Ας κρίνουμε το κομμάτι

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα ακουσματα μου: Ε τα ειπα τοσες φορες... κατσε ψαξτα αν δεν ξερεις...

Η Γνωμη μου για το Creep των radiohead: Οι Radiohead εχουν κομματακια που μου ψιλοαρεσουν, κομματακια που μου ειναι ψιλοαδιαφορα και κομματια που δεν τα μπορω. Αυτο ειναι στην τελευτεα κατηγορια. Το βαριεμε. Δεν μπορω να προσδιωρισω το γιατι... Μαλλον η μουσικη του, γιατι αν και ακουω πολλα κομματια που ειναι επαναλαμβανομενα σε αρρωστο σημειο, η επαναληψη αυτου του κοματιου μου εδωσε στα νευρα...

Τελικα: ενα 6. Μπορει να μην μυου αρεσει καθολου, αλλα δεν εχει και κατι το υπερβολικα κακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
ψ. δε μ'αρέσει που τα μικρά φοράνε vans ή allstar, βάζουν μαύρη σκιά και σκεπάζουν τα μάτια τους με ένα πέπλο από τρίχες επειδή αυτό κάνουν όλοι. με στεναχωρεί γμτ!
δε βρίσκω σωστό να αλλάζεις τη γκαρνταρόμπα σου ρε φίλε στα 24, επειδή μεγάλωσες πια και πρέπει να ντύνεσαι "έτσι" πλέον...
περισσότερο λάθος όμως βρίσκω το να μην κάνεις κάτι απλά και μόνο επειδή το κάνουν οι περισσότεροι και εσύ είσαι ξεχωριστός, καλύτερος από αυτούς και πρέπει να διαφέρεις. στα πάντα? γιατί? reverse psychology victim...

κάνουμε ή δεν κάνουμε πράματα επειδή μας αρέσουν ή δε μας αρέσουν (πια). για αυτό μόνο και για κανέναν άλλο λόγο. ψιλοσχετικοασχετο...


Καταρχήν, από δημόσια θέση πλέον δηλώνω διαδικτυακά ερωτευμένη με τον wap. Λέει ότι θέλω κάθε φορά να πω και μερικές φορές ότι έχω σκεφτεί, αλλά το υποσυνείδητο δυσκολέυτηκε να επικονωνήσει στο συνειδητό και έμεινε εκεί, χωρίς να εκφραστεί, περιμένοντας το μικρό, απειροελάχιστό "τράβηγμα" που θα το φέρει από τη θέση που έχει στον εγκέφαλό μου, σε μια θέση που κι άλλοι θα το δούν.

Παραλήρημα στοπ


Ακούσματα μου, τα πάντα και τίποτα ξαναλέμε.

Το creep είναι από εκείνα τα πολύτιμα, μικρά πετράδια. Όχι γιατί αξίζει τίποτα το τόσο τρομερό μουσικά, αν και είναι γλυκούλι. Αλλά γιατί όλοι έχουμε υπάρξει creeps, και αν δεν υπήρξε κάποιος τόσο το χειρότερο για αυτόν. Γιατί από τα 15 μου μέχρι τώρα αυτό το κομματάκι είναι εκεί.

What the hell am I doing here?
I dont belong here.:redface:

Τι βαθμούς και αηδίες;
Είναι σα να έχουμε διαγωνισμό άβαταρ και η ΚΕ να μας κοτσάρει τον Ωρίωνα..

10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aκουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues...
Aποψη μου για το Creep (Radiohead) : Δεν εχω ακουσει ολα τα τραγουδια τους, δεν ειμαι hadrcore fan, ομως τους ειδα Λυκαβητο και ηταν ομορφα. Και το Creep ειναι απο τα καλα τους. Εχει μια επαναληψιμοτητα, δλδ μελωδικα ειναι ελαχιστες νοτες, χωρις παραλλαγες κλπ. αλλά δεν ειναι και πολυ μεγαλο ωστε να γινεις emo. :P
Τελικά : 8/10
.


Λιστα επομενων συμμετοχων :


16th Μolka ----------------------(1η)
17th drunk ---------------------(1η)
18th Weak and Powerless ---(2η)
19th Monaxos ------------------(2η)
20th Shaman -------------------(2η)
21th Lorien --------------------(2η)
22nd Dark Kronos -------------(3η)
23rd Kneee-yaaa ! ------------(3η)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
14) Anathema - One last goodbye==============================(Chimera)
15) Radiohead - Creep =======================================(Angie_Ann)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, το creep ειναι σταθερη αξια, πολυαγαπημενο και πολυακουσμενο. Βαθμο δε βαζω σαφως,

αλλα θα πω μια γκρινια..Θα προτιμουσα να βαζαμε κομματια λιγοτερο ΔΗΜΟΦΙΛΗ, να τα ακουμε κατα πασα πιθανοτητα για πρωτη φορα και να τα κρινουμε με το πρωτο αυτι.. Καλα τωρα το αντζι εφαγε τη φρικη του προσφατα, αλλα γενικα μη το κανουμε "ποιος θα βαλει το καλυτερο τραγουδι". Αυτα, η γκρινιαρα αποσυρεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Συμφωνάω με Corpse, αλλά από την άλλη τι θκατά είναι αυτό το mainstream?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Συμφωνάω με Corpse, αλλά από την άλλη τι θκατά είναι αυτό το mainstream?

