Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ δυστηχώς η ευτυχώς δε μπορώ να τα κρατάω μέσα μου... αν τα κρατήσω πχ 1 μέρα, την άλλη είμαι χειρότερα... :

= Κλείνομαι στο δωμάτιο και βάζω τα κλάματα
= Τσακώνομαι με όλους στο σπίτι και γίνομαι νευροσπαστικός και γκρινιάζω για το παραμικρό που με ενοχλεί
= Μασουλάω και εγώ συνέχεια :redface: :(
= Πολλές φορές θέλω να τα σπάσω όλα, αλλά δε μπορώ για να μη με πάρουν είδηδη οι άλλοι και βαράω τους τοίχους που ακούγονται λιγότερο...

:( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ είτε τα κρατάω μέσα μου και ... :mad17: σκάω,

είτε πετάω κακιούλες :devil: στους οικείους μου για ψιλοπράματα, άσχετα, που κάνανε και με ενόχλησαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Θες να έρθω να σου δείξω?:DΟταν δεν είμαι καλά αρπάζομαι με το παραμικρό.Ότι και να μου πούν τσαντίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
κι εγω τα κρατούσα μεσα μου αλλα σιγα σιγα ανακάλυψα τροπους να ξεδίνω χωρίς να χρειαζεται να ξεσπάσω (πολυ) πάνω στους άλλους που μπορεί να μη μου φταίνε στο κάτω κατω εκτοσ κι αν επιμένουν να ενοχλουν.

α. ακούω το "reign in Blood" των Slayer. αυτος ο δισκος με ηρεμεί απιστευτα τελικα οταν ειμαι οργισμενη.
β. ξεδιδω με kickboxing και yoga, αυτα στο στάδιο της πρόληψης μάλλον...
γ. παρατηρώ τη θάλασσα εαν ειναι μανιασμενη και τρυγυρναω ασκοπα περπαταω.
δ. πιο σπανια αυτο, παιρνω το αυτοκινητο και... τερμα τα γκαζια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sephiroth

Νεοφερμένος

Ο Sephiroth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ όταν νευριάζω τα κρατάω περισσότερο μέσα μου.
Βασικά δεν φορτώνω εύκολα και έχω μάθει να κρατάω τα νεύρα μου (Όποιος κάνει αρχιτεκτονικό σχέδιο θα καταλάβει).
Πάντως ακόμα δεν έχω μάθει να κρατάω τα νεύρα μου όταν παίζω pro evo...
Μόλις βγήκε το 5 και έχω ήδη χαλάσει ένα χειριστήριο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Οταν δεν είμαι καλά αρπάζομαι με το παραμικρό.Ότι και να μου πούν τσαντίζομαι.

Αυτό για κάποιον ή μάλλον για κάποια κάτι μου θυμίζει.:whistle: :redface:
Φιλιά.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μιλω με την κοπελα μου στο τηλεφωνο,της εξηγω το προβλημα μου και προσπαθω να ηρεμησω οσο περισσοτερο μπορω ξερωντας ποσο καλο μου κανει να την σκεφτομαι σε δυσκολες ωρες που αντι να αντιμετωπιστουν με νευρα,αντιμετωπιζονται καλυτερα με γαληνη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Black Metal all the way to cheep my mood up!
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
α. ακούω το "reign in Blood" των Slayer. αυτος ο δισκος με ηρεμεί απιστευτα τελικα οταν ειμαι οργισμενη.
Τελικά δεν είμαι ο μόνος που ηρεμεί με το μέταλ :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τελικά δεν είμαι ο μόνος που ηρεμεί με το μέταλ :clapup::clapup::clapup:

Kαι εμενα με βοηθαει η μουσικη που μου αρεσει, και ειδικα η βαρια οπως Death Metal ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Kαι εμενα με βοηθαει η μουσικη που μου αρεσει, και ειδικα η βαρια οπως Death Metal ;)
για να ηρεμώ προτιμώ να ακούω Doom Metal ή στυλ Lacrimosa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία810

