Διακοπές μόνος/μόνη;

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Θα κάνατε ποτέ διακοπές μόνοι σας? Το έχει κάνει ποτέ κανείς σας?
Εγώ σκέφτομαι να πάω φέτος μόνος για κανένα 5ήμερο σε κάποιο νησάκι, να ξεχαστώ λιγάκι βρε αδερφέ!

Ένα κείμενο που με ενθάρρυνε σ' αυτή την απόφαση είναι το παρακάτω:


www.lifo.gr/confessions/view/79777‎
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανάλογα τον άνθρωπο, αν είσαι άτομο που δεν σε πειράζει να είσαι μόνος τότε ναι γίνεται, άλλοι πάλι δεν μπορούν ούτε καν να το σκεφτούν. Προσωπικά το έχω κάνει και δεν πέρασα άσχημα. Παίζει σημαντικό ρόλο και το που θα πας και τι θα κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
θελω να το κανω καποια στιγμη,οχι γιατι προτιμω μονος ,αλλα γιατι στην υπολοιπη παρεα εχουν πεσει τρελες αφραγκιες και οποτε χλωμο να μπορεσουμε να κανονισουμε κατι.
Αλλα πιστευω θα εχει ενδιαφερον ως εμπειρια(οπως αναφερει και στο κειμενο απο πανω) δεν εξαρτασαι απο κανεναν για το τι θα κανεις ,και ουτε και δινεις λογαριασμο ,κατι το οποιο ,δεν ειναι ευκολο στην καθημερινοτητα(ή και στις διακοπες με παρεα)
Πιο πολυ για εξωτερικο το ψηνω ,κατα uk μερια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ειχα κανει προτασεις και στην κουτση Μαρια και ειχα φαει Χ. Με πειραζε το γεγονος οτι κανενας απο αυτους δεν ενοιωσε την ηθικη υποχρεωση να ανταποδωσει την προταση. Εγωιστικο μεν, κατ εμε λογικο δε.

Τα παιρνω λοιπον στη κρανα, μαζευω τα μπογαλακια μου και παμε για Ιο. Επειδη ειμαι ατομο της παρεας και αυτο ηταν που μου ελειπε εκεινη την περιοδο θα εεγα οτι δε περασα οσο καλα περιμενα παροτι το κλιμα ηταν ιδανικο. Ηρεμησα και ξεμπουκωσα, ομως δεν περασακαι τελεια.

