Πόσο από τον εαυτό μας είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε στον σύντροφο μας;

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ζήσατε ποτέ μια σχέση όπου να νιώσετε ότι αν χρειαζότανε θα δίνατε την καρδιά σας για να ζήσει ο άλλος? Αν όχι, θα θέλατε να ζήσετε μια τέτοια σχέση? Και αν ναι, πόσο είναι μια άλλη έκφραση του «σ'αγαπω» και πόσο είναι «το εννοώ κυριολεκτικά»?

Τελικά αναρωτιέμαι… είναι η αγάπη μια αρρώστια που μας κάνει να αγνοούμε το ένστικτο επιβίωσης?

Και συνεχίζοντας τον συλλογισμό μου σκέφτομαι… είναι νορμάλ να πάρουμε το ρίσκο να δείξουμε τις αδυναμίες μας στον μόνο άνθρωπο που μπορεί να μας πληγώσει? (σε αυτόν που αγαπάμε δηλαδή?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσωπικά ζώ σε μία τέτοια σχέση, έχω πεί πως ότι και να γίνει θέλω να είναι καλά εκείνος, εγώ έζησα την ευτυχία, εκείνος θέλω να την ζεί καθημερινά, το Σαγαπώ σαν λέξη μπορεί να το πεί κάποιος απο απλή συνήθεια, η κυριολεξία όμως είναι απο τα πίο μικρά μέχρι τα πίο μεγάλα, ακόμα και την ζωή μας για τον άνθρωπο που αγαπάμε, η αγάπη σε κάνει πράγματι δηνατό, σε κάνει να σταματάς να είσαι δειλός, σε κάνει να προχωράς και να λές δεν φοβάμε τιποτα όταν σε έχω στο πλάι μου ή όταν απλά ξέρω ότι είσαι ευτυχισμένος.

Δεν αγαπάμε λάθος άνθρωπο, επιλέγουμε να αγαπάμε το σωστό για εμάς, ανοίγουμε την καρδιά μας γιατί θέλουμε να την ανοίξουμε, θέλουμε να ζήσουμε την απόλυτη αγάπη, εκείνη την αγάπη που η αυτοθυσία θα είναι μόνο αυτό που πράτεις, αυτή είναι η αγάπη, πονάς άν σε προδώσουν αλλα είσαι ευτυχισμένος που την έζησες, αν αγαπάς πραγματικά και προδοθείς λές πώς δεν πηράζει το έζησα και μου φτάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
παραήταν παράξενη ερώτηση για να απατήσετε ε? :hehe:
ας το ελαφρύνουμε λίγο... :P

Δείχνετε τις αδυναμίες που έχετε στον άνθρωπο που αγαπάτε? γιατί λογικό είναι να δείχνουμε ότι καλύτερο έχουμε σαν προσφορά για να μένει κοντά μας, κρύβοντας τουλάχιστον για ένα διάστημα τα ελαττώματα…. Η γυμνή αλήθεια θα ελκύσει κάποιον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και συνεχίζοντας τον συλλογισμό μου σκέφτομαι… είναι νορμάλ να πάρουμε το ρίσκο να δείξουμε τις αδυναμίες μας στον μόνο άνθρωπο που μπορεί να μας πληγώσει? (σε αυτόν που αγαπάμε δηλαδή?)
Εγω το βλεπω σαν φυσιολογικη εξελιξη(μιας υγειους σχεσης και αγαπης).Αλλωστε αν δεν τα δειξουμε σε αυτον σε ποιον θα τα δειξουμε;Ειναι το αλλο μας μισό.

Δείχνετε τις αδυναμίες που έχετε στον άνθρωπο που αγαπάτε? γιατί λογικό είναι να δείχνουμε ότι καλύτερο έχουμε σαν προσφορά για να μένει κοντά μας, κρύβοντας τουλάχιστον για ένα διάστημα τα ελαττώματα…. Η γυμνή αλήθεια θα ελκύσει κάποιον?
Στην αρχη ειμαι επιφυλακτικός.Δεν μου αρεσει να δειχνω τις αδυναμιες μου αν δεν μου αποδειξει αυτη που αγαπαω οτι πραγματικα το αξιζει.
Στην αρχη η γυμνη αληθεια ισως να μην ελκυσει τον/την αλλο/η.Αλλωστε τα θετικα στοιχεια ειναι αυτα που μας ελκουν στην αρχη.


