• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Απορίες για τις πλαστικές επεμβάσεις

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, είμαι σχετικά νέο μέλος και πήρα το θαρρος να ζητήσω γνώμες και φυσικά να μοιραστούμε εμπειρίες...σχετικά με τις πλαστικές επεμβάσεις;). Πριν 1 χρόνο έκανα ρινοπλαστική σε έναν από τους πιο γνωστούς πλαστικούς χειρούργους που υπάρχουν στην Αθήνα...αφού τον χρυσοπλήρωσα...η απογοήτευση δεν άργησε να ρθει μιας και βγήκα με μια μύτη που ''ΒΓΑΖΕ ΦΛΑΣ ΔΕΞΙΑ''....επί μήνες πηγαινοερχόμουν στο ιατρείο του μια μού λεγε οτι είναι από το πρήξιμο μια το να μια το άλλο μέχρι που με 'βαλε για δεύτερη φορά στο χειρουργείο...την ξαναέφερε στα ίσια της αλλα φυσικά είμαι πολύ απογοητευμένη μιας και για τα λεφτά που έδωσα συν το μέγεθος του ονόματος του γνωστότατου πλαστικού χειρούργου,δεν ήταν αυτό που περίμενα.:mad: Τώρα θέλω να κάνω λιποαναρρόφηση στην κοιλιά:whistle:....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΙΑ......πείτε μου λοιπόν αν ξέρετε να μου πείτε κανέναν καλό πλαστικό,ή αν εχετε ακούσει κάτι σχετικά με αυτό που θέλω να κάνω.....υπάρχει κανένα άλλο μέλος εδώ που να έχει ανάλογη εμπειρία???? Περιμένω με αγωνία τις απόψεις σας....μόνο σας παρακαλώ μην με χλευάσετε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μονο σας παρακαλω μην με χλευασετε:redface:

Ο χλευασμός είναι αντίθετος με τους κανόνες του forum οπότε αν κάποιος σε χλευάσει πολύ απλά θα πάρει ποινή και μια ωραίοτατη διαγραφή του μηνύματος του. :)
Καλωσόρισες παρεμπιπτόντως. :hello:

Έχε υπόψιν ότι επειδή έχουμε κάποια άλλα θέματα για την πλαστική χειρουργική ενδέχεται σύντομα το θέμα σου να συγχωνευτεί με κάποιο εξ αυτών και να συνεχιστεί η συζήτηση εκεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
χμ...ειμαι καινουργια και δεν τα γνωριζω καλα.πρεπει καπου αλλου να γραψω το θεμα αυτο?michelle μιας που απαντησες δεν μου λές και την γνωμη σου....να παρω λιγο τα πανω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι, μην το γράψεις κάπου αλλού, αν αποφασίσει η Ομάδα Διαχείρισης (ΟΔ) ότι πρέπει να μεταφερθεί θα μεταφερθεί αυτό. :)

