Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Οι ομοφυλόφιλοι ειναι μια γενετική ανωμαλία.

Για οσους ειναι ομοφυλοφιλοι επειδη γεννήθηκαν με τετοια ιδιαιτεροτητα, αν και δε τους εκτιμω δε τους αντιπαθω κιολας.
Ωστοσο για οσους στραφηκαν στην ομοφυλοφιλια σε μεταγενεστερο σταδιο, η ανωμαλία πλεον αποτελει επιλογή, οποτε προτεινω κρεμαλα.

Μάλλον κάπου τα έχεις μπερδέψει,ομοφυλλόφιλος δεν γίνεσαι μονο γενιέσαι(όπως και στρέιτ άλλωστε). Απλά δεν μπορείς να ανακαλύψεις αυτή σου την ιδιαιτερότητα απο τα νηπιακά σου χρόνια,πολλοί άνθρωποι έζησαν εγκλωβισμένοι σε μια ζωή που δεν τους άρμοζε μόνο και μόνο γιατί ακολουθούσαν το κοινώς αποδεκτό.Έχω γνωστή που στα 35 της και μετά απο πολλές αποτυχημένες σχέσεις με άντρες ακολούθησε επιτέλους το ένστικτο της κάνοντας για πρώτη φορά δεσμό με γυναίκα και νοιώθει πιο ολοκληρωμένη απο ποτέ.Δεν έγινε ξαφνικά γκέι ήταν ανέκαθεν απλά φοβόταν και ζούσε συμβατικά.Άλλοι είναι πιο τυχεροί κι ανακαλύπτουν σε μικρότερη ηλικία τι θέλουν.
Βέβαια αν αναφέρεσαι σε όσους το παίζουν μπάι ή γκέι γιατί "πουλάει"τότε έχεις δίκιο αλλά η κρεμάλα είναι περιττή η τιμωρία τους είναι ο ίδιος τους ο εαυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΙ! :thumbsup:

Το "φυσιολογικό" είναι μια λέξη χωρίς νόημα, που εφευρέθηκε για να δημιουργεί κόμπλεξ. Πέτρο, μην τσιμπάς!

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ειλικρινά ρατσιστικές εκφράσεις του στυλ κρεμάλα σε topic για την ομοφυλλοφιλία είναι απαράδεκτο. Δεν κατάλαβα πιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε τα δήθεν και τα σωστά και να κατακρίνουμε τον άλλο. Ο κάθε ένας απο εμάς κρίνει κάποιο βίτσιο η φετίχ αλλα κανένας δεν δέχετε την κριτική για αυτήν του την απόφαση. Οι ομοφυλόφιλοι εφόσον δεν μας ενοχλούν γιατί ασχολούμαστε μαζί τους. Εμείς δηλαδή είμαστε σε όλα εντάξει, όταν κερατώνει κάποιος την γυναίκα του η την πέφτει στην ανηψια του αυτό γιατί να μην είναι λόγος να πάει στην κρεμάλα? Ας αφήσουμε το λαικό δικαστήριο και για μια φορά ας κοιτάξουμε το τι κάνουμε εμείς και όχι το τι κάνει ο διπλάνός μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Ειλικρινά ρατσιστικές εκφράσεις του στυλ κρεμάλα σε topic για την ομοφυλλοφιλία είναι απαράδεκτο. Δεν κατάλαβα πιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε τα δήθεν και τα σωστά και να κατακρίνουμε τον άλλο. Ο κάθε ένας απο εμάς κρίνει κάποιο βίτσιο η φετίχ αλλα κανένας δεν δέχετε την κριτική για αυτήν του την απόφαση. Οι ομοφυλόφιλοι εφόσον δεν μας ενοχλούν γιατί ασχολούμαστε μαζί τους. Εμείς δηλαδή είμαστε σε όλα εντάξει, όταν κερατώνει κάποιος την γυναίκα του η την πέφτει στην ανηψια του αυτό γιατί να μην είναι λόγος να πάει στην κρεμάλα? Ας αφήσουμε το λαικό δικαστήριο και για μια φορά ας κοιτάξουμε το τι κάνουμε εμείς και όχι το τι κάνει ο διπλάνός μας.