Νεοφερμένος

Η Μαρία810 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια!Απαντω με παράδειγμα. Έφαγα ενα κομμάτι απο πίτασ απ' αυτές που πουλάνε με το μέτρο, ένα σοθβλάκι και μια μεγάλη σοκολάτα Λάκτα!
Ένα απόγευμα αυτά τώρα. ε;Μετά απο μεσημεριανό..... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μαρία:
Γεια!Απαντω με παράδειγμα. Έφαγα ενα κομμάτι απο πίτασ απ' αυτές που πουλάνε με το μέτρο, ένα σοθβλάκι και μια μεγάλη σοκολάτα Λάκτα!
Ένα απόγευμα αυτά τώρα. ε;Μετά απο μεσημεριανό..... :clapup:

Θέλω κι εγω να ξεσπάω έτσι!!!!!!!:redface: :redface: :redface: :redface:

Καλως ήρθες Μαρία στο στέκι μας και να σου ευχηθώ καλή διαμονή:) Επίσης να σε συγχαρώ για την ελληνική γραφή του ψευδωνύμου που διάλεξες.:) Όπως βλέπεις εγω διάλεξα το ελληνικότατο Valder :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
κι εγω τα κρατούσα μεσα μου αλλα σιγα σιγα ανακάλυψα τροπους να ξεδίνω χωρίς να χρειαζεται να ξεσπάσω (πολυ) πάνω στους άλλους που μπορεί να μη μου φταίνε στο κάτω κατω εκτοσ κι αν επιμένουν να ενοχλουν.

α. ακούω το "reign in Blood" των Slayer. αυτος ο δισκος με ηρεμεί απιστευτα τελικα οταν ειμαι οργισμενη.
β. ξεδιδω με kickboxing και yoga, αυτα στο στάδιο της πρόληψης μάλλον...
γ. παρατηρώ τη θάλασσα εαν ειναι μανιασμενη και τρυγυρναω ασκοπα περπαταω.
δ. πιο σπανια αυτο, παιρνω το αυτοκινητο και... τερμα τα γκαζια.

λίγο οξύμωρο :P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
λίγο οξύμωρο :P:clapup:
Καθολου θα ελεγα και εγω πριν απο μια δεκαετια με αυτον τον δισκο ηρεμουσα,ειλικρινα.

