• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Χρόνια πολλά. Χριστός Ανέστη.
Να ευχηθώ καλή ανάρρωση καταρχήν στην niksof.
Και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία ή έχει ακούσει κακά ή καλά λόγια για κάποιον στρατιωτικό γιατρό στην Αθήνα. Αν θέλετε στείλτε μου θα βοηθήσετε πολύ. :)
Σ'ευχαριστω πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostandino

Νεοφερμένος

Ο Kostandino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χριστός Ανέστη σε όλους παιδιά!!
Εύχομαι να έχουμε αγάπη, καλοσύνη, ευγένεια, μεγαλοψυχία και αλληλεγγύη!!
Και να είστε όλοι ευτυχισμένοι, με την παλιά ή την καινούργια σας μύτη!!!
------------
Για στρατιωτικό χειρούργο κοιτάζω και εγώ, καθώς υπηρετώ σε Σώμα Ασφαλείας και μπορώ να εισέλθω σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο..
Η ουσία είναι πόσο έμπειρος και αποτελεσματικός θα είναι..
Μιλάμε για ανοικτή ρινοπλαστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1992

Νεοφερμένος

Η maria_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα , είμαι 20 χρονων και θελω να κανω πλαστικη στη μυτη, νιωθω οτιμου χαλαει ολη την εμφανιση ,μου εχει δημιουργησει καταθλιψη , και νομιζω ηρθε καιρος να κανω πλαστικη ,δεν εχω καποιο γνωστο που να εχει κανει πλαστικη , εχετε να μου προτείνετε καποιον σε πμ? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niki1986

Νεοφερμένος

Η niki1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους,
την δευτερα 28/4 μπαινω για χειρουργειο(τριτη φορα παρακαλω!!!!!) για επανορθωτικη επεμβαση, θα ηθελα να σας ρωτησω αν στον μετεγχειριτικο ελεγχο ο γιατροσ που σασ χειρουργησε σασ πηρε χρηματα για επισκεψη?? σασ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenitsa purple

Νεοφερμένος

Η elenitsa purple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα σας.Εγω εκανα στις 4/4/2014 σε δημοσιο νοσοκομειο στην Αθηνα επεμβαση αποκαταστασης του διαφραγματος και μονο ενω ουσιαστικα ηθελα να κανω και πλαστικη λογω μετατοπισης του ρινικου οστου που ειχα απο χτυπημα αλλα επειδη υπηρχε σπασμενο κομματι χόνδρου δεν ηταν δυνατον να πραγματοποιηθει καθως μου εξηγησε ο γιατρος που μου εκανε και την επεμβαση οτι σε μια απο τις δυο επεμβασεις θα ειχαμε αποτυχια.Θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει μετα απο ποσο χρονικο διαστημα αφου εκανα το διαφραγμα μπορει να πραγματοποιηθει μια τετοιου ειδους επεμβαση .ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sissy82

