Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
το ένστικτο μου μου λέει ότι στη πράξη είσαι απελευθερωμένη και φεμινίστρια άλλα βγαίνεις και λες πχ το παιδί τσιμπούρι ή ό,τιδήποτε άλλο, δημόσια.. αφού είναι καλό παιδί και λογικά τον σέβεσαι γιατί το έκανες? δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω άλλο, το ποστ που έκανα quote με έχει καλύψει για πολύυυυ καιρό :)
Καταρχάς δεν αποκάλυψα την ταυτότητά του, οπότε το "δημόσια" δε μου λέει τίποτα... Δεύτερον, υπάρχουν στοιχεία που εκτιμώ σε αυτόν, αλλά η συμπεριφορά του με έκανε τελικά να μην τον σέβομαι, για τον απλούστατο λόγο ότι κατά βάθος ούτε αυτός με σέβεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ευχάριστο ακούγεται... η τελευταία πρόταση θα μπορούσε να λείπει όμως. τα καλά παιδιά είναι κερδισμένα ούτως ή άλλως, αδιάφορο το τι θα λάβουνε από τη ζωή :).

Aλλο αυτο που λες και με βρισκεις γυρω στο 10000000000000000000% συμφωνο.;)
Το τελευται οτο ανεφερα, μονο και μονο γιατι το θεμα μιλαει για τα καλα παιδια και τις κοπελες...καλες και μη.
απλως το εγραψα για να ειμαι "καλυμενος" απο ολες τι αποψεις.;)
Σιγουρα θα μπορουσε να λειπει, χωρις να αλλαξει κατι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Καταρχάς δεν αποκάλυψα την ταυτότητά του, οπότε το "δημόσια" δε μου λέει τίποτα... Δεύτερον, υπάρχουν στοιχεία που εκτιμώ σε αυτόν, αλλά η συμπεριφορά του με έκανε τελικά να μην τον σέβομαι, για τον απλούστατο λόγο ότι κατά βάθος ούτε αυτός με σέβεται.


Παιδια μηπως αυτο πρεπει να το παμε στο thread της Nessa;:confused:
Και αν ειναι να συνεχισουμε εκει.
Και nessa οταν μεταφερθει,πες μου τελικα τι εγινε...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Απορρίπτω κάποιον όταν το ένστικτό μου μου λέει ότι δεν ταιριάζουμε.

Kαραμέλες... :D :D :D

Άμα ήταν μοντέλο/λεφτάς/και τα δύο, θα σε βλέπαμε τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Kαραμέλες... :D :D :D

Άμα ήταν μοντέλο/λεφτάς/και τα δύο, θα σε βλέπαμε τότε.
Πού το ξέρεις ότι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
σε παρακαλώ

Στην ευγένεια, απαντάς με ευγένεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
ΟΚ. Το αντιπαρέρχομαι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αντιπαρέρχομαι


Μη το κάνεις.
Άπλα σκέψου το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Μη το κάνεις.
Άπλα σκέψου το...
Δεν έχω τίποτα να σκεφτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
modele το θέμα δεν χωρίστηκε απο την Κουβεντούλα χωρίς θέμα, πως σου ήρθε αυτό? :confused:
Δευτερον, αν δεν σταματήσουν οι προσβολές, οι προσωπικοί χαρακτηρισμοι και οι ειρωνείες θα αναγκαστω να κλειδώσω το θέμα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εχεις δικιο μισελ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επισης το θεμα δεν εχει να κανει με την Νessa... υπαρχει αντιστοιχο thread ...Ασε που ειμαι σιγουρος οτι Nessa θα εχει θυχτει απο καποιους....
Ας συνεχισουμε στο θεμα παρακαλω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Γλυκούλι μου, γιατί να μπείς σε τέτοιον κόπο μου λες; Μαζί σου, ναι υπάρχουν μ@λ@κες άντρες και δεν αξίζουν όχι γυναίκα να τους κοιτάξει αλλά ούτε θηλυκιά γάτα να περάσει απο δίπλα τους!

