• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα λέιζερ στις μασχάλες και έχω κάνει ήδη 2 συνεδρειες.Ο πόνος αντέχεται και χαίρομαι που σε λίγους μήνες θα έχω ξεμπερδέψει οριστικά!Το μόνο που σκέφτομαι είναι το αν είναι "υγιές" να κάνεις λέιζερ στις μασχάλες γιατί από το σημείο αυτό περνανε διάφοροι λεμφαδένες και είναι αρκετά ευαίσθητο.Ο πιο ασφαλής τρόπος σίγουρα είναι το ξυράφι αλλά δεν θέλω με τίποτα να ξεκινήσω ξυράφι γιατί θα εξαπλωθούν και θα φαίνονται άσχημα.(Πριν το λέιζερ τις έκανα με το σιλκ επιλ και ήμουν μια χαρά).Τι λέτε;Είναι όντως επικίνδυνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
εγώ δεν θα έκανα στις μασχάλες laser..έχω ρωτήσει γιατρούς κατά καιρούς (κ εγώ και γνωστοί μου) και μου έχουν πει ότι όντως δεν είναι ακίνδυνο..κάποιοι λένε ότι ούτε κερί δεν κάνει ούτε κρέμες αποτριχωτικές..
αλλά εσύ αφού το έχεις ξεκινήσει λογικά θα το συνεχίσεις..ίσως θα έπρεπε να το ψάξεις λίγο πιο πριν
πάντως το ξυράφι είναι η χειρότερη μέθοδος αποτρίχωσης για μένα..:( αλλά και τι να κάνεις..:/:εσύ τουλάχιστον θα ξενοιάσεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλησπερα σας! Μηπως γνωριζετε ποσες μερες πριν απο το λειζερ πρεπει να αποτριχωθουν τα ποδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Καλησπερα σας! Μηπως γνωριζετε ποσες μερες πριν απο το λειζερ πρεπει να αποτριχωθουν τα ποδια?
δεν ξέρω με σιγουριά να σου πω, αλλά μια φίλη μου που έκανε λέιζερ στα χέρια της είχε πει η αισθητικός να ξυρίσει τις τρίχες και να πάει για λέιζερ όταν θα έχουν αρχίσει να βγαίνουν δηλ σε ένα μέτριο στάδιο, ούτε υπερβολικά κοντές ούτε πολύ μακριές. οπότε υπολόγισε πόσο καιρό θα πάρει να αρχίσουν να βγαίνουν οι τρίχες ξανά. αν κάνεις με ξυράφι σε 2-3 μέρες νομίζω θα είναι εντάξει, για αποτρίχωση με κερί πιο μεγάλο χρονικό διάστημα σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Έγινε σε ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
δεν ξέρω με σιγουριά να σου πω, αλλά μια φίλη μου που έκανε λέιζερ στα χέρια της είχε πει η αισθητικός να ξυρίσει τις τρίχες και να πάει για λέιζερ όταν θα έχουν αρχίσει να βγαίνουν δηλ σε ένα μέτριο στάδιο, ούτε υπερβολικά κοντές ούτε πολύ μακριές. οπότε υπολόγισε πόσο καιρό θα πάρει να αρχίσουν να βγαίνουν οι τρίχες ξανά. αν κάνεις με ξυράφι σε 2-3 μέρες νομίζω θα είναι εντάξει, για αποτρίχωση με κερί πιο μεγάλο χρονικό διάστημα σίγουρα.
Δε θέλει να΄χει βγει τρίχα. Το λέιζερ έχει στόχο το θήλακα της τρίχας,όχι την τρίχα. Επομένως,και να ξυριστεί το βράδυ και να πάει κανείς την αμέσως επόμενη μέρα να κάνει λέιζερ είναι το καλύτερο. Αν έχει βγει τρίχα,δε θα΄χει αποτέλεσμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δε θέλει να΄χει βγει τρίχα. Το λέιζερ έχει στόχο το θήλακα της τρίχας,όχι την τρίχα. Επομένως,και να ξυριστεί το βράδυ και να πάει κανείς την αμέσως επόμενη μέρα να κάνει λέιζερ είναι το καλύτερο. Αν έχει βγει τρίχα,δε θα΄χει αποτέλεσμα.:P
κι όμως η φίλη μου πήγαινε με τρίχα :confused: και την επομένη του λέιζερ ήταν ακόμα με τρίχες οι οποίες με ένα απαλό τράβηγμα έφευγαν. ήταν σα να "μαδούσε" σιγά σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
κι όμως η φίλη μου πήγαινε με τρίχα :confused: και την επομένη του λέιζερ ήταν ακόμα με τρίχες οι οποίες με ένα απαλό τράβηγμα έφευγαν. ήταν σα να "μαδούσε" σιγά σιγά.
