Ευρωεκλογές 2014

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
με το λευκό δείχνεις ότι εσαι με όλους για αυτό παει η ψήφος στο πρώτο

με το άκυρο δείχνεις ότι εισαι μαλακας

οποιος δε συμφωνει και δεν ειξναι με κανεναν καλό είναι να μην πάει καθόλου

Ενώ αν ψηφίζεις τους ίδιους ανθρώπους που έφεραν την χώρα σε αυτή την κατάσταση είσαι έξυπνος. :clapup:

Ο κάθε πολίτης έχει το δικαίωμα να ψηφίζει ό,τι θέλει. Κρίνε τον αλλά το να τον προτρέπεις να μην ψηφίζει είναι απαράδεκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
οτι και να λες η νέα Δημοκρατία κρατάει ένα σεβαστο ποσοστό ακόμα και δε μπορεί να συγκριθεί σε καμία περίπτωση με το ΠΑΣΟΚ και την Ελια του.

ΠΑΣΟΚ και ΝΔ έχουν ακριβώς την ίδια πολιτική εδώ και πάρα πολλά χρόνια, η ίδια προδοσία, η ίδια ξεφτίλα! Και μη φέρνεις το ποσοστό ως επιχείρημα, γιατί το 2009 η μισή Ελλάδα ψήφισε ΠΑΣΟΚ, σε τι υπόληψη να έχουμε τις τάσεις της μάζας;

για πες τώρα, έχει καλό ψωμί η ΔΑΠ;:P να αρχίσω το σκέφτομαι, φοιτήτρια θα γίνω σε 1,5 χρόνια θα χω έξοδα!
τρωγοπίνετε καλά; :popcorn:
...όπως και τον Γιωργάκη Τσίπρα που υπόσχεται λεφτά και διορισμούς. :P
pentium η ΝΔ, σου έχει τάξει κάποια θεσούλα; Παίρνεις καμία προμήθεια από την προβολή της;
με ψηφοφόρους και βουλευτές τους πρώην ΠΑΣΟΚους τι να περιμένει κανείς... πιο πολύ Αντρέα θυμίζει πάντως!
Λαοθαλασσα-Λαοθαλασσα...
κοσμοπλημμύρα ρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έλεγα να ψήφιζα τους Ποτάμηδες αλλά μου φαίνεται ψιλομαλάκας ο Θεοδωράκης εντέλει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ έλεγα να ψήφιζα τους Ποτάμηδες αλλά μου φαίνεται ψιλομαλάκας ο Θεοδωράκης εντέλει :P
Εμένα έτσι όπως μου πέρασε από το μυαλό είδα μια ομιλία του και μου έφυγε. :P Είπε μια ατάκα του στυλ "Θα τους πάρει όλους το ποτάμι" ή "Έρχεται το ποτάμι ανανέωσης ". Δε τα μπορώ αυτά.Δεν έχω ιδέα ακόμη τι θα ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.


γελάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οτι και να λες η νέα Δημοκρατία κρατάει ένα σεβαστο ποσοστό ακόμα και δε μπορεί να συγκριθεί σε καμία περίπτωση με το ΠΑΣΟΚ και την Ελια του.

Καταντήσαμε να λέμε το 20% σεβαστό ποσοστό

...όπως και τον Γιωργάκη Τσίπρα που υπόσχεται λεφτά και διορισμούς. :P


pentium η ΝΔ, σου έχει τάξει κάποια θεσούλα; Παίρνεις καμία προμήθεια από την προβολή της;

Ε όλο και κάτι θα παίζει, ή μπορεί απλά να είναι και εκ πεποιθήσεως μαλάκας.

https://www.youtube.com/watch?v=IasKKmfqX6U

λαοθάλασσα στην ομιλία του Σαμαρά

Παναρκαδικός - Τριγλία Ραφήνας πιο πολύ κόσμο μαζεύει


Απαντάνε στην παρακμή με παρακμή, είναι η γνωστή ομοιοπαθητική μέθοδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα έτσι όπως μου πέρασε από το μυαλό είδα μια ομιλία του και μου έφυγε. :P Είπε μια ατάκα του στυλ "Θα τους πάρει όλους το ποτάμι" ή "Έρχεται το ποτάμι ανανέωσης ". Δε τα μπορώ αυτά.Δεν έχω ιδέα ακόμη τι θα ψηφίσω.

