Θέμος ή Μάκης;

Τι φίλος είσαι; Μάκης ή Θέμος;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ανεξάρτητα απ το τι είναι πραγματικά αλήθεια σε όλη αυτή τη φάση μεταξύ Θέμου και Μάκη, και μιας που είναι κάτι που μάλλον ποτέ δε θα μάθουμε, θα ήθελα να μου πείτε πως κρίνετε τη στάση του Τριανταφυλόπουλου απέναντι στον φίλο του και συνάδελφο Θέμο.

Εσείς αν πιστεύατε ότι ο φίλος σας και συνάδελφος σας έχει κάνει χοντρή στραβή...θα τον δίνατε ωσαν δευτερος Αρτέμης Μάτσας χωρίς την κουκούλα ή θα τον προστατεύατε όσο θα ήταν ευφικτό χωρίς να εκτεθείτε εσείς?
Θεωρείτε ότι ο Μάκης έπραξε όπως έπραξε βάση της συνείδησης του ή βάση των αριθμών που θα χτυπούσαν τα μηχανάκια στην ώρα της εκπομπής του?

εν κατακλείδι... εσείς τι φίλος είσαστε? Μάκης ή Θέμος? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ούτε Μάκης, ούτε Θέμος. Αν ο φίλος μου μου έκανε στραβή δεν θα προσπαθούσα να του κάνω κακό, απλά θα έπαιρνα το κουβαδάκι μου και θα πήγαινα σε άλλη παραλία...;)

Συγκεκριμένα για Μάκη και Θέμο, δεν έχω κάποια άποψη, γιατί το έχω χάσει το θέμα. Χωρίς να ξέρω τίποτα και ξέροντας τον Μάκη ως τώρα από αυτά που έχει δείξει, μάλλον κάνει ότι κάνει για να τους έχει όλους στο χέρι και να ανεβάσει και την δημοτικότητα του και άρα και το εισόδημα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι ο Μάκης έπραξε όπως έπραξε βάση της συνείδησης του ή βάση των αριθμών που θα χτυπούσαν τα μηχανάκια στην ώρα της εκπομπής του?

Χαχα!!
Βαση των ευρωπουλων που δεν πηρε, βεβαιως βεβαιως!!!!:whistle:
Τον ειχε εκτος μπαζας ο Θεμουλης και αυτο δεν του συγχωρεσε!;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω με σας…(είμαστε φοβερή παρέα δεν είναι?:P)
…πιστεύω ότι ο Μάκης έδωσε τον φίλο του γιατί φοβήθηκε. Φοβήθηκε ότι η χιονοστιβάδα θα πάρει και εκείνος αν δεν δηλώνει εξαρχής ότι κατηγορεί τις πράξεις του Θεμου. Και μην τρελαθούμε παιδιά, όλοι το ίδιο θα κάναμε. Η οικογένεια παν απʼόλα… μετά έρχονται οι φίλοι…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω με σας…(είμαστε φοβερή παρέα δεν είναι?:P)
…πιστεύω ότι ο Μάκης έδωσε τον φίλο του γιατί φοβήθηκε. Φοβήθηκε ότι η χιονοστιβάδα θα πάρει και εκείνος αν δεν δηλώνει εξαρχής ότι κατηγορεί τις πράξεις του Θεμου. Και μην τρελαθούμε παιδιά, όλοι το ίδιο θα κάναμε. Η οικογένεια παν απʼόλα… μετά έρχονται οι φίλοι…

εγώ πάλι νομίζω ότι τα "πήρε" που δεν πήρε αυτός τα 5.5 εκ. για να "μην πεινάσει η οικογένεια"


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσωπικά λέω Θέμος, όχι ότι είμαι υπέρ όσων έκαναν αλλα γιατί όταν έχεις μία φιλία απλά μηλάς μαζί του και άν μπορείς διωρθώνεις την λαλακία του, αλλιώς απομακρύνεσε, τον έκραξε λέμε και χάρη όλων αυτών το παίζει και έντιμος ενώ μπορούσε όχι να τον καλύψει αλλα να τον σπρώξει να πεί ο ίδιος την αλήθεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Παιδιά…είχε ακροαματικότητα και πριν να πηδήξει ο Ζαχοπουλος από το μπαλκόνι, πριν να μπλέκει ο Θεμος… από πόσα κανάλια TV έφυγε επειδή δεν συμβιβάσθηκε με την εντολή να κρύψει πράγματα που ανακάλυψε? Σιγά μην είχε ανάγκη τα λεφτά…

(βέβαια … πλέον έχει δυο κόρες να προικίσει… λες να σκέφτηκε πιο ρεαλιστικά? … βρε λες?:P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι είναι θέμα φιλίας αλλά θέμα αρχών. Υποθέτω αν ο Θέμος έκανε κάτι άλλο, π.χ. διοργάνωνε Rave Party* δεν νομίζω να το έκανε τόσο θέμα.

