Ομοφυλόφιλη αδερφή

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Η αδερφή σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλη και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.

Για να δούμε αν θα ακουστούν διαφορετικές απόψεις από το αντίστοιχο θέμα για τον αδερφό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σωστήηηη!! :thumbup:
Γιατί κάτι μου λέει οτι όσοι ήταν φοβερά αρνητικοί στο θέμα με τον αδερφό εδώ δεν θα έχουν πρόβλημα? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Nαι, ναι τα αγοράκια το έχουν αυτό μη δούν δύο άντρες να χαιδεύονται τους έρχετε αναγούλα! με το που βλέπουν δύο γυναίκες να κάνουν το ίδιο χαίροντε ιδιαιτέρως!

Το ξέρω ήμουν εκτός θέματος...Sorry :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
ωραίο το θέαμα δύο γυναικών :)
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θα το περάσουμε όλο το σόι, πως το βλέπετε :P;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
next thread: ομοφυλόφιλος παππούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όχι ifritako μετα περνάμε στις νυμφομανείς:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω ενα πραγμα εχω να παρατηρησω: Ολο ουρλιαζετε να αφησουμε τους ομοφυλοφιλους στην ησυχια τους και ολο βλεπω θεματακια του στυλ "Ομοφυλοφιλος αδερφος" ή "ομοφυλοφιλη αδερφη" κτλ. Τελικα θα τους αφησουμε ησυχους η οχι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι σου έλεγα Νέσσα? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Την ιδια αντιμετωπιση που θα ειχα και για το αν ο αδεφος μου ηταν gay.
Την εχω παραθεσει στο αντιστοιχο thread.:)
ΔΕΝ αγαπω ή μισω ενα ατομο για τις σεξουαλικες προτιμησεις του.
Υπαρχουν αλλοι λογοι που καποιον ανθρωπο τον εχω βαλει στην καρδια μου.:)
Ποσο μαλλον οταν προκειτε για αδεφο-αδερφη.
Και οσο γιατι οι αντρες δεν εχουν προβλημα με το να βλεπουν δυο κοπελες σε λεσβιακες περιπτυξεις,υπαρχει απαντηση αλλα τωρα δεν προλαβαινω να την γραψω, αλλα και χρονο να ειχα δεν θα το εκανα γιατι θα "ξεχειλωσει" πολυ η συζητηση.;)
Παντως εαν κανετε ενα ψαξιμο στο google θα δειτε οτι και γι' αυτο υπαρχει απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Εννοείτε πως θα αγαπούσα και θα στήριζα την/τον αδελφή/ο μου όποια σεξουαλική προτίμηση και αν είχε....αυτό το θεωρώ δεδομένο!!! Εντελώς ειλικρινά όμως δεν θα μου ακουγόνταν και ευχάριστο κάτι τετοίο με την έννοια ότι θα προτιμούσα να μην ήταν έτσι τα πράγματα...Το βασικό είναι να έχεις με τα αδέλφια σου μια πραγματική και ουσιαστική σχέση αγάπης και υποστήριξης ακόμη και όταν οι χαρακτήρες σας είναι εντελώς διαφορετικοί (και όχι μόνο οι σεξουαλικές προτιμήσεις).:)

Όσο για το άλλο Μarie δεν θέλω απαντήσεις μια παρατηρισούλα έκανα είμαι σίγουρη ότι για όλα υπάρχει εξήγηση...χιχιχι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αυτή η λέξη "λεσβία", χτυπάει πολύ άσχημα στο μάτι ρε παιδιά... Πείτε "ομοφυλόφιλη" καλύτερα.


Δε σχολιάζω το ότι παρεκτάπηκαν τα αγόρια -το θέμα είναι σοβαρό όσο και το θέμα του αδερφού. Θέμα γούστου όμως... Εμένα πχ μου αρέσει ο καφές πικρός. :/:


Ούτε και καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνει ζήτημα. Οι τελευταίοι που πρέπει να το μάθουν είναι οι γονείς, εκτός αν βλέπουν φανατικά παπακαλιάτη.

