Άσκηση σωματικής βίας σε γυναίκες

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ζουμπουρλουδι:
Ο θυτης υπαρχει η πιθανοτητα να αντλει ηδονη,
Αν και συμφώνω μαζί σου θα ήθελα να προσθέσω ότι όσες πιθανότητες υπάρχουν ο θύτης να αντλεί ηδονή τόσες πιθανότητες υπάρχουν συμβαίνει αυτό στο θύμα... Απλώς αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι ο θυτής πολλές φορές να μην ξέρει τι κάνει; ή ποσο "σκληρό" είναι αυτό για το θυμά ή στην χειρότερη να είναι μεθυσμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalakias69

Νεοφερμένος

Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε/λέμε, έγω έχω φίλη (20χρονη φίλη that is) που είναι της άποψης "η γυναίκα τη θέλει τη σφαλιάρα της".
Είτε είναι σε σχέση είτε όχι, το ίδιο λέει - δεν είναι θέμα συναισθηματικού δεσίματος.
Ακόμα, η κοπέλα (κατά τα άλλα) είναι πολύ προοδευτική, στην εποχή της κτλ κτλ. Όχι, δεν φαίνεται.
Τον θέλει άγριο τον άντρα...

Τώρα αμα βρει κανέναν που την σαπίζει, δεν ξέρω αν θα λυπηθώ πολύ. Ξέρω ότι μάλλον θα έπρεπε, αλλά ο καθένας (εν προκειμένω η καθεμία) άξιος της μοίρας του.
Πιστεύω δε πως αυτό ισχύει για την καθεμία: αφού κάθεται και τις τρώει, καλά να πάθει.
Μιλώ για την σημερινή εποχή, τις "σύγχρονες" κοπέλες και την Ελλάδα (γενικότερα την "Δύση") φυσικά.

Προσωπικά, δεν άπλωσα χέρι σε κοπέλα που αν υπάρχει ένας άνθρωπος στη γη που αξίζει ξύλο (άντρας ή γυναίκα) είναι αυτή.
Είμαι λοιπόν σίγουρος (όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς τεσπα) ότι όσα νεύρα και να χω, δεν θα ξεφύγω :D.
Είναι καλό να δοκιμάζει κανείς τις αντοχές του, ακόμη και με οδυνηρούς τρόπους... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lalakias69:
Δεν ξέρω τι λέτε/λέμε, έγω έχω φίλη (20χρονη φίλη that is) που είναι της άποψης "η γυναίκα τη θέλει τη σφαλιάρα της".
Είτε είναι σε σχέση είτε όχι, το ίδιο λέει - δεν είναι θέμα συναισθηματικού δεσίματος.

