Συλλογές από Hoaxes, Urban Legends, Spams και ψευδείς ειδήσεις

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Η Lisa Burnett , ετών 23 και κάτοικος του San Diego ,
επισκεπτόταν τα πεθερικά της , και πήγε σ' ένα
γειτονικό σούπερ μάρκετ για ψώνια.
Αρκετοί άνθρωποι την παρατήρησαν να κάθεται στο
αυτοκίνητο της με κλειστά τα παράθυρα , κλειστά τα
μάτια και με τα δυο της χέρια τοποθετημένα στο πίσω
μέρος του κεφαλιού της. Ένας πελάτης που ήταν στο
κατάστημα αρκετή ώρα ανησύχησε και πλησίασε το
αυτοκίνητο. Παρατήρησε ότι τα μάτια της Lisa ήταν
ανοιχτά , και φαινόταν πολύ περίεργη. Ρώτησε αν ήταν
καλά , και αυτή απάντησε ότι την πυροβόλησαν στο πίσω
μέρος του κεφαλιού και ότι κρατούσε τον εγκέφαλο της
για περισσότερο από μία ώρα . Ο πελάτης κάλεσε
ασθενοφόρο,του οποίου οι νοσοκόμοι αναγκάστηκαν να
διαρρήξουν το αυτοκίνητο, γιατί οι πόρτες ήταν
κλειδωμένες και η Lisa δεν απομάκρυνε τα χέρια της από
το κεφάλι της. Όταν επιτέλους κατάφεραν να μπούν στο
αυτοκίνητο, ανακάλυψαν ότι η Lisa είχε ένα κομμάτι
ζύμης , στο πίσω μέρος του κεφαλιού της...
Ένα μεταλλικό κουτί ζύμης Pillsburry για μπισκότα ,
είχε εκραγεί εξαιτίας της ζέστης , δημιουργώντας
δυνατό θόρυβο που ακούστηκε σαν πυροβολισμός και ένα
κομμάτι ζύμης την χτύπησε στο πίσω μέρος του κεφαλιού
της .Όταν προσπάθησε να δει τι ήταν , έπιασε το
κομμάτι ζύμης και νόμισε ότι ήταν ο εγκέφαλος
της . Αρχικά λιποθύμησε αλλά συνήλθε γρήγορα και
προσπάθησε να "κρατήσει" τον εγκέφαλο της τουλάχιστον
για μια ώρα μέχρι κάποιος να την προσέξει και να την
πλησιάσει για να της προσφέρει βοήθεια.

Ξανθια ή οχι?

κατάξαν8η !!!!
αλλά κ πάλι...τι να πω...ορισμένες φορές θολώνουμε βρε αδελφέ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μου ήρθε ένα e-mail με φωτογραφίες από ένα υποθετικό "παρασκευαστήριο τροφίμων" στην Κίνα, αλλά τι τροφίμων! Έδειχνε εικόνες από ανθρώπους να τεμαχίζουν νεογέννητα μωρά και ύστερα άλλους ανθρώπους να τα τρώνε ψημένα!

Και οκ, είναι hoax, ψεύτικο και όλα καλά; Ακόμα και hoax αν είναι πόσο άρρωστος μπορεί να είναι ο άνθρωπος για να σκεφτεί, να σκηνοθετήσει και να διανέμει τελικά κάτι τέτοιο; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παλιο ειναι ρε συ...
και εγω τοτε ειχα θορυβηθει,νομιζα οτι ηταν αληθεια:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ποιος θα μου το προωθησει?
Απο περιεργεια καθαρα γιατι το εχω ξανακουσει αλλα δεν το εχω δει...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω, αν το βρω. δε το χω προχειρο. σου το στελνω μσν παντως αν ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαριε στα στελνω απο μσν αλλα δε τα παιρνεις... αντε καρδια μου κ θελω να κλεισω κ το πισι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
μαριε στα στελνω απο μσν αλλα δε τα παιρνεις... αντε καρδια μου κ θελω να κλεισω κ το πισι!