Εγώ θεωρώ λογική την αντίδραση, όλοι έχουμε κάποιες αρχές.


*Από ότι έχω παρατηρήσει από τις εκπομπές του, δεν το ενοχλούν τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μη ξεχνάτε ποιος είναι ο Μακης: πρωτοπόρος στις κρυφές κάμερες και στη δημοσιοποίηση βίντεο χωρίς τύψεις, "για να λάμψει η αλήθεια".
Τώρα τον έπιασε ο πόνος για τον Θέμο?
στην πυρά και οι δύο.


στην ερώτησή σου κουέ, δεν θα έπαιζα ποτέ τον Αρτέμη. Προτιμώ πιο ήρεμες κινήσεις, όπως το να μιλήσω στον φίλο και να τον προτρέψω να αποδεχτεί τις ευθύνες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν και δεν ξέρω και πολύ καλά τι έχει γίνει, πιστεύω ότι θα έκρινα αναλόγως την περίπτωση. Πολύυυ δύσκολα πάντως θα "έδινα" το φίλο μου, εκτός αν είχε κάνει κάτι πραγματικά βαρύ πχ να κακοποιούσε παιδάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Michelle. Θα έδινα φίλο μου μόνο αν είχε κάνει κάποιο σοβαρό έγκλημα κατά ζωής κλπ και με τπτ για οικονομικές καταχρήσεις ή κατι πιο ελαφρύ. Ψηφίζω Θέμο γιατί τουλάχιστον δεν το παίζει τόσο αδιάφθορος όπως ο Μάκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν και δεν ξέρω και πολύ καλά τι έχει γίνει, πιστεύω ότι θα έκρινα αναλόγως την περίπτωση. Πολύυυ δύσκολα πάντως θα "έδινα" το φίλο μου, εκτός αν είχε κάνει κάτι πραγματικά βαρύ πχ να κακοποιούσε παιδάκια.
Ακόμα και αν ένιωθες ότι κινδυνεύεις εσύ χωρίς να φταις? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Παιδιά…είχε ακροαματικότητα και πριν να πηδήξει ο Ζαχοπουλος από το μπαλκόνι, πριν να μπλέκει ο Θεμος… από πόσα κανάλια TV έφυγε επειδή δεν συμβιβάσθηκε με την εντολή να κρύψει πράγματα που ανακάλυψε? Σιγά μην είχε ανάγκη τα λεφτά…

(βέβαια … πλέον έχει δυο κόρες να προικίσει… λες να σκέφτηκε πιο ρεαλιστικά? … βρε λες?:P:P:P)


roumana, το "για τα λεφτά τα κάνεις όλα για τα λεφτά δεν μ'αγαπάς" το έχεις ακούσει? :P

Ο "φίλος" μας ο Μάκης είχε έρθει στον τόπο καταγωγής μου (το...αντιδιαμετρικό από εσάς νησί :P) όταν είχε γίνει ένα παλαβό σκάνδαλο με την τοπική εκκλησία (ο τότε μητροπολίτης-ζωή σε μας, έχει 3-4 χρόνια που μας άφησε) είχε κάνει σημεία και τέρατα (γνωστά σε μεγάλη μερίδα της τοπικής κοινωνίας) με την εκκλησιαστική περιουσία [ο Μαγγίνας κ τα αυθαίρετα του μοιάζουν παιδικό παιχνίδι σε σύγκριση στο αντίστοιχο θέμα και αυτό (το θέμα των αυθαιρέτων δλδ) είναι μόνο ένα ελάχιστο κομμάτι από αυτά που είχε κάνει--ναι, ναι άνθρωπος του Θεού ήταν μην το βλέπετε έτσι :P)] και ενώ είχε μαζέψει μπόλικο υλικό (και το ξέρω από την πηγή με την οποία συνεργάστηκε στο νησί, ο οποίος είναι εγγυρότατος άνθρωπος-πέραν δλδ του γεγονότος ότι τότε τον βλέπαμε συνέχεια στο νησί) ΌΛΩΣ τυχαίως αυτό δεν παιχτηκε ποτέ.