Στο τέλος θα ψηφίσω τους πειρατές και haters gonnaa hate 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
όλοι γελάσαμε αλλά είπαμε να το περάσουμε στο ντούκου...
ομοίως για την υπογραφή... :whistle:
ας βάλω επί τη ευκαιρία και ένα τραγουδάκι με ναργιλέδες να ευθυμήσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Αν δεν ξέρεις τι να ψηφίσεις, μην ψηφίσεις τίποτα. Το να επιτρέπεις σε άλλους να σε καθοδηγούν είναι ηλιθιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.


Λαοθαλασσα-Λαοθαλασσα...:P


την στιγμή που μιλούσε ο πρωθυπουργός η πλατεία ήταν γεμάτη

Ενώ αν ψηφίζεις τους ίδιους ανθρώπους που έφεραν την χώρα σε αυτή την κατάσταση είσαι έξυπνος. :clapup:

Ο κάθε πολίτης έχει το δικαίωμα να ψηφίζει ό,τι θέλει. Κρίνε τον αλλά το να τον προτρέπεις να μην ψηφίζει είναι απαράδεκτο.

αν καποιος είναι να ψηφίσει λευκό καλό είναι να μην ψηφίσει καθόλου


ΠΑΣΟΚ και ΝΔ έχουν ακριβώς την ίδια πολιτική εδώ και πάρα πολλά χρόνια, η ίδια προδοσία, η ίδια ξεφτίλα! Και μη φέρνεις το ποσοστό ως επιχείρημα, γιατί το 2009 η μισή Ελλάδα ψήφισε ΠΑΣΟΚ, σε τι υπόληψη να έχουμε τις τάσεις της μάζας;

για πες τώρα, έχει καλό ψωμί η ΔΑΠ;:P να αρχίσω το σκέφτομαι, φοιτήτρια θα γίνω σε 1,5 χρόνια θα χω έξοδα!
τρωγοπίνετε καλά; :popcorn:

ΠΑΣΟΚ και ΝΔ δεν εχουν την πολιτικη΄
Όσο αφοτά την ΔΑΠ δεν απαντάω τα ειρωνικά σχολία σου απαξιώ

με ψηφοφόρους και βουλευτές τους πρώην ΠΑΣΟΚους τι να περιμένει κανείς... πιο πολύ Αντρέα θυμίζει πάντως!

κοσμοπλημμύρα ρε!

....

Εγώ έλεγα να ψήφιζα τους Ποτάμηδες αλλά μου φαίνεται ψιλομαλάκας ο Θεοδωράκης εντέλει :P


όλοι γελάσαμε αλλά είπαμε να το περάσουμε στο ντούκου...
ομοίως για την υπογραφή... :whistle:
ας βάλω επί τη ευκαιρία και ένα τραγουδάκι με ναργιλέδες να ευθυμήσουμε :P


η ΔΑπ δεν έχει καμία σχεση με την ΝΔ πολλοί φοιτητές με διαφορετικές ιδεολογιες ψηφίζουν ΔΑΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στο τέλος θα ψηφίσω τους πειρατές και haters gonnaa hate 8)

Πειρατές; :worry:
Δεν έχω ενημερωθεί πλήρως μου φαίνεται . :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα pentium , πέρα από την πλάκα, είσαι νέος άνθρωπος, έχεις το μέλλον μπροστά σου, μπορείς να κάνεις όνειρα, να παλέψεις για κάτι καλύτερο, να διεκδικήσεις κάτι αξιοκρατικά, να απαλλαγείς από "μεσοπρόθεσμες" λύσεις, να συνδράμεις στην ηθική "ανάσταση" του τόπου σου ,να,να,να,να... και επιλέγεις να βυθιστείς στο τέλμα ακόμη περισσότερο; Επιλέγεις να στηρίξεις "ανθρώπους" και κομματικούς προσανατολισμούς που πραγματικά χρόνια τώρα ασελγούν εις βάρος της πατρίδας σου, σε κοροϊδεύουν, σε πουλάνε και σε αγοράζουν; Σου μιλούν για διαφάνεια των μέσων όταν ολόκληρο το κράτος που έχουν στήσει είναι "θολό" από τη σαπίλα του ψεύδους, της ανηθικότητας, του ρουσφετιού, του ξύλινου λόγου που διαρρηγνύει συνειδήσεις, του νεποτισμού; Σου μιλούν για σταθερότητα, όταν (αν έχεις το Θεό σου! ) η χώρα μας ταλαντεύεται ανάμεσα σε μνημόνια που γεννούν την ανεργία, τη φτώχεια, την καθίζηση, όταν τα πάντα (το μέλλον σου) εξαρτώνται από τις αποφάσεις ορισμένων "υψηλά τοποθετούμενων ατόμων" στον ευρωπαϊκό και παγκόσμιο χάρτη, που μόνος του σκοπός είναι το προσωπικό τους όφελος και ο καταποντισμός - εξαθλίωση (κοινωνική, ηθική, οικονομική, πολιτική...) της πατρίδας σου; Που χρόνια τώρα δε διστάζουν να προβούν σε αφαίμαξη σου και καπηλεύονται το μέλλον το δικό σου και των αυριανών πολιτών; Που σου τάζουν λαγούς με πετραχήλια, σε γλύφουν κυριολεκτικά για να αποσπάσουν μία ψήφο σου; Που μολύνουν την παιδεία, την υγεία, την αστυνομία,την δικαιοσύνη, τον πολιτισμό και κάθε πτυχή της κοινωνίας προκειμένου να διαμορφώσουν πιστά ζώα που βασιζόμενα στην αμάθεια και στην ανέχεια θα συμβιβάζονται μαζί τους για ένα κομμάτι ψωμί, όταν εκείνοι τρώνε με χρυσά κουτάλια; Πως μπορείς να ψηφίσεις κάτι που είναι η ίδια η παρακμή και ο ορισμός της;; Πως μπορείς να υποθηκεύεις το μέλλον σου;
Φτάνει. Τους είδαμε, τους χορτάσαμε, φταίμε και εμείς που τους στηρίξαμε στην προσπάθειά τους να καταστρέψουν τη χώρα τόσα χρόνια τώρα, τι άλλο θέλουμε;; Να συνεχίσουν να μας πηδάνε (μετά συγχωρήσεως) ;;; Ε, όχι. Οι προηγούμενες γενιές φρόντισαν να καταστρέψουν εμάς. Εμείς τώρα θέλουμε να καταστρέψουμε τους επόμενους; ;