Νεοφερμένος

Η sissy82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χρόνια πολλα παιδιά!!!σημερα βγήκα από το διαβαλκανικό όπου διόρθωσα διαφραγμα&μύτη.ευχαριστω όλα τα παιδιά που με βοήθησαν να καταληξω και οποίος θελει να με ρωτήσει οτιδήποτε είμαι διαθέσιμη.Ο γιατρός είπε τα δύσκολα πέρασαν αυριο θ αρχισω να ξεπριζομαι κ την επόμενη τριτη θα βγάλω το νάρθηκα.Ελπιζω να μου αρέσει το αποτέλεσμα και λειτουργικά κι αισθητικά.Οσο φοβάστε μην το σκέφτεστε καν.Δεν υπαρχει πόνος, μόνο συμφοριση στη μυτη(σαν να κλαιγατε ώρες) και η κατάποση επίσης εφόσων αναπνέεις μόνο από το στομα.Αυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Χρόνια πολλα παιδιά!!!σημερα βγήκα από το διαβαλκανικό όπου διόρθωσα διαφραγμα&μύτη.ευχαριστω όλα τα παιδιά που με βοήθησαν να καταληξω και οποίος θελει να με ρωτήσει οτιδήποτε είμαι διαθέσιμη.Ο γιατρός είπε τα δύσκολα πέρασαν αυριο θ αρχισω να ξεπριζομαι κ την επόμενη τριτη θα βγάλω το νάρθηκα.Ελπιζω να μου αρέσει το αποτέλεσμα και λειτουργικά κι αισθητικά.Οσο φοβάστε μην το σκέφτεστε καν.Δεν υπαρχει πόνος, μόνο συμφοριση στη μυτη(σαν να κλαιγατε ώρες) και η κατάποση επίσης εφόσων αναπνέεις μόνο από το στομα.Αυτα!!!
Καλή ανάρρωση! Ελπίζω να μείνεις ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλό μήνα.
Λοιπόν επισκέφτηκα έναν χειρούργο ωρλ και λέω να πάω σε αυτόν για την μύτη. Ήταν απλός άνθρωπος, νέος, και μου άφησε την εντύπωση πως είναι βέβαιος για το θέμα του χειρουργείου. Δεν έλεγε πως 100% θα πάνε όλα τέλεια βέβαια.
Τον ρώτησα και για το πηγούνι που είναι προς τα μέσα και μου είπε να κάνω μόνο την μύτη που επείγει και το θέμα του πηγουνιού το ξανασυζητάμε σε 2-3 χρόνια. Είπε πως τώρα λόγω το ύβου που έχει η μύτη το προφίλ μου είναι κυρτό και πως αν φύγει ο ύβος θα ισιώσει το προφίλ. Και ένας άλλος πλαστικός που είχα πάει είπε να μην κάνω το πηγούνι επομένως θα το αφήσω εφόσον έτσι μου είπαν σίγουρα ξέρουν καλύτερα.
Λέω να μην το ψάξω περαιτέρω και να πάω σε αυτόν τον γιατρό. Άλλωστε στο φόρουμ έχουμε ακούσει από τους ''γνωστους'' γιατρούς όχι και τα θετικότερα.
Α να πω ότι δεν μου έδειξε φωτογραφίες και η μόνη εικόνα που έχω είναι από αυτές που έχει στο site του οι οποίες είναι αναμενόμενα καλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostandino

Νεοφερμένος

Ο Kostandino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πάντως, για την δική μου περίπτωση, ο χειρούργος που είχα επισκεφθεί στα Ιωάννινα,
μου είπε ότι επειδή η μύτη μου είναι 'στενή', είναι δύσκολη η όποια επεμβατική τεχνική.
Εξαρτάται και από τον χειρούργο, και από την τεχνική, όπως και άλλους παράγοντες..
Στο άλλο Νοσοκομείο των Ιωαννίνων, άλλος χειρούργος μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να λάβουν
κομμάτι χόνδρου πίσω από το αυτί ή από τα πλευρά, δεν ξέρω γιατί ακριβώς, αλλά φαίνεται πως χρειάζονται
ιστό για να συμπληρώσουν υποθέτω..
Πρέπει να διερευνήσω και να μελετήσω την επέμβαση και που θα γίνει, υπό ποιες προϋποθέσεις κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
epan καλά μου ακούγονται αυτά που σου είπε ο γιατρός σου. Να το κάνεις, δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς και καλύτερα ένα ένα για να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Εγώ πάλι πήγα σήμερα στο γιατρό μου για να με δει. είμαι πια στις 3 εβδομάδες περίπου. όλα καλά μου είπε και ότι το πρήξιμο είναι έντονο, αλλά είναι νωρίς ακόμα και θα κάνει καιρό να ξεπρηστεί, γιατι όπως είπαμε το δέρμα είναι χοντρο ειδικά στο ακρορίνιο και θα αργήσει.δεν πειράζει όμως, περισσότερο εγώ το βλέπω και οι πολύ κοντινοί μου που τους γκρινιάζω συνέχεια:P! για θάλασσα δεν μου είπε κάποιο περιορισμό, για γυαλιά 2-3 μήνες, αλλά θέλω να προσπαθήσω να μην τα φορέσω όσο αντέχω. Το νέο που δεν ήξερα (νομίζω ότι μου τα λέει όλα ενα-ενα για να μη σοκάρομαι!!!) είναι ότι τα ράμματα που έχω, τα οποια είναι όλα απο μέσα και ευτυχώς δε φαίνεται το παραμικρό θα μου τα βγάλει σε 1,5 μήνα!:confused:. εγώ νόμιζα ότι γα να μην έχει αναφέρει τίποτα ως τώρα είναι απορροφίσιμα...πολύς καιρός μου φαινεται, όχι ότι με ενοχλούν, αλλα αφου είναι να φύγουν, θέλω να φύγουν να τελειώνουμε... τελοσπάντων σας έκανα και ένα μικρό update, κατα τα άλλα είμαι πολύ καλά και στη δουλειά έχω επιστρέψει εδώ και 10 μέρες και τα πάντα κάνω πια, απλά προσέχω να μη χτυπήσω και φυσικά αναπνέω τέλεια!!! σε όσους το σκέφτονται λέω να μη φοβηθούν καθόλου. και κάτι να πάει στραβά θα το φτιάξει ο γιατρός, αρκει να του έχετε εμπιστοσύνη. ήμουν πααααρα πολύ φοβιτσιάρα και για αυτο δεν το είχα κάνει τοσα χρόνια, τώρα απλά το έχω μετανιώσει που δεν το είχα κάνει νωρίτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sissy82