Σκεψου οτι υπαρχουν ακομα πιο ακραια ακουσματα που μπορουν να ηρεμησουν καποιο,εγκειται στην ψυχοσυνθεση του καθενος παντα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Έλα ρε Covenant σε θυμάμαι από άλλο forum :clapup:
απλώς το reign in blood για μένα είναι σαν ηλεκτροσοκ :D
συνήθως ηρεμώ με isis (καμία σχέση πάντως :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οταν ημουν στην ηλικια της εφηβεια, φωναζα πολυ και πεταγα κατω αντικειμενα του δωματιου μου...κυριως βιβλια, στυλο,κτλ κτλ.
Αργοτερα και ειδικα με το που εφυγα για εξωτερικο, εκατσα και ψυχολογησα καλλιτερα τον εαυτο μου (και σε αυτο με βοηθησαν ασχημες καταστασεις που εζησα στην Ιταλια, καθως και το οτι με βοηθησαν δυο τρεις διαπροσωπικες σχεσεις *για τις οποιες θα ευχομαι παντα οτι καλλιτερο* να ανακαλυψω καλλιτερα το ποιος ειμαι.)
Τωρα οταν ειμαι πολυ νευριασμενος, συνηθως δεν κανω τιποτα και προσπαθω να ηρμισω...
Κοιταω δηλαδη το απειρο και προσπαθω να μαζεψω ολα τα κομματια του παζλ και να δω τι σκατα φταιει και εγινε οτι εγινε...
Πολλες φορες αυτο μου κανει κακο, μιας και τα κραταω μεσα μου,αλλα μπορω να πω οτι τωρα παιρνω πιο ωριμες αποφασεις απ' οτι οταν ημουν στο "τσακ" για φωνες...
Και οταν λεω φωνες εννοω φωνες...
Αφου η μητερα μου παντα μου ελεγε οτι οσο βαρος μου ελειπε τοσο φωνη ειχα...(ημουν αδυνατουλης...:redface: )
Αλλιως πηγαινω στον καθρεφτη και αναλογα ή τα "χωνω" στον εαυτο μου ή του εξηγω μερικα πραγματα.
Οσοσ γελοιο και αν ακουγεται με εχει καλμαρει πολλες φορες αυτη η μεθοδος.
Επισης οταν εχω νευρα, καλο μου κανει και το γυμναστηριο -χωρις να το παιζω body...καθε αλλο!)
Απλως ξεδινω εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Σκεψου οτι υπαρχουν ακομα πιο ακραια ακουσματα που μπορουν να ηρεμησουν καποιο,εγκειται στην ψυχοσυνθεση του καθενος παντα ;)
Οπως το λές. Πάντως και σε άλλους φαίνεται περίεργο που ήρεμω με αυτό το δίσκο. Για μένα είναι σαν την κραύγη που δε μπορω να βγάλω ρε παιδια... Επειδή έμαθα να συμπεριφέρομαι "κόσμια" ισως? Ομως την ηρεμία που μου δίνει το συγκεκριμένο άκουσμα ειλικρινά δεν την έχω νιωσει απο τα "ηρεμα" τραγούδια, και δεν μπορώ να τη νιώσω, παρά απο τις στριγκλίες και την οργη του Araya. Με αποφορτίζει. Αποκλιμακώνει την ένταση που νιωθω. Καθε νότα ειναι σαν να παίρνει ένα κομμάτι θυμού μαζι της και να το εξανεμίζει. Ισως εσυ καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
Οπως το λές. Πάντως και σε άλλους φαίνεται περίεργο που ήρεμω με αυτό το δίσκο. Για μένα είναι σαν την κραύγη που δε μπορω να βγάλω ρε παιδια... Επειδή έμαθα να συμπεριφέρομαι "κόσμια" ισως? Ομως την ηρεμία που μου δίνει το συγκεκριμένο άκουσμα ειλικρινά δεν την έχω νιωσει απο τα "ηρεμα" τραγούδια, και δεν μπορώ να τη νιώσω, παρά απο τις στριγκλίες και την οργη του Araya. Με αποφορτίζει. Αποκλιμακώνει την ένταση που νιωθω. Καθε νότα ειναι σαν να παίρνει ένα κομμάτι θυμού μαζι της και να το εξανεμίζει. Ισως εσυ καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...;)
Βεβαιως και σε καταλαβαινω απολυτα,για να δεις με ποιον δισκο καταφερα να μην λυγιζω μετα απο ερωτικη απογοητευση...παθων και εγω ;)

Αν μπορεσεις να το αντεξεις,τοτε θα καταλαβεις πολλα στοιχεια κρυμμενο πισω απο την συνθετη αυτη μουσικη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
είχα ακούσει παλια κάτι ολίγα απο Dark Funeral αλλά δεν ασχολήθηκα ποτε ιδιαιτερα... Εγώ σε τέτοια περιπτωση ακουγα αυτο το τραγουδι που εχω σαν... υπογραφη... ΛΟΛ! Πάντως γενικά όταν θέλω να αποφορτισω ένα συναίσθημα το κάνω ακούγοντας μια μουσική που να εκφράζει ΑΥΤΟ το συναισθημα και όχι το αντιθετό της. Κι όταν ειμαι λυπημένη πχ ακούω τραγούδια ανάλογα και τοτε μετριάζεται η λύπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μια ασχέτη ερώτηση:
Οι Dark Funeral τι είδος είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top