Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Προφανώς και ναι. Το κακό δεν κατάλαβα που είναι. Αν δεν σκεφτώ τον εαυτό μου ποιον θα σκεφτώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Θα μου πεις...η ζωή δικιά μας είναι ''ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ'' αλλά όχι κάποια άλλη...

Ευχαριστώ,
Νίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ειναι πολυ σωστο να σκεφτετε κανεις μονο τη παρτη του...εχεις δικιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
καταστρεφουμε αυτα που μας ενοχλουν και εμποδιζουν το δρομο μας...
πολυ ωριμος και συναισθηματικος τροπος σκεψης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
ειναι πολυ σωστο να σκεφτετε κανεις μονο τη παρτη του...εχεις δικιο...

Με ειρωνεύεσαι;

καταστρεφουμε αυτα που μας ενοχλουν και εμποδιζουν το δρομο μας...
πολυ ωριμος και συναισθηματικος τροπος σκεψης..

:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είναι όμορφο να βλέπεις συνειδητοποιημένη νεολαία!

Που 'ντη???? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
συγνωμη αλλα με σοκαρεις!:redface:redface:ειναι πολυ σκληρος ο τροπος που σκεφτεσαι!!δεν ειναι κακο να σκεφτομαστε μονο τη παρτη μας κατα τη γνωμη σου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν είμαι σκληρός άνθρωπος μάλλον το αντίθετο. Απλώς επειδή γνωρίζω τι θα συμβεί αν μείνω έγκυος και το κρατήσω προτιμώ την έκτρωση. Και φυσικά δεν το θεωρώ κάτι το τόσο απλό. Γι' αυτό και παίρνω όσες προφυλάξεις μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εγω αναφερομαι στις γυναικες που δε παιρνουν τις απαραιτητες προφυλαξει,μενουν εγκυες και μετα κανουν εκτρωση σαν να μην τρεχει τπτ...εσυ δεν ανηκεις σε αυτη τη κατηγορια αφου λες οτι προσεχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Eπειδή τέθηκε θέμα εγωισμού. Αυτό που έχω να πω είναι ότι όλοι τελικά τον εαυτό μας σκεφτόμαστε. Όσοι είναι υπέρ της έκτρωσης για προφανείς λόγους. Όσοι είναι κάτα επειδή σκέφτονται τις τύψεις, τον "θεό" τους, επειδή ξέρουν ότι οι ίδιοι δεν θα το άντεχαν. Επίσης, δεν τίθεται θέμα σκληρότητας. Αυτό που εγώ ονομάζω έγκλημα δέχομαι ότι για άλλους λέγεται σωτηρία. Άλλοι τρόποι σκέψης. Τις απόψεις τις καταλαβαίνω, την απολυτότητα δεν μπορώ. Είναι η ένταση της κουβέντας τέτοια που χάνουμε και οι μεν και οι δε το δίκιο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ειναι πολυ σκληρος ο τροπος που σκεφτεσαι!!δεν ειναι κακο να σκεφτομαστε μονο τη παρτη μας κατα τη γνωμη σου???

το "μόνο" ναι, είναι κακό για τους ανθρώπους που μας περιστοιχίζουν και με αυτόν τον τρόπο έμμεσα και για εμάς..

αλλά σίγουρα στις σημαντικές αποφάσεις που αφορούν τη ζωή ΣΟΥ , σκέφτεσαι τον εαυτό σου.. ποιον θα σκεφτείς δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ξαναλεω,αυτο ας το σκεφτονται πριν μπιπ χωρις τις απαραιτητες προφυλαξεις..πρωτα κανουμε ο,τι κανουμε ανευθυνα και μετα εκτρωση...?η ευκολη λυση,το ξερω...ευκολο σεξ-ευκολη λυση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αχ...δυστυχώς είναι καλύτερα χωρίς προφύλαξη...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
πλάκα κάνετε? καλύτερα να είσαι μάνα μόνη χωρίς γονείς και να αποφύγεις τον φόνο παρά να περνάς μία ζωή έχοντας τέοιο βάρος στη συνείδηση!
:confused:
Έχεις ζήσει ποτέ μόνο σου; Οικονομικά ανεξαρτήτως;
Έχεις δει όντως πως είναι η ζωή εκεί έξω;