Πραγματικά, πες μου ένα σοβαρό λόγο να ψηφίσει κανείς σήμερα ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ(ελιά). ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!!!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα pentium , πέρα από την πλάκα, είσαι νέος άνθρωπος, έχεις το μέλλον μπροστά σου, μπορείς να κάνεις όνειρα, να παλέψεις για κάτι καλύτερο, να διεκδικήσεις κάτι αξιοκρατικά, να απαλλαγείς από "μεσοπρόθεσμες" λύσεις, να συνδράμεις στην ηθική "ανάσταση" του τόπου σου ,να,να,να,να... και επιλέγεις να βυθιστείς στο τέλμα ακόμη περισσότερο; Επιλέγεις να στηρίξεις "ανθρώπους" και κομματικούς προσανατολισμούς που πραγματικά χρόνια τώρα ασελγούν εις βάρος της πατρίδας σου, σε κοροϊδεύουν, σε πουλάνε και σε αγοράζουν; Σου μιλούν για διαφάνεια των μέσων όταν ολόκληρο το κράτος που έχουν στήσει είναι "θολό" από τη σαπίλα του ψεύδους, της ανηθικότητας, του ρουσφετιού, του ξύλινου λόγου που διαρρηγνύει συνειδήσεις, του νεποτισμού; Σου μιλούν για σταθερότητα, όταν (αν έχεις το Θεό σου! ) η χώρα μας ταλαντεύεται ανάμεσα σε μνημόνια που γεννούν την ανεργία, τη φτώχεια, την καθίζηση, όταν τα πάντα (το μέλλον σου) εξαρτώνται από τις αποφάσεις ορισμένων "υψηλά τοποθετούμενων ατόμων" στον ευρωπαϊκό και παγκόσμιο χάρτη, που μόνος του σκοπός είναι το προσωπικό τους όφελος και ο καταποντισμός - εξαθλίωση (κοινωνική, ηθική, οικονομική, πολιτική...) της πατρίδας σου; Που χρόνια τώρα δε διστάζουν να προβούν σε αφαίμαξη σου και καπηλεύονται το μέλλον το δικό σου και των αυριανών πολιτών; Που σου τάζουν λαγούς με πετραχήλια, σε γλύφουν κυριολεκτικά για να αποσπάσουν μία ψήφο σου; Που μολύνουν την παιδεία, την υγεία, την αστυνομία,την δικαιοσύνη, τον πολιτισμό και κάθε πτυχή της κοινωνίας προκειμένου να διαμορφώσουν πιστά ζώα που βασιζόμενα στην αμάθεια και στην ανέχεια θα συμβιβάζονται μαζί τους για ένα κομμάτι ψωμί, όταν εκείνοι τρώνε με χρυσά κουτάλια; Πως μπορείς να ψηφίσεις κάτι που είναι η ίδια η παρακμή και ο ορισμός της;; Πως μπορείς να υποθηκεύεις το μέλλον σου;
Φτάνει. Τους είδαμε, τους χορτάσαμε, φταίμε και εμείς που τους στηρίξαμε στην προσπάθειά τους να καταστρέψουν τη χώρα τόσα χρόνια τώρα, τι άλλο θέλουμε;; Να συνεχίσουν να μας πηδάνε (μετά συγχωρήσεως) ;;; Ε, όχι. Οι προηγούμενες γενιές φρόντισαν να καταστρέψουν εμάς. Εμείς τώρα θέλουμε να καταστρέψουμε τους επόμενους; ;

Πραγματικά, πες μου ένα σοβαρό λόγο να ψηφίσει κανείς σήμερα ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ(ελιά). ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!!!