Νεοφερμένος

Η sissy82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας!!!μόλις έβγαλα νάρθηκα και ταμπόν. Δε θα λεγα ότι πόνεσα ιδιαίτερα στην εξαγωγή ταμπόν απλά ήμουν φοβισμένη γιατί κάποιοι εδώ μέσα το παρουσίασαν πολύ άσχημα.Τι να πω!!!Το αποτέλεσμα με αποζημίωσε μερικώς καθώς είμαι αρκετά πρησμένη ακόμη αλλά βλέπω ότι ο γιατρός ακολούθησε τις οδηγίες μου αφού του ζήτησα να μην την ''κόψει'' πολύ αλλα΄ούτε και να την ''σηκώσει''.Ο άντρας μου ενθουσιάστηκε και πολύ χάρηκα και γι' αυτό. Τώρα έχω κάποια ράμματα τα οποία είναι απορροφήσιμα ευτυχώς αλλά η μύτη είναι ακόμη βουλωμένη αρκετά. Μου 'πε να κάνω πλύσεις με ορό και σε μία εβδομάδα το πολύ θα ναι όπως πρώτα(βασικά, καλύτερα από πρώτα καθώς είχα σκολίωση). Τα γυαλιά θα τα ξεχάσω για ένα μήνα(δυστυχώς γιατί είμαι τυφλή και μ ενοχλούν οι φακοί αλλά μπρος τα κάλη...). Niksof είσαι σίγουρη ότι δε θα τα βάλεις τόσο μεγάλο διάστημα(το διάβασα και μ' επιασε πονοκέφαλος :confused:). Επίσης από την επόμενη εβδομάδα μπορώ να ξεκινήσω το περπάτημα μου(κάνω γρήγορο βάδην) σε χαλαρό ρυθμό όμως κι έπειτα την 4η εβδομάδα μπορώ να γυμναστώ (αρκεί να μη χτυπήσω). Πάντως νιώθω λίγο dizzy ακόμη και οι μελανιές μου δεν έχουν φύγει εντελώς. Αλλά με λίγο make-up ίσως αύριο να πάω στο κοντινό σούπερ μάρκετ για λίγα ψώνια. Σήμερα που βγήκα στο φως του ήλιου κόντεψα να τυφλωθώ μετά από 8 μέρες κλεισμένη στο σπίτι!Είναι ιδιαίτερη εμπειρία αλλά κρατάει λίγο ευτυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondymary

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Kαλημέρα σας.Είμαι νέο μέλος αλλά παρακολουθώ τις συζήτήσεις σας πάαααααρα πολύ καιρό.
Εύχομαι να είστε όλοι καλά -έχοντες και μή έχοντες κάνει τις επεμβάσεις.. :)
Είμαι ήδη απογοητευμένη από την 1η εγχείριση διαφράγματος που υποτίθεται θα γινόταν και διόρθωση καμπούρας και λίγο ανασήκωμα υποχρεωτικά...
Δημόσιο Νοσοκομείο..Πιο δυσαρεστημένη δε θα μπορούσα να είμαι αφού και το σχετικό χαρτζηλίκωμα έπεσε- ενώ αρχικά δεν ήθελε- KAI μου φέρθηκε σαν σε ζώο...Εγχείρηση 2 1/2 ώρες με τοπικές ενέσεις και τα ένοιωθα σχεδόν ΟΛΑ! Κλάμα...Πήγα να σπάσω τα δόντια μου από το σφύξιμο...Κι ενώ ήδη είχαμε βρεθεί 2 φορές για τον πλήρη έλεγχο και ήξερε την κατάστασή μου (σπάσιμο μύτης από τραυματισμό σε μικρή ηλικία....στραβιά και με το χόνδρο να έχει δέσει σαν μάζα λίγο με το κόκκαλο και υπήρχε κι ένας μικρός πολύποδας - που τώρα μάλλον έχει ξαναμεγαλώσει..) και είχαμε συμφωνήσει για ολική νάρκωση λόγω της δυσκολίας...Πάρ αυτα...Με έτσάκισε στην κυριολεξία...Αποτέλεσμα: Tρομεροί Πόνοι κατά την επέμβαση...Όταν δε είδα ότι δεν ερχόταν αναισθησιολόγος και ρωτησα πού είναι...Μου είπε απαθέστατα ότι δε χρειάζεται μάλλον...Με έγραψε κανονικά που του είπα ότι δε συμφωνήσαμε κάτι τέτοιο...και ΚΑΤΑ ΤΗ διαρκεια της επέμβασης που σφάδαζα από τον πόνο και μόνο κάνα δύο ΑΑΑΑΑ είπα ...νευρίασε κιόλας και μου είπε ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ-ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ-ΠΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!! για πολύ καιρό μετά συνεχίστηκαν οι πόνοι... Τώρα έχω Διαφραγμα στραβό - 3 χρόνια μετά...Πονάει λίγο άμα φυσάω γιατί κάτι είναι στραβοβαλμένο...Κάποιο κοκκαλάκι ή χόνδρος από τη μέσα μεριά του ενός ρουθουνιού είναι σαν τροχισμένο/σπασμένο και πονάει και αυτό....Τί να λέμε....Πλήρης επιτυχία!
Αυτά τα ωραία με τον εμπειρότατο κατά τ άλλα και μεγάλο σε ηλικία και σοβαρό και με καλή φήμη ιατρό μου που δε δεχόταν κουβέντα ότι κάτι δεν πήγε καλά...
Δυνατότητα για ιδιωτική εγχείρηση δεν έχω και σκέφτομαι σοβαρα λόγω του μεγάλου προβλήματος δύσπνοιας/άσματος/υπνηλίας κτλ που έχω - να το ξαναεπιχειρήσω από Σεπτέμβριο.
Σε Δημόσιο Αναγκαστικά λόγω οικονομικών...(είδα και ιδιωτικά με 3000 το αντίστοιχο του αδελφού μου...Μία από τα ίδια!).
Σε παλαιότερα ποστ διάβασα ότι καποια μέλη είχαν κάνει την επέμβαση σε στρατιωτικο νοσοκομείο-δημόσιο δηλαδή με πολύ καλό γιατρό και έμειναν και οι 2 ικανοποιημένες. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για να κάνω τον έλεγχό μου και πιθανότατα επίσκεψη να δώ τί γίνεται σε προσωπικο μήνυμα;
Tα χαιρετίσματά μου σε όλους και ευχαριστώ για τη φιλοξενία στην παρέα σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kostandino

