Θα κάνατε ελεύθερη σχέση με τον/την πρώην σας;

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θα κάνατε ελεύθερη σχέση με τον/την πρώην σας αν σας το ζητούσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiloboy

Νεοφερμένος

Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
όχι. το θεωρώ πισωγύρισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλή μου whatsup, επειδή είδα και σε άλλο thread ότι το σκέφτεσαι, θα σου πω απλά ότι στην περίπτωση σου καλύτερα να το αποφύγεις. Από ό,τι κατάλαβα ήσουν κάποιο καιρό με το παιδί και υπάρχουν συναισθήματα. Για αυτό και μόνο, θα σου κάνει πολύ κακό να βρίσκεστε μόνο για σεξ και μετά ο καθένας στη ζωή του, στο σπίτι του, στη δουλειά του...

Είναι καλύτερα να αφήσετε τα πράγματα ως έχουν... Αν δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης (να είστε κανονικό ζευγάρι), καλύτερα να το αφήσεις πίσω σου και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Κι πού ξέρεις, μπορεί ο "mr perfect" να σε περιμένει στη γωνία! :D

(όλα αυτά αν κατάλαβα καλά, αλλιώς γράψε λάθος :redface:)

Εγώ πάντως όχι, δεν θα το έκανα... Θέλω να ξέρω τι έχω και τι δεν έχω- και η ελεύθερη σχέση δε μου ταιριάζει, λόγω χαρακτήρα. Θέλω να ξέρω ότι ο άλλος επιλέγει να είναι μόνο μαζί μου... :redface:
Αν δε είναι πρώην μου, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης! Κάποιος λόγος θα υπήρχε που χωρίσαμε, σήμαινε ότι κάτι δεν ήταν σωστό με εμάς σαν ζευγάρι... Και στο κάτω κάτω, υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι στη γη- είτε σχέση θέλεις, είτε απλά σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Γιατί να μπεις στο τριπάκι αυτό. αι ψυχοφθόρο είναι και μπορεί να αναπτυχθούν αισθήματα από εκεί που δεν το περιμένεις και να πληγωθείς χειρότερα. Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καλύτερο να αφήνεις τα πράγματα να καταλαγιάσουν και άμα και οι δύο διαπιστώσουν ότι δε μπορεί ο ένας χωρίς τον άλλον, ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Whasup, η αλήθεια είναι ότι το ερώτημα σου είναι ξεκάθαρο, αλλά συγχρόνως ασαφές. Θα ήθελα να διαβάσω πως το βλέπεις εσύ ή αν γίνεται και κάποιες λεπτομέρειες. Εκτός αν το θέμα δεν το δημιούργησες για να ασχοληθούμε με το δικό σου προβληματισμό, αλλά για να μαζέψεις στατιστικά στοιχεία. Αν είναι το δεύτερο, να βάλεις και μια ψηφοφορία με ναι/όχι/δ.α. να το δούμε και εμείς :P

