• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Λεύκανση δοντιών

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το στέκι , κάποια μέλη του και κυρίως εσύ ήσουν η αφορμή για την έναρξη της πετυχημένης προσπάθειας μου!

με τιμάς!
αλλά με τη στάση σου, πιο πολύ τιμάς τον εαυτό σου και τις προσπάθειες σου ;)
keep walking! (αυτό δε σημαίνει να το ρίξεις στο Johny walker :P)



είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου λεύκανση δοντιών μετά τα δυο χρόνια χωρίς κάπνισμα...
σήμερα ξεκίνησα τη διαδικασία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου λεύκανση δοντιών μετά τα δυο χρόνια χωρίς κάπνισμα...
σήμερα ξεκίνησα τη διαδικασία :D
πρόσεξε μη καταντήσεις σαν τον Ρος στα φιλαράκια!!


:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πρόσεξε μη καταντήσεις σαν τον Ρος στα φιλαράκια!!
:bleh:

:D μπα όχι...
δυστυχώς δεν έχω τέτοια ποιότητα δοντιών ώστε να γίνουν ΤΟΣΟ λευκά :P
μου αρκεί που θα φύγει το κίτρινο τσιρλί του τσιγάρου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
ΚΕ, τα πολύ άσπρα δόντια για μένα είναι χάλια και είναι τρελά κακόγουστος και κιτσαριό, όποιος τα έχει - δεν υπάρχουν δόντια blanco στη φύση, η υπερβολή πουθενά δεν κάνει καλό :) Και μιας και ειπες οδοντιατρος, να δω πότε θα κλεισω ραντεβού για καθαρισμό.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν δεν εχεις ηδη λευκα δοντια, δεν κινδυνευεις να γινεις Ρος αφου δεν ανοιγουν πανω απο 2-3 τονους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν δεν εχεις ηδη λευκα δοντια, δεν κινδυνευεις να γινεις Ρος αφου δεν ανοιγουν πανω απο 2-3 τονους.

ε τότε δεν παίζει με τίποτα να γίνω Ρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υπάρχει τεχνική με προσθήκη υλικού που στα κάνει όσο άσπρα θες. Αυτό κάνουν και οι διάφοροι ..πανελίστες στην τηλεόραση που γελάνε και νομίζεις πως σου κάνουν ανάκριση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αυτο που λες δεν ειναι καν λευκανση [δεν ξερω αν την ονομαζουν ετσι δηλαδη]. Ουσιαστικα με αυτο, σου χρωματιζουν τα δοντια. Φανταζομαι δεν θα κανει κατι τετοιο η ΚΕ.
Κε, μονη σου την κανεις? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λεύκανση λέγεται και αυτό Διαβολίνα :) Και δεν σου χρωματίζουν τα δόντια, είναι σαν να σου βάζουν θήκες.. χωρίς όμως φυσικά να είναι θήκες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτο που λες δεν ειναι καν λευκανση [δεν ξερω αν την ονομαζουν ετσι δηλαδη]. Ουσιαστικα με αυτο, σου χρωματιζουν τα δοντια. Φανταζομαι δεν θα κανει κατι τετοιο η ΚΕ.
Κε, μονη σου την κανεις? :confused:

όχι καλέ...
στον οδοντογιατρό με laser :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και μιας που έγινε split Και θέμα... υπάρχει κάποιος εκεί έξω που έχει κάνει λεύκανση να μας πει γνώμη και προσωπική εμπειρία? :P


οι υπόλοιποι τι γνώμη έχετε γενικώς για τη λεύκανση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω εχω κανει. Αλλα δεν θυμαμαι πως και τι.

Τα δοντια μου παρολο που δεν εχω υπαρξει καπνιστρια, ειχαν σχεδον κιτρινο [μπλιαχ] χρωμα απο φυσικου τους. Εκανα λευκανση, κι ενω μου ειχαν πει οτι θα πρεπει να κανω καθε 1-2 χρονια, αλλα εχουν περασει 7 [:'(] και μια χαρα διατηρουν το χρωμα τους. Φυσικα, οπως ξανα ειπα δεν ανοιγουν πολυ μονο 2-3 τονους [αυτο που εκανα εγω τουλαχιστον, αυτο που λεει η kajira δεν το ξερω].

Επισης.. δεν θυμαμαι αν ηταν με λειζερ γμτ, αλλα θυμαμαι οτι μετα απο τις "θεραπειες" που μου εκανε ο γιατρος μου ειχε δωσει και ενα "μασελακι" και μια αλοιφη για να τα βαζω καθε βραδυ για Χ ωρα για ενα μικρο διαστημα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγω εχω κανει. Αλλα δεν θυμαμαι πως και τι.

Τα δοντια μου παρολο που δεν εχω υπαρξει καπνιστρια, ειχαν σχεδον κιτρινο [μπλιαχ] χρωμα απο φυσικου τους. Εκανα λευκανση, κι ενω μου ειχαν πει οτι θα πρεπει να κανω καθε 1-2 χρονια, αλλα εχουν περασει 7 [:'(] και μια χαρα διατηρουν το χρωμα τους. Φυσικα, οπως ξανα ειπα δεν ανοιγουν πολυ μονο 2-3 τονους [αυτο που εκανα εγω τουλαχιστον, αυτο που λεει η kajira δεν το ξερω].

