Eurovision 2008! Ποιος απ' τους τρεις;

Ποιος απ' τους τρεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν, η Χρύσπα, βγάζει πολύ ψηλομύτα και κακιασμένη, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσει τον κόσμο. Ο Μαρτάκης, έχει χάλια προφορά και είναι έναν Ρουβάς στη θέση του Ρουβά, χωρίς το τουπέ του Ρουβά. Οπότε αφού ο προκάτοχος του δεν πέτυχε, γιατί να πετύχει αυτός. Τέλος, η Καλομοίρα είναι εύκολα συμπαθής στον κόσμο και αυτό έχει σημασία για διαγωνισμούς όπως τη Εurovision. Κανένα από τα τραγούδια δεν μ' άρεσε, αλλά αυτό που θεωρώ ότι έχει περισσότερες πιθανότητες για μία καλή θέση είναι της Καλομοίρας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα παντως απο τις αηδιες που ηταν να πει η Vissi στον τελευταιο διαγωνισμο (τελικα διαλεξαν το χειροτερο), ΚΑΙ τα τρια τα βρισκω καλυτερα.
Σαν ηχος και μουσικη αυτο που ξεχωριζει ειναι με διαφορα της Χρυσπας.
Για εμενα ξεφευγει λιγο απο τα τετρημενα.Κι επεισης βρισκω την χρυσπα και πιο σεξι απο την Καλομοιρα.
Απο την αλλη η Καλομοιρα εχει την καλυτερη προφορα, τιμια φωνη για Αγγλικο τραγουδι κι αυτο το χαζοχαρουμενο στυλ που μπορει να την βοηθησει στο να παρει ποντους.
Αν και με την Eurovision δεν ξερεις ποτε, γιατι αν δουμε τον περσινο νικητη, ουτε φωνη ειχε, ουτε καλη προφορα ετσι?
Ο Μαρτακης...δεν λεω το παιδι ειναι πολυ ομορφο, αλλα το κομματι του δεν μου μεινε καθολου...μα καθολου.
Τωρα σαν overall πιστευω πως η Καλομοιρα θα παει.
Αν μαλιστα κοψει κι αυτο το χαζοχαρουμενο στυλ (23 εγινε!Ελεος!), και γινει λιγο πιο θυληκο ακομα καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Βρε παιδιά, εμένα ο Μαρτάκης γτ δεν μ' αρέσει καθόλου? :confused::confused:

Τον βρίσκω τρομερά ξενέρωτο, ενώ από άποψη ομορφιάς επίσης μου την σπάει (έχει ένα ύφος 852 καρδιναλίων, έλεος) κ όσο για την σύγκρισή του με τον Ρουβά...μη τρελαθούμε κιόλας, καμία σχέση. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
μεταξυ τυφλων υπερισχυει ο μονοφθαλμος!!!! :P:D
θελω να πω,πως και τα 3 τραγουδια δεν εχουν αυτο το κατι.. που θα τα κανει να ξεχωριζουν.. ετσι το λιγοτερο κακο κατ εμε ειναι της Καλομοιρας..
της ταιριαζει περισσοτερο και η Eurovision σα συνολο.. χαζοχαρουμενοι κ gay δεν την απαρτιζουν?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ετσι οπως το θετει Niya σμφωνω κι εγω, αν και προσωπικα δεν ξερω αν ειναι πραγματικα ψωνισμενος ή αν ο Ψινακης του εχει επιβαλει αυτο το στυλ και αυτη την αποστασιοποιηση για να του φτιαξει image.
Ας μην ξεχναμε οτι ακριβως τα ιδια λεγανε για τον ρουβα στην αρχη της καριερας του και ακριβως το ιδιο "απομακρος" ηταν κι εκεινος.
Εμας -κι εμενα- μας ξενερωνει οντως, αλλα απο την αλλη?

Τεσπα, προσωπικα οταν ειπα οτι ειναι ψραιος-ομορφος μιλω καθαρα για χαρκτηριστικα προσωπου και γενικοτερο στυλ/παρουσιαστικο.
Και βλεποντας το ετσι δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι ενα ομορφο παιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι ωραίος άντρας ο Μαρτάκης; προσέξτε τι λέω-άντρας... :P
Μπορεί να είναι προσωπική μου άποψη, αλλά τον θεωρώ βλάκα και νάρκισσο! Πάνε να τον πλασάρουνε σαν τον νέο Ρουβά, αλλά ο Ρουβάς είναι ένας κούκλος και όταν τον ακούς να τραγουδάει ανατριχιάζεις... Με τον Μαρτάκη στην καλύτερη θα βάλεις τα γέλια! Εγώ λέω να τον στείλουμε επειγόντως διακοπές! :P


Δεν υπάρχει ελπίδα να τα αποσύρουν και τα τρια και να βγάλουμε ένα άλλο, ε;... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
αλλά ο Ρουβάς είναι ένας κούκλος και όταν τον ακούς να τραγουδάει ανατριχιάζεις...
To ξεχείλωσες :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
αλλά ο Ρουβάς είναι ένας κούκλος και όταν τον ακούς να τραγουδάει ανατριχιάζεις...