Ο Σαμαράς παρέλαβε μια χώρα χρεωκοπημένη και την έβαλε στις αγορές.
https://www.youtube.com/watch?v=dJVaALkAvEM

εσύ τι θα ψηφίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ο Σαμαράς παρέλαβε μια χώρα χρεωκοπημένη και την έβαλε στις αγορές.
https://www.youtube.com/watch?v=dJVaALkAvEM

εσύ τι θα ψηφίσεις;

Καλά το σποτάκι δε θα το σχολιάσω...
Πάντως όχι ΝΔ- ΠΑΣΟΚ- ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά το σποτάκι δε θα το σχολιάσω...
Πάντως όχι ΝΔ- ΠΑΣΟΚ- ΣΥΡΙΖΑ.
Ελιά όχι πασόκ!!!:mad:
Σ'αυτά βάλε και το ποτάμι, καθώς πιθανότατα αποτελεί χειρότερη ψήφο από αυτά τα 3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.

Ο Χριστός και ο Απόστολος... Το έχω το μυαλό μου ακόμα μέσα στο κεφάλι μου. Δεν τρελάθηκα παιδιά. Αυτό το μόρφωμα να ψηφίσω;;:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ΠΑΣΟΚ και ΝΔ δεν εχουν την πολιτικη
Όσο αφοτά την ΔΑΠ δεν απαντάω τα ειρωνικά σχολία σου απαξιώ
Εκτός του ότι έχεις μπερδέψει το σύμπαν με τα quotes μέσα σε quotes, στο θέμα μας, το μόνο σίγουρο ότι δεν την έχουν την πολιτική!:P
Τα ίδια σκατά ψήφισαν φίλε καμια διαφορά, βέβαια η ΝΔ έχει μεγαλύτερα χάλια ενδεχομένως κάνοντας υπουργό υγείας τον Άδωνι Γεωργιάδη, και έχοντας βουλευτές τον Βορίδη και άλλους ομοίους του, πρώην μέλη της ΕΠΕΝ (ήτοι χουντικούς, και μετά λέει η ΝΔ τη ΧΑ φασίστες, λες και οι ίδιοι είναι κάτι άλλο...)
Πάντως δε πιστεύω να σε χάλασε το τραγουδάκι... εγώ προσωπικά το λατρεύω.
η ΔΑπ δεν έχει καμία σχεση με την ΝΔ πολλοί φοιτητές με διαφορετικές ιδεολογιες ψηφίζουν ΔΑΠ
Σοβαρά τώρα, το είπατε αυτό σε φοιτητή και σας πίστεψε; Ο κόσμος το χει τούμπανο και σεις κρυφό καμάρι! Όλοι όσοι ηγούνται της ΔΑΠ είναι κομματόσκυλα της ΝΔ, τώρα το ποιοι την ψηφίζουν είναι άλλοι θέμα, και το 30% μπορεί να ψηφίσει στις ευρωεκλογές ΣΥΡΙΖΑ και αν άκουγε το 2009 Τσίπρας ή αριστερά του σηκωνόταν η τρίχα. Ο κόσμος ψηφίζει ότι να ναι γενικώς ανάλογα με τις συνθήκες. Εξάλλου αμα τους γλύφετε από τη πρώτη μέρα που πατάνε στο πανεπιστήμιο θα σας ψηφίσουν και στο τέλος μπας και αποκομίσουν και κάτι.

:hmm:
Αλλά για πες τώρα -αλήθεια- βγαίνουν καλά λεφτά με τη ΔΑΠ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
την στιγμή που μιλούσε ο πρωθυπουργός η πλατεία ήταν γεμάτη

η ΔΑπ δεν έχει καμία σχεση με την ΝΔ πολλοί φοιτητές με διαφορετικές ιδεολογιες ψηφίζουν ΔΑΠ

Η πλατεία ήταν μια καλοστημένη -από τους τεχνικούς- λωρίδα ανθρώπων και επειδή προφανώς δεν ήσουν εκεί φτιάξε τουίτερ ώστε να ενημερώνεσαι καλύτερα γιατί δεν στα λένε καλά στο κόμμα σου.

