Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μήπως ΕΣΥ ζεις στο Hollywood που τα βλέπεις όλα ρόδινα για τα καλά παιδιά? OMG δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά ηρεμήστε! Ο καθένας βλέπει τη δική του πραγματικότητα. Στον περίγυρο της Νεσσας ισχύει αυτό που λεει η Νέσσα και στον περίγυρο του Μανώλη αυτό που λέει ο Μανώλης. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Στην τομή τι ισχύει?:P

O μανώλης ποιος είναι ρε παιδιά?:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μανώλης=emufear

(Μανώλη δε νομίζω να σε πείραξε ε? Νομίζω το έχεις πει κι εσύ κάπου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Στην τομή τι ισχύει?:P

O μανώλης ποιος είναι ρε παιδιά?:blink:
Εγώ είμαι ο Μανόλης :P και διαφωνώ με το συμβιβαστικό post της Michelle με τους περίγυρους.. anw

//edit: Ούτε εγώ μπορώ να σκεφτώ τίτλο για το split.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Μήπως ΕΣΥ ζεις στο Hollywood που τα βλέπεις όλα ρόδινα για τα καλά παιδιά? OMG δλδ.
Μήπως απλά δεν ξέρεις να διαλέγεις τις παρέες σου; Τα ζευγάρια που ξέρω εγώ είναι μια χαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Μήπως απλά δεν ξέρεις να διαλέγεις τις παρέες σου; Τα ζευγάρια που ξέρω εγώ είναι μια χαρά...

Όντως μου άνοιξες τα μάτια.. σε ευχαριστώ.. Τώρα που θα διαλέξω σοβαρές παρεές θα δω ότι όντως οι καλοί άνθρωποι σε αυτόν τον κόσμο αμείβονται και οι κακοί την πληρώνουν..

Ενώ εγώ ζω στο Χόλυγουντ με τις παράξενες ρεαλιστικές παρέες που κάνω..
get a grip.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Όντως μου άνοιξες τα μάτια.. σε ευχαριστώ.. Τώρα που θα διαλέξω σοβαρές παρεές θα δω ότι όντως οι καλοί άνθρωποι σε αυτόν τον κόσμο αμείβονται και οι κακοί την πληρώνουν..

Ενώ εγώ ζω στο Χόλυγουντ με τις παράξενες ρεαλιστικές παρέες που κάνω..
get a grip.
"Ρεαλιστικές παρέες";

Να υποθέσω ότι οι δικές μου είναι αποκυήματα της φαντασίας μου;:fool:

Get a grip indeed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πόσο μου αρέσουν οι γενικευσεις. ιντιντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μήπως το τσιμπούρι εδώ: https://www.ischool.gr/index.php?threads/477/ ήταν καλό παιδί τελικά; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Μήπως το τσιμπούρι εδώ: https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=477 ήταν καλό παιδί τελικά; :)
Μα δεν τον απέρριψα γι'αυτόν το λόγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Νέσσα πως γίνεται να είναι καλό παιδί και τσιμπούρι..?
Παραθέτω και υποκλίνομαι..

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain:
Απλά, δείξτου αυτό το post και πιστεύω ότι όταν καταλάβει ότι με το να είναι τόσο καλός μαζί σου το μόνο που καταφέρνει είναι να τον αποκαλείς τσιμπούρι δημόσια θα καταλάβει σιγά σιγά ότι δεν του αξίζεις..

Kαλή τύχη *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σας παρακαλώ ηρεμήστε και σταματήστε αμφότεροι τις ειρωνείες! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επι της ουσίας, λυπάμαι αλλά στην επιλογή συντρόφου μετράνε και άλλα πράγματα και για τους άνδρες και για τις γυναικες. Ένα απο αυτά είναι και η εμφάνιση. Όπως εσείς πιθανότατα δεν θα κάνατε κάτι με κάποια πολύ άσχημη όσο καλή και να ήταν, παρομοίως και στη Νέσσα, δεν άρεσε εμφανισιακά το παιδί και δεν έκανε κάτι μαζί του. Δεν σημαίνει οτι τον απέρριψε επειδή είναι καλό παιδί! Αλλά δεν μπορείς με κάθε καλό παιδί που συναντάς να κάνεις και σχέση παραβλέποντας άλλα σημαντικά χαρακτηριστικά, όπως η εμφάνιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
πρωτον πως γινεται να βγεις οφ τοπικ σε ενα θεμα με τιτλο κουβεντουλα χωρις θεμα??? αφου λεει χωριιιις θεεεεμα!!!!
δευτερον τι ενοειτε καλο και κακο παιδι με παραδειγματα...?
υπαρχει μεσαιο παιδι(ουτε καλο ουτε κακο)?:hmm:
τεσπα εξηγηστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aν κρινω απο φιλους κατω Ελλαδα, τοτε οντως τα καλα παιδια δεν βρισκουν ευκολα μια καλη κοπελα.
Εαν κρινω απο εμενα που "θεωρουμαι" καλο παιδι (δεν εχω κανει και τιποτα κακο ουτε εχω πειραξει και κανεναν:redface: ), τοτε καλες κοπελες βρισκονται.;)
Και γενικα θελω να πιστευω οτι τα καλα παιδια (αντρες-γυναικες) ειναι περισσοτερα.
Απλως συνηθως οι μαλακες και τα τσαχλοκουδουνα "ακουγονται" περισσοτερο.
Κανουν δηλαδη με την συμπεριφορα τους πιο αισθητη την παρουσια τους σε εναν χωρο, μια παρεα κτλ κτλ.
Ισως καλο θα ηταν να ανοιξουμε τα ματια μας και οι μεν και οι δε.
Και οι αντρες να καταλαβουμε οτι κοπελες για να κανουμε κινηση δεν ειναι ΜΟΝΟ οι τιγκα σοφατισμενες με το μινι ως τον αφαλο και την συμπεριφορα-στυλακι της Παρις Χιλτον!
Και οι κοπελες να καταλαβουν οτι καλο παιδι δεν σημαινει και ξενερωτος ή κι εγω δεν ξερω τι, και οτι δεν ειναι αναγκη ενας να εχει BMW,ή μηχανη,να δουλευει μπαρμαν ή πορτα για να ειναι "cool", "in" και τα συναφη.
Και τουλαχιστον στην εποχη μου ειχα βαρεθει οι κοπελες στο σχολοειο να γουσταρουν του "ατιθασους".
Και αυτο το λεω γιατι περασα ΚΑΙ απο αυτη την φαση και οσον αφορα τις κοπελες ειχα δει απιστευτη διαφορα.
και μιλαω απο κοπελες με δερματινα μεχρι απουσιολογους, οι οποιες πριν δεν μου μιλαγαν, στα διαλλειματα να ειναι συνεχεια διπλα μου.
Για το αν ισχυει και τωρα, απο αυτα που παρατηρω, τοτε λεω πως "ναι" αλλα οχι παντα.