Αρνούμαι να στερήσω το οτιδήποτε στο παιδί μου... Αρνούμαι να μην του δώσω την ζωή που πραγματικά του αξίζει.... :/:
τέλος ο Θεός δεν τα δίνει τα παιδάκια επειδή ξέρει ότι θα σκοτωθούν οπότε είμαστε εντάξει! τα παιδιά είναι αποτέλεσμα της πράξης και ο Θεός επιτρέπει μήπως και υπάρξει λίγο φιλότιμο μέσα στους ανθρώπους.
Την τελευταία φορά που έκανα έρωτα δεν υπήρχε πουθενά ο Θεός...
Εγώ και ο σύντροφός μου... Το ωράριό μου και το σπερματοζωάριο του....
Δεν θυμάμαι στην γενετική να μιλάνε και για το Θεό στην σύλληψη :P

Κια όποιος-ια δεν μπορεί να μεγαλώσει το παιδάκι που έχει σύνδρομο ή ό,τι άλλο ας το στείλει σε ίδρυμα, ο φόνος δεν είναι μονοδρομος όπως τον βλέπουν πολλοί.
Έχεις εσύ προσωπικά δουλέψει σε ίδρυμα;
Έχεις δει ΠΩΣ συμπεριφέρονται στα παιδιά εκεί;
Έχεις ΔΕΙ ΠΩΣ ζούνε....
Πήγαινε πρώτα και μετά μίλησέ μου για ιδρύματα οκ; Γιατί αντίθετα με εσένα έχω εργαστεί ουκ ολίγες φορές κι έχω αυτά τα βιώματα :/:

το παιδάκι ενός γνωστού μου έχει σύνδρομο down και έχει τόση αγάπη για τα άλλα παιδάκια, είναι τόσο καλό, δεν λέω ότι δεν είναι δύσκολα , αλλά ανταμοίβεσαι για αυτόν τον αγώνα που κάνεις,
Σου έχει μιλήσει για τις ματαιώσεις που έχει περάσει;
Την αγωνία του πως αν πεθάνει πρώτος τι θα κάνει το παιδί;
Ότι δεν θα μπορέσει να λειτουργήσει ποτέ μόνο του;
Ότι έχει πέρα από το σύνδρομο κι άλλα παθολογικά προβλήματα;
΄Οτι θα ζήσει μέχρι 35 του χρόνια;
Ότι όλοι οι γονείς ονειρεύονται ένα φυσιολογικό παιδί;
Έχεις μείνει με αυτό το παιδί όλο το 24ώρο προσωπικά;
Έχεις ασχοληθεί να δεις πως είναι;
Έχεις καθίσει δίπλα του για να του μάθεις να γράφει το όνομα του;
Γνωρίζεις ότι στα 30 του θα έχει το νοητικό επίπεδο ενός 6χρονου; :hmm:

όσο για τις εκτρώσεις μετά απο βιασμό πάλι μπορούν να το αφήσουν σε ορφανοτροφείο και όχι να το σκοτώσουν! Όλα τα άλλα είναι προφάσεις εν αμαρτία! Αλλά έτσι είμαστε οι άνθρωποι δεν έχουμε πλεον ψυχή και καρδιά έχουμε σκτά

