Αγαπημένα αφεψήματα και αναψυκτικά

Ποια είναι τα αγαπημένα σας αφεψήματα και αναψυκτικά;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Milk shake

    Ψήφοι: 12 29.3%
  • Σοκολάτα ζεστή

    Ψήφοι: 19 46.3%
  • Σοκολάτα κρύα

    Ψήφοι: 16 39.0%
  • Σοκολάτα Βιενουά

    Ψήφοι: 6 14.6%
  • Κακάο

    Ψήφοι: 7 17.1%
  • Ρόφημα κακάο ή σοκολάτας με γεύσεις

    Ψήφοι: 8 19.5%
  • Τσάι μαύρο

    Ψήφοι: 9 22.0%
  • Τσάι πράσινο

    Ψήφοι: 13 31.7%
  • Αφεψήματα βοτάνων (τσάι βουνού, φρούτων, κλπ)

    Ψήφοι: 11 26.8%
  • Χαμομήλι

    Ψήφοι: 5 12.2%
  • Γρανίτα

    Ψήφοι: 10 24.4%
  • Φυσικός χυμός πορτοκάλι

    Ψήφοι: 11 26.8%
  • Φυσικός χυμός από άλλο φρούτο (μήλο, μπανάνα, κλπ)

    Ψήφοι: 8 19.5%
  • Φυσικός χυμός ανάμικτος

    Ψήφοι: 9 22.0%
  • Προπαρασκευασμένοι χυμοί

    Ψήφοι: 5 12.2%
  • Ρόφημα σιρόπι (βυσσινάδα, κλπ)

    Ψήφοι: 3 7.3%
  • Αναψυκτικά φρούτων με ανθρακικό

    Ψήφοι: 9 22.0%
  • Coca-cola, pepsi, κλπ

    Ψήφοι: 11 26.8%
  • Sprite, 7up, κλπ

    Ψήφοι: 5 12.2%
  • Σόδα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
off topic Υπάρχει θέμα στο ischool ''Τι ποτό πίνετε όταν βγαίνετε'' που κυρίως απευθύνεται σε ανήλικους και δεν υπάρχει στο e-steki;:confused::confused:
Ποίος θα το φτιάξει εδώ; [όποιος το κάνει να βάλει και δημοσκόπηση όπως είναι εδώ, οκ;;:P] οff topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καφές γαλλικός στα κρύα πρωινά του χειμώνα.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Και στα ζεστά του καλοκαιριού επίσης. Δε λέω όχι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
τι ωραίο θέμα:clapup:
Λοιπόν... Πρώτο στην λίστα βάζω το κακάο :inlove: είναι συνδεδεμένο με πολύ αγαπημένα άτομα, πολύ όμορφες αναμνήσεις και μια δόση από home sweet home at christmas :inlove:
Μετά έρχεται η κλασική ζεστή σοκολάτα που παραγγέλνω κάθε φορά που πηγαίνω σε κάποιο χιονοδρομικό κέντρο και μου θυμίζει τον χειμώνα που τόσο αγαπώ :inlove:
Το καλοκαίρι προτιμώ ένα κρύο τσάι λεμόνι στην παραλία ή στο μπαλκόνι του σπιτιού με θέα την θάλασσα στην παραλία ή το καταπράσινο βουνό στο σπίτι!
Τέλος, η αδυναμία μου από μικρή, ο φυσικός χυμός πορτοκαλιού ο οποίος είναι το κλασικό ''ποτό'' που πίνω κάθε πρωί όταν είμαι στην γιαγιά μου με την συνοδεία ενός κουλουριού ή ενός κομματιού κέικ :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Μπορώ να ζήσω μόνο πίνοντας κρύο τσάι! Το κρύο τσάι έχει αντικαταστήσει το νερό για μένα:redface:
Και μπορεί το τσάι να είναι τεράστια αδυναμία μου αλλά η μέρα δεν μπορεί να ξεκινήσει ευχάριστα χωρίς κακάο:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jane E.

Νεοφερμένος

Η Jane E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ λατρεύω το κρύο τσάι με λεμόνι, αλλά και τη λεμόναδα - σπιτική κατά προτίμηση! :inlove:Επίσης, δεν θα έλεγα όχι σε μία κρύα λευκή σοκολάτα. Το χειμώνα συνήθως πίνω καφέ λάτε, ενώ στις εξεταστικές καταναλώνω μεγάλες ποσότητες μαύρου τσαγιού.:book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blue Rose

Νεοφερμένος

Η Blue Rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πραγματικά το πιστεύω και εγώ. Το κρύο τσάι λεμόνι και ροδάκινο είναι μοναδικά, θα μπορούσα να τα πίνω κάθε φορά που θα έπινα νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evani

Νεοφερμένος

Η evani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Πρόσφατα δοκίμασα ένα κρύο τσάι με γεύση ρόδι κ είναι πολύ ωραίο. Αρίζονα λέγεται και έχει και άλλες γεύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

