Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ρε συ το τι θελει ο καθενας να ηταν σε καταγωγη ειναι ανεξαρτητο απο ποια χωρα υποστηριζει στο ΜΟΥΝΤΙΑΛ ή στο ΓΙΟΥΡΟ.

Εννοείται! Δεν είπα αυτό. Απλά από τη γενικότητα της κουβέντας-συζήτησης , η φίλτατη Gate4 μου βγάζει μία ,ας το πω αύρα ισπανική. Όπως και εσύ, μου αποπνέεις ...Deutschland! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εννοείται! Δεν είπα αυτό. Απλά από τη γενικότητα της κουβέντας-συζήτησης , η φίλτατη Gate4 μου βγάζει μία ,ας το πω αύρα ισπανική. Όπως και εσύ, μου αποπνέεις ...Deutschland! :D

Ευχαριστω για το κοπλιμεντο:redface::P
Οπως προειπα θα χαρουμε με την εθνικη ως ελληνες ως ενα σημειο ομως:P
* Ο μπαμπας μου επιμενει πως πρεπει να δω τον αγωνα της Ελλαδας μεχρι το τελος γιατι αντιστοιχα τον επριξα οταν επαιζε Γερμανια-Γκανα:mad: ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟχι καριολακι εγω για υπνο απο τις 10 θα παω:P:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ρε συ το τι θελει ο καθενας να ηταν σε καταγωγη ειναι ανεξαρτητο απο ποια χωρα υποστηριζει στο ΜΟΥΝΤΙΑΛ ή στο ΓΙΟΥΡΟ.

"deutsch lover"
"μαρίχεν"
"μας γράφει από γερμανία"


χμμμμμ, ναι το πιστεύω πως υποστηρίζεις γερμανία με καθαρά ποδοσφαιρικά κριτήρια. φως φανάρι είναι άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
"deutsch lover"
"μαρίχεν"
"μας γράφει από γερμανία"


χμμμμμ, ναι το πιστεύω πως υποστηρίζεις γερμανία με καθαρά ποδοσφαιρικά κριτήρια. φως φανάρι είναι άλλωστε.

Ποιος ειπε οτι υποστηριζω ΜΟΝΟ την Γερμανια;:hmm:. Ολλανδια :inlove:...
Την Γερμανια την υποστηριζω και για το ποδοσφαιρο της και για προσωπικους λογους... Αλλωστε αν παρακολουθουσα και υποστηριζα την Γερμανια μονο γιατι αγαπω τα γερμανικα, με λενε Μαριχεν ( ε και τι να κανω) και σας γραφω απο Γερμανια δεν θα εβλεπα ποτε ποδοσφαιρο... Και ομως υποστηριζω και δεν εχω χασει αγωνα της Bayern München...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα ^^
Εμεις εχουμε και σε DVD τον τελικο του 2004... Δεν τον εχω δει ποτε... Ουτε λαιβ... Ημουν μικρη...
Και σημερα ναι... Δεν θα δω την Ελλαδα...

χαχα κι εγω απο μικρος, ποτε δεν εβλεπα την Ελλαδα, σιγα μη χασω 90 λεπτα της ζωης μου! Ουτε μια φανελα της εθνικης δεν εχω(εχω Ισπανια, Πορτογαλια, Αγγλια, Αργεντινη, Γερμανια... Ελλαδα δεν αγοραζω!). Δε νομιζω πως πρεπει να υποστηριζω μια ομαδα την οποια συναπαρτιζουν κατι αμπαλοι (σχεδον) ερασιτεχνες, εκ των οποιων ουτε ενας δεν παιζει σε μεγαλη ευρωπαικη ομαδα, μονο και μονο επειδη ετυχε να καταγομαι απο τη χωρα αυτη(αν και εχω και Γερμανικη υπηκοοτητα). Επισης με εκνευριζαν παντα οι "Ελληναρες" (ακομα και δημοσιογραφοι,ελεος!)που συνεχως χρησιμοποιουσαν α πληθυντικο(νικησαμε, χασαμε, παιξαμε χαλια) λες και παιζουν οι ιδιοι, λες και θα αλλαξει η ζωη και το κοινωνικο τους status αν θα κερδισει η εθνικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
χαχα κι εγω απο μικρος, ποτε δεν εβλεπα την Ελλαδα, σιγα μη χασω 90 λεπτα της ζωης μου! Ουτε μια φανελα της εθνικης δεν εχω(εχω Ισπανια, Πορτογαλια, Αγγλια, Αργεντινη, Γερμανια... Ελλαδα δεν αγοραζω!). Δε νομιζω πως πρεπει να υποστηριζω μια ομαδα την οποια συναπαρτιζουν κατι αμπαλοι (σχεδον) ερασιτεχνες, εκ των οποιων ουτε ενας δεν παιζει σε μεγαλη ευρωπαικη ομαδα, μονο και μονο επειδη ετυχε να καταγομαι απο τη χωρα αυτη(αν και εχω και Γερμανικη υπηκοοτητα). Επισης με εκνευριζαν παντα οι "Ελληναρες" (ακομα και δημοσιογραφοι,ελεος!)που συνεχως χρησιμοποιουσαν α πληθυντικο(νικησαμε, χασαμε, παιξαμε χαλια) λες και παιζουν οι ιδιοι, λες και θα αλλαξει η ζωη και το κοινωνικο τους status αν θα κερδισει η εθνικη...

