Από ποια πόλη της Ελλάδας κατάγεστε;

Από ποια πόλη της Ελλάδας κατάγεστε?
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)
  • Αθήνα-Πειραιάς

    Ψήφοι: 3 25.0%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 2 16.7%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ηράκλειο(Κρήτης)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λάρισσα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βόλος

    Ψήφοι: 1 8.3%
  • Κατερίνη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καλαμάτα

    Ψήφοι: 1 8.3%
  • Σέρρες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Τρίκαλα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χαλκίδα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 1 8.3%
  • Κοζάνη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χανιά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καβάλα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαμία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ρόδος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αγρίνιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Απο άλλη περιοχή της Ελλάδας

    Ψήφοι: 4 33.3%

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Στο θέμα αυτό μπορειτε να μας πείτε από ποιά πόλη της Ελλάδας κατάγεστε?Μπορειτε να ψηφισετε την πολη απο την οποια καταγεστε.Αν ανηκετε σε καποιο χωριο ή κωμοπολη κοντα στην πολη,δεν ψηφιζετε την πολη !Ενδεικτικα αναφερω τα στοιχεια της ΕΛΣΤΑΤ στη wikipedia για την πληθυσμιακη καταταξη των πολεων.Πειτε καποια πράγματα για την πόλη σας,θα την προτιμούσατε απο την Αθήνα ή την Θεσσαλονίκη και γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Αλεξανδρούπολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Λοιπόν,μεγάλη υπόθεση.Η μητέρα μου είναι μισή από ένα χωριό έξω από την Κατερίνη και μισή από το χωριό που μένω τώρα εγώ (έξω απ'τη Θεσσαλονίκη).Ο πατέρας μου είναι μισός από τη Νιγρίτα και μισός από το ίδιο χωριό που είναι μισή η μητέρα μου και μένουμε τώρα!!!:)

(τι πρέπει να ψηφίσω????:confused:προς το παρόν έβαλα Θεσσαλονίκη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Γ.

Νεοφερμένος

Η Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Η ερώτησή μου είναι σαφής... Από που γράφεται όταν είστε στο στέκι; Πού μένετε;;

Μένω στον Αστακό αιτωλοακαρνανίας κοντά στο Μεσολόγγι... είναι μια κωμόπολη που συνδυάζει θάλασσα και βουνό!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καστοριά 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καβάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η Λαρισα γραφεται με ενα σ

Τωρα το τι θεωρει καταγωγη ο καθενας ειναι σχετικο. Που εχει γεννηθει και μεγαλωσει ο ιδιος, που εχουν γεννηθει οι γονεις του, οι παππουδες του; Και πλεον υπαρχει αρκετο μπασταρδεμα ειδικα σε Αθηνα-Θεσσαλονικη. Ειδικα για οσους εχουν γεννηθει μετα το 80-90 που αυξηθηκε ο κοσμος που μενει στις δυο μεγαλες πολεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αα καλα,εγω εχω λιστα απο χωρια(απο τα οποια να εχει max 1000 κατοικους το μεγαλυτερο και 50-60 το μικροτερο).Η μανα μου ειναι απο Νησελι, Ξεχασμένη και Παλιό Σκυλίτσι(συνδυασμός μπόμπα) και ο πατέρας μου από τον (θεότρελο) Λουτρό,το Καψοχώρι και τον ένδοξο Λουδία.Βέβαια εγώ μεγάλωσα στην Αλεξάνδρεια(aka Γιδάς για τους παλιότερους).

Υ.Γ: Ημαθία και άντε γεια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταγωγή μας ρε παιδιά είναι το που μεγαλώσαμε, όχι που μεγάλωσαν οι γονείς μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Αθήνα,Κέντρο συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οσο αλλαζουν οι γενιες, τοσο θα αυξανονται οι Αθηναιοι και οι Θεσσαλονικεις.

Τωρα αρκετους απο οσους ρωτησεις θα σου αναφερουν σαν καταγωγη το επαρχιακο μερος που μεγαλωσαν. Στις μεγαλες πολεις ο κοσμος ανακατευεται (εγω εχω ριζες απο δυο νομους, μακρια ο ενας απο τον αλλο) και οσο ζεις και μεγαλωνεις σε ενα μερος το θεωρεις σπιτι σου.

Εγω εχω γεννηθει στην Αθηνα, εχω ζησει ολη μου τη ζωη εκτος απο τρια χρονια στην Αθηνα, οποτε θεωρω τον εαυτο μου Αθηναιο. Και την ιδια λογικη ακολουθουν αρκετοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Απο την κορινθο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καρδιτσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Λοιπόν εδώ θα λέμε από πιο μέρος είμαστε
Εμενα ο μπαμπάς μου είναι από την Χίο
Η μητέρα μου είναι από την Γαλλία
Εγώ γεννήθηκα στο Παρίσι και ήρθα στην Αθήνα όταν ήμουν 10 μηνών περίπου.

Πείτε μου και εσείς περιμένω με χαρά να ακούσω!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε και λέμε:
Η μητέρα μου είναι από τη Ζάκυνθο, μισή από το χωριό που μένουμε εμείς τώρα και μισή από το γειτονικό χωριό, 500 μέτρα από εδώ (είναι η ίδια γειτονιά, αλλά αν περάσεις τη γραμμή του δρόμου αλλάζεις και χωριό :P). Ο πατέρας μου είναι από τη Συρία, όμως ο πατέρας του ήταν Ρώσος. Γεννήθηκα στην Αθήνα, και εδώ και 10 χρόνια μένω Ζάκυνθο. Οπότε γενικά, θα έλεγα ότι είμαι μισός από τη Ζάκυνθο, και μισός από τη Συρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Συρία αλήθεια έχεις πάει ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Σου ευχομαι να πας εχω ακουσει οτι ηταν πολυ ωραια και αναπτυγενη χωρα πριν τον πολεμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Αλέξανδρε, αραβικά μιλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Αλέξανδρε, αραβικά μιλάς;

Δυστυχώς καθόλου, ο πατέρας μου έλειπε αρκετές ώρες από το σπίτι, και η μητέρα μου δε γνωρίζει αραβικά, οπότε η επικοινωνία στο σπίτι γινόταν στα ελληνικά, και έτσι δεν απέκτησα την ευκαιρία να μάθω. Σίγουρα θα ήθελα στο μέλλον να μάθω να μιλάω αραβικά, είναι μια πολύ δύσκολη και χρήσιμη γλώσσα, αλλά δε θα είναι εύκολο σε καμία περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top