Νεοφερμένος

Ο Kostandino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
A, εγώ πιστεύω ότι δεν έχει σημασία εάν είναι δημόσιο ή ιδιωτικό νοσοκομείο!
Η εμπειρία, διάθεση και ικανότητα του ιατρού μετράει, όπως και το βοηθητικό επιτελείο..
όμως, κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, άρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondymary

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δε διαφωνώ-Σαφώς δε μετράει πιστεύω το "Ιδιωτικό" ή "Δημόσιο".
1ο και κύριο λόγο έχει ο Γιατρός, ο αναισθησιολόγος και η ομάδα η υπόλοιπη του Γιατρού.
Πάντως είναι άσχημο ν'αναγκαζόμαστε να ξανα-μπαίνουμε 2η φορά ή και παραπάνω στη διαδικασία αυτή που και επίπονη είναι και άγχος έχει (πόσο μάλλον όταν πας για επανάληψη ) και με αμφιβολίες πλέον καταλληλότητας γιατρών κτλ...
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη από εσάς θα ήταν αφού πλέον η εμπιστοσύνη από πλευράς μου έχει σχεδόν χαθεί και δυστυχώς επιβάλλεται για λόγους υγείας να ξαναμπώ σε αυτή τη διαδικασία και να ξανακάνω την επέμβαση.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whiterday

Νεοφερμένος

Η Whiterday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας!
Έκανα κι εγώ ρινοπλαστική. Είμαι τώρα στην 3η μέρα και είμαι πρησμένη, μελανιασμένη και νιώθω σαν γουρουνι. Ο γιατρός μου έβγαλε τις γάζες που είχα στο εσωτερικό της μύτης (αντί για ταμπον) την δεύτερη μέρα. Πόνεσε. Αλλά ο ύπνος και η κατάποση είναι πολύ πιο εύκολα τώρα καθώς μπορεί να μπει και να βγεί αέρας μέσω της μύτης.
Φοράω φυσικά ακόμα νάρθηκα και έχω κολλημένες ταινίες στα μάγουλα και το μέτωπο. Η άκρη της μύτης είναι ακάλυπτη. Έτσι όπως την βλέπω φαίνεται μεγάλη και γουρουνίσια (γυρισμένη προς τα πάνω). Ελπίζω να πέσει με τον καιρό...
Νιώθω κουρασμένη και λίγο άτονη. Δεν πονάω. Παίρνω αντιβίωση, αντιφλεγμονώδη και βάζω ένα σπρέι-τζελ στη μύτη. Δεν κάνει να σκύβω και να σηκώνω αντικείμενα για να μην μαζεύεται αίμα στο κεφάλι. Σε μια βδομάδα θα παω να μου βγάλουν όλα αυτά τα πράγματα απο το πρόσωπό μου και θα δω τη νέα μου μύτη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας!!!μόλις έβγαλα νάρθηκα και ταμπόν. Δε θα λεγα ότι πόνεσα ιδιαίτερα στην εξαγωγή ταμπόν απλά ήμουν φοβισμένη γιατί κάποιοι εδώ μέσα το παρουσίασαν πολύ άσχημα.Τι να πω!!!Το αποτέλεσμα με αποζημίωσε μερικώς καθώς είμαι αρκετά πρησμένη ακόμη αλλά βλέπω ότι ο γιατρός ακολούθησε τις οδηγίες μου αφού του ζήτησα να μην την ''κόψει'' πολύ αλλα΄ούτε και να την ''σηκώσει''.Ο άντρας μου ενθουσιάστηκε και πολύ χάρηκα και γι' αυτό. Τώρα έχω κάποια ράμματα τα οποία είναι απορροφήσιμα ευτυχώς αλλά η μύτη είναι ακόμη βουλωμένη αρκετά. Μου 'πε να κάνω πλύσεις με ορό και σε μία εβδομάδα το πολύ θα ναι όπως πρώτα(βασικά, καλύτερα από πρώτα καθώς είχα σκολίωση). Τα γυαλιά θα τα ξεχάσω για ένα μήνα(δυστυχώς γιατί είμαι τυφλή και μ ενοχλούν οι φακοί αλλά μπρος τα κάλη...). Niksof είσαι σίγουρη ότι δε θα τα βάλεις τόσο μεγάλο διάστημα(το διάβασα και μ' επιασε πονοκέφαλος :confused:). Επίσης από την επόμενη εβδομάδα μπορώ να ξεκινήσω το περπάτημα μου(κάνω γρήγορο βάδην) σε χαλαρό ρυθμό όμως κι έπειτα την 4η εβδομάδα μπορώ να γυμναστώ (αρκεί να μη χτυπήσω). Πάντως νιώθω λίγο dizzy ακόμη και οι μελανιές μου δεν έχουν φύγει εντελώς. Αλλά με λίγο make-up ίσως αύριο να πάω στο κοντινό σούπερ μάρκετ για λίγα ψώνια. Σήμερα που βγήκα στο φως του ήλιου κόντεψα να τυφλωθώ μετά από 8 μέρες κλεισμένη στο σπίτι!Είναι ιδιαίτερη εμπειρία αλλά κρατάει λίγο ευτυχώς.
ναι, δυστυχως δε θα βγαλω νωριτερα απο το τελος ιουνιου, εμενα να δεις τι με επιασε οταν το εμαθα:(, τι να κανουμε... παντως εχω επιστρεψει σε ολες μου τις δραστηριοτητες κανονικα, απλα ειμαι λιγο πιο προσεκτικη να μη χτυπησω κατα λαθος. Για τις μελανιες που λες παντως εχω να σου προτεινω την κρεμα choq apaisyl απο φαρμακειο, κανει θαυματα! σου εχω στειλει και πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_k