Φανελα δεν εχω αλλα σημαιες ναι! Και μεγαλοι:/: αυτο που το πας;... Αληθεια δεν ξερω καν ποιοι παιζουν στην ομαδα... Επισης... Δεν γινεται να μην μαθω το αποτελεσμα των αγωνων της Ελλαδας καθως οτι και να δω θα το αναφερει...
''Νικησαμε'' αν σου πει κανεις για την Ελλαδα ενω ξερω εγω εσυ υποστηριζεις Γερμανια και εχασε ( κουφια ωρα) πες τους ''Μπα εμεις χασαμε'':P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ναι, και η εθνική ελλάδος μικρή θεωρείται. αλλά παίζει καλύτερο ποδόσφαιρο από τον παοκ, και έκανε κάτι (euro 2004) που αναλογικά η ισπανία δε θα μπορέσει να κάνει ποτέ. φάση έχει.
Τόση ώρα ορίεσαι γιατί υποστηρίζω τον ΠΑΟΚ που λες όι δεν παίζει καλά (σιγά το νέο) και εσύ υποστηρίζεις την εθνική Ελλάδας που είτε θες να το παραδεχτείς είτε όχι ποδοσφαιρικά όνο για μούντζες είναι. Δουλευόμαστε;
Κάτι μου λέει ότι θα προτιμούσες να ήσουν Ισπανίδα ,σωστά;:P

Πέρα από την πλάκα τώρα, εννοείται πως είναι δικαίωμά σου να νιώθεις όπως θες και αισθάνεσαι! Απλά είθισται να έχουμε κάποια συναισθήματα παραπάνω για τη χώρα καταγωγής μας και την πατρίδα στην οποία μεγαλώνουμε. Αυτό.
Σου εύχομαι πάντως ολόψυχα να ζήσεις κάποτε στην Ισπανία. Φαντάζομαι το θες.:)
Εννοείται! Δεν είπα αυτό. Απλά από τη γενικότητα της κουβέντας-συζήτησης , η φίλτατη Gate4 μου βγάζει μία ,ας το πω αύρα ισπανική. Όπως και εσύ, μου αποπνέεις ...Deutschland! :D
Ναι από μικρή το είχα το κόλλημα. Είχα και έχω κάτι γνωστούς που είναι μισοί Ισπανοί και όταν έβλεπα τη σημαία ήμουν: *.*. Δεν λέω πως δεν έχεις συναισθήματα αλλά νομίζω έχει πιο πολύ να κάνει με το ότι είναι ο χώρος που μεγάλωσες, που τον έμαθες και τέτοια. Ωραία η Ελλάδα ποτέ δεν διαφώνησα αλλά μέχρι εκεί. Δεν είπα δα ότι τη μισώ. Είπα ότι δεν με βγάζει να έχω κόλλημα μαζί της τόσο πολύ επομένως ούτε για την εθνική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Φανελα δεν εχω αλλα σημαιες ναι! Και μεγαλοι:/: αυτο που το πας;... Αληθεια δεν ξερω καν ποιοι παιζουν στην ομαδα... Επισης... Δεν γινεται να μην μαθω το αποτελεσμα των αγωνων της Ελλαδας καθως οτι και να δω θα το αναφερει...
''Νικησαμε'' αν σου πει κανεις για την Ελλαδα ενω ξερω εγω εσυ υποστηριζεις Γερμανια και εχασε ( κουφια ωρα) πες τους ''Μπα εμεις χασαμε'':P

