Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη. Ποτέ δεν την συμπάθησα αυτήν την χώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
χάρηκα για την πρόκριση της ουρουγουάης (μ'αρέσει η τρέλα τους), αλλά στενοχωρήθηκα και για την ιταλία. δεν νοείται διοργάνωση χωρίς τους πονηρούς ιταλούς. γερμανία, γαλλία και ολλανδία οι μόνες ευρωπαικές ελπίδες πλέον. μακάρι να κερδίσουμε κι εμείς, αλλά είναι πολύ δύσκολο, της αξίζει της ακτής. κανένα φαβορί ως τώρα για την κούπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
FOOORZAAAA ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αυτήν την Ελλάδα θέλουμε να βλέπουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αξιζε το παιχνιδι και συγκριτικα με τις εμφανισεις των αλλων ομαδων του ομιλου ισως και να αξιζε την προκριση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πραγματικά πολύ ωραίο παιχνίδι.Από τα ελάχιστα που δε με έκαναν να βαρεθώ. Το πέναλτι ήταν όλα τα λεφτά. Είχε σηκωθεί όλη η καφετέρια.
Πάμε γερά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.


:P:P

Ήταν και γαμώ το παιχνίδι!!! την αξίζαμε την πρόκριση...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
παιδιά δεν είμαστε καλή ομάδα. μόνο 2 γκολ, 3 δοκάρια και άλλες 3-4 κλασικές ευκαιρίες για γκολ είχαμε. δίκαιο έχετε όλοι παντογνώστες είστε.
κρίμα που δεν είχαμε την τρομερή πορεία της ισπανίας της αγγλίας και της ιταλίας.
Κ Λ Α Μ Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
^Oh weeeell:rolleyes::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Συγχαριτηρια στην Ελλαδα που πραχσε στους 16 για πρωτη φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πάμε να νικήσουμε την Κοστα Ρίκα και μετά πάμε στους 8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Γαλανόλευκα Breaking News:

<<Σύμφωνα με νέες ιατρικές μελέτες, μια νέα "πάθηση" εις την χώραν του οφθαλμού (υπαγόμενη στον τύπο Μονοχρωματοψίας) εξαπλώνεται με ραγδαίους ρυθμούς σε ολόκληρο τον κόσμο από τις 25/06/2014 και κυριολεκτικά "τρελαίνει" τους πάσχοντες, οι οποίοι τα βλέπουν ΟΛΑ Μ Π Λ Ε !!!>> :D

Πάμε Ελλαδάραααα! 



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Όλα μπλε ρεεε!! Μπράβο μωρή Ελλαδάρα!! Στη Βραζιλία ήηηρθα....!!! Χαμόςς!!! https://pamerio.gr/post/89847436725
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.


:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.

ουτε εγω τους παω....πριν παιξουμε με την ακτη ελεφαντοστου, μας συκοφαντουσαν και μας κοροιδευαν σε ολες τις εφημεριδες...

ελπιζω να περασουμε, να τους αντιμετωπισουμε και να τους γα@@@@με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
-Πόσο είναι??
- 1-1 ως στιγμής πάμε σπίτια μας.
-Ωραία την Κυριακή θα πάμε στους Νέους Πόρους.
-Πέναλτι γκοοοοοοοοοολ!!!!
Οχι καργιολάκι την Κυριακή έχει Κόστα Ρίκα-Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
-Πόσο είναι??
- 1-1 ως στιγμής πάμε σπίτια μας.
-Ωραία την Κυριακή θα πάμε στους Νέους Πόρους.
-Πέναλτι γκοοοοοοοοοολ!!!!
Οχι καργιολάκι την Κυριακή έχει Κόστα Ρίκα-Ελλάδα

και αμα περασουμε, τρελαινομαστεεεεεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ο καννιβαλος σπιτι του για το υπολοιπο μουντιαλ(9 ματς αποκλεισμος απο την Εθνικη Ουρουγουαης). Μακαρι το ταλεντο στο να σκοραρει, να το ειχε και σε μυαλο. Να δουμε τι θα κανει τωρα η Ουρουγουαη χωρις τον μεγαλο σκορερ της. Ο Σουαρεζ εκτος οτι μπορουσε να φανει ακομα περισσοτερο σε αυτο το μουντιαλ, θα μπορουσε να κανει οτι εκανε ο Φορλαν πριν τεσσερα χρονια με την Ουρουγουαη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top