DVD χωρις ηχο

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μου εφερε ενας φιλος ενα DVD το οπιο θελει να του το χωρισω και να του το κανω πιο μικρο για να μπορω να του το γραψω σε cd καθος δεν εχει DVD drive στο pc του. Ομως οταν το βαζω να παιξει, παιζει μεν και με τελια ποιοτιτα εικονας αλλα δεν εχει ηχο. Τι μπορει να συμβενει; Υπαρχει περιπτωση να το σωσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκιμασες να αλλαξεις απο το menu του DVD τον ηχο; π.χ. να βαλεις 5.1 ή stereo;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατα καπιον περιεργο τροπο αυτο το DVD δεν εχει μενου, παιζει κατευθιαν, οπως ητανε η VHS κασετες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Την ωρα που παιζει αν κανει πχ δεξι κλικ στην εικονα δεν σου βγαζει καμια επιλογη για να αλλαξεις τον ηχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Tπτ, το μονο που βγαζει ειναι για την ενταση αλλα οσο δυνατα και αν το βαλω δεν παιζει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
με πιο προγραμμα προσπαθεις να την δεις; δοκιμασε το powedvd και κανε αυτο που σου ειπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
και παλι τπτ, μηπος πολυ απλα ειναι προβληματικο το dvd και δεν εχει ηχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οταν δλδ πατας δεξι κλικ και πας στα audio settings δεν σου βγαζει κατι;
Αν ναι μαλλον το dvd δεν εχει ηχο δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλα κοιτα λιγο και το παρακατω screenshoot
1.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κάτσε, το πρόβλημα στο βγάζει το DVD ή το αντεγραμμένο αρχείο στο pc σου; Γιατί αν είναι το 2ο, τότε νομίζω πως δεν έκανες καλά το encoding...

Αν πάλι δεν ακούγεται το DVD, τότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχεις πειράξει κάτι στις επιλογές ήχου των Windows... Για κοίταξέ το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@exposed εμενα δεν μου βγαζει ολες αυτες της επιλογες, ελαχιστες απο αυτες μου βγαζει.


@monaxos ουτε απο το ενα ουτε απο το αλλο. ΤΟ αρχειο ειναι κατευασμενο απο αλλο pc (νομιμα) αλλα εκει δεν δοκιμαστικε, εγκραφτικε κατευθειαν στο DVD και μετα το διεγραψαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επαναφερω το τοπικ καθως εχω και παλι προβλημα. Εχω ενα DVD που ητανε δωρο με ενα περιοδικο (πριν 2 χρονια η και λιγο περισσοτερο) Εχω να το δω αρκετους μηνες και τωρα που το εβαλα δεν εχει ηχο... Στο μενου του δεν εχει επιλογες για την αναπαραγωγη κλπ, εχει απλα Εναρξη, Chapters και εξτρα (οπου εχει μερικα videο). Παλεωτερα ειχε ηχο, γρατζουνιες εχει ελαχιστες αλλα και παλι δεν θα ειχε χαλασει μονο ο ηχος οποτε μαλλον καπια ρυθμιση φταιει. Δεν καταφερα να βρω κατι στον Windows Media Player και με Power DVD δεν παιζει (!) Στο troubleshoot της Microsoft δεν καταφερα να βρω λυση. Τι μπορει να φταιει ρε παιδια; Σας παρακαλω βοηθειστε με. Ηδικα αυτο το DVD ειναι πολυ σημαντικο για εμενα και ειναι και καπως ιστορικο.

Μηπος μπορει να φταει η καρτα ηχου μου; Αλλα δεν θα μου εβγαζε προβληματα και αλλου; Μηπος πρεπει να κανω ενα reinstal τον WMP; Αλλα πως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δοκίμασε σε κανένα άλλο πισί αν παίζει

(τα άλλα διβιδί στα παίζει κανονικά?αν ναι, παίζει να τα έχει παίξει το συγκεκριμένο διβιδί)

αν στο άλλο πισί παίζει, κάνε μια κόπια επιτόπου, μπας και βρει το φως του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Επαναφερω το τοπικ καθως εχω και παλι προβλημα. Εχω ενα DVD που ητανε δωρο με ενα περιοδικο (πριν 2 χρονια η και λιγο περισσοτερο) Εχω να το δω αρκετους μηνες και τωρα που το εβαλα δεν εχει ηχο... Στο μενου του δεν εχει επιλογες για την αναπαραγωγη κλπ, εχει απλα Εναρξη, Chapters και εξτρα (οπου εχει μερικα videο). Παλεωτερα ειχε ηχο, γρατζουνιες εχει ελαχιστες αλλα και παλι δεν θα ειχε χαλασει μονο ο ηχος οποτε μαλλον καπια ρυθμιση φταιει. Δεν καταφερα να βρω κατι στον Windows Media Player και με Power DVD δεν παιζει (!) Στο troubleshoot της Microsoft δεν καταφερα να βρω λυση. Τι μπορει να φταιει ρε παιδια; Σας παρακαλω βοηθειστε με. Ηδικα αυτο το DVD ειναι πολυ σημαντικο για εμενα και ειναι και καπως ιστορικο.

