Κάποιος έχει πρόσβαση στον λογαριασμό του facebook μου!

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Τις τελευταίες μέρες υποψιάζομαι ότι κάποιος ή κάποιοι έχουν πρόσβαση στο λογαριασμό του facebook μου. Χθες, μου έστειλε μήνυμα ένας φίλος μου λέγοντάς μου "Γιατί είσαι ξύπνια τέτοια ώρα;" (ήταν 5 και μισή το πρωί), ενώ εγώ είχα κοιμηθεί αρκετά πιο νωρίς. Αυτό το μήνυμα με έβαλε σε υποψίες και κοίταξα στις Ρυθμίσεις>Ασφάλεια>Από που συνδέεστε και εκτός από την τρέχουσα συσκευή και την συσκευή του κινητού μου είχε και άλλη μία συσκευή συνδεδεμένη στις 5 η ώρα το πρωί της προηγούμενης μέρας, κάτι που επαληθεύει το γεγονός ότι ενώ κοιμόμουν, κάποιος είχε μπει στο προφίλ μου και σήμερα που ξανά κοίταξα ο λογαριασμός μου είχε συνδεθεί και από άλλη μία συσκευή, ωστόσο όλες έχουν το ίδιο IP, αυτό με προβληματίζει.

Το έψαξα λίγο στο internet και διάβασα ότι στους τρόπους που μπορεί να σου χακάρει κάποιος το προφίλ είναι και το αν σου εγκαταστήσει με κάποιο τρόπο κάποιον ιό στον υπολογιστή σου και μετά έχει πρόσβαση σε e-mail κλπ. Δεν το ξέρω καλά το θέμα. Όντως τις τελευταίες εβδομάδες μου έχει εγκατασταθεί ένα qone8 στην αρχική σελίδα που δεν σβήνεται με τίποτα. Αυτός ο τρόπος από ό,τι μου είπαν λέγεται RAT.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το αποτρέψω αυτό; Δεν θα ήθελα να διαγράψω το λογαριασμό μου, κάτι που δεν νομίζω να βοηθήσει αφού θα μπορέσουν να με ξανά χακάρουν, αν όντως έχει γίνει έτσι. Ένα format θα βοηθήσει; Ή κάποιο άλλο πρόγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορώ να σε βοηθήσω και νομίζω πως ξέρω τι έχει συμβεί, στείλε μου πμ το skype σου να σου πω τι θα κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
https://www.facebook.com/help/www/162968940433354

και αλλαξε κανενα κωδικο. Δε το κατεχω το αθλημα αλλα ειναι μια αρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
https://www.facebook.com/help/www/162968940433354

και αλλαξε κανενα κωδικο. Δε το κατεχω το αθλημα αλλα ειναι μια αρχη

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Το κοίταξα και αυτό, αλλά σβήνω τα cookies και δεν μου επιτρέπει το facebook Να χρησιμοποιήσω αυτή τη λειτουργία! Αλλά και πάλι, δεν μου φτάνει απλά να ξέρω πότε και αν μπαίνει κάποιος, αυτό το γνωρίζω, απλά θέλω να το σταματήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
δοκιμασες αλλαγη pass και ειδες παλι να μπαινουν ;
για την προληψη αυτου δοκιμασε να μην μπαινεις στο fb απο δημοσια wi fi. Δυσκολο αν εχεις smart phone αλλα πραγματικα αποφυγε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
δοκιμασες αλλαγη pass και ειδες παλι να μπαινουν ;
για την προληψη αυτου δοκιμασε να μην μπαινεις στο fb απο δημοσια wi fi. Δυσκολο αν εχεις smart phone αλλα πραγματικα αποφυγε το

Ναι, έκανα αλλαγή του κωδικού μου και σήμερα βρήκα πάλι νέα συνδεδεμένη συσκευή, θα το δοκιμάσω πάλι αύριο. Θέλω να δω αν θα ξανά μπουν, νομίζω πως με έχει χακάρει κάποιος γνωστός μου... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,773 μηνύματα.
H IP είναι μοναδική, όποιος συνδέεται σε άλλο wifi από το δικό σου θα έχει και διαφορετική Ip.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Πολυ πιθανον να σε εχει χακαρει καποιος γειτονας εαν εισαι σε wifi ασυρματο στο σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχει να κάνει με ιό ή με RAT από ό,τι έμαθα. Τεσπα, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top