για απαντάτε κι αλλοι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε νομιζω οτι θα μπορουσα να το κανω για κανεναν εκτος απο τη μαμα μου, που εκεινη με τη σειρα της αποκλειεται να το δεχοταν....
οποτε, στο παιδι μου...
γενικα φοβαμαι πολυ το θανατο, θα μου ηταν πολυ δυσκολο να αποφασισω :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ζήσατε ποτέ μια σχέση όπου να νιώσετε ότι αν χρειαζότανε θα δίνατε την καρδιά σας για να ζήσει ο άλλος? Αν όχι, θα θέλατε να ζήσετε μια τέτοια σχέση? Και αν ναι, πόσο είναι μια άλλη έκφραση του «σ'αγαπω» και πόσο είναι «το εννοώ κυριολεκτικά»?
Oχι, αλλα νεφρο και πνευμονα , ναι :P

Τελικά αναρωτιέμαι… είναι η αγάπη μια αρρώστια που μας κάνει να αγνοούμε το ένστικτο επιβίωσης?
Eυλογο ερωτημα. Θα πω οτι ειναι κατι που μπορει να μας κανει να αψηφουμε το ενστικτο της επιβιωσης,...αλλά μονο οταν η θυσια αυτη μας δωσει τοση χαρα και μας γεμισει τοσο πολυ, που νιωθουμε οτι δε μπορει να γινουμε ποτε τοσο ευτιχισμενοι οποτε δε μας πειραζει να πεθανουμε με τελευταια σκεψη το οτι ο/η αγαπημενος/η μας θα εχει αλλη μια ευκαιρια.

Και συνεχίζοντας τον συλλογισμό μου σκέφτομαι… είναι νορμάλ να πάρουμε το ρίσκο να δείξουμε τις αδυναμίες μας στον μόνο άνθρωπο που μπορεί να μας πληγώσει? (σε αυτόν που αγαπάμε δηλαδή?)
Εξαρταται τι εννοεις "νορμαλ". Ειναι ενα ρισκο. Και ουσιαστικα οριζει και την αγαπη. Λενε οτι αγαπη ειναι να δινεις την δυνατοτητα σε καποιον να σε καταστρεψει, και να τον εμπιστευεσαι οτι δε θα το κανει. Ισως δε γινεται να εχεις πραγματικη αγαπη, αν δεν δειξεις ολες ις πτυχες σου στον αλλο. Αν δε πεις "αυτος ειμαι πραγματικα" ωστε να ξερεις αν σε θελει οπως εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
παραήταν παράξενη ερώτηση για να απατήσετε ε? :hehe:
ας το ελαφρύνουμε λίγο... :P

Δείχνετε τις αδυναμίες που έχετε στον άνθρωπο που αγαπάτε? γιατί λογικό είναι να δείχνουμε ότι καλύτερο έχουμε σαν προσφορά για να μένει κοντά μας, κρύβοντας τουλάχιστον για ένα διάστημα τα ελαττώματα…. Η γυμνή αλήθεια θα ελκύσει κάποιον?

Χμμμ:hmm:....
Η αλήθεια είναι πως όταν γνωρίζω κάποιον, δεν μπορώ να ανοιχτώ με την μία κ να αρχίζω να λέω διάφορα (τύπου δεσίματος, σχεσιακά κτλ), είμαι ειλικρινής αλλά κ φειδωλή...κ ο χρόνος δείχνει;)... Πάντως, δεν προσποιούμαι, δεν μπορώ :/:...τώρα αν δεν αρέσει η αλήθεια στον άλλον τι να πω.. καλύτερα όμως να την ξέρει από την αρχή παρά μετά...
(μήπως βγήκα εκτός topic:|)

Υ.Σ. βασικά τι εννοείς με την γυμνή αλήθεια?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγω το βλεπω σαν φυσιολογικη εξελιξη(μιας υγειους σχεσης και αγαπης).Αλλωστε αν δεν τα δειξουμε σε αυτον σε ποιον θα τα δειξουμε;Ειναι το αλλο μας μισό.