Παρόλα αυτά θα θεωρήσω ότι θέλεις την γνώμη μας για να σε βοηθήσουμε να καταλήξεις σε μια απόφαση. Καταρχήν να πω ότι με προβλημάτισε το γεγονός ότι είσαι 20 χρονών και ότι όπως είπες (σε άλλο θέμα) ολοκλήρωσες τη σχέση σου 20 χρονών και κάτι μήνες, υποθέτω με αυτόν που τώρα είναι πρώην σου και σου ζητάει να έχετε ελεύθερη σχέση. Αυτό δείχνει ότι η σχέση σου δεν ήταν μεγάλη σε διάρκεια (λιγότερο από χρόνο). Χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα ότι η σχέση σου δεν ήταν δυνατή, συνήθως αυτό δείχνει. Μάλιστα, υποθέτω πάλι (υπολογίζοντας με μήνες) ότι δεν έχει περάσει καιρός που χωρίσατε, αλλά ο πρώην σου ζήτησε να έχετε ελεύθερη σχέση και αυτό δεν το βρίσκω τόσο θετικό. Μου δίνει δηλαδή την αίσθηση ότι σε ήθελε κυρίως για το sex. Αυτό φυσικά δεν είναι καθόλου κακό, αν όμως και εσύ θέλεις κάτι τέτοιο. Αν εσύ έχεις παραπάνω αισθήματα για αυτόν, θα σου πρότεινα να μην προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο, γιατί αυτό εν καιρώ θα σε πληγώσει. Όταν δηλαδή αυτός θα σταματήσει να θέλει αυτό που παίρνει από σένα (όταν βρει άλλη να τον ικανοποιεί δηλαδή) θα αδιαφορήσει τελείως για σένα και εσύ θα πληγωθείς περισσότερο. Αν μάλιστα, αυτός έχει στο μυαλό του μια τελείως ελεύθερη σχέση, δηλαδή ουσιαστικά να έχει παράλληλες σχέσεις, είναι ακόμα πιο πολύπλοκη η κατάσταση, αλλά και πάλι εξαρτάται για το πως νιώθεις εσύ για αυτό. Αν σου είναι αδιάφορο να κοιμάται μαζί σου και την επόμενη ώρα να πηγαίνει με κάποια άλλη, τότε με γεια σου με χαρά σου.

Σε μια σούμα, προτείνω να το αποφύγεις, εκτός αν νομίζεις ότι το αντέχεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Καταρχας συμφωνώ και εγω με τους αποπάνω.
Δε ξερω τελικά τι θα αποφάσεις αλλα αν επιλέξεις να το κανεις αυτό να είσαι σιγουρη ότι το κανεις για τους σωστους λόγους. και οχι γιατι απλα σου αρεσει ακομα κ θελεις να τον βλέπεις ή γιατι ευελπιστεις οτι στο μελλον θα αρχισει νιωθει κ εκεινος κατι παραπανω κ θα σου ζητησει να κανατε κανονικη σχεση.
Απλα αυτου του ειδους οι σχεσεις ειναι περιεργες δεν ειμαι υπερ ή κατα απλα για να να το κανεις θα πρεπει να εισαι σιγουρος-η οτι δεν θα καταληξεις να ερωτευτεις τον αλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το έχω κάνει.... yeap
με έναν πρώην μου που ήμουν τρελλή και παλαβή για πάρτη του κι όταν ήρθε ο χωρισμός απλά ήταν πολύ για να το αντέξω κι έτσι προτίμησα την ελεύθερη σχέση... το σκεπτικό γνωστό... από ντιπ κι ολότελα καλή και η παναγιώτενα!
Στο τέλος ξενέρωσα τόσο πολύ που μου πέρασε κι αυτός και η καψούρα κι ολα
Βεβαια εξαρτάται απ το πως βιώνει ο καθένας τις καταστάσεις...
εγώ ξενέρωσα γιατί το βρήκα εξαιρετικά ψυχοφθόρο και κάποια στιγμή μπούχτησα με τον εαυτό μου και πήρα ανάποδες στροφές... κάποιος άλλος ίσως κολλήσει περισσότερο δεν μπορώ να ξέρω

πάντως είμαι πάντα υπέρ ότι σε ζητήματα καρδιάς... κάνε ότι θες και μην σκέφτεσαι τόσο πολύ τα "πρέπει" απ τη στιγμή που δεν κάνεις κακό σε κάποιον άλλον άνθρωπο παρά μονάχα στον εαυτό σου. Ζήσε στο έπακρο τις όποιες στιγμές, δες το κι αυτό σαν μια εμπειρία, σαν μια φάση που έζησες και εν καιρώ θα προχωρήσεις κι εσύ παρακάτω όπως κάνουν όλοι τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πάντως είμαι πάντα υπέρ ότι σε ζητήματα καρδιάς... κάνε ότι θες και μην σκέφτεσαι τόσο πολύ τα "πρέπει" απ τη στιγμή που δεν κάνεις κακό σε κάποιον άλλον άνθρωπο παρά μονάχα στον εαυτό σου. Ζήσε στο έπακρο τις όποιες στιγμές, δες το κι αυτό σαν μια εμπειρία, σαν μια φάση που έζησες και εν καιρώ θα προχωρήσεις κι εσύ παρακάτω όπως κάνουν όλοι τελικά