Βασικά εξαρτάται και το είδος του λέιζερ.:P
Άλλα θέλουν να χτυπήσουν μόνο τη ρίζα και δεν έχουν αποτέλεσμα αν έχει φυτρώσει η τρίχα,ενώ άλλα έχουν both ways.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έχω μια απορία: γιατί ρωτάτε εδώ για πράγματα που κανονικά θα έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει εκεί που θα κάνετε το λέιζερ; Ρωτάτε πχ πότε να ξυρίσετε τις τρίχες πριν το λέιζερ. Αυτό δεν έπρεπε να σας το είχαν πει; Κι ακόμα αν το "ξέχασαν", γιατί δεν παίρνετε τηλέφωνο να ρωτήσετε; Στο κάτω-κατω της γραφής αυτοί έχουν και την ευθύνη του αποτελέσματος. Το έχετε σκεφτεί ότι μετά μπορεί να σας πουν "δεν έφυγαν οι τρίχεςγιατί τις είχες ξυρίσει 2 μέρες πριν, ενώ εγώ δεν σου είπα κάτι τέτοιο"? Εμένα ο γιατρός που πήγα μου με είχε μισή ώρα και μου μίλαγε συνέχεια για το "πως" και το "γιατί". Δεν πάτε για πεντικιούρ, κορίτσια. Για μια ιατρική πράξη πάτε. ΠΡΕΠΕΙ να σας ενημερώσει ο γιατρός κι όχι αρπα-κόλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Χέυ γκέρλς! :) Ηθελα να ανοιξω ενα θεμα για την αποτριχωση με λειζερ, αλλά βρήκα αυτό οπότε θα γράψω εδώ.
Πριν μερικούς μήνες (από τον σεπτεμβριο) ξεκίνησα αποτρίχωση με λειζερ σε όλο το σώμα. Όταν λέω όλο το σώμα εννοώ όλο όλο εκτός από τα φρύδια. Δηλαδή, μαγουλα (γιατί είχα μερικες), παρειες, μουστάκι, λαιμό (στο λαιμο έκανα μια βλακεία παλαιότερα -τραβουσα μερικες με το τσιμπιδακι και πολλαπλασιάστηκαν- και είχα αρκετές), στήθος, μασχάλες, χερια, κοιλια, μπικίνι (όλο όλο μέχρι πισω) και ολόκληρα τα πόδια μέχρι και τα δάχτυλα του ποδιού.
Σε πρόσωπο, λαιμό στήθος, μασχάλες έκανα αλεξανδριτη (που δεν απαιτεί ξύρισμα και τα υπόλοιπα με το διοδικο (που θέλει ξύρισμα τη νύχτα της προηγούμενης από την συνεδρια). Στις περιοχές με αλεξανδριτη εχω κάνει μέχρι τώρα τρεις συνεδρίες. Στις υπόλοιπες που έκανα διοδικο μέχρι τώρα έχω κάνει δυο συνεδρίες.
Στο παρελθόν στο πρόσωπο και το λαιμό έχω κάνει 10 συνεδρίες ηλεκτρολυση (σε δερματολογο). Ηλεκτρολυση είναι οι βελόνες. Πολύς πόνος, δεν το συζητώ.
Πριν το λέιζερ σε όλο το σώμα έκανα αποτριχωση με κερί (ακόμη και μασχάλες και μπικινι). Δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ ξυράφι.
Έχω λευκό δέρμα (πααααααρα πολύ λευκο) και τρίχα χοντρή, άγρια, μεγάλη και κατάμαυρη (ακόμη και μετά από 12 χρόνια αποτριχωσης με κερί δεν μειώθηκε ούτε στο ελαχιστο).
Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω, κορίτσια, είναι αν υπάρχει κάποια που να έχει κάνει λειζερ και να έχει ξεμπερδέψει. Και με αυτο εννοώ να πηγαίνει να κάνει μια συνεδρία μια ή δυο φορές το χρόνο και ενδιάμεσα να μην έχει ανάγκη να κάνει τίποτα άλλο για τις τρίχες. Αν δηλαδή υπάρχει κάποιο success story από τη χρήση λειζερ.
Αν μπορειτε πείτε μας ποσά χρόνια κάνετε, περίπου πόσες συνεδρίες, τι είδος λειζερ κάνετε (κυριως), ποιες περιοχές χτυπάτε, και τι δέρμα και τρίχα έχετε.
Έχω επενδύσει τόσο χρήμα, πόνο και χρήμα στην αποτρίχωση όσο δεν λέγεται. Θέλω να