Προτεινω να το κανεις μονο αν εισαι ευκολος στο να γνωρισεις νεο κοσμο ευκολα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι γνωριζω ατομο που θα ερχοταν σιγουρα. Αλλα θα ηθελα να κανω αυτη την εμπειρια. Πιστευω θα περασω καλα.
Πηγαινες και για ποτο το βραδυ μονος η αυτο το απεφευγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
δε πολυγουσταρα τετοια φαση αφενος λογω χαρακτηρα και αφετερου επειδη ημουν σε οργανομενο καμπινγκ και ειχα ενα φοβο για τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δε πολυγουσταρα τετοια φαση αφενος λογω χαρακτηρα και αφετερου επειδη ημουν σε οργανομενο καμπινγκ και ειχα ενα φοβο για τα πραγματα
Απλα μου φαινεται καλη ευκαιρια να γνωρισεις κοσμο. Αλλα απο την αλλη νομιζω ουτε εγω θα πηγαινα.. Αλλα δε ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ψηφίζω δαγκωτό διακοπές με παρέα, έστω με κάποιον στενό φίλο/φίλη ή και συγγενή.
Όσα προβλήματα και να έχει κανείς με την παρέα του σε θέματα συνεννόησης,δεν θα πρέπει να καταφεύγει στην απομόνωση ως εύκολη λύση.
Και στην τελική, αν δεν μπορεί να συνυπάρξει σε ένα νησί με την παρέα του για 5 μέρες, καλύτερα να την αλλάξει. Δεν είναι δυνατόν να συναναστρέφεται με τα συγκεκριμένα άτομα όλο τον χειμώνα και να μην μπορούν να τα βρουν για ένα τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ψηφίζω δαγκωτό διακοπές με παρέα, έστω με κάποιον στενό φίλο/φίλη ή και συγγενή.
Όσα προβλήματα και να έχει κανείς με την παρέα του σε θέματα συνεννόησης,δεν θα πρέπει να καταφεύγει στην απομόνωση ως εύκολη λύση.
Και στην τελική, αν δεν μπορεί να συνυπάρξει σε ένα νησί με την παρέα του για 5 μέρες, καλύτερα να την αλλάξει. Δεν είναι δυνατόν να συναναστρέφεται με τα συγκεκριμένα άτομα όλο τον χειμώνα και να μην μπορούν να τα βρουν για ένα τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
Αυτος ειναι ακριβως ενας απο τους λογους που μπορουν να οδηγησουν τον οποιοδηποτε στη συγκεκριμενη αποφαση. Αν εισαι ολο το χειμωνα με συγκεκριμενα ατομα μπορει να θελεις να γνωρισεις επιτελους καινουρια ατομα η και να απομονωθεις λιγακι. Εγω δε βλεπω που ειναι το κακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εμένα μου ακούγεται πολύ καλή αυτή η ιδέα για διακοπές.Ποτέ δεν πρέπει να φοβόμαστε την μοναξιά.Αντιθέτως πρέπει να μάθουμε ότι μέσω αυτής γνωρίζουμε καλύτερα τον εαυτό μας και ανακαλύπτουμε καινούρια πράγματα για εμάς.Εαν νιώθεις την ανάγκη να απομακρυνθείς από όλους και από όλα για ενα χ χρονικό διάστημα go for it. Ειλικρινά δεν έχεις να χάσεις τίποτα, θα ξεσκάσεις, θα ξεχάσεις, θα χαλαρώσεις και ποτέ δεν ξέρεις,μπορεί να γνωρίσεις ενδιαφέροντες ανθρώπους και να δημιουργήσεις καινούριες γνωριμίες ή ακόμα και φιλίες.

Εγώ αυτό πιστεύω και με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και η ίδια.
-Ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η ζωή και ένα τέτοιο ταξίδι σίγουρα θα σου προσφέρει μια αξέχαστη εμπειρία.Εγώ τουλάχιστον έχω μάθει να μην λέω ποτέ όχι σε εμπειρίες, για αυτό και θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Σταμάτησα να διαβάζω το κείμενο σου στα "μουσική στο κινητό" και "ένα κλασικό μυθιστόρημα"...εφόσον μιλάμε για ΝΕΟΥΣ ανθρώπους κι όχι για 50+χρονους ευκατάστατους ποιητοσυγγραφείς που πάνε μόνοι τους για διακοπές σε ξερονήσια για "περισυλλογή",νομίζω ότι μ'αυτά ξεκινάμε από λάθος βάση!;)

Η λογική του να πάει ένα νέο άτομο μόνο του διακοπές είναι η άρση των περιορισμών που θέτουν οι "παρέες" (οικονομικοί,γούστων κ.ο.κ.) και προϋπόθεση η ΜΗ ύπαρξη κάποιας σχέσης...

ΕΚΤΟΣ εαν πέρα από αναψυχή συντρέχουν κι άλλοι λόγοι!
Π.χ. όποτε προσωπικά έχω "ταξιδέψει μόνος" μέχρι τώρα θα ήταν σε φάση να πάω να επισκεφθώ μια έκθεση π.χ. στη Γερμανία,να πάω να παρακολουθήσω κάποιο συνέδριο σε Ελλάδα ή Εξωτερικό ή για κάποια δουλειά κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
σορρυ κιολας, αλλά τι επιφανειακή λογική είναι η παραπάνω; γιατί κρίνεις τόσο άσχημα κάποιους ανθρώπους οι οποίοι επιλέγουν να κάνουν κάτι διαφορετικό από αυτό που εσύ θεωρείς σωστό; Οι διακοπές είναι δηλαδή ευκαιρία μόνο για σεξ;
αποκλείεται ένας άνθρωπος να έχει ανάγκη να ξεφύγει εντελώς από την καθημερινότητα και τους ανθρώπους που συναναστρέφεται συνεχώς;
κατά τα άλλα συμφωνώ με τη mirto.dr σε όλα όσα λέει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
σορρυ κιολας, αλλά τι επιφανειακή λογική είναι η παραπάνω; γιατί κρίνεις τόσο άσχημα κάποιους ανθρώπους οι οποίοι επιλέγουν να κάνουν κάτι διαφορετικό από αυτό που εσύ θεωρείς σωστό; 2)Οι διακοπές είναι δηλαδή ευκαιρία μόνο για σεξ;
3)αποκλείεται ένας άνθρωπος να έχει ανάγκη να ξεφύγει εντελώς από την καθημερινότητα και τους ανθρώπους που συναναστρέφεται συνεχώς;
1)Είναι "λογική",το "επιφανειακή" δε κολλάει κάπου...
Από εκεί και πέρα σωστό για σένα π.χ. μπορεί να είναι και να κάνεις μπάνιο ολόγυμνη στην παραλία γιατί "δένεσαι με τη φύση"¨και για μένα όχι,επειδή όμως δε ζούμε μόνοι σ'αυτό τον κόσμο ενίοτε κρινόμαστε για τις επιλογές μας!