Kαι κατι τελευταιο:Τα καλα παιδια στο τελος μονο κερδισμενα μπορουν να βγουν απο το παιχνιδι της ζωης.
Και αν και μια,δυο δεκα κοπελες δεν εκτιμησουν αυτο που ειτε, δεν τρεχει τιποτα.
Σημαντικο ειναι να βρεθει εκεινη "Η ΜΙΑ", η οποια θα τις σβησει ολες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
δευτερον τι ενοειτε καλο και κακο παιδι με παραδειγματα...?
υπαρχει μεσαιο παιδι(ουτε καλο ουτε κακο)?:hmm:
τεσπα εξηγηστε..

Mοdelos, ελα κι εσυ τωρα...;) :/:
Μας δουλευεις εαν λες οτι δεν ξερεις τι παει να πει οτι καποιος ειναι "καλο παιδι" και καποιος οχι.;)
Το πως βγαινει αυτο το αποτελεσμα ειναι απο τις πραξεις μας.(γενικοτερα τις πραξεις μας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Νέσσα πως γίνεται να είναι καλό παιδί και τσιμπούρι..?
Γίνεται και παραγίνεται.

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
Απλά, δείξτου αυτό το post και πιστεύω ότι όταν καταλάβει ότι με το να είναι τόσο καλός μαζί σου το μόνο που καταφέρνει είναι να τον αποκαλείς τσιμπούρι δημόσια θα καταλάβει σιγά σιγά ότι δεν του αξίζεις..
Αρχικά όταν δημοσιεύτηκε αυτό το μήνυμα επέλεξα να το αγνοήσω, αλλά αφού μου το "χτυπάς" έτσι θα σου απαντήσω.

Ναι, δεν του αξίζω... παραείμαι καλή για τα μούτρα του.

Κάποιος που τολμά να σκέφτεται πως μπορεί με την "καλοσύνη" που μου δείχνει να εξαγοράσει την αγάπη μου το μόνο που θα εισπράξει είναι περιφρόνηση. Εγώ δεν είμαι κανένα βραβείο που θα πάει στο πιο φρόνιμο παιδάκι. Αν κάποιος μου αρέσει ΚΑΙ είναι σωστός μαζί μου θα προχωρήσω. Αλλά αυτό δεν είναι καμία ανταμοιβή επειδή είναι σωστός (πρόσεξε, δε λέω "αφοσιωμένος"... θέλω απλά να είναι εντάξει, δεν απαιτώ να κάνει μαλακίες για μένα). Δεν κάνω σχέση για να πάρω ανταλλάγματα (υλικά ή μη). Τότε θα ήμουνα πουτάνα. Κάνω σχέση επειδή έτσι το αισθάνομαι. Και όταν δεν αισθάνομαι έτσι, απαιτώ ο άλλος να το σέβεται και να μη με φέρνει σε δύσκολη θέση με παρακάλια. Αυτό είναι αφάνταστα εγωιστικό.

Δεν απορρίπτω κάποιον επειδή θέλω το "μάγκα" και φτύνω το "καλό παιδί". Απορρίπτω κάποιον όταν το ένστικτό μου μου λέει ότι δεν ταιριάζουμε. Τόσο απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
το ένστικτο μου μου λέει ότι στη πράξη είσαι απελευθερωμένη και φεμινίστρια άλλα βγαίνεις και λες πχ το παιδί τσιμπούρι ή ό,τιδήποτε άλλο, δημόσια.. αφού είναι καλό παιδί και λογικά τον σέβεσαι γιατί το έκανες? δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω άλλο, το ποστ που έκανα quote με έχει καλύψει για πολύυυυ καιρό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Kαι κατι τελευταιο:Τα καλα παιδια στο τελος μονο κερδισμενα μπορουν να βγουν απο το παιχνιδι της ζωης.
Και αν και μια,δυο δεκα κοπελες δεν εκτιμησουν αυτο που ειτε, δεν τρεχει τιποτα.
Σημαντικο ειναι να βρεθει εκεινη "Η ΜΙΑ", η οποια θα τις σβησει ολες.;)

ευχάριστο ακούγεται... η τελευταία πρόταση θα μπορούσε να λείπει όμως. τα καλά παιδιά είναι κερδισμένα ούτως ή άλλως, αδιάφορο το τι θα λάβουνε από τη ζωή :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top