Κι οι γυναίκες όμως δεν πάνε πίσω! Είμαι 20αρα, παω στον ώριμο 30αρη, τρώω μπόλικη....ωριμότητα, κάνω το κομμάτι μου οτι κυκλοφορώ με παιδαρά αλλά μετά μου κακοφαίνεται που π#δάει την κολλητή του την Ντέπυ και είναι και παντρεμένος με 2 κουτσούβελα. ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ! ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝΤΡΕΣ!
Τόσο καιρό φέρομαι θαυμάσια στις γυναίκες, εντελώς ΚΥΡΙΟΣ και με όποια δεθώ την τιμώ στο απόλυτο! Κι όμως ελάχιστες εως καμία να το εκτιμήσουν..... Φάτε τους μ@λ@κες στη μάπα και αφήστε τα καλά παιδιά πίσω..... Έχει ο καιρός κάτι γυρίσματα!
Αυτο ισχυει γενικως και ειναι το πιο σιγουρο οτι θα συμβει αργα ή γρηγορα.

Το καθε φυλο εχει διαφορετικες προτιμησεις καθε ηλικια,αναλογα παντα τι επιπεδο ηθικης και λογικης φερει με βαση τα ως τωρα βιωματα του και τι συνοψη εχει κανει για τις προτεραιοτητες που εχει θεσει.
Η μαζα προτιμει την απλη ,ευκολη και γρηγορη διασκεδαση και οχι κατι σε βαθος.

Αρχική Δημοσίευση από giostau:
"εγώ στον άντρα κοιτάω ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ το χαρακτήρα και να είναι καλό παιδί!".
Aυτο το κανει πραξη μονο το 10% των γυναικων,οι υπολοιπες το χρησιμοποιουν για δικαιολογια/παραπλανηση.

Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Ποτέ δεν είχα εγώ μια φίλη που να με αγαπούσε και να με έβλεπε και ερωτικά και να προτιμούσα μια χαζογκόμενα.. ΕΛΕΟΣ! ΝΗΣΑΦΙ ΠΙΑ!

Άλλο το να λέμε ότι τα δύο φύλα είναι ίσα στον εργασιακό τομέα και ΑΛΛΟ το να προσπαθείς να μας πείσεις ότι στον ερωτικά τομέα τα 2 φύλα διάγουν βίους παράλληλους. ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!

Οι γυναίκες έχουν το πάνω χέρι στον ερωτικό τομέα. Από τα 12 τους έχουν αγόρι (πολύ μεγαλύτερο σε ηλικία), σχεδόν συνεχώς, ενώ τα αγόρια φτύνουν αίμα για να έχουν κοπέλα.. (μιλάω πάντα για τους μέσους όρους)

Όλοι όσοι ξέρω αν έχουν μια φίλη που τους αγαπάει και τους θέλει δεν υπάρχει περίπτωση να πάνε να ασχοληθούν με μια χαζογκόμενα αμφιβόλου συναισθηματικής ποιότητας και χωρίς μέλλον..
Συμφωνω απολυτα με τα γραφομενα

Στην Ελλαδα ισχυει πολυ αυτο που τονισα σε bold

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογικος αντρας που να παρατησει μια κοπελα που υπαρχει αισθηματικος δεσμος και ολα ειναι ροδινα,για καποια που θα του σπασει τα νευρα για να περασει "καλα".
Δεν ειμαστε χαζοι οι αντρες,οι περισσοτεροι εκτιμουν παρα πολυ τις σωστες κοπελες και ειμαι μεσα σε αυτους.
Αλλιως μιλαμε για αντρες που δεν γνωριζουν τι θελουν και ψαχνουν ερωτικες περιπετειες απο γωνια σε γωνια.

Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Σημαντικο ειναι να βρεθει εκεινη "Η ΜΙΑ", η οποια θα τις σβησει ολες.
Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω πιο πολυ απο ολα οσα εκφραστηκαν εδω μεσα.
Παντα οι περισσοτεροι αντρες ψαχνουν αυτη την ΜΙΑ,αν την βρουν τοτε απλα δεν γυρνουν πισω για καμια αλλη.
Ευτυχως αυτα τα διαμαντια-γυναικες υπαρχουν και ευτυχως που δεν τις εκτιμησαν αλλοι οπως το κανουμε εμεις...

Υπαρχει Θεος και βλεπει,ο τροχος που λεγαμε...μεσα απο τις ατελειωτες και ψυχοφθορες αναζητησεις χρονων,θα υπαρχει καποια στιγμη μια λαμψη που θα υπερκαλυψει την οποιαδηποτε "πυγολαμπιδα" μας βασανιζε τοσο καιρο... :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σκοτώνεστε;:hmm:
Υπάρχουν καλά παιδιά και των δύο φίλων όπως υπάρχουν και κωλ*παιδα και των δύο φύλων(η κακία δεν κάνει διακρίσεις:D ).
Δεν έχουν νόημα οι στατιστικές αναλύσεις,όποιος συναναστρέφεται περισσότερους άντρες γέρνει την ζυγαριά προς τα εκεί και το αντίθετο.
Απο κει και πέρα απατώντας καθαρά στην ερώτηση του σπλιτ πιστεύω πως όταν είσαι καλός(ανεξαρτήτως φύλου) υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να πέσεις σε κάποιον που θα το εκμεταλλευτεί.Τότε είναι στο χέρι σου είτε να τον αφήσεις να σε πατήσει είτε να τον εμποδίσεις,κανείς δεν μας ανεβαίνει στο σβέρκο αν δεν σκύψουμε.Ακόμη κι οι καλοί έχουν τα όρια τους.
Το γεγονός και μόνο ότι κάποιος είναι καλό παιδί δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι ιδανικός για σχέση.Θεωρώ διαφορετικό το να δηλώνεις "είμαι καλό παιδί και την πατάω" δλδ κάνω σχέσεις και βγαίνω χαμένος και διαφορετικό "είμαι καλό παιδί και δεν μπορώ να κάνω σχέση" τότε μάλλον ψάχνεις σε λάθος ανθρώπους,κανείς δεν έλκεται απο το γεγονός και μόνο ότι κάποιος είναι καλός συνήθως υπάρχει πακέτο που ποικίλλει σε κάθε άτομο πχ.για μένα θέλω να ισχύει:καλό παιδί,να έχει χιούμορ,να μην πλήττω μαζί του και να τα βρίσκουμε στο κρεββάτι.
Κι εγώ είμαι καλό παιδί τότε γιατί δεν με κυνηγάνε όλοι οι ελεύθεροι άντρες που γνωρίζω και ψάχνουν για καλή κοπέλα;
Γιατί πολύ απλά κάτι λείπει απο το πακέτο που εκείνοι αναζητούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Βασικός παράγοντας για να σχηματίσουμε μια εικόνα στο παραπάνω θέμα, είναι η ηλικία. Άλλα μυαλά έχει ο 20χρονος/η και άλλα ο 30χρονος/η.
Σαφώς και στα 20, αγόρια και κορίτσια, θέλουν περισσότερο να ζήσουν εμπειρίες, παρά να μπουν σε μία σοβαρή, μακροπρόθεσμη σχέση. Γι'αυτόν τον λόγο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα έναν καλό συντροφο να τον απορρίψουν διότι η ανάγκη της συλλογής εμπειριών είναι ισχυρότερη σ'αυτή τη φάση της ζωής τους από μια σοβαρή σχέση.