Νεοφερμένος

Η chris_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!
Τελικά πήρα την απόφαση και την έκανα την άτιμη μετά από τόσα χρόνια σκέψης... Σήμερα διανύω την 3η μέρα , έχοντας βγάλει τα ταμπόν(γάζες) ,αλλά με παιδεύουν αρκετές ζαλάδες (δεν ξέρω κατά πόσο ειναι φυσιολογικό) και ακομη δεν αναπνέω απο την μύτη ...
Whiterday στείλε αν θές πμ το όνομα του γιατρού σου...
Περάστικά σε όλους!!!
Για οποιαδήποτε πληροφορία , μη διστάσετε!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondymary

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Περαστικά σας εύχομαι - Γρήγορη Ανάρρωση και τα Καλύτερα αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sissy82

Νεοφερμένος

Η sissy82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
chris_k, καλή ανάρρωση! είναι φυσιολογικό να έχεις ζαλάδες γι' αυτό δεν πρέπει την πρώτη εβδομάδα να κάνεις σχεδόν τίποτα.Εγώ την έβγαλα από καναπέ σε καναπέ.Μέρα με μέρα(κυρίως μετά την 4η) θα βελτιώνεσαι αισθητά. Επειδή ακόμη δεν αναπνέεις καλά για αυτό κουράζεσαι εύκολα και ζαλίζεσαι. Έχεις κι άλλα πράγματα μέσα τα οποία θα σου τα βγάλει μαζί με το νάρθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
καλή ανάρρωση σε όλους παιδια! Whiterday εννοείται ότι η μύτη σου θα πέσει, μην ανησυχείς καθόλου. Κι εμένα όσο είχα το νάρθηκα ήταν πολύ σηκωμένη, όταν μου τον έβγαλε άρχισε να πέφτει και σιγά σιγά να ξεπρήζεται. Πάντως αυτό που παρατηρώ από την πρώτη στιγμή είναι ότι κάθε μέρα είναι καλύτερη από την προηγούμενη. Κάτι αλλο που είχα και ίσως σας ταλαιπωρεί κι εσας τους πρόσφατα εγχειρισμένους ήταν το μούδιασμα στο άνω χείλος. αυτό έκανε αρκετο καιρό να φύγει, αλλά τώρα είναι μια χαρά. οπότε υπομονη. blondymary πραγματικά στεναχωρέθηκα πολύ με την ιστορία σου, δεν ξέρω τι να πώ, ελπίζω το συντομότερο δυαντό να αποκατασταθει και το αισθητικό και το λειτουργικό πρόβλημα σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top