δω αν υπάρχουν άλλες που σώθηκαν για να ελπίζω ότι θα γλιτώσω και γω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έχω το εξής θέμα: ξεκινησα το laser λίγο αργά, και αποφασισα να το συνεχισω το καλοκαίρι (έτσι κι αλλιώς δεν καθομαι στον ήλιο) να πω λοιπόν ότι έχω μια ελιά στο πόδι, την οποία η δερματολογος δεν είχε πλησιάσει με το laser. Πριν λίγες μέρες πηγα να κάνω επαναληπτικό, αλλά με ανέλαβε η βοηθός της δερματολογου και κάποια στιγμή ενιωσα να μου χτυπάει την ελιά (η οποία είχε δύο τρίχες πάνω). Λέω θα είναι η ιδέα μου και δεν είπα τίποτα. Μετά που εφυγα την κοιταξα και οι τρίχες έλειπαν. Τώρα βλέπω ότι έχει αλλάξει χρώμα. Η δερματολογος λείπει διακοπές. Ξέρει κανείς αν μπορει να είναι κάτι σοβαρό? Να ψαξω να βρω άλλο γιατρό ή να περιμένω να γυρίσει η δική μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μ' ένα πρόχειρο γκουγκλάρισμα, δεν είδα να 'ναι κάτι ανησυχητικό, παρότι άλλοι προτείνουν να γίνονται κάποιες εξετάσεις, σε περίπτωση που χτυπηθεί κάποια ελιά κατά λάθος. Δεν μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο τη δερματολόγο σου, για να σε καθοδηγήσει η ίδια ανάλογα (αν πρέπει να πάρεις κάποια καταπραϋντική αλοιφή, να κάνεις εξετάσεις κλπ); Περισσότερο για να σου φύγει κι η ιδέα, δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Lysippe σε ευχαριστώ για την απάντηση. Προσπαθησα να επικοινωνησω με την δερματολογο αλλά δεν την βρίσκω. Εντάξει, αφού δεν είναι κάτι επικίνδυνο, θα περιμένω, επιστρέφει τη Δευτέρα. Σ'ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Lysippe σε ευχαριστώ για την απάντηση. Προσπαθησα να επικοινωνησω με την δερματολογο αλλά δεν την βρίσκω. Εντάξει, αφού δεν είναι κάτι επικίνδυνο, θα περιμένω, επιστρέφει τη Δευτέρα. Σ'ευχαριστώ!
Ευτυχώς η Δευτέρα είναι κοντά, οπότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Τη Δευτέρα να επικοινωνήσεις όπωσδήποτε με τη γιατρό σου όμως.
Το θέμα είναι πως είναι πολύ γνωστό ότι τρίχες που βρίσκονται πάνω σε ελιές δεν τις πειράζουμε ποτέ, ακόμα και με άλλους τρόπους αν κάνουμε αποτρίχωση. Για παράδειγμα το γράφει στις οδηγίες πάνω στο κερί του Λαδά που παίρνω από το φαρμακείο και μου το λέει κάθε φορά και η φαρμακοποιός μου. Τώρα τι σόι βοηθός είναι αυτή που δεν ήξερε κάτι τέτοιο τη στιγμή που το γνωρίζει απλός κόσμος... Εύχομαι απλά να έχει καεί ελαφρά η ελίτσα σου και να μην υπάρχει πρόβλημα, γράψε μας από Δευτέρας τι σου είπε η γιατρός σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, συμφωνώ με τη Βάσω. Δεν το βρίσκω ζούπερ απαραίτητο να πας σε άλλον, αφού επιστρέφει τόσο σύντομα η δερματολόγος σου - αλλά να πας, τη Δευτέρα κιόλας. Μακάρι να μην είναι τίποτα, κι απλά να σου μείνει η ανησυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Λοιπόν πηρα τηλ τη δερματολογο και μιλησα με τη βοηθό. Της λέω λοιπόν ότι έχει αλλάξει χρώμα η ελιά στο σημείο που ήταν οι τρίχες και μου λέει ότι η αλλαγή του χρώματος δεν έχει να κάνει με το laser. Μάλλον ήταν λέει να γίνει. Και της λέω ότι έχουν πέσει οι τρίχες στο σημείο και μου λέει καλά, τότε θα επανέλθει το χρώμα, δεν είναι τίποτα.. ούτε αλοιφη μου πρότεινε ούτε τίποτα. Απ'οτι κατάλαβα το μόνο που την ενοιαξε είναι μην την κατηγορησω πως φταιει το laser. Που δεν είχα σκοπό να της πω τίποτα (κι ας νευριασα που μου χτύπησε την ελιά). Τέλος πάντων, αφού δεν είναι κάτι ανησυχητικο, δεν θα ασχοληθω άλλο. Πάντως όσες κάνετε laser να τις προσεχετε τις ελιές. Διάβασα ότι κανονικά πρέπει να τις καλύπτουν κατά τη διάρκεια του laser με hansaplast.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κορίτσια, όσες έχετε κάνει για πείτε εντυπώσεις από το λέιζερ. Αποτέλεσμα, τιμές, επαναλήψεις κτλ.