Το ανησυχητικό ξεκινάει μετά τα πρώτα άντα! (Ανησυχητικό για τα δικά μου δεδομένα φυσικά.)
Οι γυναίκες στα 30+ ή που θα παντρευτούν μέσα σε χρόνο dt γιατί έχει ξυπνήσει το μητρικό τους ένστικτο και τους πιάνει η αγωνία αν θα "προλάβουν" να γίνουν μάνες ή που θα αναζητήσουν τα "μεγαλεία" επιλέγοντας τον άντρα τον λεφτά, με το καλύτερο αμάξι, με τον μεγαλύτερο μισθό, με τα περισσότερα δώρα, ταξίδια, βόλτες κ.λ.π. (και ας γλυκοκοιτάζει την ιδιαιτέρα του) σκεπτόμενες ότι αρκετά μιζεριάσανε μέχρι τα 30 τους με τον Νικολάκη (τυχαίο όνομα), που ήταν υπαλληλάκος με τρεις και εξήντα τον μήνα, που όλο έλεγε ότι θα προχωρήσουν σε γάμο και όλο ο γάμος αργούσε να'ρθει γιατί δεν περισσεύαν τα ευρώ!
Οι άντρες με τη σειρά τους, ή που θα γουστάρουν την εργένικη ζωή και θα παίζουν σαν μελισσούλες, από λουλουδάκι σε λουλουδάκι (συνήθως χωρίς το ένα λουλουδάκι να γνωρίζει την ύπαρξη του άλλου!) ή που θα παντρευτούν την καλή κοπέλα (που ενέκρινε και η μαμά τους!) και θα ζήσουν μια οικογενειακή ζωή, μέχρι η σύζυγός τους να μετατραπεί σε φάλαινα, μέγαιρα κ.λ.π. και θα αρχίσουν να κοιτάνε μικρούλες (το αν θα τις πηδάνε εξαρτάται από το μέγεθος της.... τσέπης τους!)

That's life!
(δυστυχώς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Σαφώς και στα 20, αγόρια και κορίτσια, θέλουν περισσότερο να ζήσουν εμπειρίες, παρά να μπουν σε μία σοβαρή, μακροπρόθεσμη σχέση. Γι'αυτόν τον λόγο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα έναν καλό συντροφο να τον απορρίψουν διότι η ανάγκη της συλλογής εμπειριών είναι ισχυρότερη σ'αυτή τη φάση της ζωής τους από μια σοβαρή σχέση.

Διαφωνώ. Προσωπικά πάντα, απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου μου άρεσαν οι σοβαρές σχέσεις. Όχι οτι δεν έχω κάνει επιπόλαιες αλλά αυτό οφειλόταν στο οτι εγώ ήμουν φουλ ερωτευμένη και ο άλλος ήθελε απλώς μια ακόμα "εμπειρία". :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Βασικός παράγοντας για να σχηματίσουμε μια εικόνα στο παραπάνω θέμα, είναι η ηλικία. Άλλα μυαλά έχει ο 20χρονος/η και άλλα ο 30χρονος/η.
Σαφώς και στα 20, αγόρια και κορίτσια, θέλουν περισσότερο να ζήσουν εμπειρίες, παρά να μπουν σε μία σοβαρή, μακροπρόθεσμη σχέση. Γι'αυτόν τον λόγο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα έναν καλό συντροφο να τον απορρίψουν διότι η ανάγκη της συλλογής εμπειριών είναι ισχυρότερη σ'αυτή τη φάση της ζωής τους από μια σοβαρή σχέση.