Δες παραπάνω για ιδρύματα...και μετά έλα και πες μου ποιοι έχουν καρδιά και ποιοι όχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που ολοι οι λογοι που αναφερετε κατα τις εκτρωσης ειναι συναισθηματικοι (και αυτο φαινεται απο αναφορες στο Θεο, απο το οτι κανετε διαχωρισμους του στυλ "το δεχομαι αν ειναι αρρωστο το μωρο και δεν αντεχει η μητερα, αλλα αν δεν αντεχει να το κρατησει για αλλους λογους τοτε ειναι φονος", και απο το οτι μερικοι το βλεπουν σαν διαγωνισμο και χαιρονται και επικροτουν οταν ανεβαινουν τα ποσοστα τους), μπορειτε να τους κρατησετε για τον εαυτο σας? Εαν δεν μπορειτε να βρειτε λογικα επιχειρηματα, τοτε η συζητηση δεν εχει νοημα. Εγω δεχομαι το οτι εσεις δεν θα κανατε εκτρωση, οποτε ισως να επρεπε να προσπαθησετε να δεχτειτε και εσεις την αντιθετη αποψη. Στο κατω κατω, η εγγυος ειναι αυτη που εχει δικαιωμα να αποφασισει τι θα κανει, και απο τη στιγμη που αυτη η ζωουλα ειναι ΔΙΚΟ της δημιουργημα, και ειναι ΜΕΣΑ της, κανεις αλλος δεν εχει δικαιωμα να επεμβαινει. Και ισως το πιο σκληρο απο ολα ειναι να λετε απανθρωπη μια γυναικα που παλεψε με τον εαυτο της για να παρει τη σωστη αποφαση αλλα ειχε την ωριμοτητα να δει οτι για την ΔΙΚΗ της ζωη και στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ περιπτωση, δεν θα μπορουσε να κανει ευτυχισμενο ενα παιδι.

Ποσες οικογενειες υπαρχουν που παραμελουν τα παιδια τους και δεν ξερουν να τα μεγαλωσουν, η τα κακομεταχειριζονται? Αυτο ειναι το πραγματικο εγκλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
απο τη στιγμη που μενει καποια εγκυος επιλεγοντας να κανει ερωτα χωρις τις απαραιτητες προφυλαξεις πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες της...αν δε θελετε φυλαχτε το...σας,βαλτε φελο!!ο,τι και να λετε η εκτρωση ειναι ΦΟΝΟΣ,ειναι πραξη δειλιας και υπερμετρου εγωισμου.ας μην εχετε τα κοτσια να το παραδεχτειτε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
δικη της ζωουλα???ποιος δημιουργησε τη γυναικα και ποιος την αξιωσε να γινει μητερα?μονη της αξιωθηκε????αν ειναι δυνατον!!
εγω σηκωνω τα χερια ψηλα...δε βγαζω ακρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το θέμα είναι Angie ότι μπορείς να αποφασίζεις και να κάνεις ό,τι θέλεις με τη ζωή σου, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ!
Δηλαδή, όταν αποφασίζεις να κάνεις παιδί, δεν έχεις αποφασίσει για τη ζωή του παιδιού που θα γεννηθεί; Τότε δηλαδή κάνουμε εξαίρεση;:)
έχω πάει και προς εκείνα τα μέρη και πίστεψέ με αν πας και έχεις λίγο φιλότιμο δε θα ξαναπετάξεις μπουκιά ψωμι
Οπότε δεν έχεις πετάξει ξανά μπουκιά ψωμί;
Αχ βρε Klark...αυτό είχα πει και εγώ σε προχτεσινή μου απάντηση και κοντέψανε να με φάνε!!!!!!:(
Χμμμ... δεν νομίζω...:)
Όταν μπορείς να χαρίσεις στον άλλο κάτι που θα του δώσει την χαρά ΌΛΟΥ του κόσμου, είτε αυτό είναι μια μπουκιά ψωμί σε ένα παιδάκι που πεινάει, είτε είναι ένα παιδάκι που δεν το θέλεις αλλά το θέλει πάρα πάρα πολύ ένα ζευγάρι που δεν μπορεί να τεκνοποιήσει και δεν το κάνεις τότε είσαι χειρότερος απο τον απάνθρωπο.
Οπότε να γίνω λίγο υπερβολικός, αλλά γιατί δεν αρχίζεις να κάνεις παιδιά και να τα χαρίζεις στα ζευγάρια που δεν μπορούν να κάνουν;:)
δεν υπαρχει θεος....μαλιστα...κ εσυ εισαι ενα εξελιγμενο κυτταρο???ενας κλωνος πιθηκου η σε γεννησε το συμπαν το οποιο δημιουργηθηκε απο....αυτο μου διαφευγει...
Ναι! :D
Νομίζω ότι η "ιστορία" της δημιουργίας του άντρα από χώμα και της γυναίκας από το πλευρό του άντρα έχει αποδεχτεί και η εκκλησία ότι είναι απλά "ιστορία":worry:
προσωπικα θα δικαιολογουσα μια γυναικα που θα σκεφτοταν να διακοψει τη κυηση αν το μωρο της ηταν αρρωστο..
Αλλάζεις τις εκφράσεις για να φανεί ανά περιπτώσεις καλύτερο. Η άμβλωση (=φόνος) έγινε τώρα διακοπή κύησης. :worry:
Γι'αυτό και οι λόγοι υγείας είναι οι μόνοι που θεωρώ αποδεκτούς για μία έκτρωση.
Νομίζω ότι δεν έχουμε πάρει απάντηση του πως στην μία περίπτωση μιλάμε για φόνο και ψυχούλα και στην άλλη όχι.:)
παραδεχτειτε τουλαχιστον αυτο...οτι οταν κανετε εκτρωση σκεφτεστε τη παρτη σας και τιποτα αλλο...
Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι συνήθως σκέφτονται και την ζωή του παιδιού. Βέβαια και εκεί τον εαυτό του σκέφτεται κάποιος, αφού το αντίκτυπο της ζωής του παιδιού θα είναι πάλι σε βάρος τους.
Και όσοι είναι κατά της έκτρωσης πάντως, τον εαυτό τους σκέφτονται, αφού δεν θα μπορούσαν να ζήσουν με τις τύψεις ενός "φόνου". Αυτό είναι το μόνο που τους σταματάει :)
εγω αναφερομαι στις γυναικες που δε παιρνουν τις απαραιτητες προφυλαξεις, μενουν εγκυες και μετα κανουν εκτρωση σαν να μην τρεχει τπτ...εσυ δεν ανηκεις σε αυτη τη κατηγορια αφου λες οτι προσεχεις
Νομίζω ότι σε όλη τη συζήτηση μιλάς για όλες τις εκτρώσεις. Τελικά δεν ισχύει; Δηλαδή υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
απο τη στιγμη που μενει καποια εγκυος επιλεγοντας να κανει ερωτα χωρις τις απαραιτητες προφυλαξεις πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες της...αν δε θελετε φυλαχτε το...σας,βαλτε φελο!!ο,τι και να λετε η εκτρωση ειναι ΦΟΝΟΣ,ειναι πραξη δειλιας και υπερμετρου εγωισμου.ας μην εχετε τα κοτσια να το παραδεχτειτε!!!