Μηπος μπορει να φταει η καρτα ηχου μου; Αλλα δεν θα μου εβγαζε προβληματα και αλλου; Μηπος πρεπει να κανω ενα reinstal τον WMP; Αλλα πως;
καταρχας WMP δεν αξιζει για dvd, γιατι δεν χρησιμοποιεις μονο το Powerdvd;
Γενικα έχεις ήχο; Αλλα DVD δοκίμασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στα αλλα DVD εχει ηχο.Σχετικα με το Power DVD θα θελα αλλα δε το παιζει(!) Το δοκιμασα στο DVD που εχουμε συνδεδεμενο στην τηλεωραση και εκει επεζε κανονικα οποτε το προβλημα ειναι στο pc μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leviathan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μπορει αυτο που λεω να το εχεις ήδη ελεγξει, αλλα τσεκαρες αν σου λειπει καποιο codec ? συνηθως αυτο δημιουργει τετοια προβληματα (οχι σωστος ηχος ή οχι σωστη εικονα, ή καθολου ηχος ή καθολου εικονα). πχ στο WMP οπως σου παιζει το dvd χωρις ηχο, για κοιτα εκει στο πλαι δεξια που σου δειχνει το αρχειο το οποιο παιζει.. Εχει ενα θαυμαστικο ("!") διπλα του ? (θαυμαστικο = error). Αν ναι, καθως παιζει, κανε select to file, αναποδο κλικ (σου βγαζει ενα μενουδακι) και διαλεξε το 'see error'. To error πιθανον να σου λεει οτι του λειπει καποιο codec. συνηθως πατωντας το web help που σου βγαζει, θα βρεθεις καπου που θα μπορεις να κανεις download το codec που σου λειπει. Και να μην ειναι προβλημα με codecs (μαλλον οχι, αφου αυτο που προσπαθεις να δεις και να ακουσεις ειναι dvd) τουλαχιστον θα σου πει τι error υπαρχει. Οποτε μετα πας στο site της microsoft για να δεις πως αντιμετωπιζεται το error που σου εβγαλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μου βγαζει παλι το προβλημα με αλλο DVD. Προφανος με καπια DVD δεν εχει προβλημα ενω σε αλλα δεν αναπαραγει τον ηχο. Το συγκεκριμενο DVD το ειχα παρει πριν λιγους μηνες (δεν θυμαμε ακριβος ποτε) το εω δει μια φορα (στο pc) και τοτε επαιζε. Το μονο που σκευτικα που ισως να επιρεαζει τον ηχο ειναι η καρτα τηλεωρασης που εβαλα προσφατα, αλλα αυτη με την καρτα ηχου συνδεετε στο line-in, και μαλλον το προβλημα ειναι στο software.
Μηπος υπαρχει καπιος τροπος να κανω re-instal των WMP;

@Leviathan Δεν ειναι αυτο, αμα υπιρχε το ερψτιματικο θα το ειχα προσεξει

EDIT: Το εβαλα στο DVD της τηλεωρασης (οπως ειχα δοκιμασει και με το αλλο) και παιζει κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βρε dark πετα WMP δεν αξιζει για dvd. Οσο για το προβλημα σου κοιτα στον πινακα ελεγχου και στις συσκευες ηχου ποια καρτα ηχου ειναι επιλεγμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν αξιζει για DVD αλλα το POwer DVD δεν το ανοιγει καν και το ιδιο κανει και το DIVX, τι να κανω δλδ, να μην το δω καθολου;
Η Realtek AC'97 Audio ειναι, η μονη καρτα ηχου που εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ποιά έκδοση του PowerDVD έχεις;

Kατέβασε το K-Lite Codec Pack και κατα την εγκατάσταση κάνε tick σε όλες τις επιλογές ώστε να εγκατασταθούν όλοι οι codecs. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι η Εκδοση 4.0.0.1404
Κατευαζω τωρα τον codec και μολις κατευει θα τον εγκαταστισω να δω αν θα βοηθειση καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top