Σκέφτομαι πολύ έντονα να ξεκινήσω, για να ξεμπερδεύω με την όλη διαδικασία του ξυρίσματος αλλά είμαι ακόμα σε έρευνα για γνώμες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Κορίτσια, όσες έχετε κάνει για πείτε εντυπώσεις από το λέιζερ. Αποτέλεσμα, τιμές, επαναλήψεις κτλ.

Σκέφτομαι πολύ έντονα να ξεκινήσω, για να ξεμπερδεύω με την όλη διαδικασία του ξυρίσματος αλλά είμαι ακόμα σε έρευνα για γνώμες.


Ας πω εγώ (αν και αγόρι).Εγω ξεκίνησα πριν 2 χρόνια γιατί έκανα βόλεϊ και δεν με βόλευαν οι τρίχες.Εχουμε τα εξής.
•Η διαδικασία πονάει τις πρώτες 2 συνέδριες μετά δεν πονάς καθώς η τρίχα είναι αδύναμη.
•Αν θέλεις μπορείς να βάλεις κρέμα για να μην πονάς.Οπως και κρέμα βάζεις μετά γιατί κοκκινίζει το δέρμα (Bepanthol).
•Κάθε μια συνεδρία έχει και ένα απαναλυπτικο.
•Καλύτερα σε δερματολόγο και όχι σε αισθητικό.
•Εγώ έχω κάνει 7 συνεδρίες (πόδια και στήθος) και το 80% των τριχών έχει φύγει.


Αξίζει με το παραπάνω.Μιλαω για λέιζερ αλεξανδριτη.

Αυτό που σκέφτομαι είναι αν πιάνει γενικά και εξαφανίσει ΚΑΘΕ τρίχα χωρίς να το σκέφτομαι τα επόμενα 5 χρόνια π.χ
Γιατί ακούω και κάτι κουλά ότι πρέπει μια φορά τον χρόνο να πηγαίνεις, αφού ολοκληρώσεις, για να στα βλέπουν και αν τύχει να σου χτυπήσουν και κάποιες..


Εμένα μου εξαφάνισε το 80% περίπου.Ναι ισχύει πρέπει να πηγαίνεις 1 φορά τον χρόνο αν χρειαστεί Βεβαια.Καντο αξίζει 1000%
 

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αυτό που σκέφτομαι είναι αν πιάνει γενικά και εξαφανίσει ΚΑΘΕ τρίχα χωρίς να το σκέφτομαι τα επόμενα 5 χρόνια π.χ
Γιατί ακούω και κάτι κουλά ότι πρέπει μια φορά τον χρόνο να πηγαίνεις, αφού ολοκληρώσεις, για να στα βλέπουν και αν τύχει να σου χτυπήσουν και κάποιες..
 

Glykoula

Νεοφερμένος

Η Glykoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα! Το χω ψάξει αρκετά το θέμα του λέϊζερ και γνωρίζω 5 πραγματάκια (προς Θεού δεν είμαι γιατρός ούτε παντογνώστης). Λοιπόν εγώ κάνω λέϊζερ αποτρίχωση σε όλο το σώμα Full Body όπως λέγεται επίσημα.δλδ κάνω στήθος, κοιλιά, πλάτη, μέση χέρια, ώμοι, μασχαλες, πόδια, γλουτοί.
Θεωρώ ότι αξίζει σαν επένδυση. Είναι η μόνη μέθοδος που εξασφαλίζει Μόνιμη μείωση τριχοφυΐας.
Εμένα στο ιατρείο που πηγαίνω μου είπαν μετά από κάποιες συνεδρίες γύρω στις 6-7 θα υπάρχει μόνιμη μείωση κατά 80% -85%.
Βέβαια ανάλογα με τη πυκνότητα της τριχοφυΐας του καθενός.
Εγώ πάντως που είμαι άνδρας νιώθω τέλεια που αυτή τη στιγμή έχω λείο και απαλό δέρμα παντού.😉 Εννοείται στο πρόσωπο εγώ γενιά 1 εβδομάδας περίπου.🙂

Θέλω να ρωτήσω αν αυτό το ποσοστό σας τον έχουν πει και εσάς εκεί που πηγαίνετε;

Y.Γ. 1: άνδρες να ξέρετε ότι δεν υπάρχουν ταμπού. Τώρα όλο και περισσότεροι κάνουν Full Body σας το λέω από έγκυρη πηγή.

Υ.Γ. 2 ελπίζω να μην σας κούρασα με το μακροσκελές κείμενο μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top