Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα,περιμένω απόψεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταρχας ειναι η ευτυχια εξαρταται απο τον χαρακτηρα του ανθρωπου. Δ
Προσωπικα ευτυχια για εμενα ειναι να ειμαι συνεχεια με την συντροφο μου...
Σιγουρα δεν ειναι για ολους αυτο...
Μην με ρωτησεις... τι ειναι αυτο που κανει ολους τους ανθρωπους ευτυχισμενους... Καταρχας νομιζω οτι δεν υπαρχει μιας και ο καθενας να γινει "ευτυχισμενος" ζηταει διαφορετικα πραγματα...

Οσο για την πραγματικη ευτυχια , θελω να πιστευω οτι την εχω ζησει αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ακριβως ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Το να αγαπάς και να αγαπιέσαι......

Αν και με την σκέψη ότι όλοι θα πεθάνουμε μια μέρα.. δεν ξέρω πόσο μπορεί να διαρκέσει η ευτυχία όταν συνειδητοποιήσεις τη μηδενική διάρκεια του παρόντος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απο την στιγμη που θανατος ειναι δεδομενος και δεν μπορει να αλλαξει δεν νομιζω οτι αξιζει να σκεφτομαστε συνεχεια οτι καποτε θα πεθανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarK_HumOuR

Νεοφερμένος

Ο DarK_HumOuR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
να ειμαι καλα με τους ανθρωπους που αγαπω, να ειμαστε γεροι, να εχουμε ποιοτητα ζωης και να ειμαι παρων οταν ο ΑΡΗΣ μου θα σηκωνει το πρωταθλημα ξανα στο μπασκετ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,808 μηνύματα.
Η ευτυχία σε καμμία περίπτωση δε μπορεί να είναι το χρήμα.

Ευτυχία για μένα θα ήταν να είχα τον άνθρωπο που αγαπώ πάντα δίπλα μου. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευτυχία για μένα θα ήταν να έχω τον άνθρωπο που αγαπώ δίπλα μου AND να είμαι επιτυχημένη επαγγελματικά (αν κ αυτό δεν το ορίζω απαραίτητα σε όρους χρημάτων, περισσότερο αναγνώρισης) σε μια δουλειά που λατρεύω.
Είμαι πλεονέκτρα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Το να αγαπάς και να αγαπιέσαι......

As it is said... To love and to be loved...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ευτυχία είναι...
να μη χρειάζεται να αναρωτιέσαι αν είσαι ευτυχισμένος!
ευτυχία είναι....
να μην γίνεσαι ποτέ δυστυχισμένος!
ευτυχία είναι...
να σου βάζουν το μωρό σου στο στήθος μόλις γεννάς!
ευτυχία είναι...
αυτές οι μικρές στιγμές που ξεχωρίζουν μέσα στην καθημερινότητα μας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ευτυχία είναι....
να χαμογελάς και να γελάς!
ευτυχία είναι ....
να έχεις καλούς φίλους!



*θενκς κουέ για το ποστ σου. ειλικρινά.:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ευτυχία είναι....
να χαμογελάς και να γελάς!
ευτυχία είναι ....
να έχεις καλούς φίλους!



*θενκς κουέ για το ποστ σου. ειλικρινά.:kissing:

:redface:


είμαστε ευτυχισμένες... έτσι δεν είναι? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
:redface:


είμαστε ευτυχισμένες... έτσι δεν είναι? :)

έτσι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ευτυχια ειναι να κοιτας το ηλιοβασιλεμα,τον ουρανο και την θαλασσα και να νιωθεις την ζωη να σε διαπερναει σαν ρευμα...μικρες στιγμες στην καθημερινοτητα μας...

προσωπικα εχω να νιωσω ευτυχισμενη εδω και παρα πολυ καιρο,μαλλον εχω κλεισει και χρονο..παραπανω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jasper:
ευτυχια ειναι να κοιτας το ηλιοβασιλεμα,τον ουρανο και την θαλασσα και να νιωθεις την ζωη να σε διαπερναει σαν ρευμα...μικρες στιγμες στην καθημερινοτητα μας...