Και εγώ συμφωνώ με την Corpse Bride!

Νομίζω οτι mainstream είναι η μουσική που ακούγεται αυτή την εποχή! Είναι τα τραγούδια που δεν εντάσσονται σε μια συγκεκριμένη κατηγορία και ακούγονται από όλους ανεξαρτήτως γούστου! Βέβαια μπορεί να λέω και βλακέιες :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
εκανα εντιτ..εννοουσα αυτα που πλεον ακουγονται απο οοοοολους γιατι ειναι ΔΗΜΟΦΙΛΗΗ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αγαπημένη Κορπς, αν όντως κάναμε διαγωνισμό, εγώ θα ψήφιζα το δικό σου :P


Επιπροσθέτως, μα πού θα πάει ο καιρός κι οι βουρλισμένοι χρόνοι
θε να' ρθει κάποιο σούρουπο τραγούδι να ξαναβάλω.

Μόλις προκυρηχθούν θέσεις για το 2009, να με έχετε υπόψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Δεν το χω ξανακούσει αυτό, κόντεψα να κοιμηθώ μέχρι που έπαιξε το ρεφρέν και κάτι σάλεψε μέσα μου!Μπορώ να πω ότι με αποζημίωσε.9 για το ρεφρέν,5 για το υπόλοιπο, τελικά 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
αλλα θα πω μια γκρινια..Θα προτιμουσα να βαζαμε κομματια λιγοτερο ΔΗΜΟΦΙΛΗ, να τα ακουμε κατα πασα πιθανοτητα για πρωτη φορα και να τα κρινουμε με το πρωτο αυτι.. Καλα τωρα το αντζι εφαγε τη φρικη του προσφατα, αλλα γενικα μη το κανουμε "ποιος θα βαλει το καλυτερο τραγουδι". Αυτα, η γκρινιαρα αποσυρεται :D
Θενκς που το πες κι εσυ, το ειχα αναφερει αλλες 2 φορες, και καταλαβαινω την ταση να βαλουμε κατι που θα το δουν θετικα οι αλλοι/κατι γνωστο, αλλα πρεπει να την κραταμε υπο ελεγχο :). Αλλωστε ειναι ακομα πιο ωραιο, να ανακαλυπτουμε και καλα και "καινουργια" (για εμας) κομματια :)

Επιπροσθέτως, μα πού θα πάει ο καιρός κι οι βουρλισμένοι χρόνοι
θε να' ρθει κάποιο σούρουπο τραγούδι να ξαναβάλω.Μόλις προκυρηχθούν θέσεις για το 2009, να με έχετε υπόψη.
Εληφθη.Τσεκ δε νιου λιστ νεξτ ταιμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Παιδιά, μπορείτε να με βγάλετε από τη λίστα; Θα λείψω για λίγες ημέρες και δεν θέλω να σας χαλάσω το θέμα, περιμένοντας με :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ε απλά όταν γυρίσεις βάζεις, δεν θα βγεις και από τη λίστα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
ΟΚ! :D Ευχαριστώ. Είστε πολύ ευγενικοί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
ΕΓΩ είμαι πολύ ευγενικός. :pfff:


:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ok αλλα στελνετε μου pm γιαυτα βρε μπαγασηδες ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, ηλεκτρονική, σκα, punk, μέταλ.

Η άποψή μου για το Creep των Radiohead: Το κομμάτι τα "σπάει". Οι στίχοι "But I'm a creep, I'm a weirdo. What the hell am I doin' here? I don't belong here!" ορισμένες έως πάρα πολλές φορές έως σχεδόν πάντα, με αντιπροσωπεύουν 1000%. Μελαγχολικό. Το λατρεύω. (αν κ μπορεί να πέσω σε κατάθλιψη όταν το ακούω.)

Τελικά : 10/10 !


Λιστα επομενων συμμετοχων :

16th Μolka ----------------------(1η)
17th drunk ---------------------(1η)
18th Weak and Powerless ---(2η)
19th Monaxos ------------------(2η)
20th Shaman -------------------(2η)
21th Lorien --------------------(2η)
22nd Dark Kronos -------------(3η)
23rd Kneee-yaaa ! ------------(3η)


Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
14) Anathema - One last goodbye=============================(Chimera)
15) Radiohead - Creep ======================================(Angie_Ann)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Μην ξεχνιόμαστε. Αν και υπάρχουν αποχωρήσεις στη λίστα :P ας συνεχίσουμε.Εεεε :clapup:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι! Και εγώ θα ήθελα κάποια στιγμή να βάλω κομμάτι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ναι αμέ!!!Ποιος βάζει τώρα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Λιστα επομενων συμμετοχων :

drunk ---------------------(1η)
Weak and Powerless ---(2η)
Monaxos ------------------(2η)
Lorien --------------------(2η)
Kneee-yaaa ! ------------(3η)

Έβγαλα κάποιους με δική μου πρωτοβουλία (αν κ δεν είμαι σίγουρη, δώστε μου τα φώτα σας αν έχω κάνει κάπου λάθος) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top