Τι φοράτε την ώρα του σεξ;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Τι φοράτε την ώρα του σεξ;

Αφορμή για το θέμα αυτό μου έδωσε μια σχετική συζήτηση που είχαμε πριν λίγες μέρες μια παρέα νέων ανθρώπων (18-25). Μου έκανε εντύπωση το ότι δεν ήταν λίγοι αυτοί που δεν θεωρούσαν απαραίτητο το απόλυτο γυμνό και είπαν ότι πολλές φορές κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής πράξης φοράνε μπλουζάκια, σουτιέν, φούστες, κάλτσες, παπούτσια ή ακόμα αγόρια δεν βγάζουν παντελόνι και εσώρουχο και απλά τα κατεβάζουν. (Αυτό ακόμα και αν δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου ή χρόνου, οπότε ίσως θα υπήρχε λόγος). Αναπόφευκτα θυμήθηκα ότι κάποιες άλλες εποχές υπήρχαν ειδικές “στολές” για την ώρα της σεξουαλικής πράξης, όπως νυχτικά και εσώρουχα με οπές εξόδου και εισόδου στα κατάλληλα σημεία.
Ακόμα και στις ταινίες (όχι αναγκαστικά πορνό, αλλά και σε κανονικές), οι πρωταγωνιστές δεν γδύνονται εντελώς και βλέπουμε γυναίκες γυμνές μόνο από τη μέση και κάτω ή άντρες που φοράνε κουστούμι και απλά ξεκουμπώνουν το παντελόνι τους. Ας αφήσουμε και τα διάφορα αξεσουάρ όπως γυαλιά, καπέλα ή και γόβες (οι οποίες ίσως για κάποιους αποτελούν φετίχ, αλλά για μένα είναι ξενέρα και θα φοβόμουν μήπως τραυματιστώ).
Προσωπικά θεωρώ απαραίτητο για το σεξ το απόλυτο γυμνό και για τους δύο. Το ιδανικό για μένα είναι ο ένας να γδύνει εντελώς τον άλλον αργά και τελετουργικά, αφαιρώντας με δάχτυλα και δόντια ακόμα και την παραμικρή κλωστίτσα ρούχου. Έτσι, τα δυο κορμιά που θα ενωθούν για να απολαύσουν την ωραιότερη εκδήλωση της ζωής, να μην έχουν απολύτως τίποτα να τα χωρίζει.
Το προχωράω λίγο πιο πέρα και κάποια στην παρέα αυτό το χαρακτήρισε “βίτσιο”. Θέλω εκείνη την ώρα τα κορμιά να είναι όπως ήρθαν στον κόσμο και να μην υπάρχουν ούτε ρολόγια, δαχτυλίδια, βραχιόλια, αλυσιδάκια, σκουλαρίκια και άλλα κοσμήματα. Τα μαλλιά να είναι εντελώς ελεύθερα και ακόμα το κορίτσι να έχει αφαιρέσει κάθε ίχνος μακιγιάζ. Εννοείται και ότι δεν θέλω να υπάρχουν ούτε καν σκεπάσματα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εννοείται και ότι δεν θέλω να υπάρχουν ούτε καν σκεπάσματα.



Καλέ δεν ξυλιάζετε τον χειμώνα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Αν και σε βρίσκω λίγο υπερβολικό που θες να μην υπάρχουν ούτε ρολόγια, δαχτυλίδια κλπ γενικά συμφωνώ με την άποψη σου ότι κατά την διάρκεια του σεξ θα πρέπει να είμαστε γυμνοί. Αλλά δεν θα με χαλούσε εάν η κοπέλα μου φορούσε κάποιο ερωτικό εσώρουχο όπως για παράδειγμα ζαρτιέρες.
Θα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη και το μέρος όπου γίνεται το σεξ, διότι όταν πρόκειται για την τουαλέτα ενός εστιατορίου για παράδειγμα προφανώς και θα γίνει με τα ρούχα ξεκουμπώνοντας απλά το παντελόνι και ανεβάζοντας λίγο τη φούστα της κυρίας. :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Καλέ δεν ξυλιάζετε τον χειμώνα?
Ανάβουμε το air condition στο high heat κι έτσι ενώ έξω έχει κρύο, μέσα κάνει...
Εσύ γιατί πετάχτηκες; Αφού δεν το "κάνουμε" μαζί...
δεν θα με χαλούσε εάν η κοπέλα μου φορούσε κάποιο ερωτικό εσώρουχο όπως για παράδειγμα ζαρτιέρες.
Δεν έχω δοκιμάσει με ζαρτιέρες (ούτε ή κοπέλα μου ούτε εγώ φοράμε ποτέ), αλλά όπως το βλέπω στα "επιμορφωτικά" video, πιστεύω ότι θα με ξενέρωναν, (γούστα είναι αυτά).
Θα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη και το μέρος όπου γίνεται το σεξ, διότι όταν πρόκειται για την τουαλέτα ενός εστιατορίου για παράδειγμα προφανώς και θα γίνει με τα ρούχα ξεκουμπώνοντας απλά το παντελόνι και ανεβάζοντας λίγο τη φούστα της κυρίας.
Θα προτιμούσα να φύγω για ...εργασία home alone, παρά να το "κάνω" σε έναν τέτοιο χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να φύγω για ...εργασία home alone, παρά να το "κάνω" σε έναν τέτοιο χώρο.