Όσο για το ότι η ΔΑΠ δεν έχει καμία σχέση με τη ΝΔ και εκεί δεν στα είπαν καλά. Το ότι δεν σας το λένε στα μούτρα ότι χρηματοδοτούνται από τη ΝΔ δεν σημαίνει πως αυτό δεν συμβαίνει, σωστά;
Και πόσο πρόβατο μπορεί να είναι κανείς γενικά ώστε να χωθεί σε κομματική παράταξη; Αλλά βέβαια γίνεται να χάσεις τα πάρτυ και τα γκομενάκια στα κλαμπ;
Τραγελαφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εγώ έλεγα να ψήφιζα τους Ποτάμηδες αλλά μου φαίνεται ψιλομαλάκας ο Θεοδωράκης εντέλει :P

Για νέο κόμμα, κατά ένα περίεργο τρόπο βρέθηκε με πολλούς χορηγούς..και δη, του Βαρδινογιαννέϊκου μπολ. :P

Σοβαρά τώρα, το είπατε αυτό σε φοιτητή και σας πίστεψε; Ο κόσμος το χει τούμπανο και σεις κρυφό καμάρι! Όλοι όσοι ηγούνται της ΔΑΠ είναι κομματόσκυλα της ΝΔ, τώρα το ποιοι την ψηφίζουν είναι άλλοι θέμα, και το 30% μπορεί να ψηφίσει στις ευρωεκλογές ΣΥΡΙΖΑ και αν άκουγε το 2009 Τσίπρας ή αριστερά του σηκωνόταν η τρίχα. Ο κόσμος ψηφίζει ότι να ναι γενικώς ανάλογα με τις συνθήκες. Εξάλλου αμα τους γλύφετε από τη πρώτη μέρα που πατάνε στο πανεπιστήμιο θα σας ψηφίσουν και στο τέλος μπας και αποκομίσουν και κάτι.

:hmm:
Αλλά για πες τώρα -αλήθεια- βγαίνουν καλά λεφτά με τη ΔΑΠ;:P

Στο Πανεπιστήμιο τα «μαγαζιά» είναι μοιρασμένα. Η ΔΑΠ και η ΠΑΣΠ προσφέρονται για σεξο-γνωριμίες σε πάρτι. Τακτικά διοργανώνουν ημερίδες για θέματα της Σχολής και του μέσου φοιτητή σε κάποιο σκυλάδικο που τραγουδάνε τραγουδίστριες σαν της φωτογραφίας.




Οι άντρες αυτής της παράταξης φοράνε σμόκιν και μανηκετόκουμπο (παιδιά φτωχών οικογενειών), πουκάμισα Fred Perry, ...ενώ οι αγωνιζόμενες και κουραζόμενες φοιτήτριες (στην σεξουαλική εκπαίδευση) φοράνε ότι καλύτερο από γόβα στιλέτο και ξώβυζο. Στην ιδεοπαράταξη της "αριστεράς" ο ενδυματολογικός προσανατολισμός είναι πιο λιτός, μπλουζάκια Lacoste, πουκάμισα burberry, υποδήματα τύπου timberland με δερμάτινο κορδόνι για τις πορείες.... Περιορίζονται μέχρι σε συναυλίες συστημικής ροκιάς τύπου Μάλαμα, Παντελίδη, Ιωαννίδη. Κλαψοφλεβίτικα μπας και νιώσουν λίγο Ερνέστοι Μαϊληδες ή Τσίπρηδες (ανάλογα την ονειρωξική προσωπολατρεία). Ανταλλάγματα παντού υπάρχουν. Το καρκίνωμα δεν έχει χρώμα. Μόνο πύον, σάπια κύτταρα και αίμα. Η ΔΑΠ και η ΠΑΣΠ έχουν καλύτερο marketing. Ξέρουν και προκαλούν την ίδια φθορά στο Δημόσιο Πανεπιστήμιο, απλά χρησιμοποιούν πιο εξευγενισμένες μεθόδους. Είναι όπως η Γκιλοτίνα ως μέθοδος εκτέλεσης σε σχέση με το τσεκούρι. Η Γκιλοτίνα προτάθηκε στη Γαλλία, ως μια μέθοδος εκτέλεσης θανατοποινιτών σεβόμενη τα ανθρώπινα δικαιώματα (διακρίνεις κάποια αντίφαση; :P) έναντι του ξίφους ή της πυράς ή του τσεκουριού ως μεθόδου εκτέλεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top