Μα Γιάννη μου (που χάθηκες βρε;σε έφαγε ο έγγαμος βίος;:D ) ακόμη δεν έχεις καταλάβει ότι για να αυτοπροσδιοριστούμε εμείς "νορμάλ"πρέπει πρώτα να βγάλουμε τον διπλανό μας "ανώμαλο";;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μα Γιάννη μου (που χάθηκες βρε;σε έφαγε ο έγγαμος βίος;:D ) ακόμη δεν έχεις καταλάβει ότι για να αυτοπροσδιοριστούμε εμείς "νορμάλ"πρέπει πρώτα να βγάλουμε τον διπλανό μας "ανώμαλο";;)

Η Δουλειά με έφαγε δυστηχώς και το να ψάχνω σπίτι :( άστα! Απλά πάντα με εκνεύριζε να ασχολούνται άλλοι με εμένα και σε επέκταση να το παίζουν κριτές των όλλων. Ας αφήσουμε τον κόσμο να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του. Ακόμα και εκεί πρέπει να έχουμε γνώμη για τον δίπλα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allen&heath

Νεοφερμένος

Ο allen&heath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ο'τι κανει ο καθένας ειναι δικαιωμα και προβλημα του. δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους αρκει να μην εχει το στυλακι "η λουλου απ'τ'Αλγερι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aκομα ενα σημαντικο θεμα.
Λοιπον,με τους ομοφυλοφιλους ποτε δεν ειχα προβλημα.
Ειναι και αυτοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ σαν ολους μας, απλως σε εναν συγκεκριμενο τομεα, εχουν διαφορετικες προτιμησεις.
Δεν υποστηριζω οτι το να εισαι ομοφυλοφιλος ειναι κατι το "φυσιολογικο", αλλα αυτο δεν σημαινει πως αυτα τα ατομα ειναι..."ανωμαλοι" (με την βαρια εννοια της λεξης), ή οτι ειναι φρικια ή κι εγω δεν ξερω τι.
Φυσιολογικοι ειναι απλως σεξουαλικα,διαφερουν.Και οχι ανατομικα, αλλα στις προτιμησεις.
Ηδη κουβαλανε εναν *ακομα* "σταυρο" στην παλατη τους,αυτον της κοινωνικης κατακραυγης,του να φοβουνται να περπατησουν χερι χερι με τον συντροφο τους,να μην μπορουν να πουν ενα "σ'αγαπω" σε δημοσιο χωρο μπας και τους δουν οι..."αλλοι",να αναγκαζονται να παιζουν κρυφτο μπας και χασουν και την οικογενεια τους,και αλλα πολλα.
Εχουν ηδη πολλα,και δεν θελω με τιποτα να ειμαι κι εγω ενας απο αυτους που θα τους δακτυλοδειχνει και θα το παιζει..."καποιος".
Φυσικα και δεν επικροτω ακραιες συμπεριφορες απο ομοφυλοφιλους, αλλα αυτο δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι οποιος ειναι ομοφυλοφιλος,ειναι για το περιθωριο.
Η αγαπη προς τον εαυτο μου και προς την ζωη γενικα,ξεκιναει απο την αγαπη και τον σεβασμο προς τους αλλους.Καθως και την αποδοχη τους γι' αυτο που ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalakias69

Νεοφερμένος

Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Ηδη κουβαλανε εναν *ακομα* "σταυρο" στην παλατη τους,αυτον της κοινωνικης κατακραυγης,του να φοβουνται να περπατησουν χερι χερι με τον συντροφο τους,να μην μπορουν να πουν ενα "σ'αγαπω" σε δημοσιο χωρο μπας και τους δουν οι..."αλλοι",να αναγκαζονται να παιζουν κρυφτο μπας και χασουν και την οικογενεια τους,και αλλα πολλα.
Ελπίζω με τη φράση "οικογένεια τους" να εννοείς μητέρες/πατέρες/παππούδες/γιαγιάδες/θείους/θείες/αδελφούς/αδελφές κτλ., ε; :hmm:
Όχι γιατί στην άλλη περίπτωση που όλοι μπορούμε να φανταστούμε, I really don't give a damn. Όταν κάποιος κάνει μαλακίες (=απιστίες), δεν τον λυπάμαι. Είναι calculated risk, τα 'θελε και τα παθε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lalakias69:
Ελπίζω με τη φράση "οικογένεια τους" να εννοείς μητέρες/πατέρες/παππούδες/γιαγιάδες/θείους/θείες/αδελφούς/αδελφές κτλ., ε; :hmm:
Όχι γιατί στην άλλη περίπτωση που όλοι μπορούμε να φανταστούμε, I really don't give a damn. Όταν κάποιος κάνει μαλακίες (=απιστίες), δεν τον λυπάμαι. Είναι calculated risk, τα 'θελε και τα παθε.