Οπως λεει και το Γιδι οταν συμφωνει...:P "Το αυτο"!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Καλή μου whatsup, επειδή είδα και σε άλλο thread ότι το σκέφτεσαι, θα σου πω απλά ότι στην περίπτωση σου καλύτερα να το αποφύγεις. Από ό,τι κατάλαβα ήσουν κάποιο καιρό με το παιδί και υπάρχουν συναισθήματα. Για αυτό και μόνο, θα σου κάνει πολύ κακό να βρίσκεστε μόνο για σεξ και μετά ο καθένας στη ζωή του, στο σπίτι του, στη δουλειά του...

Είναι καλύτερα να αφήσετε τα πράγματα ως έχουν... Αν δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης (να είστε κανονικό ζευγάρι), καλύτερα να το αφήσεις πίσω σου και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Κι πού ξέρεις, μπορεί ο "mr perfect" να σε περιμένει στη γωνία! :D

(όλα αυτά αν κατάλαβα καλά, αλλιώς γράψε λάθος :redface:)

Εγώ πάντως όχι, δεν θα το έκανα... Θέλω να ξέρω τι έχω και τι δεν έχω- και η ελεύθερη σχέση δε μου ταιριάζει, λόγω χαρακτήρα. Θέλω να ξέρω ότι ο άλλος επιλέγει να είναι μόνο μαζί μου... :redface:
Αν δε είναι πρώην μου, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης! Κάποιος λόγος θα υπήρχε που χωρίσαμε, σήμαινε ότι κάτι δεν ήταν σωστό με εμάς σαν ζευγάρι... Και στο κάτω κάτω, υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι στη γη- είτε σχέση θέλεις, είτε απλά σεξ.

συμφωνω απολυτα με την καλυψω.;)
αν εγω ηθελα φικι φικι μονο δεν θα πηγαινα με τον πρωην μου θα βγαζα κανεναν παιδαρο εκει να χω να το λεω κιολας μετα...;)
πισωγυρισματα ποτε...αν δεν μπορει να κρατησει μια σχεση κανονικα το ελευθερο θα ειναι μεχρι να βρει αλλη ο τυπος... και μετα; εσυ πως θα νοιωθεις; οτι σε χρησιμοποιησε για τις ορεξεις του...σωστα;;)
κρατα το ηθος σου ακμαιοτατο και δωστου χυλοπιτα στο χερι να χει να τη θυμαται. αν θες μονο φικι φικι αγορι μου πες του... τραβα αλλου... αν ειναι γι αυτο μονο μπορω να παω και με καλυτερο απο σενα;) και φυγε κι αστον συξυλο να αναρωτιεται απο που του ηρθε η κεραμιδα;):D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με την καλυψω.;)
αν εγω ηθελα φικι φικι μονο δεν θα πηγαινα με τον πρωην μου θα βγαζα κανεναν παιδαρο εκει να χω να το λεω κιολας μετα...;)
Δηλαδή ο πρώην σου δεν θα ήταν παίδαρος;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Δηλαδή ο πρώην σου δεν θα ήταν παίδαρος;:worry:

οταν λεω παιδαρος καλε μου... εννοω κατι σε στυλ σομερ η κανενα μοντελο κλπ... αν ηταν να κανω φικι φικι μονο θα πηγαινα με κανεναν επωνυμο αν μου καθοταν κλπ να χω να το λεω κιολας μετα... οχι να το κανω με τον πρωην μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Βρε παιδιά γιατι όχι μπορει με τον πρώην να μην ταιριάζατε σε κάποια θέματα,αλλα στο θέμα του sex ολα να ηταν μια χαρα. Γιατι όχι... αλλοστε ο πρωην σας ξέρει κ όλας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
οταν λεω παιδαρος καλε μου... εννοω κατι σε στυλ σομερ η κανενα μοντελο κλπ... αν ηταν να κανω φικι φικι μονο θα πηγαινα με κανεναν επωνυμο αν μου καθοταν κλπ να χω να το λεω κιολας μετα... οχι να το κανω με τον πρωην μου...:P
Είναι μια λογική και αυτή. Συνήθως όμως κάνουμε έρωτα για την ευχαρίστηση που μας προσφέρει η πράξη και όχι η υστεροφημία :P
Και ειδικά με κάποιον πρώην, δεν υπάρχουν τα άγχη της πρώτης φοράς, αλλά ούτε το ψάξιμο. Ξέρετε και οι δύο πως και τι σας αρέσει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάντως τώρα που το σκέφτομαι... να συμπληρώσω κάτι...
ελεύθερη σχέση θα έκανα ΜΟΝΟ με κάποιον πρώην μου κι όχι με κάποιον νέο άνθρωπο στη ζωή μου που δεν τον ξέρω και δε με ξέρει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ έχω μπερδευτεί. Είμαι 50-50...η λογική μου λέει όχι! Εγώ μ'αυτόν μπορεί να'μασταν λίγους μήνες μαζί αλλά περάσαμε πάρα πολλά και καλά. Από κει και πέρα χωρίσαμε για κάποιους λόγους αλλά και πάλι χωρίσαμε χωρίς τσακωμούς κλπ. Εφόσον χωρίσαμε περάσαμε λίγους μήνες χωρίς να επικοινωνούμε αλλά να σκεφτόμαστε ο ένας τον άλλον...και μια μέρα μου τηλ να τα πούμε από κοντά ... και αφού συζητήσαμε μερικά πράγματα, τότε μου'πε αν θέλω να κάνουμε ελεύθερη σχέση. Δε ξέρω αλλά μου'δειξε ότι ζηλεύει όταν με βλέπει με κάποιον φίλο μου. Και μου είπε επειδή είσαι ok, φρόντισε μη σε δω με κανά μ*****α, μόνο με κανά καλό παιδί για να πω χαλάλι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ έχω μπερδευτεί. Είμαι 50-50...η λογική μου λέει όχι! Εγώ μ'αυτόν μπορεί να'μασταν λίγους μήνες μαζί αλλά περάσαμε πάρα πολλά και καλά. Από κει και πέρα χωρίσαμε για κάποιους λόγους αλλά και πάλι χωρίσαμε χωρίς τσακωμούς κλπ. Εφόσον χωρίσαμε περάσαμε λίγους μήνες χωρίς να επικοινωνούμε αλλά να σκεφτόμαστε ο ένας τον άλλον...και μια μέρα μου τηλ να τα πούμε από κοντά ... και αφού συζητήσαμε μερικά πράγματα, τότε μου'πε αν θέλω να κάνουμε ελεύθερη σχέση. Δε ξέρω αλλά μου'δειξε ότι ζηλεύει όταν με βλέπει με κάποιον φίλο μου. Και μου είπε επειδή είσαι ok, φρόντισε μη σε δω με κανά μ*****α, μόνο με κανά καλό παιδί για να πω χαλάλι σου.

εμένα πάντως αυτό μου μυρίζει κάτι σαν... "σε θέλω πίσω αλλά δεν τολμώ να το ομολογήσω ούτε στον εαυτό μου, κι έλα να δοκιμάσουμε την ελεύθερη σχέση που αν όλα πάνε καλά να ξαναείμαστε μαζί..."
δε θέλω βέβαια να σου δίνω ελπίδες αλλά όπως είπα και πιο πριν... εγώ το έχω κάνει και αν ήταν να το ξανακάνω, μόνο με πρώην μου θα το έκανα (και συγκεκριμένα με έναν που εχω στο μυαλό μου :P)