Όσο για το θέμα του αδερφού/αδερφής που το γύρισε, δική τους ζωή είναι, δικές τους και οι επιλογές. Δε μπορώ εγώ (ή κανένας άλλος) να τους επιβάλλω τι να προτιμούν. Και όσοι κακολογούν, ας δούν τα χάλια τους πρώτα...



--> Φιλική συμβουλή προς αυτούς που σοκαρίζονται τόσο πολύ: Κόψτε κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα την στιριζα ... δεν νομιζω να εχω αλλες επιλογες ... βεβαια θα παρακολουσα να μην ειναι ιδιαίτερα προκλητικη στον δρομο αν ζουσαμε σε μικρη πολή και στο σπιτι να μην δινει αφορμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μου φαινεται οτι το θεμα ειναι λιγο ανουσιο παντως...:redface: Νομιζω οτι οποιοσδηποτε σοβαρος ανθρωπος δεν μπορει να εχει διαφορετικη αποψη για το θεμα αναλογως αν η "περιπτωση" ειναι ο αδερφος του, η αδερφη του ή οποιοδηποτε αλλο συγγενικο ή φιλικο προσωπο. ;) Αρα, οι υπολοιπες αποψεις, αν ειναι αντιθετες, δεν μπορω να καταλαβω πως θα υποστηριχτουν. :hmm: Οπως προαναφερθηκε, με αυτη τη λογικη θα επρεπε να υπαρχει ενα θεμα και για τη γιαγια! :P (Με τα παραπανω δεν θελω να θιξω τη δημιουργο του θεματος σε καμια περιπτωση! Καταλαβα τους λογους της, απλα δεν τους συμμεριζομαι!)

Ως προς το θεμα αυτο καθ' αυτο, και μιας και δεν εχω συμμετασχει στο αλλο, να πω οτι φυσικα επιλογη της ειναι, και δεν χρειαζεται να δωσει δικαιωμα ουτε σε εμενα ουτε στους γονεις μας. ;) Δεν θα με ευχαριστουσε κιολας, αλλα στο κατω κατω δεν μου πεφτει και λογος, και φυσικα δεν υπηρχε περιπτωση να αλλαξουν τα αισθηματα μου απεναντι της. :) Οσον αφορα τους γονεις, αν ηξερα οτι δεν ηταν συμφωνοι, αλλα θα διατηρουσαν την ψυχραιμια τους , θα προτεινα να τους το πει και να τους εξηγησει τους λογους, καθοτι δεν νομιζω οτι οποιοσδηποτε αισθανεται ανετα με τον εαυτο του αν κρυβει πραγματα για την προσωπικοτητα του...Τουλαχιστον εγω αυτο θα εκανα. Στην περιπτωση, βεβαια, που μιλαε για extreme περιπτωσεις (τυπου ξυλοδαρμοι, εγκλεισμος στο σπιτι, και αλλα...ομορφα! :mad: ) δεν ξερω...Θα διχαζομουν. :worry:

-> Οπου "της", μπορειτε να βαλετε και "του" φυσικα...

Υ.Γ 1: Το οτι το θεαμα δυο γυναικων να φιλιουνται ή... οτιδηποτε μεταξυ τους ειναι ερεθιστικο σχεδον για ολους τους αντρες (εκτος των...ψευτων! :P ) ειναι γεγονος. Προσωπικα, ομως, εχοντας δει δυο φορες λεσβιακα ζευγαρια θα πω οτι δεν μου φανηκε καθολου ερεθιστικο. :eek: Θεωρω οτι αυτο συνεβη γιατι οταν βλεπεις οτι οι κοπελες εχουν αισθηματα η μια για την αλλη ή/και ειναι ζευγαρι, σου φαινεται ακρως φυσιολογικο να κανουν αυτο το πραγμα και οχι ερεθιστικο. Αν ομως, την ιδια σκηνη την τοποθετησεις στο πλαισιο δυο φιλων που ειναι straight και φιλιουνται για να προκαλεσουν/πειρματιστουν/σε στοιχημα/κτλ...τοτε...:jumpy: :worship: :vava: :yes: (...κλασικος αντρας! :P )

Υ.Γ 2: doo δεν ειναι ασχημη η ιδες για τις νυμφομανεις...δεν ειναι καθολου ασχημη! :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Hλεικρινα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα. Παντος δεν θα μου αρεσε καθολου.Βεβαια μια την εχω (την αδερφη) και θα την βοηθουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Βεβαια μια την εχω (την αδερφη) και θα την βοηθουσα.