Που το σκέφτηκες αυτό παιδί μου? Πωπωω! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι με τίποτα! Αποκλείεται να εννοεί αυτό που κατάλαβες ο Μάριος! ;)

btw Μάριε, εκπληκτική απάντηση όπως πάντα :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lalakias69:
Ελπίζω με τη φράση "οικογένεια τους" να εννοείς μητέρες/πατέρες/παππούδες/γιαγιάδες/θείους/θείες/αδελφούς/αδελφές κτλ., ε; :hmm:
Όχι γιατί στην άλλη περίπτωση που όλοι μπορούμε να φανταστούμε, I really don't give a damn. Όταν κάποιος κάνει μαλακίες (=απιστίες), δεν τον λυπάμαι. Είναι calculated risk, τα 'θελε και τα παθε.

Ακριβως το πρωτο εννοω.;)
Με απιστιες και μαμακιες,καλα να παθουν.Οποιος τις κανει, ας καει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalakias69

Νεοφερμένος

Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Που το σκέφτηκες αυτό παιδί μου? Πωπωω! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι με τίποτα! Αποκλείεται να εννοεί αυτό που κατάλαβες ο Μάριος! ;)
Καλά ντε, μην βαράς :worry:
Τόσο βρώμικο μυαλό έχω; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αλλη μια συζήτηση για τα ίδια θέματα
Βλέπουμε όμως πως μια συζήτηση για την ομοφυλοφιλία έχει τις πιο πολλές αναγνώσεις από χίλιες δυό άλλες
Γιατί άραγε ? πόσοι είναι κρυφοί και τους ενδιαφέρει το θέμα ?
Ομοφυλοφιλία ( υπάρχει και ψητή ? :p χιούμορ )
Εγώ πάντως ξέρω ότι γύρω μου υπάρχουν άνθρωποι με σώμα και ψυχή
Ξέρω πως το να κάνεις ΚΑΚΟ στον συνάνθρωπό σου είναι αρνητικό
Ξέρω πως το να μισείς τον συνάνθρωπό σου είναι κακό
Ξέρω πως το να ξεπουλάς το σώμα σου χωρίς αγάπη κάνοντας σεξ χωρίς συναίσθημα είναι κακό
Ξέρω πως το να κρίνεις τους άλλους είναι κακό
Από εκεί και πέρα είτε ομοφυλόφιλος είτε ετερόφυλος τις ίδιες ανάγκες έχουμε όλοι οι άνθρωποι
ΑΓΑΠΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑ ΕΡΩΤΑ
Το να απαιτήσεις από έναν άνθρωπο να μην αγαπήσει ποτέ και να μην ερωτευθεί ποτέ είναι κάτι ενάντια στην ίδια τη φύση
Από εκεί και πέρα δε νομίζω πως επέλεξε κανείς από μόδα να μη κάνει οικογένεια να μείνει μόνος του μια μέρα ή να πεθάνει χωρίς να του φέρει ένα ποτήρι νερό το παιδί του
Να βλέπει να παντρεύονται οι φίλοι του να χαίρονται όλοι με την ευτυχία του να γίνετε πατέρας και να πετάει στα σύννεφα από ευτυχία ενώ εσύ να ξέρεις πως θα πρέπει μια ζωή να ζητάς συγνώμμη που γεννήθηκες καταδικασμένος να μη κάνεις οικογένεια και να είσαι έρμαιο του κάθε βλάκα που απλά πειραματίζετε και δεν έχει σκοπό να σε αγαπήσει και να σε σεβαστεί.
Ούτε μου αρέσουν οι ταμπέλες στη κοινωνία που θέλει τους gay να είναι χαζοχαρούμενα ροζ πλασματάκια που πάνε σε gaybars και είναι μόνο για σεξ και τους άντρες τους μάγκες να γίνονται παντρεμένοι πενηντάρηδες που ξενοπάνε με πιτσιρίκες 20 χρονών και τους λένε και άξιους οι φίλοι τους.
Με λίγα λόγια με χαλάει η υποκρισία και η έλειψη καθαρότητας.
Μπορείς να είσαι ετερόφυλος ομοφιλόφιλος/η ότι είναι η ίδια σου η φύση
Οτι και να είμαστε όμως οφείλουμε να είμαστε Ανθρωποι με ΑΛΦΑ κεφαλαίο και να έχουμε στην ψυχή μας αγνότητα και αγάπη
Ξέρετε τι είναι αυτονόητα πράγματα που άλλοι καυχιούνται για αυτά εσύ να πρέπει να κλαις ?
Μιλάμε για όσους είναι gay από μικροί και όχι όσοι από απορία κάνουν βλακείες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εφόσον κάνεις πρωκτικό έρωτα με τη γυναίκα είσαι ανώμαλος
Το να λες "ανώμαλοι" απλά τους ομοφυλόφιλους δεν το θέτει κάποιος το θέμα σωστά διότι υπάρχουν πολλές εκφράσεις
Το να αγαπάει κάποιος άτομο του ιδίου φύλου δεν είναι ανωμαλία
Το να κάνει πρωκτικό έρωτα είναι ανωμαλία και για τα δύο φύλα
Γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Οσο αφορα το γενετικο τμημα του θεματος αν καποιος γεννιεται ή οχι ομοφυλοφυλος,εχει ηδη αποδειχτει απο την επιστημη και δεν τιθεται πλεον θεμα οτι γινεσαι λογω των συνθηκων,απλα τα γονιδια σου σε καθοδηγουν.