κοίτα... δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις...
δοκίμασε κι αν δεις οτι δε σου βγαινει, κι ότι σου βγαίνει κτητικότητα και φάσεις όπως όταν είσαι σε σχέση, απλά του το λες κι αποχωρείς.. δεν χάθηκε κι ο κόσμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ έχω μπερδευτεί. Είμαι 50-50...η λογική μου λέει όχι! Εγώ μ'αυτόν μπορεί να'μασταν λίγους μήνες μαζί αλλά περάσαμε πάρα πολλά και καλά. Από κει και πέρα χωρίσαμε για κάποιους λόγους αλλά και πάλι χωρίσαμε χωρίς τσακωμούς κλπ. Εφόσον χωρίσαμε περάσαμε λίγους μήνες χωρίς να επικοινωνούμε αλλά να σκεφτόμαστε ο ένας τον άλλον...και μια μέρα μου τηλ να τα πούμε από κοντά ... και αφού συζητήσαμε μερικά πράγματα, τότε μου'πε αν θέλω να κάνουμε ελεύθερη σχέση. Δε ξέρω αλλά μου'δειξε ότι ζηλεύει όταν με βλέπει με κάποιον φίλο μου. Και μου είπε επειδή είσαι ok, φρόντισε μη σε δω με κανά μ*****α, μόνο με κανά καλό παιδί για να πω χαλάλι σου.

Καλή μου είσαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του... Μην το κάνεις- εσύ θα είσαι αυτή που θα πληγωθεί... :(

Αν ζήλευε πραγματικά θα σε ήθελε μόνο δική του, θα τρελαινόταν στην ιδέα ότι μπορεί να σε χάσει. Νιώθετε πράγματα ο ένας για τον άλλο και αυτός είναι και ο λόγος που δεν μπορείτε να απομακρυνθείτε ο ένας από τον άλλο... Κι όμως αυτό είναι το καλύτερο. Μπορεί να είναι σκληρό τώρα, αλλά αν το κάνεις, πραγματικά θα ανακουφιστείς. Αφ' ενός γιατί είσαι με κάποιον για να περνάς καλά (αν κάθεσαι και σκέφτεσαι και αγχώνεσαι και μπερδεύεσαι εμένα δε μου φαίνεται ότι είσαι καλά και ίσως να πρέπει να μείνεις λίγο με τον εαυτό σου για να ξεκαθαρίσεις τι νιώθεις και τι θέλεις εσύ) και αφ' ετέρου επειδή συν τω χρόνω θα βρεις κάποιον που να του αξίζεις και να σε αγαπάει με όλη τη σημασία της λέξης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
εμένα πάντως αυτό μου μυρίζει κάτι σαν... "σε θέλω πίσω αλλά δεν τολμώ να το ομολογήσω ούτε στον εαυτό μου, κι έλα να δοκιμάσουμε την ελεύθερη σχέση που αν όλα πάνε καλά να ξαναείμαστε μαζί..."
Εμένα πάλι μου μυρίζει κάτι σαν "δεν μπορώ να φανταστώ την κοπέλα που μέχρι τώρα μόνο εγώ #@$ούσα να @#$@ιέται με άλλον", ή "δεν βρίσκω κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, γιατί να μην έχω κάτι σίγουρο;":worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου μυρίζει κάτι σαν "δεν μπορώ να φανταστώ την κοπέλα που μέχρι τώρα μόνο εγώ #@$ούσα να @#$@ιέται με άλλον", ή "δεν βρίσκω κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, γιατί να μην έχω κάτι σίγουρο;":worry:

"Το δεν βρίσκει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή" για αυτόν δεν ισχύει...γιατί μια βόλτα να βγει, έχει όποια θέλει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"Το δεν βρίσκει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή" για αυτόν δεν ισχύει...γιατί μια βόλτα να βγει, έχει όποια θέλει!

Ενώ εσύ όχι;..

Μια χαρά κοπέλα φαίνεσαι, νομίζεις ότι δεν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο; Γιατί μένεις κολλημένη στα παλιά; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top