Σχολιασμός laptops (>1000€)

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Explorer έχει όμως ε???
Τις άλλες φορές που πήρα υπολογιστή δεν ασχολήθηκα καθόλου με αυτά γι αυτό είμαι άσχετη.:(


Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ πάντως αλλά επειδή μου έπεσαν αρκετα τώρα για αν επιλέξω σε αυτά
πείτε μου απο όλα αυτά που αναφέρθηκαν τα 2 που θα αγοράζατε εσείς.
Μην με βρίζετε:/:

Explorer θα έχει...
γενικά δεν είναι τίποτα να κατεβάσεις τις free εκδόσεις κάποιων προγραμμάτων που χρειάζεσαι και να τα εγκαταστήσεις...

από όσα έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα, εγώ θα έπερνα (κατά σειρά προτήμισης..)
1) τούτο
2) 'κείνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ξέχασα να πω με ενδιαφέρει πολύ η ποιότητα της οθόνης.
Να μην κουράζει τα μάτια


Κι εγώ απο αυτά έχω μαι κλήση στο 1 που είπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
https://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=6451
Στην θεση ου θα επερνα αυτον, πιστευω ειναι οτι οτι χρηαζεσε (δεν νομιζω να θες και τρελες αποδοσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ξέχασα να πω με ενδιαφέρει πολύ η ποιότητα της οθόνης.
Να μην κουράζει τα μάτια


Κι εγώ απο αυτά έχω μαι κλήση στο 1 που είπες


οι TFT οθόνες (αν δεν είναι τελείως του κ$λου) δεν κουράζουν τα μάτια!
δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα αγοράζοντας επώνυμο φορητό....


@Κρόνος: αυτό είναι το 2ο που πρότεινα... το 1ο έχει παρόμοιες επιδόσεις αλλά με Athlon επεξεργαστή που για μένα είναι καλύτερος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
οι TFT οθόνες (αν δεν είναι τελείως του κ$λου) δεν κουράζουν τα μάτια!
δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα αγοράζοντας επώνυμο φορητό....


@Κρόνος: αυτό είναι το 2ο που πρότεινα... το 1ο έχει παρόμοιες επιδόσεις αλλά με Athlon επεξεργαστή που για μένα είναι καλύτερος....

Ναι, ολοι οι φορητοι λοφο ΤFτ οθονων ειναι ποιοτικες

Εγω παλι προτιμο τους intel, αλλωστε δεν προκειτε να φανει καπια διαφορα, μην ξεχνας οτι δεν κανει την ιδα χρηση με εμας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
@giostau
θα συμφωνησω απολυτα με τις προτασεις σου,αξιολογοτατες με πολυ καλη τιμη.
@Dark_kronos
Γιατι να μην παρει η κοπελα ακομα καλυτερο μηχανημα με τα λεφτα που ουτως η αλλως θα δωσει για να τον αποκτησει;
Δεν ξερεις αν η δεσπονις τον χρησιμοποιησει περα απο το office και τον explorer,για να κανει κανα divx,κανα rendering,να παιξει κανα game κτλ.

Ποτε δεν ξερεις που μπορει να τον χρησιμοποιησει ο καθενας,γιαυτο καλυτερα να αγορασεις οτι καλυτερο κυκλοφορει σε σχεση κοστους-επιδοσεις,δεν νομιζω να ειναι παραλογο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ναι, ολοι οι φορητοι λοφο ΤFτ οθονων ειναι ποιοτικες

Εγω παλι προτιμο τους intel, αλλωστε δεν προκειτε να φανει καπια διαφορα, μην ξεχνας οτι δεν κανει την ιδα χρηση με εμας;)

Κάθομαι πολλές ώρες μπροστά στον υπολογιστή χωρίς να είμαι στο ιντερνετ αν κρίνεις απο αυτό;)


Μάλλον κατέληξα στο https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906209
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ρε σεις τι πάτε και δίνετε συμβουλές χωρίς να ξέρετε ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ επάνω στο μηχάνημα η κουνελίτσα; Για μένα είναι εντελώς κουταμάρα να δώσει 2000 Ευρώ και να πάρει το μηχάνημα με τον 64bit Athlon 8000 Mhz και την GeForce 8000 512MB RAM (Λέμε τώρα) αν είναι να το χρησιμοποιεί για εφαρμογές γραφείου και πλοήγηση στο διαδίκτυο.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΛΕΙ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟ! ΚΑΘΕ άνθρωπος που σέβεται τα εγκεφαλικά του κύταρα δε θα παει να πάρει φορητό με 256 μνήμη και 40ρη σκληρό.