Κάτι τέτοιες απόψεις είναι που ενισχύουν τους "άντρες" που χτυπάνε τις γυναίκες τους. Είναι θρασυδειλία να χτυπάς κάποιον που δεν μπορεί να ανταποσώσεις τα χτυπήματα σου, είτε είναι παιδί είτε γέρος είτε γυναίκα. Η βια ποτέ δεν έλυσε τίποτα απλά έφερε περισσότερα προβλήματα. Αν φταίει πάντος αυτός που την χτυπάει, φταίει πολύ περισσότερος αυτή που τα ανέχεται και δεν κάνει τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Απαραδεκτο τουλαχιστον!
Σε καμια περιπτωση δεν εγκρινω ασκηση σωματικης βιας προς την συντροφο μας!(μιας και το θεμα μιλαει γι'αυτου του ειδους μονο.*Γενικα παντως ειμαι κατα*)
Ειναι απερεδεκτο για τον οποιονδηποτε λογο να σηκωσεις χερι στην κοπελα σου...
Ειναι ποτε δυνατον να χτυπησεις ενα ατομο που αγαπας;Ενα ατομο που υποτιθεται οτι το εχεις στην καρδια σου,οτι θες το καλλιτερο γι' αυτο και απει λεγοντας.
Ποιος ο λογος να το κανω;
Για να αποδειξω οτι εχω δικιο;Μπα;Και ο Θεος για πιο λογο μου εδωσε το στομα;Μονο για μοστρα;
Η μηπως επειδη μπορει να εχω νευρα με το οτιδηποτε, ειναι "τροπος" ξεσπασματος...
Και τι ειναι η κοπελα;Σακος του μποξ;
Η μηπως επειδη ειναι πιο αδυναμη,βγαζουμε εκει τον ανδρισμο μας;
Για οποιον εχει νευρα με δουλεια,σπιτι,κι εγω δεν ξερω τι, αντι να σηκωσει χερι την απομενη φορα στην κοπελα, ας της πει να τον παρει αγκαλια και να μην λενε τιποτα για λιγο...
για εμενα παντως σε σοβαρα οικογενειακα θεματα που ειχα παντα με βοηθουσε...
Και αν παλι θες να εκραγεις τραβα σε ενα δωματιο μονος με εναν καθρεφτη και ουρλιαξε οσο πιο δυνατα μπορεις!
Εχω ξεσπασει με φωνες (στο παρελθον) σε ατομα που δεν εφταιγαν, αλλα καταλαβα ποσο ακυρος ημουν.
Οποiς κι αν φταιει, η βια δεν ειναι λυση...
Kαι μιλαω ακομα κι αν εχει κανει λαθος η κοπελα μου και φταιει 100%!
Οσο γι'αυτο που οντως εχω ακουσει ακι εγω απο κοπελες (ευτυχως ελαχιστες) οτι "η γυναικα θελει και την σφαλιαρα της", ε τοτε τι να πω...;
Εγω ξερω οτι στο χωριο μου μονο τα γαιδουρια χτυπαμε κι αυτα στο κωλο για να ξεκινησουν.
Υπαρχει κατι που λεγεται και αυτοσεβασμος.(Εκτος αν την βρισκουν ετσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Mario απλά respect:worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν ποτε,εστω αγγιζα γυναικα,θα εκοβα τα χερια μου μονος μου.
Οσο για αυτους που χτυπανε γυναικες,ας πανε να βρουνε καποιον στα μετρα τους και τοτε τα λεμε παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
ΜΜΜ. δε μου αρέσει να ασκώ βία σε κάποιον που δε θέλει, ουτε να μου ασκούν. αν ποτε με χτυπούσε η σχέση μου θα ήταν επιτόπιος ο χωρισμός. Στα μικράτα μου πάντως έδερνα κόσμο. (λολ) Τώρα που μεγάλωσα άν κι έχω αρχίσει τελευταία να κάνω πολεμικές τέχνες νιωθω οτι δε θα μπορουσα να πειράξω ουτε μερμύγκι, γιατι γνωρίζω κάποια χτυπήματα τι βλάβες μπορεί να προκαλέσουν στον άλλο. Ασχετα αν πρεπει να είμαι προετοιμασμένη αν πάει κανείς γυρεύοντας. Γιατι μπορέι το έταιρον ημισυ να μην απλώνει χερι πάνω σου άλλα ποτε δε ξέρεις ποιον μπορέι να βρείς στο δρόμο σου. Υπάρχουν πολλοί που αρέσκονται να κάνουν επέιδηξη μυικής δύναμης σε ασθενέστερους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Embrance:
Αν ποτε,εστω αγγιζα γυναικα,θα εκοβα τα χερια μου μονος μου.
Οσο για αυτους που χτυπανε γυναικες,ας πανε να βρουνε καποιον στα μετρα τους και τοτε τα λεμε παλι.
Θα συμφωνησω μαζι σου! Πολλοι απο αυτους που χτυπουν τις συντροφους τους το κανουν για να επιβεβαιωσουν τον ανδρισμο τους. Γιατι κατα βαθος ειναι θρασυδειλα ανθρωπακια που αν επρεπε να τα βαλουν με καποιον στο μεγεθος τους θα εφευγαν τρεχοντας! Ειναι πολυ πιο ευκολο να τα βαλεις με καποιον που εχει την μιση σωματικη σου δυναμη!
Αυτο ομως που με ενοχλει περισσοτερο απο ολα ειναι η απαθεια ορισμενων θυματων. Πως μπορεις να εξακολουθεις να εισαι με καποιον που σε μειωνει ως ανθρωπο με τον χειροτερο τροπο? Και μην ακουσω αηδιες του στιλ: τον αγαπω! :mad:
Ε λοιπον αυτος δεν σ αγαπαει!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
https://img164.imageshack.us/img164/1045/rs04891me.jpg

Για μερικα αθλια και αχαρακτηριστα... "ανθρωπακια"!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μαγκιά δεν είναι να περάσεις την άποψη σου με ξύλο στην γυναίκα σου...
Μαγκιά είναι να περάσεις την άποψη σου με ξύλο στον Ζαμπίδι...

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: όσοι κοπανάνε τις γυναίκες τους είναι οι μεγαλύτερες κοτες 1,82 είμαι και 90 κιλά και αρκετά γεροδεμένος όποιος είναι αρκετά μάγκας για να χτυπάει γυναίκες ας έρθει να μου δείξει εμένα πόσο μαγκας είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Μαγκιά δεν είναι να περάσεις την άποψη σου με ξύλο στην γυναίκα σου...
Μαγκιά είναι να περάσεις την άποψη σου με ξύλο στον Ζαμπίδι...

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: όσοι κοπανάνε τις γυναίκες τους είναι οι μεγαλύτερες κοτες 1,82 είμαι και 90 κιλά και αρκετά γεροδεμένος όποιος είναι αρκετά μάγκας για να χτυπάει γυναίκες ας έρθει να μου δείξει εμένα πόσο μαγκας είναι!

