Είχατε ποτέ σχέση με τσιγκούνη ή "ανοιχτοχέρη";

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
πού τους βρίσκετε καλέ αυτούς τους τσιφούτηδες????:confused:

Σου έχω και καλύτερο: Πρώην φίλος μου, βγαίναμε έξω, προσφερόμουν να πληρώσω τα μισά, μου έλεγε όχι επιδεικτικά μπροστά στο γκαρσόνι και μόλις γυρίζαμε σπίτι μου τα ζητούσε... :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα ιδια εκανε και ο πρωην της κολλητης μου....
Και οχι μονο δεν τον χωρισε, αλλα περιμενε(το ατια) να τη χωρισει εκεινος πρωτα!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έγινε split για όσους/ες είχαμε εμπειρίες με άτομα σαν τον Σκρουτζ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Χαχα, ποτέ


Δε θα άντεχα ούτε μέρα

Ξοδεύω ασύστολα

Είχα όμως σχέση με τον πιο large τύπο του κόσμου και είμαι πολύ happy για αυτό.

¨Εχουμε κάνει μυθικές ασωτίες τα δύο μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Με ποιανού τα λεφτά; Έχετε παρατηρήσει ότι η έκφραση "είναι large" (αναφερόμενη σε πρόσωπα και όχι σε νούμερο παντελονιού) πηγαίνει μόνο για άντρες; Έχετε δει ποτέ καμία γυναίκα να είναι large με τον φίλο της και να τα χαλάει έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει Φάνταγκο γιατί, αν έχεις παρατηρήσει, τις γυναίκες που ξοδεύουν πολλά τις λένε απλά σπάταλες χωρίς περαιτέρω διευκρινίσεις! :P

Εμπειρία τέτοιας σχέσης είχα κι εγώ με κάποιον και μάλιστα σοβαρής σχέσης, στην διαρκεια της οποίας τα περισσότερα που χαλάγαμε πήγαιναν διά του δύο με κυριολεκτικά μαθηματική ακρίβεια (πχ όταν πηγαίναμε διακοπές, ό,τι είχαμε χαλάσει το διαιρούσαμε στο τέλος διά του δύο -υπολογίστε μέσα βενζίνες, διόδια, δωμάτιο, φαγητά, ποτά, ξαπλώστρες, τσιγάρα και περιοδικά, όλα! - αν και οκ μια φορά με είχε αφήσει να βάλω 50? λιγότερα.. :D), αν και για να είμαι δίκαιη υπήρξαν μπόλικες φορές που κέρασε εκείνος τους καφέδες!

Έχω μάθει πλέον να αναγνωρίζω αυτούς τους ανθρώπους από χιλιόμετρα και να μένω μακριά. Δεν είναι πως θέλω ο άλλος να τα πληρώνει όλα, κάθε άλλο. Αλλά αυτή η νοοτροπία δεν αντεχέται γιατί οδηγεί στο "γιατί πήρες αυτό το φόρεμα; Τόσα έχεις!" που κατά συνέπεια οδηγεί εμένα στο έμφραγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι τί εννοούν οι γυναίκες λέγοντας τσιγγουνιά και τί οι άντρες. 'Εχει διαφορά. Αλήθεια δεν σας κάνει εντύπωση ότι για τις γυναίκες δεν έχει βγει φήμη τσιγγουνιάς αλλά για τους άντρες ναι ; Γιατί άραγε ; Σε όλη την ιστορία και στη μυθολογία και στα παραμύθια, πάντα οι άντρες ήταν οι τσιγγούνηδες (Σάιλοκ, Σκρουτζ, Αλογοσκούφης :D και άλλες ιστορικές φυσιογνωμίες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Με ποιανού τα λεφτά; Έχετε παρατηρήσει ότι η έκφραση "είναι large" (αναφερόμενη σε πρόσωπα και όχι σε νούμερο παντελονιού) πηγαίνει μόνο για άντρες; Έχετε δει ποτέ καμία γυναίκα να είναι large με τον φίλο της και να τα χαλάει έτσι;

Αμε ! Πολλες ειναι large με τον φιλο τους και γενικα χαρακτηριζονται σπαταλες ...
Και οχι δεν πηγαινει σε αντρες μονο. Αυτη η εκφραση χαρακτηριζει ατομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, να σας πω το πιο κουλο?
μου χε μυρισει σταφυλι και ηθελα απεγγνωσμενα να το φαω.
το παιδι που τα ειχαμε τοτε, πηγε και μου βρηκε :)

του χρωσταγα κατι λεφτα, οποτε μετα το σταφυλι πηγα να του τα δωσω, ηταν καπου 15 ευρω.

και που ειπε, οτι του χρωσταγα 15,80. προσεθεσε το σταφυλι.