Στην αρχη ειμαι επιφυλακτικός.Δεν μου αρεσει να δειχνω τις αδυναμιες μου αν δεν μου αποδειξει αυτη που αγαπαω οτι πραγματικα το αξιζει.
Στην αρχη η γυμνη αληθεια ισως να μην ελκυσει τον/την αλλο/η.Αλλωστε τα θετικα στοιχεια ειναι αυτα που μας ελκουν στην αρχη.
Αν η κοπέλα κάνει το ίδιο πώς θα ξέρεις ποια είναι για να την αγαπήσεις?
Αν εσύ δεν δείχνεις από την αρχή ποιος είσαι, με τα ελαττώματα-αδυναμίες σου, η κοπέλα θα αγαπήσει μια ωραιοποιημένη εικόνα του εαυτού σου…αλλά όχι εσένα…

Eυλογο ερωτημα. Θα πω οτι ειναι κατι που μπορει να μας κανει να αψηφουμε το ενστικτο της επιβιωσης,...αλλά μονο οταν η θυσια αυτη μας δωσει τοση χαρα και μας γεμισει τοσο πολυ, που νιωθουμε οτι δε μπορει να γινουμε ποτε τοσο ευτιχισμενοι οποτε δε μας πειραζει να πεθανουμε με τελευταια σκεψη το οτι ο/η αγαπημενος/η μας θα εχει αλλη μια ευκαιρια.
Μου θυμίζει Τιτανικός… υπάρχει τέτοια αγάπη?:)

Εξαρταται τι εννοεις "νορμαλ". Ειναι ενα ρισκο. Και ουσιαστικα οριζει και την αγαπη. Λενε οτι αγαπη ειναι να δινεις την δυνατοτητα σε καποιον να σε καταστρεψει, και να τον εμπιστευεσαι οτι δε θα το κανει. Ισως δε γινεται να εχεις πραγματικη αγαπη, αν δεν δειξεις ολες ις πτυχες σου στον αλλο. Αν δε πεις "αυτος ειμαι πραγματικα" ωστε να ξερεις αν σε θελει οπως εισαι.
(Νορμάλ = φυσιολογικό)
μάλλον σε λάθος κατηγορία έβαλα το θέμα βρε Lorien έτσι όπως εξελίσσεται…:P

αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι στην αρχή όλοι λέμε ψέματα για να ελκύσουμε τον άλλον. Στην πορεία της σχέσης δείχνουμε και τα ελαττώματα μας, που τα κρύβαμε στην αρχή, για να μας αγαπήσουν.

«πραγματική αγάπη»?… define please…

Προσωπικά ζώ σε μία τέτοια σχέση...[...] αν αγαπάς πραγματικά και προδοθείς λές πώς δεν πηράζει το έζησα και μου φτάνει...
Είσαι απλά τυχερή.

δε νομιζω οτι θα μπορουσα να το κανω για κανεναν εκτος απο τη μαμα μου, που εκεινη με τη σειρα της αποκλειεται να το δεχοταν....
οποτε, στο παιδι μου...
γενικα φοβαμαι πολυ το θανατο, θα μου ηταν πολυ δυσκολο να αποφασισω :S
Για τα παιδιά μας δεν είναι δύσκολο να αποφασίζουμε… και βέβαια δίνεις την καρδιά σου (για σχεσεις λεμε ωρε...:P)


Υ.Σ. βασικά τι εννοείς με την γυμνή αλήθεια?:P

γυμνή αλήθεια =αυτό που βλέπεις εσύ όταν κοιτάς τον καθρέφτη…(κυριολεκτικά και μεταφορικά):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μου θυμίζει Τιτανικός… υπάρχει τέτοια αγάπη?:)
Ακουγεται οτι υπαρχει.

αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι στην αρχή όλοι λέμε ψέματα για να ελκύσουμε τον άλλον. Στην πορεία της σχέσης δείχνουμε και τα ελαττώματα μας, που τα κρύβαμε στην αρχή, για να μας αγαπήσουν.
Α αυτο ειναι το κολπο ;; Γαμωτο ! Μιλατε ρε παιδια , αυτα τα λενε ! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πόσο από τον εαυτό μας είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε στον σύντροφο μας;

Oι σημερινοί άνθρωποι; Τα @@ μας.