"Θα τη βοηθούσα"... Λες και είναι καμία ναρκομανής ή λες και έχει κάποια σοβαρή ασθένεια...

Αυτή είναι η αντίδραση η οποία επικρατεί στην κοινωνία μας. Όταν μιλάμε για μη αποδοχή των ομοφυλόφυλων δεν εννούμε πως βγαίνουμε έξω και σπάμε στο ξύλο κάποιον gay ή ξεμαλλιάζουμε κάποια λεσβία, αλλά ότι πολύ απλά μας ξενίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
"Θα τη βοηθούσα"... Λες και είναι καμία ναρκομανής ή λες και έχει κάποια σοβαρή ασθένεια...
Aυτη την στιγμη δεν πρεπει να κολαμε τοσο στις λεξης αλλα στο αποτελεσμα... ναι μεν συμφωνω αλλα ειναι το τελευταιο που πρεπει να λυσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα ποιο λες ότι είναι το "τελευταίο που πρέπει να λύσουμε"... :confused:

Η στάση μας ως ασθένεια ή ως κάτι εντελώς ξένο απέναντι στο διαφορετικό είναι το πρώτο που πρέπει να λάβουμε υπόψη όταν μας ενδιαφέρουν μειονότητες (όπως είναι και οι ομοφυλόφιλοι).

Και φυσικά δεν κόλλησα στις λέξεις. Αλλά οι λέξεις από μόνες τους κρύβουν πάρα πολλά. Η στάση μας δηλώνεται εύκολα μέσω των λέξεων. Φυσικά δεν μιλάω για ασυνείδητα επίπεδα, όπως πολλοί( ; ) θα νομίσουν, αλλά για στάσεις ζωής και αντιμετώπιση καταστάσεων που φαίνεται μέσω των λέξεων που χρησιμοποιούμε στην κάθε περίπτωση...:blink:

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Nαι, ναι τα αγοράκια το έχουν αυτό μη δούν δύο άντρες να χαιδεύονται τους έρχετε αναγούλα! με το που βλέπουν δύο γυναίκες να κάνουν το ίδιο χαίροντε ιδιαιτέρως!

Το ξέρω ήμουν εκτός θέματος...Sorry :redface::redface::redface:
+1.με τις "Λες" δεν εχω τιποτα,αλλα για ασους γνωριζουν 2 απο τα τριτοφυλικα φυλα χωριζοντε και σε κατηγοριες.
Εγω παντως ψιλο-ξενερονω με τα γκει/λες/τρανς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Δεν κατάλαβα ποιο λες ότι είναι το "τελευταίο που πρέπει να λύσουμε"... :confused:

Η στάση μας ως ασθένεια ή ως κάτι εντελώς ξένο απέναντι στο διαφορετικό είναι το πρώτο που πρέπει να λάβουμε υπόψη όταν μας ενδιαφέρουν μειονότητες (όπως είναι και οι ομοφυλόφιλοι).

Και φυσικά δεν κόλλησα στις λέξεις. Αλλά οι λέξεις από μόνες τους κρύβουν πάρα πολλά. Η στάση μας δηλώνεται εύκολα μέσω των λέξεων. Φυσικά δεν μιλάω για ασυνείδητα επίπεδα, όπως πολλοί( ; ) θα νομίσουν, αλλά για στάσεις ζωής και αντιμετώπιση καταστάσεων που φαίνεται μέσω των λέξεων που χρησιμοποιούμε στην κάθε περίπτωση...:blink:

:)

αυτο που θελω να πω ειναι οτι πρωτα πρεπει να λύσουμε την σταση που υπαρχει απεναντη στους ομοφυλοφιλους και μετα να κολλησουμε στις λεξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top