να αναφερω και τον πιο large της δικης μου εμπειριας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θεωρητικά εδώ λέμε για τσιφούτες, όχι για large, αλλά ίσως να μπορούμε να αλλάξουμε τον τίτλο και να το γενικεύσουμε! ;) Πες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον, ειχα δυο large τυπους και ήταν και οι δυο πολυ καλοι γενικα.

ο ενας ηταν λιγο της μοστρας (καλα αυτοκινητα, μονο brands παντου κλπ) παρολο που δεν του τρεχαν απο τα μπατζακια, και καναμε γενικως πολλες υπερβασεις μαζι που -αν και χτυπιομουν κατω, μια φορα να πληρωσω κι εγω- δε με αφηνε.

φτασαμε μεχρι δωρο-εκπληξη αεροπορικα ειστηρια, πολυ καινοτομο αυτο για εκεινον, καθοτι ηταν τρελο σπιτογατο. :P

για ευνοητους λογους χωρισαμε. η δικη μου ζωη ειναι ενα αεροπλανο :P

ο αλλος ηταν καλοπερασακιας απο γεννησιμιου που λενε, και εκανε οτιδηποτε θα μπορουσε να με ευχαριστησει, οποιαδηποτε στιγμη της ημερας, σε οποιοδηποτε σημειο της γης.
συνηθως με εξεπληττε, γιατι ολα οσα εκανε ηταν πραγματα που δεν ειχα φανταστει εγω και τις περισσοτερες φορες δεν περιμενα οτι θα κανει ανθρωπος για μενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Φαντάγκο με θίγεις :P

Tέσπα, τις ασωτίες τις κάναμε με τα λεφτά αυτού που είχε κάθε φορά.

Το λαρτζ δε σημαίνει ότι έχεις πάντα λεφτά, λάρτζ είναι να είσαι ροκ με το χρήμα, και με τα αισθήματα και με τα πάντα, αλλά αυτό ξεφεύγει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλα αξίζει να πώ της κουμπάρας μου που είναι χχχχχlarge και βρήκε εναν συχαμένο τσιγκούνη..

Πήγαν μονοήμερο στην Σύμη(πρέπει να πώ ότι συζούσαν ένα 3μηνο), εκείνη πλήρωσε εισητήρια, ενοικιαζόμενο μηχανάκι, εκείνη δωμάτιο για μία βραδυα εκείνη τα φαγητά, εκείνη τα πάντα λέμε και όταν του είπε ότι θέλει ένα πακέτο τσιγάρα μίας που κατεβένει να πάρει δικά του της είπε ότι άσε τα πληρώνω εγώ και φέυγει...

Την επόμενη φέυγουν πάνε σπίτι τους και όταν χριάστηκαν χαρτί υγείας της λέει...

Εγώ θα πάρω το χαρτί ένα ρολό υγείας αλλα δώσε μου 3 ευρώ που μου χρωστάς, τον ρωτάει απο που και απαντάει ο καραγύφτουλας απο τα τσιγάρα που σου πήρα εχτές, 3 ευρώ κάνανε:hmm:

Περιτό να πώ που τον έστηλε η κουμπάρα μου μετά απο αυτό, μου είπε ότι απο την αρχή έτσι ήταν...

Πρέπει να πώ ότι ο συγκεκριμένος είχε 3 μαγαζιά ένα μπαράκι, σπίτια χωράφια και έμενε στην κουμπάρα μου για να νοικιάσει λέει το σπίτι που έμενε τότε, η κουμπάρα μου ήταν σε ενοίκιο και ποτέ δεν της έδωσε ένα ευρώ για αυτό ούτε για τίποτα μέσα στο σπίτι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πάντως, αυτούς τους τύπους αν θέλει κανείς να τους εκδικηθεί και να τους πονέσει, ήδη γνωρίζει τον τρόπο: Να τους φάει λεφτά!!! :hehe:

Κάποτε είχα πάει επίσκεψη σ' έναν ξάδερφο της πρώην μου, ο οποίος είναι παθολογικά τσιγκούνης. Από την άλλη, ήθελε να κάνει επίδειξη στο γαμπρό (σ' εμένα δηλαδή) ότι είναι χάι άτομο και καλά. Μου βγάζει λοιπόν ένα ακριβό ουίσκι, μου λέει ότι είναι και ακριβό μάλιστα και κατόπιν κάνει το λάθος: "Πιες όσο θέλεις" μου λέει:devil:, γνωρίζοντας ότι γενικά δεν πολυπίνω. Βάζω δυο δάκτυλα και τον βλέπω ότι κάηκε η ψυχή του. Βάζω άλλα δύο και τον βλέπω να το μετράει με την άκρη του ματιού του. Να μην σας τα πολυλογώ, ήπια όλο το μπουκάλι, μόνο και μόνο γιατί με διασκέδαζε να βλέπω τη φάτσα του κάθε φορά που γέμιζα το ποτήρι.:P Φυσικά έγινα τύφλα, ήταν μάλιστα η πρώτη και μοναδική φορά που έδωσα σε άλλον να οδηγήσει το αμάξι μου, για λόγους ασφαλείας. Ακόμα θυμάμαι την έκφρασή του όταν άδειασε το μπουκάλι και γελάω μιλάμε:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ακόμα θυμάμαι την έκφρασή του όταν άδειασε το μπουκάλι και γελάω μιλάμε:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Και εγω τα ειχα φτιαξει με εναν, που ετρεμε τα λεφτα του. Ενω τα ειχαμε 1,5 χρονο, ξεχναγε τις γιορτες μου και τα γενεθλια μου μονο και μονο για μην χαλασει τα λεφτα του για δωρο. Ενω εγω παντα του επαιρνα κατι. Οταν βγαιναμε τις περισσοτερες φορες πληρωνα εγω (ειμαι και ανοιχτοχερη βλεπεις), αλλα αυτο του γυαλισε ματι και καποιες φορες ενιωθα πως με εκμεταλλευοταν (με τροπο ομως). Για αυτο καλυτερα να το παιζεις χαζη και ποτε να μην δινεις στον αλλον αναφορα για τα οικονομικα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lotta

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ΜΟΝΟ ανοιχτοχέρηδες ασυζητητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
2002 σταθμός ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης: Κατεβαίνουμε με την Ελενίτσα από το ταξί για να με αποχαιρετήσει, να μπώ στο πούλμαν να φύγω! Σε μια φάση μου λέει "όλο εγώ πληρώνω απο χτες" ενώ είχα πληρώσει και για τους 2 μας τα πάντα ΠΛΗΝ του ταξί (δε θυμάμαι πόσο έκανε)! Ας πούμε πως έκανε 5 ευρώ και έχετε υπόψιν σας ότι είχα σκάσει χρήμα την περασμένη ημέρα.

Όταν την αγκάλιασα λοιπόν, της έριξα στην τσάντα που χε κρεμασμένη στον ώμο και ένα 50ευρο που είχα ετοιμάσει επίτηδες. Ανεβαίνω στο λεωφορείο. Το ανακαλύπτει το 50αρι. Η αντίδραση ήταν ένα κι ένα για εκπομπές του Θέμου.

Γιατί 50αρι και όχι 5ευρο; Για να της δείξω ότι δεν είχα πρόβλημα να πληρώσω το οτιδήποτε αλλά είχα σαφώς πρόβλημα με την ηλιθιότητα που έκανε (και γενικά με τους ανθρώπους που συμπεριφερονται έτσι). Θες 5? Πάρε 50 και βάλτα υπόθετο και στο καλό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όταν την αγκάλιασα λοιπόν, της έριξα στην τσάντα που χε κρεμασμένη στον ώμο και ένα 50ευρο που είχα ετοιμάσει επίτηδες. Ανεβαίνω στο λεωφορείο. Το ανακαλύπτει το 50αρι. Η αντίδραση ήταν ένα κι ένα για εκπομπές του Θέμου.

Αυτό πάντως ήταν κίνηση τζέντλεμάν, μπράβο, αλλα η ερώτηση: τα έβαλες για να δίξεις λάρτζ ή γιατί το ένοιωσες σωστό;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αυτό πάντως ήταν κίνηση τζέντλεμάν, μπράβο, αλλα η ερώτηση: τα έβαλες για να δίξεις λάρτζ ή γιατί το ένοιωσες σωστό;:hmm:

Μάνια μου, σου φαίνεται από το πόστ μου να το έκανα επειδή ήθελα να δείξω large; Άσε που εξήγησα το γιατί.

Είναι σαν όταν ήμασταν μικρά. Έλεγε η κάθε μάνα, "Πάρε μια σοκολάτα να φας" και μετά εμείς σαν μικρά θέλαμε κι άλλο κι άλλο κι άλλο και στο τέλος έλεγε "Πάρτα όλα και βάλτα στον κ... σου! Εγώ δε σου ξαναπαίρνω σοκολάτες"

Όταν σου πεί εσένα κάποιος, "μου χρωστάς ένα ευρώ για μπουκαλάκι νερό, 30 λεπτά για μια τσίχλα και 1 ευρώ για τα 3 τσιγάρα που μου έκανες τράκα", δε θα σπαστείς; Δε θα βγάλεις το πορτοφόλι να του δώσεις ακριβώς 2.30 ευρώ για να το βουλώσει; Ε εγώ απλά το έκανα σε μεγαλύτερη κλίμακα, τα πήρα στο κρανίο. Που ξέρεις, μπορεί μετά από 2 μέρες να θυμόταν ότι της χρώσταγα και καμιά τυρόπιτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top