Χιχι...το ξερω ρε φατσα ειμαι απαραδεκτος!Σorry...:redface:
1000 ευχαριστω παντως για ολα που εστειλες!:D

Το συγκεκριμενο παντως ειναι μονταρισμα διαφορων εικονων και οχι μιας "συνεχειας εικονων" νομιζω.Κι αυτο γιατι το και καλα τεμαχισμενο μωρο που τρωει στο τελος, δεν ξερω που το ειχα δει, αλλα στην Ασια και στην ειχα δει για κανα 2 μαγαζια που εφτιαγναν gore και σιχαμερα στην οψη γλυκα και φαγητα.
Π.Χ. παρηγγελνες εσυ μια τουρτα και ειχε την "μοστρα" ενως κομενου κεφαλιου με τα μυαλια χυμενα εξω.Και ηταν τρομερα πειστικη η δουλεια τους.
Δεν λεω το σονυ και ντε ειναι το ιδιο το παραπανω αλλα αυτο μου θυμισε.

Τεσπα, εγω για εκεινα τα μερη ξερω οτι σκοτωνουν και τρωνε γατες (και ρατσας), και διαφορα αλλα.Για μωρα, δεν νομιζω.Ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι να σου πω ρε μαριε, και μονο που το βλεπ, εγω φρικερνω..


πσ. το τραγουδακι απο το πρωτο που σου στειλα, μπα και το ξερεις?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Κυκλοφορεί ένα e-mail το όποιο είναι αρκετά ψαρωτικό.

Συγκεκριμένα το:

Αγαπητε πελατη







Μπορειτε εχουν βραβευθει με κουπονι για 100 eur.



Δωροεπιταγη code: 11245325932



για να συλλεξουμε παρακαλω συνδεθειτε και να εισαγετε το κωδικο κουπονιου παραπανω.





Παρακαλω επιτρεψτε 3-5 μερες για μεταποιηση.







Copyright © winbank 2008
Το διάβασα στο δρόμο όποτε δεν πρόσεξα την κακή ορθογραφία και έδωσα σημασία μόνο στο αποστολέα.
Το link οδηγεί σε ένα site ίδιο με της Τράπεζας Πειραιώς όποτε ξανά ψάρωσα. Ευτυχώς έκαναν την πατάτα να μου το στείλουν και δεύτερη φορά όποτε ... την γλίτωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το διάβασα στο δρόμο όποτε δεν πρόσεξα την κακή ορθογραφία και έδωσα σημασία μόνο στο αποστολέα.
Το link οδηγεί σε ένα site ίδιο με της Τράπεζας Πειραιώς όποτε ξανά ψάρωσα. Ευτυχώς έκαναν την πατάτα να μου το στείλουν και δεύτερη φορά όποτε ... την γλίτωσα

Ορίστε και σχετικός σύνδεσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πήρα τώρα ένα mail από INTRON <marketing@intron.gr> (έτσι active link για να το κάνει harvest κάνα bot :P).

To Unsubscribe, please click here :
https://bmail.onwebcenter.com/box.php?funcml=unsub2&nl=ΧΧ&mi=ΥΥ&email=ΖΖ. This advertisement & promotional offer was sent to you by OnWebCenter Ltd. from
marketing@b2b-now.com. If you wish to unsubscribe from receiving promotional
advertisements from OnWebCenter Ltd. please use the unsubscribe link provided in
the advertisement and you will be permanently removed from our mailing list.
This promotional e-mail satisfies all requirements of the CAN-SPAM act of 2003
and subsequent legislation for your protection.

OnWebCenter Ltd. | 2203 Timberloch Place Suite 100 | The Woodlands | Texas |
77380
Όπου ΧΧ, ΥΥ, ΖΖ πράγματα που απέκρυψα για προφανείς λόγους. :P



Never heard of them.... Να πειράξω το link ή να τους #$%#$ στο spam; :hehe:
Τους έχει ακουστά κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εδώ κ κανά μήνα εκτός από τα μαιλ από την "πειραιώς" [κ καλά] μου έρχεται συνέχεια και αυτό:

Αγαπητε πελατη της Citibank,

Λογω της ραγδαιας αυξησης των περιπτωσεων δολιας δραστηριοτητας στον τομεα των online
εξασφαλισει τα χρηματα σας ειναι απολυτως ασφαλη. Χρειαζομαστε πληροφοριες για την αιτηση σας για να
ενημερωση συστημα ασφαλειας, για να λειτουργησει αποτελεσματικα.
Παρακαλουμε να δωσει προσοχη η διαδικασια αυτη εχει μεγαλη σημασια και θα πρεπει να αντιμετωπιζονται αντιστοιχα.