(σόρι κιόλας, σκεφτόμουν τι έδωσε ο κόσμος στους συντρόφους του πασόκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Oι σημερινοί άνθρωποι; Τα @@ μας.


(σόρι κιόλας, σκεφτόμουν τι έδωσε ο κόσμος στους συντρόφους του πασόκ)
έχεις δίκιο, άλλο σύντροφος και άλλο άτομο που αγαπάς.
(θα το συζητήσω με τα παιδιά να αλλάξουμε το τίτλο):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δείχνετε τις αδυναμίες που έχετε στον άνθρωπο που αγαπάτε? γιατί λογικό είναι να δείχνουμε ότι καλύτερο έχουμε σαν προσφορά για να μένει κοντά μας, κρύβοντας τουλάχιστον για ένα διάστημα τα ελαττώματα….
Είναι απόλυτα λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο, ειδικά με την ελάχιστη επικοινωνία που υπάρχει ανάμεσα στα δύο φύλα. Η κάθε πλευρά πιστεύει συχνά εντελώς λανθασμένα στοιχεία για την άλλη.

Μου θυμίζει Τιτανικός… υπάρχει τέτοια αγάπη?
Αφού την σκέφτηκε κάποιος και την υλοποίησε, ασχέτως αν η υλοποίησε σε κάποια φανταστική διάσταση, τότε ναι υπάρχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν η κοπέλα κάνει το ίδιο πώς θα ξέρεις ποια είναι για να την αγαπήσεις?
Αν εσύ δεν δείχνεις από την αρχή ποιος είσαι, με τα ελαττώματα-αδυναμίες σου, η κοπέλα θα αγαπήσει μια ωραιοποιημένη εικόνα του εαυτού σου…αλλά όχι εσένα…

Πιστευω οτι το συντροφο σου τον ανακαλυπτεις και σε ανακαλυπτει σιγα σιγα.Σε εναν ανθρωπο κοιταμε κυριως τα θετικα του μέρη και τα αρνητικα ερχονται σε δευτερη μοιρα.(συνήθως)
Δεν μπορουμε αμεσως να κρινουμε το ατομο που εχουμε διπλα μας,χρειαζεται χρονος.Οταν αρχισεις να εμπιστευεσαι τοτε αποκαλυπτεις και τις αδυναμιες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfad

Νεοφερμένος

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΚΟΓΚΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ζήσατε ποτέ μια σχέση όπου να νιώσετε ότι αν χρειαζότανε θα δίνατε την καρδιά σας για να ζήσει ο άλλος? Αν όχι, θα θέλατε να ζήσετε μια τέτοια σχέση? Και αν ναι, πόσο είναι μια άλλη έκφραση του «σ'αγαπω» και πόσο είναι «το εννοώ κυριολεκτικά»?

Τελικά αναρωτιέμαι… είναι η αγάπη μια αρρώστια που μας κάνει να αγνοούμε το ένστικτο επιβίωσης?

Και συνεχίζοντας τον συλλογισμό μου σκέφτομαι… είναι νορμάλ να πάρουμε το ρίσκο να δείξουμε τις αδυναμίες μας στον μόνο άνθρωπο που μπορεί να μας πληγώσει? (σε αυτόν που αγαπάμε δηλαδή?)
Ναι ειναι νορμαλ το να δειχνουμε τις αδυναμιες μας στον ενα και μοναδηκο ανθρωπο για μας. Δεν εχω ερθει σε αυτην την θεση αλλα νομιζω πως ειναι νορμαλ γιατι ο καθενας εχει την επυθημια να πρωστατεψει οποιον αγαπαει:redface:. Σαφως ο ολοι φοβουνται τον θανατο και αυτο κανει την αποφαση του αν θα πρωστατεψουμε αυτους που αγαπαμε με την δηκια μας θυσια ποιο δησκολη αλλα μονο ο χρονος θα δειξει;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω τα πάντα για το αγόρι μου...
Να δώσω και την ζωή μου ακόμα! Αν για παράδειγμα χρειαζόταν καρδιά, θα του έδινα με πολύ ευχαρίστηση και ευτυχία την δική μου καρδιά, αρκεί να ήταν ο τελευταίος άνθρωπος που θα έβλεπα πριν κλείσω τα μάτια μου.. Αν το αγόρι μου μου έλεγα αύριο να πάρω μια βαλίτσα να τον ακολουθήσω και να παρατήσω τα πάντα πίσω μου, θα το έκανα!!!! Τον λατρεύω αυτός τον άνθρωπο! Είναι η ζωή μου και θα μπορούσα να κάνω τα πάντα για αυτόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfad

Νεοφερμένος

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΚΟΓΚΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω τα πάντα για το αγόρι μου...
Να δώσω και την ζωή μου ακόμα! Αν για παράδειγμα χρειαζόταν καρδιά, θα του έδινα με πολύ ευχαρίστηση και ευτυχία την δική μου καρδιά, αρκεί να ήταν ο τελευταίος άνθρωπος που θα έβλεπα πριν κλείσω τα μάτια μου.. Αν το αγόρι μου μου έλεγα αύριο να πάρω μια βαλίτσα να τον ακολουθήσω και να παρατήσω τα πάντα πίσω μου, θα το έκανα!!!! Τον λατρεύω αυτός τον άνθρωπο! Είναι η ζωή μου και θα μπορούσα να κάνω τα πάντα για αυτόν!
Oυαου πολυ τηχερος που σε εχει, να κατι το πραγματηκα το ζηλευτο:clapup::clapup::clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν μπορουμε αμεσως να κρινουμε το ατομο που εχουμε διπλα μας,χρειαζεται χρονος.Οταν αρχισεις να εμπιστευεσαι τοτε αποκαλυπτεις και τις αδυναμιες σου.
Είναι αυτός ίσως ο βασικότερος λόγος του ότι δεν πρέπει να τα δίνουμε όλα με την πρώτη; :hmm:
Ένα είδος... αυτοάμυνας ας πούμε;


Προβληματίζομαι σχετικά με το πόσα "πρέπει" να δίνεις αρχικά και πόσο να αυξάνεις όσο περνά ο χρόνος. Όχι βέβαια πως υπάρχει "πρέπει" σ' αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι αυτός ίσως ο βασικότερος λόγος του ότι δεν πρέπει να τα δίνουμε όλα με την πρώτη; :hmm:
Ένα είδος... αυτοάμυνας ας πούμε;
Αυτοάμυνα ειναι μια καλή προσέγγιση.
Προβληματίζομαι σχετικά με το πόσα "πρέπει" να δίνεις αρχικά και πόσο να αυξάνεις όσο περνά ο χρόνος. Όχι βέβαια πως υπάρχει "πρέπει" σ' αυτά.


Σιγουρα δεν υπάρχει "πρέπει".Το πόσα δινεις ειναι καθαρα θεμα δικο σου και ποσο πραγματικα μπορεις να αντεξεις να δωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν στο παρελθόν έχεις ζήσει άσχημες καταστάσεις, νομίζω είναι φυσικό να είσαι καχύποπτος και να κρατάς πάντα μία πισινή.

Προσωπικά είμαι διατεθειμένη να δώσω τα πάντα για τον άνθρωπο με τον οποίο είμαι τώρα, αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μην πληγωθώ όπως παλιά... Ξέρω ότι δεν είναι το ίδιο, είναι άλλος άνθρωπος, γνωριζόμαστε τόσο καλά, έχουμε περάσει τόσα μαζί, αλλά και πάλι είναι κάτι που μου έχει μείνει και σκέφτομαι ότι αν πραγματικά τα δώσω όλα ίσως (ότ)αν χωρίσουμε να είναι πολύ χειρότερα από την προηγούμενη φορά (που σας διαβεβαιώ ότι ήταν χάλια και δεν εύχομαι σε κανέναν να το περάσει αυτό που πέρασα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό το "μην πληγωθώ όπως παλιά" που ανέφερε η kalypso πώς σας επηρεάζει;


Θυμάστε στην εξέλιξη των διαφορετικών σχέσεών σας να γινόστασταν σε κάθε νέα αρχή πιο κλειστοί από την προηγούμενη φορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top