προφανώς και εννοώ γενικά σε κάποιο μέρος που μπορεί να σας πιάσουν στα πράσα (public sex) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
προφανώς και εννοώ γενικά σε κάποιο μέρος που μπορεί να σας πιάσουν στα πράσα (public sex)
Το έγραψα στο αρχικό μήνυμα: (Αυτό ακόμα και αν δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου ή χρόνου, οπότε ίσως θα υπήρχε λόγος).
Και δεν θα μου άρεσε το public sex (κάτι έχω κάνει κάποτε σχετικό). Θέλω ηρεμία, ασφάλεια, ιδιωτικότητα, άνεση χώρου και χρόνου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αν τύχει να μου αρέσει κάτι είναι το να μένουν ρούχα στο πάνω μέρος του σώματους πχ μπλουζάκια πουκάμισα.
Απέχθεια για τα παπούτσια εκτός ξέρω γω κι αν είναι φρεσκοαγορασμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
το κορίτσι να έχει αφαιρέσει κάθε ίχνος μακιγιάζ. Εννοείται και ότι δεν θέλω να υπάρχουν ούτε καν σκεπάσματα.

O comonnnnnn δεν υπάρχει πιο sexy πράγμα από το μακιγιάζ μετά το σεξ (και τα μαλλιά :P). Είσαι μουτζουρωμένη στα μάτια, το κραγιόν έχει φύγει κι έχει μείνει μια ιδέα ότι κάποτε υπήρχε, damnnn its hot.:redface:
τώρα το τι φοράς, είναι αναλόγως τη φάση, δεν σκαλώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
O comonnnnnn δεν υπάρχει πιο sexy πράγμα από το μακιγιάζ μετά το σεξ (και τα μαλλιά :P). Είσαι μουτζουρωμένη στα μάτια, το κραγιόν έχει φύγει κι έχει μείνει μια ιδέα ότι κάποτε υπήρχε, damnnn its hot.:redface:
τώρα το τι φοράς, είναι αναλόγως τη φάση, δεν σκαλώνω.
Καθένας με τα βίτσια του καλή μου. ;)
Για τα μαλλιά συμφωνώ, όμως προτιμώ το μακιγιάζ να μην υπάρχει. Βέβαια, αυτό γίνεται στην περίπτωση που η σχέση είναι "παλιά" και η κοπέλα ξέρει τις προτιμήσεις μου και "ξεβάφεται" χωρίς να της το πω. Σε μια καινούργια "γνωριμία" δεν θα ήταν "δόκιμο" να ζητήσω κάτι τέτοιο. Πάντως, στην τελευταία περίπτωση, είναι όμορφη η αίσθηση μετά, να βλέπεις όλα τα ρούχα που τόση ώρα έκανε το κορίτσι να διαλέξει και να φορέσει να είναι πεταμένα στο πάτωμα, το μακιγιάζ να έχει καταστραφεί και τα μαλλιά που με τόσο κόπο φτιάχτηκαν μπροστά στον καθρέφτη να φαίνονται σαν μετά το πέρασμα ανεμοστρόβιλου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifi1997

Νεοφερμένος

Η fifi1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα! Και γω το ιδιο πιστευω. Βεβαια οταν ημουν μικροτερη φορουσα σουτιεν συνηθως, αλλα τωρα πια δε θελω το παραμικρο επανω μου και φυσικα το ιδιο και για το συντροφο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ανάλογα το μέρος! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ανάλογα το μέρος! ;)

Γιατί συνηθίζεις να το κάνεις και σε παγκάκια; :hehe: τι ανάλογα το μερός μωρέ; για ποια απαραίτητα ρούχα μου λες κατά την διάρκεια του σεξ! Βεβαια μετα απο το σεξ νομιζω πως πρεπει να φορεσεις οπωσδηποτε ενα ασπρο πουκαμισο, ετσι κανουν στις ταινιες και οκ εννεοειται πως αυτο συμβαινει και στην πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ο καθένας όπου βολεύεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
... οταν ημουν μικροτερη φορουσα σουτιεν συνηθως ....
Δεν μπορώ να μη ρωτήσω: Γιατί την ώρα εκείνη, δεν έβγαζες (ή δεν σου έβγαζαν) το σουτιέν σου;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunflower_

Νεοφερμένος

Η sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τίποτα απολύτως, αν και κάποιες φορές αφήνω το σουτιέν κυρίως όταν είμαι εγώ από πάνω, είναι και λίγο πρακτικό το θέμα (γυναίκες με μεγάλο στήθος με νιώθουν :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Τίποτα βρε, να είσαι άνετα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
To ολιγότερο δυνατόν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
κάλτσες.. κρυώνουν τα πόδια μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chriiis

Νεοφερμένος

Ο chriiis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εαν ειμαι σε κρεβατι τιποτα εγω θελω η κοπελα να φοραει αισθησιακα εσωρουχα καμια φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top