Tωωωωωρα....περιμενε...
Θα ερχοντουσαν αλλα ειναι κουρασμενοι απο το ξυλο που εριξαν στις γυναικες τους...
Τι λεμε ρε yannis τωρα...
Αφου τα ατομα ειναι κομπλεξικα.!
Εγω παντως μια κυρια ειχα παραδεχτει στην παλια γειτονια που εεμνα στο Αργος...
Μια γυναικα την χτυπησε ο αντρας της, και την επομενη φορα που πηγε να το κανει, εκεινη τηγανιζε πατατες, και με το που πηγε να σηκωσει χερι του τις εφερε καπελο...:clapup:
Εμενε διπλα μας!
Εκει να δεις πως εκανε ο μουργολυκος!
Απο εκεινη την μερα ηταν....ΑΠΙΚΟ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και φυσικά να υπενθυμησω ότι όσο φταίει εκείνος που την δέρνει άλλο τόσο φταίει εκείνη που μένει μαζί του. Για να μην ξεχνιώμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Tωωωωωρα....περιμενε...
Θα ερχοντουσαν αλλα ειναι κουρασμενοι απο το ξυλο που εριξαν στις γυναικες τους...
Τι λεμε ρε yannis τωρα...
Αφου τα ατομα ειναι κομπλεξικα.!
Εγω παντως μια κυρια ειχα παραδεχτει στην παλια γειτονια που εεμνα στο Αργος...
Μια γυναικα την χτυπησε ο αντρας της, και την επομενη φορα που πηγε να το κανει, εκεινη τηγανιζε πατατες, και με το που πηγε να σηκωσει χερι του τις εφερε καπελο...:clapup:
Εμενε διπλα μας!
Εκει να δεις πως εκανε ο μουργολυκος!
Απο εκεινη την μερα ηταν....ΑΠΙΚΟ!;)
Αυτή η κυρία πρέπει να είχε ακούσει κάποια στιγμή εμένα να μιλάω και να αναρωτιέμαι αν ξέρουν όλοι ΟΛΕΣ τις χρήσεις που έχει ένα ΤΗΓΑΝΙ! :laugh:
Προσωπικά το έχω πει... αν κάποιος ποτέ σηκώσει χέρι πάνω μου θα φάει τηγάνι στο κεφάλι χωρίς δεύτερη κουβέντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
ΜΜΜ. δε μου αρέσει να ασκώ βία σε κάποιον που δε θέλει, ουτε να μου ασκούν. αν ποτε με χτυπούσε η σχέση μου θα ήταν επιτόπιος ο χωρισμός. Στα μικράτα μου πάντως έδερνα κόσμο. (λολ) Τώρα που μεγάλωσα άν κι έχω αρχίσει τελευταία να κάνω πολεμικές τέχνες νιωθω οτι δε θα μπορουσα να πειράξω ουτε μερμύγκι, γιατι γνωρίζω κάποια χτυπήματα τι βλάβες μπορεί να προκαλέσουν στον άλλο. Ασχετα αν πρεπει να είμαι προετοιμασμένη αν πάει κανείς γυρεύοντας. Γιατι μπορέι το έταιρον ημισυ να μην απλώνει χερι πάνω σου άλλα ποτε δε ξέρεις ποιον μπορέι να βρείς στο δρόμο σου. Υπάρχουν πολλοί που αρέσκονται να κάνουν επέιδηξη μυικής δύναμης σε ασθενέστερους...
Αρε HV!Εγω εκανα 1,5 χρονο Καρατε και 2,5+ χρονια KickBoxing(συνεχιζω τωρα)Να βρεθουμε να δουμε πιος απο εμας ειναι δυνατοτερος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Embrance:
Αρε HV!Εγω εκανα 1,5 χρονο Καρατε και 2,5+ χρονια KickBoxing(συνεχιζω τωρα)Να βρεθουμε να δουμε πιος απο εμας ειναι δυνατοτερος!;)

Λολ! Embrance! Εσυ είσαι δυνατότερος μην το ψάχνεις! :P Εγω 'εκανα πάλια Tae Bo. Ειχα απωθημένο να μάθω πολεμικές τέχνες απο μικρη αλλα δε με αφηναν! Φέτος ξεκινησα (επιτέλους) kickboxing και κόλησα για τα κάλα και οχι μονο με το άθλημα!... LOL! αστα καλύτερα. Τά χω γράψει και στο cosmo!:boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σε ποιοι γυμναστιοριο πας?Εγω παω Body control στην καλλιθεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
[οφφ τοπικ]
σε ένα καυγά κερδίζει αυτός που..
- τρέχει πιο γρήγορα!
- κρατάει τηγάνι ενώ ο άλλος τίποτα!
- θα προλάβει να ρίξει με την πρώτη και ξαφνική κουτουλιά τον άλλον νοκ άουτ :P :P
[/οφφ τοπικ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akfo7

Νεοφερμένος

Ο akfo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το να απλώσεις κανείς χέρι σε γυναίκα είναι η μεγαλύτερη δειλία. Προσωπικά εγώ άμα δω άνθρωπο να κακομεταχειρίζεται γυναίκα θα τον σαπίσω στο ξύλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
fight fire with fire
ending is near
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Embrance:
Σε ποιοι γυμναστιοριο πας?Εγω παω Body control στην καλλιθεα.


Λοιπον Tae Bo Εκανα παλία στα Universal στα Πατησια όταν σπούδαζα ακόμα. Τωρα κανω kickboxing σε ένα καινουριο gym εδω στην ΄πολη που μενω... Κι έχει κάτι ωράια μωρα embrance...! :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top