[Καπνιστές] Ο λόγος που ξεκίνησες το κάπνισμα;

Για ποίο λόγο ξεκίνησατε το κάπνισμα;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 174)
  • Κάπνιζαν οι φίλοι μου

  • Ψυχολογική κατάσταση

  • Μοναξιά

  • Γεύση/άρωμα

  • Style

  • Ήθελα να φαίνομαι μεγαλύτερος

  • Επειδή κάπνιζε το πρότυπό μου

  • Έτυχε ένα βράδυ σε μια έξοδο

  • Επειδή ταιριάζει με τον καφέ

  • Βαρέθηκα να περιμένω το λεωφορείο με σταυρωμένα χέρια :P

  • Μετά το σεξ είναι η καλύτερη απόλαυση

  • Επειδή το διαφήμιζαν συνέχεια στα ΜΜΕ

  • Κάποιος άλλος λόγος

  • ΔΕΝ καπνίζω, αλλά θέλω να δω τα αποτελέσματα! Σε πηγάδι κατούρησα; :P

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σημείωση: Καταρχάς μηνύματα από αντί καπνιστές είτε μηνύματα αντικαπνιστικού χαρακτήρα θα διαγράφονται ως off-topic χωρίς προειδοποίηση. Η συνεχόμενη παράβλεψη της σημείωσης αυτής θα οδηγήσει σε infraction.

------------------------------------------------------------------------------------------

Για ποίο λόγο ξεκινήσατε το κάπνισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω ψηφισα, τα bacardi-α φταινε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
btw δεν περίμενα τόσους ψήφους στην επιλογή "Μοναξιά"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είχα προβλήματα στο σπίτι, ψήφησα μέν Ψυχολογική κατάσταση που είναι αλήθεια αλλα έπαιξε ρόλο και η αντιδραστικότητα, είμουν αντίθετη σε όλα και όταν είπε ο φάδερ μην τολμήσεις να το πιάσεις σκέυτηκα ότι τον εκδηκούμε κάνοντάς πράγματα που δεν ήθελε να κάνω:redface: οπότε με έκανε να νοιώθω καλύτερα ξέροντας ότι περνάει το δικό μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες.....έκει έγινε η ζημιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δoκιμασα ενα Camel, το σιχαθηκα και μετα απο κανα χρονο δοκιμασα το More Menthol και το λατρεψα....simple as that...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν καπνίζω, αλλά τη μία και μοναδική φορά, που άναψα τσιγάρο και το ακούμπησα στα χείλη μου ήμουν ψυχολογικά χάλια, έδινα επί ένα μήνα Πανελλαδικές και είχα κλατάρει. Μόνη στο σπίτι, περιφερόμουν σαν το αργίμι μες στο σπίτι. Ευτυχώς πριν καν ρουφήξω κανονικά σιχάθηκα αυτό που πήγα να κάνω και το πέταξα. ;)
Ψήφισα ψυχολογική κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Από πολύ μικρή μου άρεσε πολύ η μυρωδιά του καπνού, οπότε όταν πρωτοδοκίμασα, κόλλησα. Έτυχε βέβαια να πρωτοδοκιμάσω επίσης από ελαφριά τσιγάρα, που δεν σε ζαλίζουν, οπότε είχα μόνο τη γεύση, η οποία μου άρεσε.
Αν είχα δοκιμάσει από κανένα Marlboro κόκκινο παίζει και να μην το είχα αρχίσει διότι δεν θα μου άρεσε.
Και ακόμα και τώρα, καπνίζω λόγω γεύσης/αρώματος (και γι'αυτό έχω μείνει στα πολύ ελαφριά, αν και κάνω αρκετά δυστυχώς), οπότε αυτό και ψήφισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εγώ το ξεκίνησα συστηματικά τις πρώτες μέρες μου στην Αθήνα ως φοιτήτρια..
Είχα έρθει από μια πολύ μικρή πόλη, χωρίς να έχω κανέναν μα κανέναν εδώ.. μαθήματα στη σχολή δε γινόταν λόγω καταλήψεων.. έτσι ένιωθα φρικτή μοναξιά ανακατεμένη με φόβο:/:
Ήταν για ένα διάστημα η παρέα μου..
Η μοναξιά φυσικά έφυγε.... αλλά το τσιγάρο έμεινε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Βασικά πάνω στο στρες των φοιτητικών εκλογών δεν θυμάμαι ακριβώς!Εκείνο που θυμάμαι ότι μετά πήρα πακέτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
από καθαρή περιέργεια...simple as that... και μου έμεινε "κουσούρι" εδώ και πάνω από 10ετία πλέον... :/:

Ελπίζω να καταφέρω να το κόψω λίαν συντόμως όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Κάπνιζε η παρέα μου και είπα να δοκιμάσω κι εγώ να δω πώς είναι. Βασικά μου άρεσε στην αρχή που ψιλοζαλιζόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Όταν ήμουν τρίτη γυμνασίου σε ένα party του σχολείου μου με κοροϊδευαν οι φίλες μου και έτσι είπα να δοκιμάσω ... τελικά συνεχίζω μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar555

Νεοφερμένος

Η sugar555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στην κατάληψη στο λύκειο με την κολήτή μου.Από περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ψήφισα ψυχολογική κατάσταση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Ήμουν φανατική αντικαπνίστρια μέχρι και το 3ο έτος, και κάποια στιγμή, χωρίς λόγο αποφάσισα να δοκιμάσω επειδή έτσι μου 'ρθε και μετά μου άρεσε. Curiosity killed the cat!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω δεν καπνιζω, αλλα μεμονομενα εχω δοκιμασει, χωρις ιδιετερο λογο. Την πρωτη φορα που καπνισα ητανε το καλοκαιρι, ειμασταν στο rockwave μεγαλη παρεα και ενας ειχε παρει πουρακια χωρις καπια γευση, και πες-πες ειπα "ε και δεν καπνιζω ενα να παει στο..." πειρα μερικες τζουρες αλλα δεν μπορουσα αυτην την αιστηση του καπνου που αφηνε μετα.
Μετα ξανακαπνισα ναργιλε μια φορα το καλοκαιρι, χωρις ιδιετερο λογο... Απλα ειπαμε "δεν παμε να κανουμε ναργιλε;" και επειδη δεν εχει την ξερη γευση του καπνου ειπα να δοκιμασω. Δεν με χαλασε, αλλα δεν ειχε και κατι ιδιετερο για να θελω να το ξανακανω, και αφου βλαπτει κιολας, πιος ο λογος να ασχολιθω; (και ας εχει ναργιλε ο πατερας μου... προτιμω να τον μυριζω παρα να τον καπνιζω).
Τελευτεα φορα ειμουν με εναν φιλο και συζηταγαμε για τα τσιγαρα, κουβεντα στη κουβεντα του λεω οτι τσιγαρο κανονικο δεν εχω καπνισει ποτε, και του ζηταω να μου δοσει να δω πως ειναι (δεν ξερω πως μου ηρθε) ε και μετα απο αυτο δεν ξανακαπνισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Κάπνιζα που και που στο σχολείο με τις φίλες μου κρυφά για να μην μας δουν οι καθηγητές στο γυμνάσιο! ;)

Αλλά το άρχισα κανονικά στα 17,5 μου επειδή κάπνιζε και το αγόρι μου...
Σίγουρα μετά το sex είναι ό,τι καλύτερο... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
+1 αλλά είναι πίκρα αν ο σύντροφός σου δεν καπνίζει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Από καθαρή περιέργια, καβάτζωσα δυο τσιγάρα και πήγα και τα κάπνισα κάπου μόνος. Ζαλιζόμουν για ώρες. Απορώ πώς το συνέχισα. Ώρες-ώρες είμαστε πολύ βλάκες οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top