Δεν υπάρχει ελπίδα να τα αποσύρουν και τα τρια και να βγάλουμε ένα άλλο, ε;... :whistle:
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Tι είπες οτι κάνεις όταν ακούς το Ρουβά να τραγουδάει;
Εγώ πάντως θα ψήφιζα αυτό:
https://www.youtube.com/watch?v=SelLcquD5Zk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι ωραίος άντρας ο Μαρτάκης; προσέξτε τι λέω-άντρας... :P
Μπορεί να είναι προσωπική μου άποψη, αλλά τον θεωρώ βλάκα και νάρκισσο! Πάνε να τον πλασάρουνε σαν τον νέο Ρουβά, αλλά ο Ρουβάς είναι ένας κούκλος και όταν τον ακούς να τραγουδάει ανατριχιάζεις... Με τον Μαρτάκη στην καλύτερη θα βάλεις τα γέλια! Εγώ λέω να τον στείλουμε επειγόντως διακοπές! :P


Δεν υπάρχει ελπίδα να τα αποσύρουν και τα τρια και να βγάλουμε ένα άλλο, ε;... :whistle:

Κοίτα, δεν ανατριχιάζω κιόλας με τον Σάκη, αλλά τουλάχιστον αυτός έχει καβαλήσει (που λέει ο λόγος) το καλάμι μετά από μια 15αριά χρόνια καριέρας. Ο Μαρτάκης δεν έχει καν κάνει καριέρα. Κ σαν ομορφιά δεν μ' αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ (ναι το φωνάζω :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλυψω sorry κιλας αλλα θυμασαι τα πρωτα βηματα του Ρουβα στο πλαι του Ψινακη?
ΔΕΝ διαφερει σε τιποτα απο το στυλ/τουπε/υφος του Μαρτακη τωρα.
Προσεξε δεν μιλαω για ομορφια ή φωνη ή τραγουδιστικες ικανοτητες.
Απλως μιλαω για το πως τον εφτιαξε ο Ψινακης.
Λες με αστειο για το "αντρας" ο Μαρτακης.
Ηταν "αντρας" ο Ρουβας τοτε?
Συνεχεια πλαι στον Ψινακη ηταν και δεν ακουγοταν ποτε για "γκομενοδουλεια".
Τι λεγοταν παραεξω?Οτι και τωρα για τον Μαρτακη...
"ου!!!Πολυ αααααντρας ο Ρουβας..."και ακολουθουσαν γελακια.
Απλως ο Μαρτακης πλεον τρωει περισσοτερο κραξιμο γιατι το star σαν καναλι δεν υπηρχε τοτε.:p
Στα λεω γιατι θυμαμαι πολυ καλα τι ακουγε ο Ρουβας παλιοτερα για το γεγονος οτι εκανε ακριβως οτι κανει ο Μαρτακης στο πλαι του Ψινακη.
Και με πρωτα τραγουδια οπως "1992" ή "Οιδιποδειο συμπλεγμα".:worry:

Τεσπα, δεν θελω σε καμια να φανω υποστηρικτης του Μαρτακη ε!
Ετσι κι αλλιως προσωπικα δεν μου αρεσει σαν τραγουδιστης.
Αν βγαλει καποιο καλο κομματι και το πει και ωραια, τοτε δεν θα εχω κανενα προβλημα να πω οτι ειναι "καλος".



Αυτο που λες οτι ο Ρουβας ειναι κουκλος, ξερεις πως υπαρχει η γνωστη παροιμια που λεει "περι ορεξεως...".
Κι εγω θεωρω καλυτερο σε ολα τον Ρουβα (και ποιο γοητευτικο απον Μαρτακη), αλλα πιστεψε με υπαρχουν πολλοι και πολλες εκει εξω που λενε τ'αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ti φρούτο κι αυτός ο μαρτάκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Να μη πάει κανείς, βαρέθηκα με αυτή τη γελοία εκδοχή του kitch κάθε χρόνο. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα την πρότασή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κοίτα, όταν άρχιζε ο Ρουβάς την καριέρα του πρέπει να ήμουν γύρω στα 5, οπότε δεν έχω ιδέα τι γινόταν τότε... :redface:
Όταν λέω ότι ο Ρουβάς είναι κούκλος εννοείται πως μιλάω με κριτήρια υποκειμενικά- μου φαίνεται πολύ πιο ωραίος άνδρας από τον Μαρτάκη... Όσο για το ότι ανατριχιάζεις, τρόπος του λέγειν βρε παιδιά- αν και εγώ με 1-2 τραγούδια του είχα βάλει και τα κλάματα σε στιγμές συναισθηματικής φόρτισης. Μη βαράτε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα Καλυψω (ειναι το πραγματικο σου ονομα αυτο?Αν ναι τοτε ειναι κορυφη!) σιγουρα ειναι υποκειμενικα τα κριτηρια και στο συγκεκριμενο θεμα περι ομορφια/γοητιας και καλυτερης φωνης συμφωνω απολυτα.;)
Αλλα ο Σακης εχει και ποσα χρονια "εμπειριων" στην πλατη του, ποσα μαθηματα φωνητικης και ενα πολυ σημαντικο και πανεξυπνο ταξιδι/παραμονη στην Αμερικη.