Και όχι, όχι σε καμία περίπτωση δεν υποννοώ ότι αυτοί που είχαν συμφέροντα του τα χώσανε χοντρά για να το..προσπεράσει :whistle:

Σαφώς και κάθε γνώμη δεκτή, προσωπικά όμως, πέραν της πλάκας, ναι σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι τον έπιασε ξαφνικά ο...πόνος, για το σωστό και το δίκαιο...

[δεν σου τη λέω μην το πάρεις στραβά, απλώς πιάνομαι από αυτό που ειπες για να πω τη γνώμη μου :)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μάλλον είστε επηρεασμένοι από τα σκάνδαλα στην δημοσιογραφία και νομίζετε ότι δεν υπάρχει πια κανένα δημοσιογράφο που να δουλεύει για την δόξα …
(γιατι για την σωστή ενημέρωση του λαού δεν τολμώ να πω…:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακόμα και αν ένιωθες ότι κινδυνεύεις εσύ χωρίς να φταις? ?
Δεν ξέρω, αναλόγως το πόσο θα κινδύνευα. Δεν υπάρχουν μαθηματικά θεωρήματα σε κάτι τέτοια :P
Και για να εκφέρω πιο σωστά άποψη, θα μου πει κανένα καλό παιδάκι τι έγινε ακριβώς με αυτούς τους 2; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ακόμα και αν ένιωθες ότι κινδυνεύεις εσύ χωρίς να φταις? ?
Μα αν δεν φταίω, δεν έχω τίποτα να φοβηθώ ... τι σχέση έχει η στάση στον φίλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου εφόσον είναι και οι δύο δημόσια πρόσωπα η σχέση τους είναι εξ' ορισμού διαφορετική. Εκτός απο φίλοι ήταν και συνεργάτες οι οποίοι (υποτίθεται) ότι πρέσβευαν την ακεραιότητα. Ο Μάκης είναι έντιμος (υποτίθεται).;)

Δε θα χάλαγε το "καλό" του προφίλ για να καλύψει τις πομπές του συνεργάτη του. Δε πιστεύω ότι τελικά υπήρχε καμία ισχυρή φιλία. Μάλλον ένα επαγγελματικό δούναι και λαβείν μου φαίνεται πως είχαν και κοινά συμφέροντα.

Αύριο πάλι φίλοι θα είναι αν το απαιτήσουν οι ανάγκες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πολύ δυσπιστία ρε παιδιά…δεν ξέρω αν είμαι πιο ονειροπόλα από σας αλλά δεν θέλω να πιστεύω ότι όλα μα όλα γυρίζουν πίσω από τα πολλά χρήματα. Να κάνεις υποχωρήσεις στις αρχές σου όταν πεινάς το καταλαβαίνω… αλλά όταν δεν έχεις ανάγκη …μου φαίνεται λίγο παρατραβηγμένο…

Δεν υποστηρίζω ότι είναι άγιος ο Μάκης αλλά δεν πιστεύω όμως ότι είχε ανάγκη να εμπλέκεται σε σκοτεινές ιστορίες … έχει το όνομα του ανθρώπου που καταπολεμά την διαφθορά…δεν το πετάς αυτό για όλα τα εκατομμύρια του κόσμου…η δόξα είναι πιο μεγάλο αφροδισιακό από τα λεφτά…(η δόξα που φέρνει δύναμη, που αναγνωρίζεται…)

Μα αν δεν φταίω, δεν έχω τίποτα να φοβηθώ ... τι σχέση έχει η στάση στον φίλο;
Εγώ θα φοβόμουν γιατί μου έτυχαν στην ζωή καταστάσεις όπου ήμουν εντελώς αθώα και δεν μπορούσα να το αποδείξω… επομένως φυσάω και στο γιαούρτι...
…(πάντα με κριτήριο για το αν έχει επιπτώσεις στην οικογένεια μου μια κατάσταση)… από το να πέφτω μαζί με τον φίλο μου που λέρωσε την φωλιά του και να μην πέφτω λέγοντας την αλήθεια, θα διαλέγω το δεύτερο…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συγνώμη Ρουμάνα μου, αλλά προσωπικά όταν λέω κάτι δεν το λέω στηριζόμενος απλά σε δυσπιστίες, αλλά σε γεγονότα που τυγχάνει να γνωρίζω. Αλλιώς δεν μιλάω καθόλου.
Νομίζω οτι το έχω αποδείξει αυτό σε διάφορα άλλα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top