Θα διεξαγει συνεχη, 24-ωρης παρακολουθησης ολων των ταμειων, καθως και σε περιπτωση εξαπατησης
υποψια τιθεται, τους διευθυντες μας επαφη με τους πελατες τηλεφωνο για να διευθετησουν την κατασταση
και ειτε να την εγκρινει η να ανακαλεσει την πληρωμη.

Για να συμπληρωσω τον αριθμο επειγοντων, παρακαλουμε να δωσετε την αδεια και ακολουθηστε τη διαδικασια τις συμβουλες που προσφερονται απο το συστημα.

Για να ξεκινησει η διαδικασια εγκρισης, καντε κλικ σε αυτο το συνδεσμο παρακατω:

https://www.citibank.gr/state.cgi?

R.B.Waller
Συμβουλος Ασφαλειας
Citibank

oμοίως το σιτε είναι ίδιο με της citibank αλλά... καμία σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εδώ κ κανά μήνα εκτός από τα μαιλ από την "πειραιώς" [κ καλά] μου έρχεται συνέχεια και αυτό:



oμοίως το σιτε είναι ίδιο με της citibank αλλά... καμία σχέση...
τι είπες τώρα!!!!!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η πλάκα είναι βασικά ότι ο σύνδεσμος δεν είναι καν το citybank. Ναι μεν λέει citybank, αλλά αν δείτε το url από πίσω, καμία σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχουνε πάρει τις τράπεζες με τη σειρά.

Μετά τις Citibank και Τράπεζα Πειραιώς, και η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος βρίσκεται στο στόχαστρο phishing επίθεσης. Ενδιαφέρον παρουσιάζει το γεγονός πως το κείμενο της επίθεσης είναι πανομοιότυπο με αυτά που χρησιμοποιήθηκαν στις προηγούμενες επιθέσεις, κάτι που πιθανότατα σημαίνει πως ο ιθύνων νους των επιθέσεων παραμένει ο ίδιος, Το μήνυμα υποστηρίζει πως προέρχεται (φαινομενικός αποστολέας) από τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου «National Bank of Greece ( service@ethniki.grΑυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε )».
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η πλάκα είναι βασικά ότι ο σύνδεσμος δεν είναι καν το citybank. Ναι μεν λέει citybank, αλλά αν δείτε το url από πίσω, καμία σχέση!
α καλά! τώρα πάτησα πάνω και είδα ότι πρόκειται περί μεγάλης απάτης έτσι? ζητάνε αέρα Pin Κλπ
πω πω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ενώ κανείς δεν πρόκειται ποτέ να ζητήσει pin.


Παρεμπιπτώντως, ο firefox μου έβγαλε σχετική προειδοποίηση. ;)



Πάτε εδώ όσοι θέλετε και κάντε report.
Code:
https://www.google.com/safebrowsing/report_error/?tpl=mozilla&continue=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2Ftools%2Ffirefox%2Ftoolbar%2FFT2%2Fintl%2Fen%2Fsubmit_success.html&hl=el&url=http%3A%2F%2F67-135-235-198.dia.static.qwest.net%2Fconf%2Fup%2Findex.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α κι εμένα μου έβγαλε ο ff μήνυμα ότι μάλλον πρόκειται για απάτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bizwriter

Νεοφερμένος

Ο bizwriter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Για πολλοστή φορά μου έχει έρθει ένα email που αναφέρεται στο "Hellenic Quest". Παραπέμπει μάλιστα στον υπουργό Παιδείας ο οποίος (φέρεται να) έκανε μία δήλωση με την οποίαν αναφερόταν στο "Hellenic Quest" ως κάτι το αληθές -εάν αυτή η δήλωσή του αληθεύει, πραγματικά δεν έχω λόγια να σχολιάσω. Εν πάση περιπτώσει, το "Hellenic Quest" είναι μύθος, μη διαδίδετε ανοησίες επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όντως αν αληθεύει είναι τραγικό.
Αν δεν ισχύει τοτε υπάρχει και αυτο το θέμα.

-------------------------------------------------------------------
Σημείωση από Scandal: Ενώθηκαν τα θέματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top