2)Μίλησα εγώ για sex;:whistle:

3)Όπως έγραψα και πιο πάνω,ΟΧΙ δεν αποκλείεται...απλώς για να φτάσει κανείς στο σημείο να θέλει να "ξεφύγει εντελώς" δύο λόγοι συντρέχουν,ή η καθημερινότητα του είναι σκατά (λόγω κακής παρέας,ανυπόφορης σχέσης κ.α.) ή το ένστικτο κοινωνικότητας έχει υποστεί κάποιας μορφής "πτώση"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Θα κάνατε ποτέ διακοπές μόνοι σας? Το έχει κάνει ποτέ κανείς σας?
Εγώ σκέφτομαι να πάω φέτος μόνος για κανένα 5ήμερο σε κάποιο νησάκι, να ξεχαστώ λιγάκι βρε αδερφέ!

Ένα κείμενο που με ενθάρρυνε σ' αυτή την απόφαση είναι το παρακάτω:


www.lifo.gr/confessions/view/79777‎

Απο τις αγαπημενες μου διακοπες, καλη η παρεα αλλα υπαρχουν στιγμες που θες να απομονωθεις, κ μπορω να πω οτι περναω ακομα καλυτερα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
1)Είναι "λογική",το "επιφανειακή" δε κολλάει κάπου...
Από εκεί και πέρα σωστό για σένα π.χ. μπορεί να είναι και να κάνεις μπάνιο ολόγυμνη στην παραλία γιατί "δένεσαι με τη φύση"¨και για μένα όχι,επειδή όμως δε ζούμε μόνοι σ'αυτό τον κόσμο ενίοτε κρινόμαστε για τις επιλογές μας!

2)Μίλησα εγώ για sex;:whistle:

3)Όπως έγραψα και πιο πάνω,ΟΧΙ δεν αποκλείεται...απλώς για να φτάσει κανείς στο σημείο να θέλει να "ξεφύγει εντελώς" δύο λόγοι συντρέχουν,ή η καθημερινότητα του είναι σκατά (λόγω κακής παρέας,ανυπόφορης σχέσης κ.α.) ή το ένστικτο κοινωνικότητας έχει υποστεί κάποιας μορφής "πτώση"...
Το να πας δηλαδη μονος διακοπες η σκατα ζωη πρεπει να εχεις η πρεπει να εισαι ακοινωνητος.... οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Δεν το έχω κάνει ποτέ. Διαβάζοντας τον τίτλο του θέματος, η πρώτη μου σκέψη ήταν "Όχι βέβαια! Διακοπές χωρίς παρέα και ειδικά χωρίς το έτερον ½, θα ήταν χάλια". Όμως το ξανασκέφτηκα και σιγά-σιγά κατέληξα ότι δεν θα ήταν άσκημα (για λίγες μέρες) να πάω διακοπές μόνος. Βρήκα και μερικά πλεονεκτήματα:
1) Σπάνια δεν έχω άλλους πλάι μου, οπότε το να βρεθώ μόνος σε κάποιο νησάκι στη σκηνούλα μου, θα μου έδινε μια καινούργια αίσθηση μοναξιάς και ηρεμίας, καθώς και την ευκαιρία να διαλογιστώ με τον εαυτό μου.
2) Μόνος σε ένα καινούργιο μέρος με άγνωστους ανθρώπους γύρω μου, θα με έκανε να νοιώθω σαν ένας περιπλανώμενος εξερευνητής που μελετά εναν νέο κόσμο και φωτογραφίζει τα πάντα.
3) Κάθε αλλαγή και κάθε τι το καινούργιο στη ζωή μας, της δίνει πρωτόγνωρο χρώμα.
4) Θα μπορούσα να κάνω ψαροντούφεκο για όσες ώρες θέλω, χωρίς να έχω το άγχος ότι πρέπει να γυρίσω πίσω γιατί οι άλλοι με περιμένουν.
5) Θα μπορούσε εκεί να γίνει κάποια καινούργια γνωριμία ή να συμβεί κάτι απρόσμενο.
-- Διά ταύτα: Ίσως κάποτε να το δοκιμάσω.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
1)Είναι "λογική",το "επιφανειακή" δε κολλάει κάπου...
Από εκεί και πέρα σωστό για σένα π.χ. μπορεί να είναι και να κάνεις μπάνιο ολόγυμνη στην παραλία γιατί "δένεσαι με τη φύση"¨και για μένα όχι,επειδή όμως δε ζούμε μόνοι σ'αυτό τον κόσμο ενίοτε κρινόμαστε για τις επιλογές μας!

