• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρόληψη

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μετά Τέσα μου, αν και δεν χρησιμοποιούν όλοι οι γιατροί την ολική. Κάποιοι προτιμούν να την κάνουν με τοπική, αν μπορώ να την πω έτσι. ' Ενα σπραίυ στο στόμα σου βάζουν για να μουδιάσει και να μην νοιώθεις τον σωλήνα να μπαίνει.:worry:

Σ' ευχαριστώ. Θα πάω άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τον τελευταίο μήνα που είχαμε τον πατέρα μου στο νοσοκομείο και έπινα πολλούς καφέδες, αλλά και τις τελευταίες 3 μέρες με τον θάνατο του πατέρα μου έκανα κατάχρηση στους καφέδες (ιδιαίτερα εσπρέσο και στιγμιαίο) και έχω κάποια συμπτώματα έλκους. Να πω την αλήθεια, αν και δεν είχα ποτέ κάποιο σοβαρό πρόβλημα με το στομάχι μου, υπήρχε μια ευαισθησία. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω μια γαστροσκόπηση. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Ο γιατρός κατεβάζει τον σωλήνα στο στομάχι του ασθενούς πριν ή μετά τη νάρκωση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.[/QUOTΕ]


Η επέμβαση γίνεται με spray ξυλοκαίνης ή με ελαφριά μέθη ή με γενική αναισθησία. Τα φάρμακα μπαίνουν πριν μπει ο σωλήνες στο στόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Μη κάνεις αυτό με το σπρέι, ναρκώνουν μόνο όσο πιάνει ο οισοφάγος, αλλά θα είναι δυσάρεστη η εξέταση.
Να ζητήσεις να σου κάνουν μέθη, αυτό έκανα κι εγώ και δεν κατάλαβα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η επέμβαση γίνεται με spray ξυλοκαίνης ή με ελαφριά μέθη ή με γενική αναισθησία. Τα φάρμακα μπαίνουν πριν μπει ο σωλήνες στο στόμα.

Μη κάνεις αυτό με το σπρέι, ναρκώνουν μόνο όσο πιάνει ο οισοφάγος, αλλά θα είναι δυσάρεστη η εξέταση.
Να ζητήσεις να σου κάνουν μέθη, αυτό έκανα κι εγώ και δεν κατάλαβα τίποτα.

Σας ευχαριστώ όλους/ες. Και την κολονοσκόπηση την είχα κάνει με μέθη και δεν κατάλαβα τίποτα. Εκείνη είχε βγει πολύ καλή. Τώρα να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μη κάνεις αυτό με το σπρέι, ναρκώνουν μόνο όσο πιάνει ο οισοφάγος, αλλά θα είναι δυσάρεστη η εξέταση.
Να ζητήσεις να σου κάνουν μέθη, αυτό έκανα κι εγώ και δεν κατάλαβα τίποτα.
Γίνεται δηλαδή να ζητήσεις αυτό που προτιμάς; Γιατί μου είχαν πει να κάνω κι εγώ και όταν μου είπαν την διαδικασία, την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια...:whistle:
Βέβαια ήταν πριν αρκετά χρόνια, ίσως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Γίνεται δηλαδή να ζητήσεις αυτό που προτιμάς; Γιατί μου είχαν πει να κάνω κι εγώ και όταν μου είπαν την διαδικασία, την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια...:whistle:
Βέβαια ήταν πριν αρκετά χρόνια, ίσως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα.:hmm:

Βάσω μου, αυτά δεν πρέπει να τα αφήνουμε. Πρέπει να πηγαίνουμε στον γιατρό, ακόμα και με ήπια συμπτώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να είναι κάτι σοβαρό. Το πολύ η διάγνωση να βγάλει καμιά γαστρίτιδα ή Γ.Ο.Π. (Γαστρο-οισοφαγική παλινδρόμηση).
Εμένα μου βρήκαν Γ.Ο.Π. μαζί με κάτι πολυποδάκια που μου αφαίρεσαν επιτόπου. Και είχα χρόνια ενοχλήσεις αρκετά σοβαρές και φοβόμουν να πάω.
Βάσω εξαρτάται σε ποιό νοσοκομείο είναι ο γιατρός που θα πας. Στα δημόσια νοσοκομεία συνήθως περιορίζονταν στο σπρέι το οποίο με τα σημερινά δεδομένα, αμφίοβλο κι αν διαθέτουν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Βάσω μου, αυτά δεν πρέπει να τα αφήνουμε. Πρέπει να πηγαίνουμε στον γιατρό, ακόμα και με ήπια συμπτώματα.
Πάντα πηγαίνω στον γιατρό Τέσα μου, ακόμα και με το παραμικρό. Ευτυχώς δεν έχω αντρική νοοτροπία, εξάλλου είμαι σε συνεχή επαφή με γιατρούς γιατί έχω χρόνιο νόσημα.
Παρ' όλα αυτά, αυτή την εξέταση πάντα την φοβάμουν. Επίσης δεν υπάρχει καμμιά μα καμμιά περίπτωση να κάνω ποτέ μου κολονοσκόπηση...:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Βάσω μη λες ποτέ. Γιατί κι εγώ έτσι έλεγα και ήρθε μια στιγμή που με ανάγκασαν οι καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ δε πήγαινα στο ιατρό και είχα κερατόκωνο :/: να πηγαίνετε στο ιατρό αν και πολλοί κοροιδεύουν διαλέξτε ιατρό που εμπιστεύεστε και ακολουθήστε τον τυφλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Βάσω μη λες ποτέ. Γιατί κι εγώ έτσι έλεγα και ήρθε μια στιγμή που με ανάγκασαν οι καταστάσεις.
Το λέω και θα το λέω γιατί έχει υπάρξει ανάγκη εδώ και χρόνια και δεν την κάνω και μένω με την πρόχειρη διάγνωση, σπαστική κολίτιδα.
Σου λέω ακόμα και αν μου πουν πως πιθανόν έχω καρκίνο, δεν θα την κάνω. Για την κακή μου τύχη, είχα σύζυγο νοσηλευτή που μοιραζόταν μαζί μου όλες τις εμπειρίες που είχε από την άσκηση που έκανε στις διάφορες ειδικότητες, πριν κατασταλάξει σε αυτήν που αγαπούσε περισσότερο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Και τι ήταν (αν δεν είμαι αδιάκριτη) αυτό το τόσο αποτρεπτικό που σου εκμυστηρεύτηκε ο αείμνηστος σύζυγος, ώστε να βάλεις σε δεύτερη μοίρα κάποια ενδεοχομένως σωτήρια εξέταση?
Αν δεν επιθυμείς να απαντήσεις, το σέβομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα εσύ είσαι γιατρός :P

Ναι είμαι ιατρός :clapup: και όταν το διάβαζα το κεφάλαιο αυτό στο 6ο έτος έλεγα μήπως το φώκο έχεις αυτό (φυσικά οι καθηγητές στις διαλέξεςι ουτε αναφορά κάνανε καθώς δεν υπάρχει το μηχάνημα για το cross liniking που σταθεροποιει τον κερατόκωνο στα δημόσια νοσοκομεία).....

και έλεγα θα πάω το καλοκαιρί. . Όμως το καλοκαίρι διάβαζα για πτυχίο γιατί χρωστούσα μόνο φαρμακολογία και παθολογία και έλεγα θα πάω τον Οκτώβρη όταν πάρω το πτυχό. Αλλα κόπηκα φαρμακολογία και είπα καλά θα πάω τον Μαρτη όταν πάρω το πτυχίο.

Φυσικά είχα πάει στο Πανεπιστημιακό της Πάτρας να με δουν .... αλλά αυτοί απλά είπαν ότι έχω μυωπία. .

Όταν πήρα το πτυχίο χαιρόμουν και δε διάβαζα γιατί δεν είχα διάβασμα πλέον :clapup: οπότε είχα ξεχάσει ότι δεν έβλεπα καλά . Μέχρι που ήρθε και το καλοκαίρι και είπα και δεν πάω να κάνω ένα check up τι έχω να χάσω.... :clapup:

και έτσι αρχισαν όλα.