Επισης.. δεν θυμαμαι αν ηταν με λειζερ γμτ, αλλα θυμαμαι οτι μετα απο τις "θεραπειες" που μου εκανε ο γιατρος μου ειχε δωσει και ενα "μασελακι" και μια αλοιφη για να τα βαζω καθε βραδυ για Χ ωρα για ενα μικρο διαστημα. :hmm:

Αν σου έδωσε μασελάκι δεν ήταν Laser
7 χρόνια ε? :hmm: πολύ καλό κι ενδιαφέρον! κι οκ δεν καπνίζεις... με άλλες ουσίες που χρωματίζουν τα δόντια πως πας? Δλδ, καφέ, κόκκινο κρασί κλπ
Μήπως όμως αν πήγαινες κάθε 1-2 χρόνια όπως σου είπε, τελικώς θα άνοιγε κι άλλο το χρώμα πέραν των 2-3 τόνων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν σου έδωσε μασελάκι δεν ήταν Laser
7 χρόνια ε? :hmm: πολύ καλό κι ενδιαφέρον! κι οκ δεν καπνίζεις... με άλλες ουσίες που χρωματίζουν τα δόντια πως πας? Δλδ, καφέ, κόκκινο κρασί κλπ
Μήπως όμως αν πήγαινες κάθε 1-2 χρόνια όπως σου είπε, τελικώς θα άνοιγε κι άλλο το χρώμα πέραν των 2-3 τόνων?

Και καφε πινω και κρασι.
Το χρωμα που εχω τωρα, ειναι φυσικο χρωμα δοντιων απ' οτι μου λεει ο γιατρος. Κι εκεινος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω [ο ιδιος που αρχικα μου ειχε πει οτι θα πρεπει να κανω καθε δυο χρονια]. Αν εκανα καθε δυο χρονια, δεν θα ειχα γινει σαν τον Ρος? :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Νομίζω ότι η λεύκανση χαλάει τα δόντια...

Γι' αυτό σ' εμάς τα παιδιά δεν κάνουν λεύκανση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...και εγω εχω κανει. Εχει δικιο η miss, οτι η λευκανση ανοιγει το ηδη υπαρχον χρωμα των δοντιων 2-3 τονους και παπαλα...Ενα υλικο εβαζα σε κατι μασελακια καθε βραδυ για ενα Χ διαστημα και δατς ιτ..
Ειχα αποτελεσματα, αλλα καπνιζω (ψιλοκαπνιζα και κατα τη διαρκεια της διαδικασιας) και θα γινουν παλι τα ιδια σκατα:whistle:
Τωρα, τη μεθοδο με το λειζερ για να ειμαι ειλικρινης δεν τη γνωριζω, ισως και να ειναι πιο αποτελεσματικη. Δε μας λες λιγα πραγματα γι αυτη, ΚΕ? (αυτα που σου ειπαν τλχ)
Η τοτε οδοντιατρος μου παντως με ειχε διαβεβαιωσει, οτι ειναι μυθος, αυτο που λενε, οτι η λευκανση χαλαει το σμαλτο των δοντιων...(τλχ κατα τον τροπο, που εγω την εκανα)
Α...και αυτο το κατασπρο ολων αυτων, που ειναι στη σοου μπιζ κ.ο.κ, δεν ειναι τιποτα αλλο απο θηκες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σόρι που πετάγομαι, αλλά βρήκα αυτό, κι αναρωτιόμουν αν σας λέει κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σόρι που πετάγομαι, αλλά βρήκα αυτό, κι αναρωτιόμουν αν σας λέει
κάτι!

αμε μας λεει:)
εμενα τλχ...
αυτο εκανα:

"Αρχικά ο οδοντίατρος παίρνει αποτυπώματα από το στόμα του
ασθενή του με την βοήθεια των οποίων θα κατασκευασθούν από μαλακό πλαστικό οι ατομικοί νάρθηκες . Μέσα σε αυτούς - και σύμφωνα με τις υποδείξεις του - ο ασθενής θα τοποθετεί την λευκα - ντική ουσία. Επιπλέον ,ανάλογα με το ποιο σκεύασμα έχει επιλεγεί,ποικίλει ο χρόνος παραμονής του μέσα στο στόμα. Άλλα σκευάσματα χρησιμοποιούνται κατά την διάρκεια της νύχτας και ενώ ο ασθενείς κοιμάται , άλλα για 1 - 2 ώρες την ημέρα και άλλα μόνο στο ιατρείο. "

Και βασικα, οσα αναφερονται σε αυτο το αρθρο,μου τα ειχε πει η οδοντιατρος μου...(ουτε κοπυ πειστ να ηταν:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω αυτην εκανα? Δεν θυμαμαι.. :confused::hmm:

Παντως, σχετικα με αυτο:

Έχει διάρκεια ή πετάω τα λεφτά μου ;
Τα αποτελέσματα είναι συνήθως θεαματικά ενώ με την σωστή συντήρηση (επανάληψη τμήματος της θεραπείας, κάτι που στοιχίζει λίγο τόσο σε κόστος όσο και σε κόπο) , μπορούν να ξεπεράσουν σε διάρκεια τα πέντε χρόνια

Εμενα [οπως ειπα και πιο πανω] κραταει ηδη 7 χρονα, χωρις να εχω επαναλαβει την διαδικασια ουτε μια φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω αυτην εκανα? Δεν θυμαμαι.. :confused::hmm:

Παντως, σχετικα με αυτο:

Έχει διάρκεια ή πετάω τα λεφτά μου ;
Τα αποτελέσματα είναι συνήθως θεαματικά ενώ με την σωστή συντήρηση (επανάληψη τμήματος της θεραπείας, κάτι που στοιχίζει λίγο τόσο σε κόστος όσο και σε κόπο) , μπορούν να ξεπεράσουν σε διάρκεια τα πέντε χρόνια

Εμενα [οπως ειπα και πιο πανω] κραταει ηδη 7 χρονα, χωρις να εχω επαναλαβει την διαδικασια ουτε μια φορα.
Αν διαβασα καλα, δεν καπνιζεις, οπου ειναι το α και το ω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top