Χαχα ενταξει, το νικησαμε δεκτο να το πει καποιος, αν τοσο πολυ πια νιωθει μελος της ομαδος. Αλλα φρασεις επαγγελματιων δημοσιογραφων οπως: η αμυνα μας ειναι ασταθης, τωρα πρεπει να πρεσαρουμε, κυκλοφορουμε καλα την μπαλα... ελεος ρε παιδια, εσεις ειστε στο γηπεδο;;;;
Θυμαμαι πριν δυο χρονια επισης που επαιζαν ελλαδα-γερμανια στο γιουρο. Χαμος γινοταν στο σχολειο μου, ημουν σπ τους λιγους που απλα δεν ασχολουνταν(ηξερα βεβαια οτι η γερμανια θα κερδιζε, και δικαιως, αλλα σε ποιον να το πω; )...Θυμαμαι και ενα συνθημα:"ετσι γα**νε αυτοι που σας χρωστανε! "Ασχολιαστο! Ναι, φυσικα,αν κερδισει η ελλαδα, το χρεος θα διαγραφει ακαριαια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χαχα ενταξει, το νικησαμε δεκτο να το πει καποιος, αν τοσο πολυ πια νιωθει μελος της ομαδος. Αλλα φρασεις επαγγελματιων δημοσιογραφων οπως: η αμυνα μας ειναι ασταθης, τωρα πρεπει να πρεσαρουμε, κυκλοφορουμε καλα την μπαλα... ελεος ρε παιδια, εσεις ειστε στο γηπεδο;;;;
Θυμαμαι πριν δυο χρονια επισης που επαιζαν ελλαδα-γερμανια στο γιουρο. Χαμος γινοταν στο σχολειο μου, ημουν σπ τους λιγους που απλα δεν ασχολουνταν(ηξερα βεβαια οτι η γερμανια θα κερδιζε, και δικαιως, αλλα σε ποιον να το πω;)...Θυμαμαι και ενα συνθημα:ετσι γα**νε αυτοι που σας χρωστανε! Ασχολιαστο! Ναι, φυσικα,αν κερδισει η ελλαδα, το χρεος θα διαγραφει ακαριαια!!!

Αχ... Μην μου θυμιζεις εκεινη την μερα :'(... Ειχαμε παει με κατι οικογενειακους φιλους σε μια πιτσαρια να δουμε τον αγωνα ( λες και ηταν τελικος ξερω εγω τοσος κοσμος)... Και κατατυχη βρηκα και την καθηγητρια των γερμανικων μου εκει:P. Βαζει το γκολ η Ελλαδα ολοι ειναι: ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ:clapup::clapup::clapup: εγω και η κυρια: :) και λιγο ( :/: ) απο μεσα.... Οταν βαζει τα γκολ η Γερμανια οι αλλοι: ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΧΙ ΟΧΙ. ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ ΟΧΙ :mad: εμεις: :| και απο μεσα ( :clapup: ) να μην μπορεις να εκφραστεις.... Ασε... Και τωρα παρακαλανε να περασει η Ελλαδα μπας και παιξει με Γερμανια:/: οοοοοχι φιλε μου... Δεν ξαναζω αυτο το δραμα οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Αχ... Μην μου θυμιζεις εκεινη την μερα :'(... Ειχαμε παει με κατι οικογενειακους φιλους σε μια πιτσαρια να δουμε τον αγωνα ( λες και ηταν τελικος ξερω εγω τοσος κοσμος)... Και κατατυχη βρηκα και την καθηγητρια των γερμανικων μου εκει:P. Βαζει το γκολ η Ελλαδα ολοι ειναι: ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ:clapup::clapup::clapup: εγω και η κυρια: :) και λιγο ( :/: ) απο μεσα.... Οταν βαζει τα γκολ η Γερμανια οι αλλοι: ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΧΙ ΟΧΙ. ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ ΟΧΙ :mad: εμεις: :| και απο μεσα ( :clapup: ) να μην μπορεις να εκφραστεις.... Ασε... Και τωρα παρακαλανε να περασει η Ελλαδα μπας και παιξει με Γερμανια:/: οοοοοχι φιλε μου... Δεν ξαναζω αυτο το δραμα οχι...