Μωρέ τη γνώμη μου ευχαρίστως να στην πω, αλλά δεν έχω να σου προτείνω κάποιον πλαστικό χειρούργο :/: Μάλλον ερωτήσεις θα ήθελα να σου κάνω μιας και με ψιλοενδιαφέρει το θέμα αυτό. Όταν ο πλαστικός που πήγες δεν σου πέτυχε τη μύτη πως ήταν; Δεν βλεπόταν καν ή απλά δεν ήταν αυτό που ήθελες; Όταν έκανε τη διορθωτική επέμβαση πλήρωσες επιπλέον; Τώρα είναι οκ η μύτη; Πόσο καιρό πήρε; Πόσο κόστισε;
Ναι ξέρω ότι περιμένεις απαντήσεις και όχι ερωτήσεις αλλά τι να κάνω που δεν βρίσκεις κάθε μέρα ανθρώπους που έχουν κάνει ρινοπλαστική οπότε άδραξα την ευκαιρία :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
λοιπον η πλαστικη πηγε 4.300e μαζι με τις εξετασεις που επρεπε να γινουν συν τα εξοδα νοσηλειας για ενα βραδυ.το βραδυ πριν το χειρουργειο πηγα στι ιατρειο του για να μου δειξει στο περιπου πως θα μουν.την επομενη μερα αφου εγινε το χειρουργειο ο γιατρος ηρθε να με δει 2 ωρες μετα,μονο για 5 λεπτα,μονο και μονο για να παρει τα χρηματα και μετα μην τον ειδατε!!!!!!μετα απο 5 μερες πηγα να βγαλω τις γαζες και δεν μπορουσα να καταλαβω πολλα αφου ακομα ημουν πρησμενη.αφου περασαν 2 μηνες εβλεπα οτι περα απο ενα ανεβασμα που μου ειχε κανει...η καμπουρα παρεμενε...συν του οτι την ειχε στραβωσει προς τα δεξια.μετα απο ερευνα καταλαβα οτι αφου με κοιμησαν με ανελαβε ο βοηθος του(το κανουν αυτο οι φιρμες)ε μετα απο πολλες επισκεψεις στο ιατρειο του(μου λεγε οτι ειναι φυσιολογικο και θα στρωσει)οταν ειδε οτι δεν παει αλλο και ημουν ετοιμη για ολα με ξαναβαλε στο χειρουργειο(αυτη την φορα με τοπικη αναισθησια για να ειμαι σιγουρη οτι θα με κανει αυτος.πως ειμαι σημερα?αχαριστη δεν ειμαι σε σχεση με την παλια μου μυτη μια χαρα ειμαι αλλα η μια υποψια καμπουρας υπαρχει ακομα.το προβλημα μου ειναι οτι δεν πηγα σε εναν απο τους πιο γνωστους για να περασω αυτα.πηγα σε γνωστο χειρουργο οχι γιατι ειχα ψωνιο αλλα γιατι σκεφτομουν οτι σιγουρα δεν θα παει κατι στραβα(για να μην χαλασει το ονομα του) αυτα...ελπιζω να σε καλυψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!
Κάτι ακόμα... πόνεσε; Πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
προς τα καλλη τι ειναι ο πονος δεν λενε?οχι δεν πονεσα παρα μονο οταν μου βγαζαν τα ταμπον απο την μυτη(μετα την επεμβαση τα χεις για 3 μερες μεσα)αν και κ υπαρχει και αλλη μεθοδος που δεν σου βαζουν καν.ΠΟΝΕΣΑ ομως πολυ την δευτερη φορα τη ωρα που μου καναν γυρω στις 9 ενεσεις σε διαφορα σημεια της μυτης για να μην νιωθω τιποτα....αουτς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αχα, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και συγγνώμη αν σε κούρασα! Ουφ, ελπίζω κάποτε να βρω το κουράγιο (και το χρήμα) να την κάνω. :/:
Βέβαια όσοι με βλέπουν μου λένε ότι δεν έχω πρόβλημα αλλά μόνο κ μόνο το ότι εμένα με χαλάει τόσο είναι υπέραρκετός λόγος νομίζω...

// memo to self: Να θυμηθώ να μεταφέρω τα τελευταία μηνύματα στο θέμα για τη ρινοπλαστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και γω οπως σε βλεπω δεν εχεις προβλημα:) αλλα σε καταλαβαινω...μια αποφαση ειναι να το κανεις απλα οσο και να το ψαξεις ειναι κ λιγο θεμα τυχης για το πως θα βγεις.εκτος κ αν ο γιατρος ειναι φιλος οποτε θα εισαι σιγουρη για το αποτελεσμα:clapup:.μια απορια,διαβασα και κατι αλλα μηνυματα δικα σου γυρω απο αυτο το θεμα,θα σου ελεγα πως,καλες οι γνωμες απο γνωστους αλλα πιο καλα θα ηταν να πας να μιλησεις με εναν γιατρο...με 3 η 4 γιατρους ακομα πιο καλα....μην κανεις το λαθος το δικο μου και πεις αυτος ειναι φιρμα αρα καλο το αποτελεσμα.....μυθος!!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μισέλ μια χαρά τη βλέπω τη μύτη σου παιδί μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Σημασία πάντως έχει κάποιος να τα έχει καλά με τον εαυτό του. Οπότε αν σε αυτό βοηθάει και η πλαστική επέμβαση ας γίνει αν όχι ας μην γίνει. Simple as that. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εμένα πάντως οι πλαστικές (κ ειδικά οι λιποαναροφήσεις δλδ) με τρομάζουν. Είναι πολύ επικίνδυνες όταν το άτομο δεν έχει πολλά κιλά να αφαιρέσει γτ αφαιρούν κ αίμα μαζί με το λίπος. Όσο για τις ρινοπλαστικές, είχα μια φίλη που έκανε κ την είδα την 3η μέρα μετά την εγχείριση live που ήταν ακόμη με τις γάζες, πρησμένη κ μελανιασμένη στο πρόσωπο. :( Τρόμαξα κ στεναχωρήθηκα μαζί. Βέβαια, αν χρειάζεται δε λέω, οκ, αλλά ας μην μπαίνουμε σε διαδικασίες επεμβάσεων για ψύλλου πήδημα.

Επίσης συμφωνώ με την Άντζ, ότι πρέπει να τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας. Όλοι μας με ελαττώματα γεννηθήκαμε εξάλλου.

