Δεν έχω προσβάση στο modem

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μια και αναφερθικε να ρωτισω και εγω κατι σχετικο. Θελω και εγω να ναοιξω μια πορτα στο modem μου. Το εχω ξανακανει αλλα κατα την ιδια διαδυκασια τωρα δεν μπορω. Συγκεκριμενα της αλλες 2 φορες που το εκανα εγραφα στην γραμι διευθινσεων του browser την ip μου και με εβγαζε στην σελιδα του modem μου και απο εκει και περα τα κανονιζα, τωρα ομως δεν μου βγαζει αυτην την σελιδα, αντιθετα μου λεει οτι δεν υπαρχει τετια διευθινση. Τι να κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κατάρχας πιο μοντέλο έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μήπως δεν βάζεις τη σωστή ΙΡ; (πχ βάζεις την ΙΡ του υπλογιστή και όχι του ρούτερ...)

Εάν βάζεις τη σωστή τότε προφανώς έχει αλλάξει η ΙΡ του ρούτερ...(γιατί όμως;)

Ίσως αν του έκανες ένα reset να έπερνε πάλι την αρχική του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Το δοκίμασα exp με το default του azureous(6881) kai πάλι τα ίδια...Μου έχει σπάσει τα νεύρα μιλάμε...:(

Πάω να μελετήσω και τις σελίδες του Vadler μήπως βγάλω άκρη και επιστρέφω για νέες απορίες αν μου προκύψουν...

π΄.σ. Kρόνε...στο πίσω μέρος του modem σου έχει τρεις θέσεις ...μια που μπένει το καλώδιο usb , μια το καλώδιο dsl, kai aνάμεσα έχει μια θέση που λέει lan..Δοκίμασε εκεί να το πατήσεις με ένα μυτερό αντικείμενο...
Μη γελάτε ρε :P Κι εγώ το είχα πάθει αυτό και μόλις το έκανα έτσι ,διορθώθηκε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω το alcatel speedtouch 510. ΙP βαζω αυτην που μου εμφανιζει και στο network conections, του pc δεν ειναι 192.χχχ.χχχ.χχχ ενω του router 10.χ.χ.χ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Βασικά θα εννοείς μια μικρή τελίτσα που ίσως έχουν κάποια ρουτερς απο πίσω για να τους τραβάς hard reset; Εμένα το δικό μου κάνει hard reset με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού ανοίγματος για 10 δευτερόλεπτα. Δοκίμασέ το κρόνε. Επίσης δοκίμασε να μπεις και απο τέλνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πως μπαινω απο telnet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εχω το alcatel speedtouch 510. ΙP βαζω αυτην που μου εμφανιζει και στο network conections, του pc δεν ειναι 192.χχχ.χχχ.χχχ ενω του router 10.χ.χ.χ;

τσου!:)
Κανονικά πρέπει να είναι στο ίδιο C-Class οι ΙΡ's...
στα ελληνικά...
router: α.β.γ.χ
PC: α.β.γ.ψ

λογικά η ΙΡ του ρούτερ θα εμφανίζεται στα properties της σύνδεσης ως gateway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενταξει το ελυσα αυτο το προγραμα. Αλλα μαλλον κατι δεν θυμαμε σωστα και το κανω λαθος και δεν μου ανοιγει την πορτα γμτ...


Edit: Νταξει βρηκα το λαθος μου και ανοιξε η πορτα

Ευχαριστω πολυ παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top