Έτσι έκανα την επέμβαση cross linking και τώρα δε μπορώ να διαβάσω τπτ και περιμένω να περάσει τρίμηνο για να μου γράψει νεα γυαλιά και φακους να βλέπω. Όμως παράλληλα περιμένω τα αγροτικά οπότε σκεφτομαι πως θα έχει πλάκα να πάνω να κάνω αγροτικό και να μην βλέπω την τύφλα μου :D όμως δε με νοιάζει εγώ θα παώ.


Οπότε που καταλήξαμε

Δεν πάμε σε δημόσια νοσοκομεία για τα μάτια μας ......

επίσης αν έχω παιδια΄δε τα παίρνω στο ΙΚΑ αλλά σε ιδιώτη παιδίατρο..... να τα εμβολιάσει σωστά και να έχουμε έναν άνθρωπο να μας βοηθήσει στα επείγοντα...... και να μας κατευθύνει σωστά.

Σε όλα τα παιδιά 16 έτων κάνουν μια .......κερατινομετρία

γενικά τα δημόσια νοσκομεία τα εμπιστευόμαστε μόνο για να πάρουμε φάρμακα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Και τι ήταν (αν δεν είμαι αδιάκριτη) αυτό το τόσο αποτρεπτικό που σου εκμυστηρεύτηκε ο αείμνηστος σύζυγος, ώστε να βάλεις σε δεύτερη μοίρα κάποια ενδεοχομένως σωτήρια εξέταση?
Αν δεν επιθυμείς να απαντήσεις, το σέβομαι.
΄Εχω την εντύπωση πως το είχαμε συζητήσει παλιότερα αρκετά εκτενώς.:P
Μάλλον δεν το θυμάσαι, θα σου πω αλλά σε πμ, ίσως το έλεγα και στην Τέσα (με τον ίδιο τρόπο εννοείται), αλλά όχι δημόσια. Δεν θέλω να επηρρεάσω κάποιον που ίσως πρέπει να κάνει αυτή την εξέταση, εξάλλου ο καθένας μας σκέπτεται διαφορετικά και τον ενοχλούν επίσης διαφορετικά πράγματα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το λέω και θα το λέω γιατί έχει υπάρξει ανάγκη εδώ και χρόνια και δεν την κάνω και μένω με την πρόχειρη διάγνωση, σπαστική κολίτιδα.
Σου λέω ακόμα και αν μου πουν πως πιθανόν έχω καρκίνο, δεν θα την κάνω. Για την κακή μου τύχη, είχα σύζυγο νοσηλευτή που μοιραζόταν μαζί μου όλες τις εμπειρίες που είχε από την άσκηση που έκανε στις διάφορες ειδικότητες, πριν κατασταλάξει σε αυτήν που αγαπούσε περισσότερο.:/:

Πηγαινε να την κανεις. Δεν θελεις να μαθεις τι εκαναν στο χερι μου τις προαλλες γιατι θα διαπιστωσεις οτι αγχωνεσαι για το τιποτα. Πραγματικα δεν ειναι τιποτα αυτες οι εξετασεις. Μην την αποφευγεις γιατι συνηθως αυτο που αποφευγουμε το λουζομαστε. Εχω παθει ενα σωρο ατυχηματα απο αθλητισμο και δεν πηγαινα σε ορθοπεδικο γιατι δεν ηθελα να τρωω ακτινοβολια απο τις ακτινες. Αποτελεσμα; Στο χερι μου τωρα εχω βγαλει απειρες ακτινες, fluoroscopy, αξονικες, bone scan, μαγνητικες (εχουν και αυτες ακτινοβολια) και επονται ακομα πολλες ακτινες. Α, και κατεληξα να δουλευω στο ορθοπεδικο τμημα και τα ματακια μου εχουν δει πολυ χειροτερα πραγματα στο χειρουργειο απο μια κωλονοσκοπηση. Πχ ακρωτηριασμο διαλυμμενου χεριου απο τον αγκωνα, compartment syndrome σε ολοκληρο το ποδι (ειχε γινει μπαλονι απο το πρηξιμο και την αυξημενη πιεση λογω κακης ή μαλλον ανυπαρκτης κυκλοφοριας αιματος) και μαλλον θα παει για ακρωτηριασμο πανω απο το γονατο (25 ετων ανθρωπος το επαθε απο χρηση κοκαινης) γιατι εχουν νεκρωσει εντελως οι μυες του και ειχε φτασει σε σημειο να κατουραει σχεδον μαυρα ουρα! Αν ειχε παει νωριτερα στο νοσοκομειο και δεν ειχε κρυψει το γεγονος οτι πηρε κοκαινη ισως να ειχε γλιτωσει το ποδι του. Τωρα καταστραφηκε η ζωη του (το αλλο του ποδι ειναι επισης χαλια αλλα μαλλον θα σωθει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εδώ και τρεις μέρες συνεχόμενα η διαστολική μου πίεση (η μικρή) είναι 40 mmHg. Αυτό με έχει ανησυχήσει και φοβάμαι μήπως σχετίζεται με την καρδιά. Ειδικότερα φοβάμαι πολύ για καρδιακή ανεπάρκειά (μιας κι έχω πρόσπτωση μητροειδούς βαλβίδας, αν και αυτό ουδέποτε επηρεασε την ποιότητα ζωής μου ούτε μου ενέγειρε ανησυχία ο καρδιολόγος).
Εκτός από μια ήπια ζαλάδα δεν έχω άλλα συμπτώματα. Η συστολική μου πίεση πάλι (η μεγάλη) γενικώς είναι γύρω στα 80 mmHg. Όταν έχω περίοδο και λίγο πιο κάτω. Η μεγάλη πίεση όμως δεν με ανησυχεί. Καλύτερα που είναι χαμηλή. Η μικρή πιέση όμως ήταν πάντα γύρω στα 60 mmHg. Δεν μπορώ να εξηγήσω, γιατί έπεσε τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ και τρεις μέρες συνεχόμενα η διαστολική μου πίεση (η μικρή) είναι 40 mmHg. Αυτό με έχει ανησυχήσει και φοβάμαι μήπως σχετίζεται με την καρδιά. Ειδικότερα φοβάμαι πολύ για καρδιακή ανεπάρκειά (μιας κι έχω πρόσπτωση μητροειδούς βαλβίδας, αν και αυτό ουδέποτε επηρεασε την ποιότητα ζωής μου ούτε μου ενέγειρε ανησυχία ο καρδιολόγος).
Εκτός από μια ήπια ζαλάδα δεν έχω άλλα συμπτώματα. Η συστολική μου πίεση πάλι (η μεγάλη) γενικώς είναι γύρω στα 80 mmHg. Όταν έχω περίοδο και λίγο πιο κάτω. Η μεγάλη πίεση όμως δεν με ανησυχεί. Καλύτερα που είναι χαμηλή. Η μικρή πιέση όμως ήταν πάντα γύρω στα 60 mmHg. Δεν μπορώ να εξηγήσω, γιατί έπεσε τόσο.

Εμενα μου ειναι χαμηλη οταν ειμαι αφυδατωμενη, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. 40 ειναι πολυ χαμηλη. Εγω θα εβλεπα γιατρο ASAP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εμενα μου ειναι χαμηλη οταν ειμαι αφυδατωμενη, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. 40 ειναι πολυ χαμηλη. Εγω θα εβλεπα γιατρο ASAP.

Είναι τελικά παρενεργεια από κάποια καινούρια αγχολυτικά φάρμακα που παίρνω. Το λέει και στις αντενδείξεις του φαρμάκου. Τα προηγούμενα μου τα σταμάτησε, επειδή μου προκαλούσαν ναυτία και έντονους πονοκεφάλους, αν και κατά τα άλλα είχα θεαματικά αποτελέσματα ως προς το ψυχολογικό κομμάτι. Αύριο βέβαια που θα έχω άδεια από τη δουλειά μου θα βάλω χόλτερ για ένα 24ωρο κι ο Θεός βοηθός! Ελπίζω να μην είναι κάθε σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και η συστολική σου είναι χαμηλή όμως.
Πάντα στο 80 ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top