Πες μας βρε κουκλάκι μου για τι χρήση ακριβώς το θέλεις το μηχάνημα και ΜΕΤΑ θα πέσουν και οι προτάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
έχω την αίσθηση ότι υστερεί αρκετά σε σχέση με αυτόν που σου πρότεινα εγώ και είναι και ακριβότερος....
...αλλά δεν παύει να είναι καλός!!!

(είναι ακριβότερος με χειρότερα χαρακτηριστικά, λόγω του ότι έχει 17άρα οθόνη)

δικιά σου είναι η επιλογή...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ρε σεις τι πάτε και δίνετε συμβουλές χωρίς να ξέρετε ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ επάνω στο μηχάνημα η κουνελίτσα; Για μένα είναι εντελώς κουταμάρα να δώσει 2000 Ευρώ και να πάρει το μηχάνημα με τον 64bit Athlon 8000 Mhz και την GeForce 8000 512MB RAM (Λέμε τώρα) αν είναι να το χρησιμοποιεί για εφαρμογές γραφείου και πλοήγηση στο διαδίκτυο.

Φαντάζομαι ότι δεν θέλει κάτι τραγικό, αλλά θέλει ένα μηχάνημα που θα κρατήσει μερικά χρόνια...
άρα θέλει κάτι πάνω από το σημερινό μέσο όρο...
οι δικές μου οι προτάσεις ήταν με άξονα τις αρχικές δικές τις...
(προσωπική άποψη πάντα...)


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΛΕΙ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟ! ΚΑΘΕ άνθρωπος που σέβεται τα εγκεφαλικά του κύταρα δε θα παει να πάρει φορητό με 256 μνήμη και 40ρη σκληρό.


εδώ συμφωνώ εν μέρη...
σαφώς και θέλει μνήμη, αλλά ο δίσκος δεν είναι τόσο απαραίτητος...
εντάξει να μην είναι 40άρης, αλλά τι 80 τι 100... (ειδικά τη στιγμή που με 150 ευρώ βάζεις έναν εξωτερικό 200άρη και ησυχάζεις...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ακριβώς Giostau αυτό θέλω


Η 500 μνήμη με 80 σκληρό δεν είναι καλή άρχοντα???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
H 512 είναι καλή ως υλοποίηση σαν 1 θέση των 512 ΜΒ και οχι ως υλοποίηση 2 θέσεις των 256ΜΒ

Τι εννοώ. Επάνω στη μητρική του φορητού υπάρχουν συνήθως 3-4 θέσεις για μνήμη. Καλύτερο
είναι να έχεις 512 αλλά με ενα τσιπάκι που καταλαμβάνει μόνο μια θέση, απ το να έχεις 512 με 2 256αρια τσιπάκια που κατα συνέπεια σου τρώνε 2 θέσεις! Ο λόγος; Διευκολύνεσαι έτσι σε μελλοντική αύξηση μνήμης. Αμα σου φάει όλες τις θέσεις η τωρινή μνήμη, τι στα κομμάτια να αυξήσεις σε ενα χρόνο που θα χεις ανάγκη παραπάνω μνήμη;