οι τύποι ξέρουν να κάνουν χυμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Πρόσφατα δοκίμασα ένα κρύο τσάι με γεύση ρόδι κ είναι πολύ ωραίο. Αρίζονα λέγεται και έχει και άλλες γεύσεις.
Eγώ είχα πιει το πράσινο τσάι ARIZONA και ήταν απλά τέλειο..δεν είχα ξαναπιεί τόσο ωραίο πράσινο τσάι! ;) φαντάζομαι ότι κι οι άλλες γεύσεις θα είναι τέλειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ζεστή σοκολάτα ότι καλύτερο για το χειμώνα δίπλα στο τζάκι και το κρύο έξω αχχ:redface::inlove:
Το καλοκαίρι όμως έχουμε πιο πολύ ποικιλία από κρύα σοκαλάτα
είναι σοκαλατού τι να κάνουμε;:P σε χυμούς όλων των φρούτων
milkshake,γρανίτες και πάλι λέγοντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATD95

Νεοφερμένος

Ο Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Coca Cola
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ τα εξής:

1.Σοκολάτα ζεστή
2.Φυσικός χυμός πορτοκάλι
3.Κόκα κόλα
4.Milkshake

Αυτά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Για το καλοκαίρι, Lipton Ice Tea, καφεδάκι Freddo, φυσική πορτοκαλάδα και παγωμένη μπύρα.
Για τον χειμώνα, ζεστό Lipton Tea σε φακελάκια ή ζεστή σοκολάτα. :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Επειδή είμαι παραδοσιακός τύπος, ακολουθώ το παράδειγμα των αρχαίων Ελλήνων και πίνω φυσικό χυμό.....
.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
"αφεψήματα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Επειδή είμαι παραδοσιακός τύπος, ακολουθώ το παράδειγμα των αρχαίων Ελλήνων και πίνω φυσικό χυμό.....
.......

Για καποιο λογο γελασα.

Κοκακολες πινω μονο σε οικογενειακα τραπεζια.

Μ αρεσει πολυ το πρασινο τσαι με μεντα. Και το χαμομηλι των starbucks ολα τα λεφτα.
Και η σπιτικη λεμοναδα με σιροπι λεμονιου και σοδα...

Ειμαι λιγο nerd στα ποτα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αγαπημένο αφέψημα το τσάι χωρίς δεύτερη κουβέντα. Πίνω ζεστό και κρύο, πράσινο, του βουνού και μαύρο. Με γεύσεις ή χωρίς. ΤΟ ΑΓΑΠΩ.
Μετά, μου αρέσει πολύ η σοκολάτα. Και κρύα, και ζεστή. Αλλά νομίζω προτιμώ την κρύα.
Και αγαπάω επίσης τις γρανίτες - η αγαπημένη μου είναι το λεμόνι και η φράουλα.

Αναψυκτικά δεν πίνω πολύ. Πίνω σε ειδικές περιστάσεις σπράιτ (και σπανιότερα κοκακόλα).
Πίνω όμως πολλούς χυμούς. Ο αγαπημένος μου είναι ο χυμός εσπεριδοειδών (πορτοκάλι, λεμόνι, σαγκουίνι και γκρέιπφρουτ μαζί).

Αλλά απο όλα αυτά, πιο πολύ αγαπώ το τσάι. Το έχω συνδέσει με πολλές αναμνήσεις απο τα παιδικά μου χρόνια.:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αγαπημένο αφέψημα το τσάι χωρίς δεύτερη κουβέντα. Πίνω ζεστό και κρύο, πράσινο, του βουνού και μαύρο. Με γεύσεις ή χωρίς. ΤΟ ΑΓΑΠΩ.
Μετά, μου αρέσει πολύ η σοκολάτα. Και κρύα, και ζεστή. Αλλά νομίζω προτιμώ την κρύα.
Και αγαπάω επίσης τις γρανίτες - η αγαπημένη μου είναι το λεμόνι και η φράουλα.

Αναψυκτικά δεν πίνω πολύ. Πίνω σε ειδικές περιστάσεις σπράιτ (και σπανιότερα κοκακόλα).
Πίνω όμως πολλούς χυμούς. Ο αγαπημένος μου είναι ο χυμός εσπεριδοειδών (πορτοκάλι, λεμόνι, σαγκουίνι και γκρέιπφρουτ μαζί).

Αλλά απο όλα αυτά, πιο πολύ αγαπώ το τσάι. Το έχω συνδέσει με πολλές αναμνήσεις απο τα παιδικά μου χρόνια.:D:redface:

Marry me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Smoothies!!! Ειδικα αυτα με blueberries και βατομουρα! Το καλοκαιρι γεμιζω την καταψυξη με κατεψυγμενα βατομουρα και blueberries και οταν τα αλεθω στο μπλεντερ με κρυο γαλα ή γιαουρτι γινονται σαν γρανιτα. Οτι πρεπει για να δροσιζεσαι στις ζεστες ημερες του καλοκαιριου!

Λατρευω επισης το τσαι, χωρις ζαχαρη εννοειται, γιατι με την ζαχαρη χανει την γευση του. Απο τα αγαπημενα μου ειναι το rooibos vanilla.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top