• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γυναικολόγος

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Το θέμα αυτό αφορά όπως καταλαβαίνετε και από τον τίτλο αποκλειστικά τις κυρίες. Εκτός και αν οι κύριοι έχουν να μας μεταφέρουν ιστορίες γνωστών τους προσώπων. Το ερώτημα έχει ως εξής: Έχετε νιώσει ποτέ άσχημα - άβολα στον γυναικολόγο και αν ναι γιατί; (το ερώτημα επ' ουδενί δεν υποβαθμίζει την αναγκαιότητα του γυναικολόγου, όμως θα ήθελα να συζητήσουμε τις εξαιρέσεις, καθώς για εμάς τις κυρίες δεν είναι όλα ρόδινα πολλές φορές). Σημ: το ερώτημα αυτό μου ήρθε από το πάθημα μιας καθηγητριάς μου, πριν από μερικά χρόνια (δεν θα το αναφέρω) αλλά θύμαμαι που μας το έλεγε στη σχολή και έκλαιγε. Σήμερα λοιπόν το θυμήθηκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Όχι ποτέ, ίσα ίσα πάντα με έκαναν να γελάω και να νιώθω πολύ άνετα. Θυμάμαι τότε που νόμιζα οτι ήμουν έγκυος και είχα τρομερό άγχος που μου είπε αυτός "ξάπλωσε και άνοιξε τα πόδια σου όπως κάνεις σε άλλες ευχάριστες στιγμές" κι εκεί χαλάρωσα. Τι δουλειά όμως κι αυτή ρε παιδί μου, να βλέπεις την κάθε βρωμιάρα, δηλαδή μου έλεγε ένας γυναικολόγος το τι είχαν δει τα μάτια του.. Και μετά νομίζουμε οτι οι γυναίκες είναι καθαρές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Έχω πάει σε αρκετές γυναίκες γυναικολόγους (νοιώθω πιο άνετα) μέχρι να βρω αυτή που συμπαθώ περισσότερο. Κατά τη διάρκεια της εξέτασης δε θυμάμαι να έχω αισθανθεί άβολα εκτός από μία φορά που κάποια έκανε σχόλιο αισθητικής φύσης για μία δερματική ατέλεια στο πάνω μέρος του μηρού, πράγμα που μου έκανε εντύπωση μιας ούτε καν κάποιος από τους άνδρες μου δε μου είπε ποτέ κάτι. :mad:

Πέρα από αυτό με λύπη μου διαπίστωσα: υφάκι αυθεντίας, διχογνωμία, έλλειψη γνώσεων (μία φάνηκε να μη γνωρίζει την ύπαρξη μιας γονιδιακής εξέτασης!), έλλειψη προθυμίας να απαντήσουν εμπεριστατωμένα και με λεπτομέρειες σε ορισμένα λεπτά ζητήματα που έθεσα (ένοιωθα σαν να υποτιμάται η νοημοσύνη μου) και μία ήταν παντελώς αδιάκριτη όσον αφορά ένα προσωπικό θέμα που δεν είχε καμία σχέση με τον τομέα της.

Είμαι λιγάκι νερντ είναι η αλήθεια και παίρνω τοις μετρητοίς αυτό που διαβάζω σε όλες τις σελίδες που προσφέρουν ιατρικές συμβουλές: Ζητήστε τη γνώμη ενός ειδικου. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με βαση ποια κριτηρια επιλεγετε κοριτσια τον γυναικολογο σας;
Εμενα μου αρεσει ο γιατρος που ειναι εμπειρος, δε με ξεπεταει, μου εξηγει, μου αναλυει και μου λυνει ολες μου τις αποριες και ειναι ηρεμος κι ενθαρρυντικος και δεν ειναι φραγκοφονιας. Δε με ενοχλει αν ειναι ανδρας ή γυναικα, το ιδιο μου κανει, αρκει να εχει τα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ναι, πράγματι. Συμφωνώ μαζί σου.
Το σημαντικότερο για μένα είναι να είναι ήρεμος και καθησυχαστικός.
Επίσης, θεωρώ πως πρέπει να είναι αναλυτικός αλλά και πρόθυμος να σου εξηγήσει το οτιδήποτε, ώστε να μαθαίνεις και συ κάποια βασικά πράγματα.
Δύο γυναικολόγους είχα μέχρι τώρα και ήταν άντρες. Προφανώς δεν είναι ευχάριστο, ούτε και άνετο όλο αυτό, αλλά είναι γιατρός.
Τι άντρας τι γυναίκα, είναι το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Εγω ειχα πάει πέρυσι σε γυναικολογο για ενα γυναικολογικό προβλημα και ηταν απαραδεκτος κυριολεκτικα.μιλουσε αποτομα κ σε μενα και στην βοηθο του και το σημαντκότερο ηταν ότι εκανε λάθος διαγνωση! Τελικα δεν ξαναπατησα εκει και πηγα στο γυναικολογο που εχει η μαμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δεν αισθάνεστε άβολα, αμήχανα σε άντρα γυναικολόγο; Εκεί πώς σας φεύγουν οι ντροπές; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Εξαρταται στο πως θα κανει ο γιατρος τους ασθενεις να μην νοιωθουν αβολα.Δεν εχει σημασια το φυλο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν αισθάνεστε άβολα, αμήχανα σε άντρα γυναικολόγο; Εκεί πώς σας φεύγουν οι ντροπές; :P