Αν βρεις τώρα με 1024ΜΒ μνήμη, είσαι αρχόντισα και δε σε κουνάει κανείς

Λεπτομέρειες θα μου πουν οι άλλοι και θα διαφωνήσω αλλά πάμε παρακάτω. Για τον σκληρό ναι τα 80GB είναι ενα καλό κάτω όριο. Ακόμα καλύτερα 100 ή 120 αν βρεις! [Για αργότερα: Αν δεις οτι κάποια στιγμή σου γεμίσει, έρχεσαι εδω, μας το λες και σου προτείνουμε μια καλή λύση για εξωτερικό σκληρό. Αν θες τη γνώμη μου καλύτερα οι εξωτερικοί είναι να έρχονται με δική τους τροφοδοσία, έτσι όμως χάνεται η φορητότητα του φορητού εαν βασιστείς αποκλειστικά στον εξωτερικό δίσκο! Μη μου πείτε για τους 2,5"ρηδες σκληρούς που ναι μεν δε χάνεις τη φορητότητα αλλά δεν έχουν δικιά τους τροφοδοσία γιατί θα σας σφάξω! ΠΟΤΕ ρεύμα μόνο απ τη USB. Πάντα μα ΠΑΝΤΑ δική του τροφοδοσία το κάθε εξωτερικό εξάρτημα]

Γι αυτό ουρλιάζω για 80αρη η 100αρη εσωτερικό ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

Επίσης στο θέμα επεξεργαστής: Τι Athlon λέτε ρε σεις την κοινωνία μου μέσα;:P Όταν θα το μετακινεί το μηχάνημα θα θέλει αυτονομία η κοπέλα. Έστω για παραπάνω απο 2 ώρες αυτόνομο καλά θα είναι. Επίσης δε νομίζω να θέλει να ακούει 24 ώρες το 24ωρο ενα ανεμιστηράκι να ουρλιάζει προσπαθώντας να ψύξει τον Χ Υ Ζ επεξεργαστή. Οπότε πάμε σε Turion ασυζητιτί!

Εστίασε την προσοχή σου στους Fujitsu-Siemens. Συγγνώμη giostau που σε αποκαρδιώνω αλλά δε θα ήθελε με τίποτα η κοπέλα να στείλει εναν ACER στην Ιταλία για επισκευή.:P

Γενικά θυμίσου! Παίρνεις φορητό υπολογιστή. Οχι σταθερό! Πρέπει να κάνεις κάποιες συγκεκριμένες επιλογές αν θέλεις το μηχάνημα α) να ζήσει καιρό και β) να μετακινείται. Αν έπαιρνες σταθερό υπολογιστή με 1200 ευρώ το πολύ σου χα κάνει παπάδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ας αρχίσω να σχολιάζω εγώ....:P

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
H 512 είναι καλή ως υλοποίηση σαν 1 θέση των 512 ΜΒ και οχι ως υλοποίηση 2 θέσεις των 256ΜΒ

Τι εννοώ. Επάνω στη μητρική του φορητού υπάρχουν συνήθως 3-4 θέσεις για μνήμη. Καλύτερο
είναι να έχεις 512 αλλά με ενα τσιπάκι που καταλαμβάνει μόνο μια θέση, απ το να έχεις 512 με 2 256αρια τσιπάκια που κατα συνέπεια σου τρώνε 2 θέσεις! Ο λόγος; Διευκολύνεσαι έτσι σε μελλοντική αύξηση μνήμης. Αμα σου φάει όλες τις θέσεις η τωρινή μνήμη, τι στα κομμάτια να αυξήσεις σε ενα χρόνο που θα χεις ανάγκη παραπάνω μνήμη;

Αν βρεις τώρα με 1024ΜΒ μνήμη, είσαι αρχόντισα και δε σε κουνάει κανείς

Ξεκινάμε λοιπόν....
ναι μεν αλλά...
οι μητρικές στους φορητούς έχουν 2 και αν είσαι πολύ κ#λ#φαρδος 3 θέσεις για μνήμη.
υπάρχει και η άποψη που λέει ότι αν έχεις την μνήμη σε 2 κομμάτια κερδίζεις σε ταχύτητα...
κατά τα άλλα ΟΚ...