Κ μη ξεχνάμε, η τελειότητα είναι το πιο βαρετό πράγμα στον κόσμο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ναι και εγω αυτο πιστευω ,ομως πιστεψε με εχω εξαντλησει ολους τους τροπους για να φυγει η κοιλια μου(διατροφη-γυμναστικη)οποτε μαλλον ειναι η τελευταια λυση....ειμαι αδυνατη με κοιλια..το ολο θεαμα ειναι σαν βατραχακι...:/:εχω βαρεθει να ψαχνω με τις ωρεσ για να βρω μπλουζες φαρδιες ΠΟΤΕ ΜΟΥ δεν εχω φορεσει στενη η κοντη μπλουζα.....ειμαι αποφασισμενη για να το κανω ...το θεμα ειναι να μην ξαναπεσω σε πλαστικο που βαριεται να ασχοληθει μαζι μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Santibel, να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλά απλά να είσαι πολύ προσεκτική. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα στον βωμό της εξωτερικής μας εμφάνισης, κ κυρίως να προσέχουμε την υγεία μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισέλ μια χαρά τη βλέπω τη μύτη σου παιδί μου!:)

και γω οπως σε βλεπω δεν εχεις προβλημα:) αλλα σε καταλαβαινω...μια αποφαση ειναι να το κανεις απλα οσο και να το ψαξεις ειναι κ λιγο θεμα τυχης για το πως θα βγεις.εκτος κ αν ο γιατρος ειναι φιλος οποτε θα εισαι σιγουρη για το αποτελεσμα:clapup:.μια απορια,διαβασα και κατι αλλα μηνυματα δικα σου γυρω απο αυτο το θεμα,θα σου ελεγα πως,καλες οι γνωμες απο γνωστους αλλα πιο καλα θα ηταν να πας να μιλησεις με εναν γιατρο...με 3 η 4 γιατρους ακομα πιο καλα....μην κανεις το λαθος το δικο μου και πεις αυτος ειναι φιρμα αρα καλο το αποτελεσμα.....μυθος!!!!!!:(

Από μπροστά μια χαρά είναι, σε προφίλ είναι το πρόβλημα.
Εννοείται βρε ότι αμα τό πάρω σοβαρά απόφαση θα κάνω μια "έρευνα αγοράς". Απλά τώρα που δεν το έχω αποφασίσει ακόμα, παίρνω γενικώς γνώμες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Από μπροστά μια χαρά είναι, σε προφίλ είναι το πρόβλημα.
Εννοείται βρε ότι αμα τό πάρω σοβαρά απόφαση θα κάνω μια "έρευνα αγοράς". Απλά τώρα που δεν το έχω αποφασίσει ακόμα, παίρνω γενικώς γνώμες. :)

Πωπω εγώ θα φοβόμουν πολύ... Και μόνο με τα όσα έχω ακούσει να γίνονται μέσα σε χειρουργεία... Είναι ρίσκο, όπως και να 'χει... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είναι ρίσκο αλλά μικρό πιστεύω... Πχ ακόμα και η santibel που δεν είχε καλή εμπειρία, λέει ότι η μύτη της είναι καλύτερη από πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είναι ρίσκο αλλά μικρό πιστεύω... Πχ ακόμα και η santibel που δεν είχε καλή εμπειρία, λέει ότι η μύτη της είναι καλύτερη από πριν...

Τι μικρό, τι μεγάλο-still είναι χειρουργείο... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santibel

Νεοφερμένος

Η santibel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
η πλακα ειναι οτι για τα 4.300 μου δωσε μια αποδειξη μολις 600e :confused:ο συγκεκριμενος πιο παλια ειχε κατηγορηθει για φοροδιαφυγη,αν ψαξετε λιγο στο google θα καταλαβετε για ποιον μιλαω...:whistle:την πατησα εγω αλλα μην την πατησουν και αλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
η πλακα ειναι οτι για τα 4.300 μου δωσε μια αποδειξη μολις 600e :confused:ο συγκεκριμενος πιο παλια ειχε κατηγορηθει για φοροδιαφυγη,αν ψαξετε λιγο στο google θα καταλαβετε για ποιον μιλαω...:whistle:την πατησα εγω αλλα μην την πατησουν και αλλες!
Προσωπικά μόνο και μόνο για αυτό θα έφευγα.
Ένας πλαστικός χειρούργος είναι κάποιος που βγάζει ΠΟΛΛΑ χρήματα. Το να κοιτάει να γλιτώσει από τους φόρους είναι γυφτιά και μόνο καλό επαγγελματία δεν δείχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top