Αριαδνη, εαν δεν εχεις κατι αλλο να πεις, καλυτερα να μην κανεις ποστ λεγοντας τα ιδια και τα ιδια. Ειδικα οταν σου εχουμε απαντησει καθε φορα λεγοντας οτι περνουμε προφυλαξεις οποτε εισαι ακυρη. Ειδικα για το δευτερο κομματι του ποστ σου, δεν εχω τι να πω. Αρκετα καλο επιχειρημα το "Δεν εχετε τα κοτσια να το παραδεχτειτε", θα το χρησιμοποιω και εγω σε σοβαρες συζητησεις απο εδω και μπρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μου θυμίζεις τους φασίστες, που ότι γράφουν το γράφουν στα κεφαλαία, μην τυχόν και δεν ακούσουμε την οργισμένη φωνή τους.

Κουλ, τα νοήματα στην επικοινωνία βγαίνουν και χωρίς αιματοβαμμένες λέξεις με κεφαλάια.


Και κυρίως, όταν γίνεται συζήτηση με επιχειρήματα μην μιλάς σαν μικρό παιδί που μετά από τρεις κύκλους συζητήσεων λέει...

αφού φάγατε όλο το χρόνο σας να μου μιλήσετε,.... ότι και να λέτε είναι....


φιλικά


(πάει στην αριάδνη ε? και δεν πρόλαβα το ποστ της ιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top