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Λεπτομέρειες θα μου πουν οι άλλοι και θα διαφωνήσω αλλά πάμε παρακάτω. Για τον σκληρό ναι τα 80GB είναι ενα καλό κάτω όριο. Ακόμα καλύτερα 100 ή 120 αν βρεις! [Για αργότερα: Αν δεις οτι κάποια στιγμή σου γεμίσει, έρχεσαι εδω, μας το λες και σου προτείνουμε μια καλή λύση για εξωτερικό σκληρό. Αν θες τη γνώμη μου καλύτερα οι εξωτερικοί είναι να έρχονται με δική τους τροφοδοσία, έτσι όμως χάνεται η φορητότητα του φορητού εαν βασιστείς αποκλειστικά στον εξωτερικό δίσκο! Μη μου πείτε για τους 2,5"ρηδες σκληρούς που ναι μεν δε χάνεις τη φορητότητα αλλά δεν έχουν δικιά τους τροφοδοσία γιατί θα σας σφάξω! ΠΟΤΕ ρεύμα μόνο απ τη USB. Πάντα μα ΠΑΝΤΑ δική του τροφοδοσία το κάθε εξωτερικό εξάρτημα]

Γι αυτό ουρλιάζω για 80αρη η 100αρη εσωτερικό ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

Προφανώς δεν πρόκειται να πέσει κάτω από τα 80...
Τα 100+ τα θεωρώ δευτερεύουσας σημασίας....
Για εξωτερικό, εννοείται ότι μιλάμε για δικιά του τροφοδοσία!
Μη λέμε χαζά με USB τροφοδοσίες τώρα!


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Επίσης στο θέμα επεξεργαστής: Τι Athlon λέτε ρε σεις την κοινωνία μου μέσα;:P Όταν θα το μετακινεί το μηχάνημα θα θέλει αυτονομία η κοπέλα. Έστω για παραπάνω απο 2 ώρες αυτόνομο καλά θα είναι. Επίσης δε νομίζω να θέλει να ακούει 24 ώρες το 24ωρο ενα ανεμιστηράκι να ουρλιάζει προσπαθώντας να ψύξει τον Χ Υ Ζ επεξεργαστή. Οπότε πάμε σε Turion ασυζητιτί!

Μα έτσι κι αλλιώς θα έχει πάνω από 2 ώρες!!!
Μια φίλη έχει Athlon 64 στο φορητό και έχει 5+ ώρες αυτονομία! (ΗΡ μηχάνημα...)
Επίσης δεν έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα θέρμανσης πια οι Athlon...
Άρα ο Athlon είναι ακόμα μέσα στο παιχνίδι!!!!:clapup:


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εστίασε την προσοχή σου στους Fujitsu-Siemens. Συγγνώμη giostau που σε αποκαρδιώνω αλλά δε θα ήθελε με τίποτα η κοπέλα να στείλει εναν ACER στην Ιταλία για επισκευή.:P

Δεν γνωρίζω...
2 χρόνια που το έχω σκίσει το δικό μου δεν χρειάστηκε service...:)
Αν και νομίζω ότι έχει και εδώ αντιπροσωπεία της ACER...

Πάντως και τα Siemens είναι κορυφαία μηχανήματα!!!
εξάλλου η τελική μου πρόταση Siemens είναι:P


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Γενικά θυμίσου! Παίρνεις φορητό υπολογιστή. Οχι σταθερό! Πρέπει να κάνεις κάποιες συγκεκριμένες επιλογές αν θέλεις το μηχάνημα α) να ζήσει καιρό και β) να μετακινείται. Αν έπαιρνες σταθερό υπολογιστή με 1200 ευρώ το πολύ σου χα κάνει παπάδες!

Εδώ συμφωνώ απόλυτα!!
Σημαντικό είναι το μέγεθος!
Αυτός που είπες στο τέλος είναι 4+ κιλά και 17άρα οθόνη.
Αυτό μεταφράζεται σε αρκετά μεγαλύτερο βάρος συνολικά στη μετακίνηση!
(μην πει κανείς "σιγά, τι 3,5 τι 4 κιλά!".... βάλε τσάντες, τροφοδοτικά κλπ και η διαφορά είναι σημαντική! trust me!):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Όντως υπάρχει αντιπροσωπεία της Acer στην Ελλάδα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εχεις σκέφτει banny να πάρεις Sony vaio υπάρχουν μοντέλα που είναι 1.2 κιλά και πολυ αξιολογα χαρακτηριστικά και καλη αυτονομια 7 ώρες (!)
Αλλά είχε μικρή οθόνη... Εγώ πάντως αν το ήθελα για μετακινήσεις θα επερνα vaio .... Βεβαια δεν ξέρω απο τιμες τι γίνεται ....

