακόμη και αν το Linux είναι μια καλή λύση για την Ελλάδα μακροπρόθεσμα ωστόσο δεν μπορεί να αλλάξει από την μια στιγμή στην άλλη (Ούτε η Γερμανία άλλαξε από την μια μέρα στην άλλη) επειδή πολύ απλά θα γίνονταν ένας πανικός στις υπηρεσίες. Άρα είναι απόλυτα λογικό να ανανέωσε την συνεργασία με την Microsoft.


*Σε μια εφορία διαπίστωσα ότι μια υπάλληλος για να κάνει Copy paste ενός αριθμού ... χρησιμοποίησε την τεχνική του post-it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα εστιάσω στα περί κράτους, καθότι η δυσχρηστία για έναν home user είναι κάτι υποκειμενικό, λαμβάνοντας υπόψη πολλούς παράγοντες. Θεωρείς πως αν η Ελλάδα είχε στραφεί -όσον αφορά την υποδομή σε Η/Υ του Δημοσίου- σε Linux/Open-source (OSS), δε θα ήταν και τόσο αξιόπιστη λύση.

Μπορώ να δω τους άξονες στους οποίους κινείσαι, και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, που αφορούν τα περι τεχνικής υποστήριξης σε περίπτωση προβλημάτων, ή και δυσλειτουργικότητας/φτωχών χαρακτηριστικών του Linux/OSS.

Η τεχνική υποστήριξη θα με προβλημάτιζε αν ήμουν σε δίλλημα τι να βάλω στο κράτος μου (καλά ε, έγινα και κυβερνήτης κιόλας:P), αλλά δεν είναι ένας προβληματισμός επιπλέον το ότι ολόκληρη η ραχοκοκκαλιά της χώρας θα εξαρτάται από μια εταιρία και μάλιστα ξένων συμφερόντων;
Βασικά κυρίως σε αξιοπιστία αναφέρομαι. Τεχνική υποστήριξη μπορούν να έχουν, υπάρχουν ολόκληρες εταιρείες πίσω απο πολλές διανομές του Linux. Τώρα πόσο καλή είναι η τεχνική τους υποστήριξη, δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω :D
Όσο για αυτό:
αλλά δεν είναι ένας προβληματισμός επιπλέον το ότι ολόκληρη η ραχοκοκκαλιά της χώρας θα εξαρτάται από μια εταιρία και μάλιστα ξένων συμφερόντων;
αυτό θα ίσχυε είτε βάζαμε Linux, είτε βάζαμε MacOS, είτε τώρα που έχουμε Windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ακόμη και αν το Linux είναι μια καλή λύση για την Ελλάδα μακροπρόθεσμα ωστόσο δεν μπορεί να αλλάξει από την μια στιγμή στην άλλη (Ούτε η Γερμανία άλλαξε από την μια μέρα στην άλλη) επειδή πολύ απλά θα γίνονταν ένας πανικός στις υπηρεσίες. Άρα είναι απόλυτα λογικό να ανανέωσε την συνεργασία με την Microsoft.


*Σε μια εφορία διαπίστωσα ότι μια υπάλληλος για να κάνει Copy paste ενός αριθμού ... χρησιμοποίησε την τεχνική του post-it

Αυτο ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top