προσωπικα εχω να νιωσω ευτυχισμενη εδω και παρα πολυ καιρο,μαλλον εχω κλεισει και χρονο..παραπανω:(

Μάλλον τότε δεν καταλαβαίνεις ούτε εσύ αυτό που γράφεις.......αν υπονοείς ότι είσαι μόνη σου ένα χρόνο μάθε πως η ευτυχία μας δεν εξαρτάται μόνο απο τους άλλους,αν πάλι υπονοείς κάτι άλλο τότε συγγνώμη για την παρέμβαση.
Όμως σίγουρα και σε σένα υπήρξαν αυτές οι μικρές στιγμές που γράφεις,απλώς δεν τους έδωσες βάση και τις αγνόησες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
οχι δεν ειμαι μονη εναν χρονο....ειχα παρεα.Σιγουρα υπηρξαν στιγμες που εγω δεν προσεξα....το ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Οσο για την πραγματικη ευτυχια, θελω να πιστευω οτι την εχω ζησει αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ακριβως ειναι

Ουπς! Έχω την εντύπωση ότι δεν εννοούσες αυτό που είπες. Πιθανόν να πιστεύεις πράγματι ότι έχεις βιώσει την πραγματική ευτυχία, αλλά για πιο λόγο να θέλεις να το πιστεύεις; Δεν είναι πιο αισιόδοξο να θέλεις να πιστεύεις ότι η πραγματική ευτυχία είναι κάτι που πρόκειται να ανακαλύψεις στο μέλλον; :) Εκτός αν αυτό θα υποβάθμιζε στα μάτια σου τις στιγμές ευτυχίας που έχεις ήδη βιώσει, οπότε πάω πάσο! :P Πάντως στους κύκλους των σκακιστών η ερώτηση "ποια είναι η καλύτερη παρτίδα σας" παίρνει συνήθως την απάντηση "δεν έχει παιχτεί ακόμα". :D

Για μένα η πραγματική ευτυχία είναι το αντίθετο της εικονικής ευτυχίας, ή αν προτιμάτε το αντιστρόφως ανάλογο της πραγματικής δυστυχίας. Σε κάθε περίπτωση είναι μάλλον ασύμβατη με την αληθινή ευτυχία, που αποτελεί τον αντίποδα της ψευδούς ευτυχίας, ή αλλιώς την αρνητική αντανάκλαση της αληθούς δυστυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skeftomilos:
Ουπς! Έχω την εντύπωση ότι δεν εννοούσες αυτό που είπες. Πιθανόν να πιστεύεις πράγματι ότι έχεις βιώσει την πραγματική ευτυχία, αλλά για πιο λόγο να θέλεις να το πιστεύεις; Δεν είναι πιο αισιόδοξο να θέλεις να πιστεύεις ότι η πραγματική ευτυχία είναι κάτι που πρόκειται να ανακαλύψεις στο μέλλον; :) Εκτός αν αυτό θα υποβάθμιζε στα μάτια σου τις στιγμές ευτυχίας που έχεις ήδη βιώσει, οπότε πάω πάσο! :P Πάντως στους κύκλους των σκακιστών η ερώτηση "ποια είναι η καλύτερη παρτίδα σας" παίρνει συνήθως την απάντηση "δεν έχει παιχτεί ακόμα". :D
Με εβαλε σε σκεψεις το ερωτημα σου ... με προβληματισε αρκετα... μαλλον θελω να πιστευω κατι τετοιο γιατι αλλιως καποιες στιγμες, ισως οτι πολυτιμοτερο έχω στην ζωή μου, θα υποβαθμίζοντας .... :/::worry::confused::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
***


Για μένα ευτυχία, είναι η αίσθηση πληρώτητας..., που μας δίνουν,
κάποιες λίγες και ιδιαίτερες στιγμές στην καθημερινότητά μας. :hmm:

Συνήθως δε, αυτές τις στιγμές..., μας τις χαρίζουν και τις μοιραζόμασθε...
αποκλειστικά και μόνο, τα άτομα τα οποία, μπορούν να μας χαρίσουν...
και την δυστυχία... :/:



.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ευτυχία είναι να μην θέλεις να αλλάξεις τίποτα στην ζωή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
H ευτυχία μετριέται μόνο σε στιγμές και δεν διαρκεί, γιατί αλλιώς θα έχανε το νόημα της..

Ευτυχία είναι να γυρίζει ξαφνικά και να σε κοιτάζει ενώ οδηγεί, γιατί το ράδιο έβαλε ένα από τα αγαπημένα σας τραγούδια..
Ευτυχία είναι η στιγμή που παίρνεις το πτυχίο σου..
Ευτυχία είναι η στιγμή που μαθαίνεις πως θα γίνετε πιο πολλοί..
Ευτυχία είναι να μαθαίνεις πως κάποιος δικός σου άνθρωπος που έχει κάνει εξετάσεις για κάτι, τελικά δεν έχει τίποτα σοβαρό..
Ευτυχία είναι η πρώτη σου μέρα στην πρώτη δουλειά της ζωής σου..
Ευτυχία είναι να τον τσακώνεις να σε χαζεύει σε ανύποπτη φάση και να χαμογελάει..
Και ο κατάλογος είναι ατελείωτος, μα πάντα στιγμιαίος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top