2)Μίλησα εγώ για sex;:whistle:

3)Όπως έγραψα και πιο πάνω,ΟΧΙ δεν αποκλείεται...απλώς για να φτάσει κανείς στο σημείο να θέλει να "ξεφύγει εντελώς" δύο λόγοι συντρέχουν,ή η καθημερινότητα του είναι σκατά (λόγω κακής παρέας,ανυπόφορης σχέσης κ.α.) ή το ένστικτο κοινωνικότητας έχει υποστεί κάποιας μορφής "πτώση"...

Καταρχάς δεν αναφερόμουν στη δική σου άποψη, αλλά σε όσα έγραψε και περιέργως :confused: έσβησε ο npb. Οπότε το 1 και το 2 που μου λες δεν πήγαιναν σε εσενα.
3. Εν μέρει συμφωνώ, αλλά πιστεύω ότι δεν είναι μόνο αυτοί οι λόγοι. Για να μην επαναλαμβάνομαι τοποθετήθηκαν άλλα παιδιά πάνω σε αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
αν περνας καλα μονος σου ειναι μεγαλη μαγκια...γενικα ...

αυτο που αν δεν βρισκεις παρεα η η παρεα σου δεν θελει να κανει αυτο που θες εσυ, σε αποτρεπει να μη το κανεις..πχ αν θες να πας σε μια συναυλια και δε βρισκεις ατομο να πας δεν θα πας; η θα φας στη μαπα τον καθενα που δεν ταιριαζεις; δεν ξερω γιατι θα πρεπει να εισαι απαραιτητα κρεμασμενος απο μια παρεα για να περασεις καλα και να κανεις πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Είναι ωραίο να είσαι με παρέα, που να σε καταλαβαίνει, να μπορείτε να επικοινωνήσετε και να βάλετε ένα (χαλαρό) πρόγραμμα στις διακοπές. Όμως η ελευθερία και η αίσθηση του ότι μπορείς να ανακαλύψεις ή να δεις κάτι καινούργιο μόνος είναι πολύ καλύτερο. Για εσάς δεν ξέρω. Για εμένα λέω.
Δυστυχώς μόνη μου δεν έχω κάνει ακόμα, αλλά θα το ήθελα πολύ. Είναι χίλιες φορές καλύτερα για εμένα σε διακοπές, όπου θες να κάνεις "πράγματα" που σε απασχολούν και σε ενδιαφέρουν να είσαι μόνος. Να υπάρχει άνεση και ελευθερία, και να μην εξαρτάσαι από αποφάσεις άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σίγουρα το να κάνει κάποιος διακοπές μόνος του θα έχει κάτι το διαφορετικό από την άποψη ότι είσαι σε ένα μέρος που δεν θα σε ξέρει κάνεις θα κάνεις γνωριμίες, θα οργανώνεις όπως θες το πρόγραμμα σου κτλ..
Όμως πιστεύω ότι σαν την καλή παρέα δεν έχει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top