χαχαχαχαχα οχι ρε, σοβαρα; Να θελεις να πανηγυρισεις και να μη μπορεις, ο, τι χειροτερο... Εγω ευτυχως ημουν σπιτι μου και πανηγυριζα δυνατα οταν εβαζε τα γκολακια η γερμανια, ετσι για σπασιμο... Ειχε ερθει και ο γειτονας μας( Γερμανος) να δουν τον αγωνα μαζι με τον πατερα μου, και με κοιτουσε ξαφνιασμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
εγώ πανηγυρίζω μόνο όταν η ιταλία σφαλιαρίζει τους γερμανούς εδώ και 80 χρόνια όπου τους βρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Σήμερα είναι το πιο κρίσιμο παιχνίδι
Καλή επιτυχία στην εθνική μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
χαχαχαχαχα οχι ρε, σοβαρα; Να θελεις να πανηγυρισεις και να μη μπορεις, ο, τι χειροτερο... Εγω ευτυχως ημουν σπιτι μου και πανηγυριζα δυνατα οταν εβαζε τα γκολακια η γερμανια, ετσι για σπασιμο... Ειχε ερθει και ο γειτονας μας( Γερμανος) να δουν τον αγωνα μαζι με τον πατερα μου, και με κοιτουσε ξαφνιασμενος...
Ω εισαι τυχερος:P παντως αν πεχτει τετοια φαση παω στην φραου μου και πανηγυριζουμε με την ησυχια μας ( σχεδον γιατι ειναι και ο αντρας της). Πινουμε και μπυριτσα τρωμε και κανα μπρετσελ για την ορεξη:P
εγώ πανηγυρίζω μόνο όταν η ιταλία σφαλιαρίζει τους γερμανούς εδώ και 80 χρόνια όπου τους βρει.

Ποση κακια; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ω εισαι τυχερος:P παντως αν πεχτει τετοια φαση παω στην φραου μου και πανηγυριζουμε με την ησυχια μας ( σχεδον γιατι ειναι και ο αντρας της). Πινουμε και μπυριτσα τρωμε και κανα μπρετσελ για την ορεξη:P


Ποση κακια; :|
ενώ το να λέει κάποιος ότι πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει η εθνική, είναι καλοσύνη ας πούμε. δέχομαι ότι κάποιος μπορεί να μη θέλει να την υποστηρίξει, αλλά το να πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει είναι γραφικό και κομπλεξικό. πέρα απ'ότι είναι ο ορισμός του glory hunter φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ενώ το να λέει κάποιος ότι πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει η εθνική, είναι καλοσύνη ας πούμε. δέχομαι ότι κάποιος μπορεί να μη θέλει να την υποστηρίξει, αλλά το να πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει είναι γραφικό και κομπλεξικό. πέρα απ'ότι είναι ο ορισμός του glory hunter φυσικά.

Πες οτι ησουν μισος απο την Ελλαδα και μισος απο την.... Ιταλια... Και επαιζαν αντιπαλοι δεν θα χαιροσουν με την νικη της Ιταλιας επειδη μενεις στην Ελλαδα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πες οτι ησουν μισος απο την Ελλαδα και μισος απο την.... Ιταλια... Και επαιζαν αντιπαλοι δεν θα χαιροσουν με την νικη της Ιταλιας επειδη μενεις στην Ελλαδα;:confused:

εφόσον θα ήμουν μισός-μισός, γιατί να χαρώ με την ιταλία και όχι με την ελλάδα; είναι τόσο υποθετική ερώτηση που δεν μπορώ να απαντήσω, ειλικρινά.

επίσης μάλλον η ιταλία μένει εκτός από την ουρουγουάη. άμα είναι να το λέμε copa america τότε μέχρι να τελειώσει η διοργάνωση, τι να πω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena.joan

Νεοφερμένος

Η Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εφόσον θα ήμουν μισός-μισός, γιατί να χαρώ με την ιταλία και όχι με την ελλάδα; είναι τόσο υποθετική ερώτηση που δεν μπορώ να απαντήσω, ειλικρινά.

επίσης μάλλον η ιταλία μένει εκτός από την ουρουγουάη. άμα είναι να το λέμε copa america τότε μέχρι να τελειώσει η διοργάνωση, τι να πω :Ρ

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....πραγματικα τωρα?????????????επιθετικη???????χαχαχαχα.....μαλλον δεν εχεις διαωασει τα δικα σου σχολια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....πραγματικα τωρα?????????????επιθετικη???????χαχαχαχα.....μαλλον δεν εχεις διαωασει τα δικα σου σχολια...


ξέρω έναν καλό οφθαλμίατρο να σου προτείνω. υποθετική λέω, όχι επιθετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
εγώ πανηγυρίζω μόνο όταν η ιταλία σφαλιαρίζει τους γερμανούς εδώ και 80 χρόνια όπου τους βρει.

Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena.joan

Νεοφερμένος

Η Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ξέρω έναν καλό οφθαλμίατρο να σου προτείνω. υποθετική λέω, όχι επιθετική.
συγνωμη....δεν φοραω τα γυαλια μου αυτην την στιγμη...αλλα οπως και να εχει...μην επιτιθεσαι στους αλλους επειδη δεν υποστηριζουν την εθνικη ελλαδας!!!γιατι μεχρι τωρα αυτο κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top