Αν τον δεις πρώτα σαν γυναικολόγο (σαν γιατρό δηλαδή) και μετά σαν άντρα,εξαφανίζονται και ντροπές και όλα.
Προϋπόθεση βέβαια και αυτός να σε βλέπει πρώτα σαν ασθενή και μετά σαν γυναίκα που μπορεί να πασπατέψει. :P
Εγώ είμαι τελείως άνετη σε κάτι τέτοιο τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Κορίτσια, εξαρτάται κατά μεγάλο μέρος από το γιατρό. Ο γυναικολόγος πρέπει να συμπεριφέρεται ιδιαίτερα, όχι όπως οι άλλοι γιατροί. Πρέπει να σε κάνει να νοιώσεις οικεία, να σου αφιερώσει χρόνο (κι όχι "ξεπέτα"), να είναι ευγενικός, αλλά να κρατάει και το κύρος του επαγγελματία.
Δεν είναι εύκολο να βρεις γιατρό που να σου ταιριάζει. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι αν σου μιλήσουν "σκληρά", θα σου περάσουν οι ντροπές. Εγώ έχω σηκωθεί κι έχω φύγει από γυναικολόγο που μου είπε "άνοιξε τα πόδια σου κοριτσάκι μου να τελειώνουμε". Απαράδεκτος.
Εδώ και καιρό έχω βρει ένα 40άρη επισ΄τημονα (αν και δείχνει για μικρότερος) που συμπεριφέρεται σωστά, μου αφιερώνει το χρόνο που χρειάζομαι και ξέρει το αντικείμενό του. Ελπίζω η κάθεμιά να βρει αυτόν που της ταιριάζει. Θέλει ψάξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Είχα την τύχη, οι γυναικολόγοι που είχα επισκεφτεί κατά καιρούς, πριν αποκτήσω την σταθερή μου (που είναι γυναίκα), να είναι όλοι άψογοι. Σωστοί επιστήμονες και άνθρωποι. Χωρίς βαρύ ύφος, ευγενέστατοι και πρόθυμοι να εξηγήσουν και να μου λύσουν όλες τις απορίες, μα πάνω απ΄όλα χωρίς να με κάνουν να νιώσω δυσαρέσκεια ή ντροπή, ούτε λεπτό. Η καλύτερη όλων, η παρούσα που επισκέπτομαι τα τελευταία 16 χρόνια και που μιλάμε πλέον σαν φίλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Νομίζω ότι αν ήμουν γυναίκα, θα επέλεγα γυναίκα γυναικολόγο. Πρώτον γιατί μαζί της θα ένοιωθα πιο άνετα από όσο με έναν άνδρα και δεύτερον γιατί δεν θα μου έλειπε η εμπιστοσύνη στο φύλο μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Κι όμως Dias, εσύ πολύ σωστά τα λες και συμφωνώ μαζί σου, αρκετές γυναίκες υποσυνείδητα βλέπουν και σεξουαλικά τον γυναικολόγο τους, ειδάλλως δεν θα άκουγα κριτική (του οτι πηγαίνω σε γυναίκα), τύπου "Α εγώ δεν θα μπορούσα σε γυναίκα!.Θα ένιωθα λίγο.. λεσβία!!":eek:
Επίσης διάφορες καταστάσεις, όπως:
Πολλές γυναίκες(ακόμα και επιστήμονες) δεν εμπιστεύονται άλλες γυναίκες επιστήμονες, εννοώ δικηγόρος γυναίκα δεν εμπιστεύεται γυναίκα-γιατρό.
Γνωστός μου γυναικολόγος. μιας κάποιας ηλικίας, αλλά ενεργός στο επάγγελμα-λειτούργημα, μας έλεγε πόσες του έρχονται με το ..στρινγκ για εξέταση! Και αυτό το έχω ξανακούσει κι από άλλο γυναικολόγο.
Δε λέω, υπάρχουν και οι άθλιοι γιατροί όλων των ειδικοτήτων, αλλά μήπως και ορισμένες γυναίκες με τον τρόπο τους, τους ενθαρρύνουν να είναι τέτοιοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κι όμως Dias, εσύ πολύ σωστά τα λες και συμφωνώ μαζί σου, αρκετές γυναίκες υποσυνείδητα βλέπουν και σεξουαλικά τον γυναικολόγο τους, ειδάλλως δεν θα άκουγα κριτική (του οτι πηγαίνω σε γυναίκα), τύπου "Α εγώ δεν θα μπορούσα σε γυναίκα!.Θα ένιωθα λίγο.. λεσβία!!":eek:
Επίσης διάφορες καταστάσεις, όπως:
Πολλές γυναίκες(ακόμα και επιστήμονες) δεν εμπιστεύονται άλλες γυναίκες επιστήμονες, εννοώ δικηγόρος γυναίκα δεν εμπιστεύεται γυναίκα-γιατρό.
Γνωστός μου γυναικολόγος. μιας κάποιας ηλικίας, αλλά ενεργός στο επάγγελμα-λειτούργημα, μας έλεγε πόσες του έρχονται με το ..στρινγκ για εξέταση! Και αυτό το έχω ξανακούσει κι από άλλο γυναικολόγο.
Δε λέω, υπάρχουν και οι άθλιοι γιατροί όλων των ειδικοτήτων, αλλά μήπως και ορισμένες γυναίκες με τον τρόπο τους, τους ενθαρρύνουν να είναι τέτοιοι?