Απλως επειδη ειχα "ζησει" το πως το ξεκινησε ο Ψινακης, μπορω να σου πω οτι πανω κατω τα ιδια πραγματα εκανε.Ο Ψινακης εχει τρομερο ταλεντο στο να φτιαγνει το "image" οποιου ουσιαστικα γουσταρει.
Απλουστατα μεχρι να τον φτιαξει, το εχει "ρομποτακι".
Το ιδιο γινοταν το ιδιο γινεται.Οι οποιες αλλαγες γινονται κυριως γιατι εχουν αλλξει οι εποχες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κοίτα, όταν άρχιζε ο Ρουβάς την καριέρα του πρέπει να ήμουν γύρω στα 5, οπότε δεν έχω ιδέα τι γινόταν τότε... :redface:
Όταν λέω ότι ο Ρουβάς είναι κούκλος εννοείται πως μιλάω με κριτήρια υποκειμενικά- μου φαίνεται πολύ πιο ωραίος άνδρας από τον Μαρτάκη... Όσο για το ότι ανατριχιάζεις, τρόπος του λέγειν βρε παιδιά- αν και εγώ με 1-2 τραγούδια του είχα βάλει και τα κλάματα σε στιγμές συναισθηματικής φόρτισης. Μη βαράτε! :P
Εντάξει. Υπάρχουν και χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν κάτω τα χέρια απο τον Ρουβά, η μάνα μου απο τότε που βγήκε έκοβε φλέβα για πάρτη του,όταν βγήκε ο ρουβάς βέβαια αγέννητη εγώ τότε:whistle: , όπου ρουβάς και η μάνα μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, ενώ ο μαράκης γενικά είναι ένα ωραίο παιδί αλλα ώς εκεί,

Τώρα πώς βγήκε στις δημοσκοπήσεις πρώτος ενώ καλύτερα 'ηταν τουλάχιστον τα κορίτσια δεν το καταλαβένω:worry: Να δείτε ότι θα στήλουν τον άντρα παρα κάποιο απο τα κορίτσια...

πσ πάντως σε λίγο θα γραφτεί ο ξαρτάκης στο στέκι μπάς και ψηφήσει τον εαυτό του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiloboy

Νεοφερμένος

Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λοιπόν κάτω τα χέρια απο τον Ρουβά, η μάνα μου απο τότε που βγήκε έκοβε φλέβα για πάρτη του,όταν βγήκε ο ρουβάς βέβαια αγέννητη εγώ τότε:whistle: , όπου ρουβάς και η μάνα μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, ενώ ο μαράκης γενικά είναι ένα ωραίο παιδί αλλα ώς εκεί

δεν παίζει ο Ρουβάς να κάνει τόσα χρόνια καριέρα (25+). Όταν ξεκίνησε την καριέρα του υπήρχε ιδιωτική τηλέοραση, θυμάμαι ότι τον πρόβαλε πρώτη φορά η Κορομηλά στον Αντ1 και μετά τα clip του Ξανά που έπαιζε στο mega star.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν παίζει ο Ρουβάς να κάνει τόσα χρόνια καριέρα (25+). Όταν ξεκίνησε την καριέρα του υπήρχε ιδιωτική τηλέοραση, θυμάμαι ότι τον πρόβαλε πρώτη φορά η Κορομηλά στον Αντ1 και μετά τα clip του Ξανά που έπαιζε στο mega star.

Κάπου στο 1991 ήταν αλλα όπως είπα είμουν αγένητη τότε, πρώτη εμφάνηση ήταν στον πρωινό καφέ περίπου το 1991.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiloboy

Νεοφερμένος

Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κάπου στο 1991 ήταν αλλα όπως είπα είμουν αγένητη τότε, πρώτη εμφάνηση ήταν στον πρωινό καφέ περίπου το 1991.

συμφωνούμε στο 1991, αλλά κάτω από το avatar σου λέει ότι είσαι 25, εκεί κόλλησα. Δεν γίνεται να ήσουν αγέννητη το '91
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top