Για επεξεργαστη θα σου προτεινα να πάρεις κυριως κάτι στα 64bit ... σε 6μήνες οι 32bit θα ειναι υποεξαφανησει και φοβαμαι οτι σε κανενα χρονο οι εφαρμογες θα τρεχουν σε 64bit μονο ...
Μέτα θα σου προτείνα [FONT=verdana,arial]AMD Turion ή Centrino. Εχουν σχεδιαστει αποκληστικά για λαπτοπ ...

Για μνημη πάρε τουλάχιστον 512mb .... Εγω στην θεση σου 1024 ....

Για δίσκο πιστεύω ότι 80GB ειναι πολυ καλα αλλα εγω κοιταγα κατι σε 100...

Οθονη μην κοιτας 17" πιστευω οτι χανεις στην μεταφορα...

Για μαρκες κοιτα κυριως Sony, siemens , toshiba , acer...

ΟΛΑ τα παραπάνω ειναι προσωπικη μου γνωμη...
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Διαβάζ, διαβάζω και απορώ...
Καλά γιατί κανείς μα κανείς δεν πρότεινε PowerBook ή iBook????
Aφού είπε η κοπέλα, θέλει κάτι που να είναι σταθερό, καλό και να της κρατήσει! Ε η Apple είναι η καλύτερη επιλογή!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Διαβάζ, διαβάζω και απορώ...
Καλά γιατί κανείς μα κανείς δεν πρότεινε PowerBook ή iBook????
Aφού είπε η κοπέλα, θέλει κάτι που να είναι σταθερό, καλό και να της κρατήσει! Ε η Apple είναι η καλύτερη επιλογή!! :clapup:
Μιchelle μου δεν ξέρουμε ωστόσο αν η bunny θέλει να αλλάξει περιβάλλον εργασίας.... Ισως να μην θέλει να αλλάξει λειτουργικό ή προγράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Yπάρχει περίπτωση να μην θέλει κάποιος MacOS?????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Yπάρχει περίπτωση να μην θέλει κάποιος MacOS?????????????????
Ναι, εγω πχ δεν αντεξα στα MacOS και το mac εφαγε αγριο ζορη με τα windows 95 (δεν καταφερε να τρεξει πιο νεα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Διαβαζω και απορω...

Καλα γιατι κανεις μα κανεις δεν προτεινε ενα Silicon Graphics workstation;!;

Αφου ειπε η κοπελα,θελει κατι που ειναι σταθερο,καλο και να της κρατησει,ε λοιπον η πιο αξιοπιστη λυση ειναι η SGI,χρονια στο κουρμπετι.

https://www.sgi.com/products/workstations/

Οχι τιποτα αλλο επειδη αν βαρεθει τον explorer και το office,να μπορεσει να κανει κανα simulation of nuclear test ή να κανει καμια προβλεψη για τον παγκοσμιο καιρο.....

Εχουμε ξεφυγει εντελως μου φαινεται,η κοπελα ζητησε ενα pc για προσωπικη χρηση,που να αντεξει καιρο χωρις αναβαθμιση (και απο οσο καταλαβα να το χρησιμοποιει στο σπιτι) για να γλιτωσει χωρο και καλωδια απο εναν επιτραπεζιο.
Το θελει για απλα πραγματα,αρα οτι κ να της προτεινουμε ειναι δικο της θεμα στο τελος.

Οσο αφορα για επιδοσεις και τα συναφη,ας αποφασισει η ιδια,εμεις πιστευω οτι τις δωσαμε αρκετες συμβουλες μεχρι σε σημειο που την μπερδεψαμε

Υ.Γ.Michelle δεν νομιζω να θιχτηκες δεσποινις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top