Εγω ξερω πως οταν πας στον γυναικολογο, πας σε ενα παραβαν και γδυνεσαι.
Ο γιατρος που το ειδε το στρινγκ μεσα απο το παραβαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Νομίζω ότι αν ήμουν γυναίκα, θα επέλεγα γυναίκα γυναικολόγο. Πρώτον γιατί μαζί της θα ένοιωθα πιο άνετα από όσο με έναν άνδρα και δεύτερον γιατί δεν θα μου έλειπε η εμπιστοσύνη στο φύλο μου.


Εγώ που είμαι γυναίκα δεν έχω τέτοια προβλήματα και πάω σε άντρα γυναικολόγο. :P
Άμα είναι να πω σε κάποιον τα σώψυχά μου και να δει και τον εσωτερικό μου κόσμο ( :P ), με νοιάζει να είναι καλός επαγγελματίας, όχι το φύλο του. Η σιγουριά που λες είναι επίπλαστη, και σχετίζεται ξεκάθαρα με τον χαρακτήρα και όχι το αν είναι άντρας ή γυναίκα. Είναι όλα αυτά μέσα στα πλαίσια διάφορων προκαταλήψεων ότι οι γυναίκες δεν κάνουν για χειρουργοί, οι άντρες δεν κάνουν για παιδίατροι κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Είναι όλα αυτά μέσα στα πλαίσια διάφορων προκαταλήψεων ότι οι γυναίκες δεν κάνουν για χειρουργοί, οι άντρες δεν κάνουν για παιδίατροι κλπ.
Ακριβώς. Οι γυναίκες (λόγω αυτών των προκαταλήψεων) έχουν (σε πολύ μεγάλο ποσοστό) απαξιώσει πλήρως τις γυναίκες γυναικολόγους. Αν στο σύνολο των γυναικολόγων της Ελλάδας, το 15% είναι γυναίκες, τις προτιμά κάπου το 8% των γυναικών. (Τα περίπου στατιστικά προέρχονται από γνωστή μου γυναικολόγο). Το κριτήριό τους (σχεδόν πάντα) δεν είναι η επιστημονική κατάρτιση του γιατρού, αλλά το φύλο του. Μάλιστα, πολλές γυναίκες που από νεαρή ηλικία άρχισαν να επισκέπτονται γυναίκα γυναικολόγο (για απλά προβληματάκια ή ...service), όταν έρχεται η εποχή για γέννα ή κάτι σοβαρό, τις εγκαταλείπουν και πηγαίνουν σε άντρα γυναικολόγο. Να σημειωθεί ότι ακόμα και οι ...φεμινίστριες προτιμούν τους άντρες γυναικολόγους. Για σκεφτείτε το λίγο βρε κορίτσια...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι να σκεφτουμε σκριβως βρε Δια;
Οπου νιωθουμε καλυτερα θα παμε, αυτο σου λεει το κοριτσι. Δεν εχουμε θεμα με το φυλο.
Γενικα παντως οι ανδρες ειναι περισσοτεροι. Εψαχνα στην περιοχη μου καποια στιγμη και μου βγαιναν ολοι ανδρες, γιαυτο και παμε.
Αμα μου τυχαινε γυναικα γιατι να μην κατσω; Εγω προσωπικα δεν εχω τετοια κολληματα.
Και η δικη σου φιλεναδα, οπως ο φιλος της αλκυονης, μου φαινεται τα παραλενε...