Ειναι ενα συγκεκριμενο γονιδιο το οποιο το φερει μονο η μητερα και απο αυτην εξαρταται αν το παιδι θα βγει κανονικο ή με ομοφυλοφυλικες τασεις.

Ειναι απλα μια γενετικη εξελιξη της φυσης με σκοπο να μειωσει τον αριθμο των "γονιμων" (εννοωντας αυτους που θα τεκνοποιησουν) ανθρωπων και να υπαρξει μια γενετικη ισορροπια.

Το ιδιο ισχυει καθολικα σε ολη την φυση,απο τα φυτα εως και τα ζωα με αρκετες διαφοροποιησεις αναλογα με το ειδος και κατηγορια μορφης ζωης

Οσο αφορα την αποψη μου για του gay,δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα (μαλιστα στο παρελθον ειχα μια μικρη παρενοχληση απο αναλογο ατομο),αρκει βεβαια να μην προσβαλλει την προσωπικοτητα και την ελευθερια μου με τις πραξεις του προς το ατομο μου.

Ολοι ειμαστε ιδιοι,απλα αλλαζουμε σαν προσωπικοτητες και χαρακτηρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Το να κάνει πρωκτικό έρωτα είναι ανωμαλία και για τα δύο φύλα

Πες μου πως κάνεις πλάκα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
και να είσαι έρμαιο του κάθε βλάκα που απλά πειραματίζετε και δεν έχει σκοπό να σε αγαπήσει και να σε σεβαστεί.
Βασικά αυτό πιστεύω μπορεί να συμβεί στον καθένα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Πες μου πως κάνεις πλάκα......

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ
Αυτό το σημείο του σώματος είναι για άλλο λόγο φτιαχμένο
Ανωμαλία είναι ασχέτως αν είναι ευχάριστη ή όχι

Οσο αφορά την ομοφυλοφιλία διαβάστε και εδώ
https://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?e=A&f=18290&m=N29&aa=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ
Αυτό το σημείο του σώματος είναι για άλλο λόγο φτιαχμένο
Ανωμαλία είναι ασχέτως αν είναι ευχάριστη ή όχι

Οσο αφορά την ομοφυλοφιλία διαβάστε και εδώ
https://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?e=A&f=18290&m=N29&aa=1


Εννοείς, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου πάντα, οτι ο έρωτας είναι καθαρά μόνο για την αναπαραγωγή του είδους? Ένα πράγμα σαν τα ζώα δηλαδή? Καμία απόλαυση? Δηλαδή, αν σου αρέσει και ο στοματικός έρωτας, είσαι καρα-ανωμαλάρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Πες μου πως κάνεις πλάκα......


Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ξέρω... αλλά είναι όπως τα λέει...
άσχετα απ το αν αρέσει, από το αν προσφέρει ηδονή, αν έχει ενταχθεί μέσα στις σεξουαλικές μας προτιμήσεις και έχει γίνει κοινωνικά αποδεκτό....
Πολύ συχνά δεν λέμε "πρωκτικός έρωτας" αλλά.... "παρά φύσιν έρωτας"...
Παρά φύσιν!!!

Η διαδικασία του έρωτα δεν δόθηκε στους ανθρώπους και στα ζώα για την απόλαυση αλλά για την γονιμοποίηση.... με αυτόν τον τρόπο διαιωνίζουμε το είδος μας...
(άσχετα αν εμάς μας αρέσει πααααρα πολύ αυτή η διαδικασία και την κάνουμε σχεδόν καθημερινά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ΝΤΑΞ, ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΤΩΡΑ.

οτιδήποτε έξω από την αναπαραγωγική διαδικασία δεν είναι ομαλό.

Στον έρωτα όλα επιτρέπονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top