Ο δικος μου παντως ετυχε να ειναι ανδρας και ειμαι προς ωρας ευχαριστημενη. Δε μου χει τυχει ποτε γυναικα, προφανως και ειναι λιγες συγκριτικα με ανδρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγώ που είμαι μαιευτής θα σας πω από προσωπική εμπειρία ότι ο χώρος μου παρότι είναι γυναικοκρατούμενος (στις 100 μαίες υπάρχει μόνο 1 μαιευτής) όταν έτυχε να εξασκούμαι σε εξωτερικά ιατρεία και αίθουσες τοκετών υπήρχαν γυναίκες που δήλωναν πως δεν ήθελαν να τις εξετάσει μαία ούτε να κάνει χειρισμούς πάνω τους και προτιμούσαν κάποιον άντρα.
Το ίδιο έχει συμβεί και σε λήψη ιστορικού και άλλων περιπτώσεων. Δεν ξέρω γιατί και πως αλλά το έχω δει και αυτό. Βέβαια οι μεμονωμένες παρατηρήσεις δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα. Ίσως οι άντρες να είναι πιο προσεκτικοί στο πως διατυπώνουν αυτά που έχουν να σου πουν και γενικά τις κινήσεις τους (για ευνόητους λόγους) και γίνονται πιο οικείοι στις γυναίκες.Από την άλλη, περισσότεροι άντρες γυναικολόγοι, περισσότερο διαδεδομένα αντρικά ονόματα στην αγορά.
Στην επιστήμη δεν χωρούν διακρίσεις κανενός είδους, και το μόνο σίγουρο είναι πως ο σωστός επιστήμονας-επαγγελματίας δεν βλέπει τις γυναίκες καθόλου σεξουαλικά και καθόλου σαν γυναίκες με την ευρύτερη κοινωνική έννοια.Τις βλέπει σαν αντικείμενα επιστημονικής προσέγγισης και ταυτόχρονα ως ανθρώπινες προσωπικότητες με τον σεβασμό που τους αρμόζει. Οπότε ούτε θα τις κρίνει ούτε θα τις σχολιάσει. Εξάλλου όταν εξετάζεις μία γυναίκα η στιγμή σε φορτώνει με τόσο μεγάλη ευθύνη προς τον άνθρωπο που έχεις απέναντι σου, που αν έχεις την στοιχειώδη συνείδηση, το μυαλό σου είναι προσκολλημένο στο να της προσφέρεις την καλύτερη δυνατή υπηρεσία και συμπεριφορά.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε όμως πως όταν επιλέγουμε κάποιον επιστήμονα υγείας για βοήθεια, επιλέγουμε με κριτήριο το κύρος και το έργο του. Διλήμματα βάσει φύλου δεν αρμόζουν στην σοβαρότητα μίας τέτοιας επιλογής και καλό θα ήταν να τα ξεπερνάμε.

φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φρι-κη

Νεοφερμένος

Η φρι-κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ειναι αναλογα τη προτιμηση τ καθενος
πχ εμενα μ φαινεται περιεργο γυναικα γυναικολογοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top