Όσο λογικός κι αν είναι ο συνειρμός σου δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να συμφωνήσω απόλυτα.Καταρχήν η σχέση με ένα καλό παιδί δεν προυποθέτει απαραίτητα και διάρκεια,στην πορεία πολλά μπορεί να προκύψουν-τα πάντα ρει.
Δεύτερον αν και συμφωνώ ότι στις νεότερες ηλικίες θέλεις να συλλέξεις εμπειρίες δεν θεωρώ ότι ανάμεσα σε ένα καλό παιδί και σε ένα τσογλ*νακι θα διαλέξεις το δεύτερο με το σκεπτικό:εντάξει μωρέ μπορεί να βασανιστώ για κάνα-δυο χρόνια,να τον κυνηγάω με την μία και την άλλη αλλά δεν με νοιάζει γιατί συλλέγω εμπειρίες.Νομίζω ότι τελικά θα καταληξεις με αυτόν που σου κάνει περισσότερο κλικ.
Σε όποια ηλικία και να βρίσκεται ένας άντρας ή μια γυναίκα δεν του είναι ευχάριστο να χάνει τον αυτοσεβασμό του και την αξιοπρέπεια του για μια σχέση.Η διαφορά έγκειται στο ότι όταν είσαι και μικρός δεν νοιώθεις ότι σπαταλάς τον χρόνο σου αλλά ότι κυνηγάς τον μεγάλο έρωτα.Όσο μεγαλώνεις καταλαβαίνεις πως τα περιθώρια στενεύουν και γίνεσαι πιο επιλεκτικός και αυστηρός με τον εαυτό σου.Όμως σε καμμία περίπτωση δεν επιλέγεις κάποιον που υπάρχει πιθανότητα να σε ταλαιπωρήσει μόνο και μόνο γιατί έχεις χρόνια για χάσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Η διαφορά έγκειται στο ότι όταν είσαι και μικρός δεν νοιώθεις ότι σπαταλάς τον χρόνο σου αλλά ότι κυνηγάς τον μεγάλο έρωτα.Όσο μεγαλώνεις καταλαβαίνεις πως τα περιθώρια στενεύουν και γίνεσαι πιο επιλεκτικός και αυστηρός με τον εαυτό σου.Όμως σε καμμία περίπτωση δεν επιλέγεις κάποιον που υπάρχει πιθανότητα να σε ταλαιπωρήσει μόνο και μόνο γιατί έχεις χρόνια για χάσιμο.

Kleftra μου μεγάλη αλήθεια αυτή......!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Βασικός παράγοντας για να σχηματίσουμε μια εικόνα στο παραπάνω θέμα, είναι η ηλικία. Άλλα μυαλά έχει ο 20χρονος/η και άλλα ο 30χρονος/η.
Σαφώς και στα 20, αγόρια και κορίτσια, θέλουν περισσότερο να ζήσουν εμπειρίες, παρά να μπουν σε μία σοβαρή, μακροπρόθεσμη σχέση. Γι'αυτόν τον λόγο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα έναν καλό συντροφο να τον απορρίψουν διότι η ανάγκη της συλλογής εμπειριών είναι ισχυρότερη σ'αυτή τη φάση της ζωής τους από μια σοβαρή σχέση.

Το ανησυχητικό ξεκινάει μετά τα πρώτα άντα! (Ανησυχητικό για τα δικά μου δεδομένα φυσικά.)
Οι γυναίκες στα 30+ ή που θα παντρευτούν μέσα σε χρόνο dt γιατί έχει ξυπνήσει το μητρικό τους ένστικτο και τους πιάνει η αγωνία αν θα "προλάβουν" να γίνουν μάνες ή που θα αναζητήσουν τα "μεγαλεία" επιλέγοντας τον άντρα τον λεφτά, με το καλύτερο αμάξι, με τον μεγαλύτερο μισθό, με τα περισσότερα δώρα, ταξίδια, βόλτες κ.λ.π. (και ας γλυκοκοιτάζει την ιδιαιτέρα του) σκεπτόμενες ότι αρκετά μιζεριάσανε μέχρι τα 30 τους με τον Νικολάκη (τυχαίο όνομα), που ήταν υπαλληλάκος με τρεις και εξήντα τον μήνα, που όλο έλεγε ότι θα προχωρήσουν σε γάμο και όλο ο γάμος αργούσε να'ρθει γιατί δεν περισσεύαν τα ευρώ!
Οι άντρες με τη σειρά τους, ή που θα γουστάρουν την εργένικη ζωή και θα παίζουν σαν μελισσούλες, από λουλουδάκι σε λουλουδάκι (συνήθως χωρίς το ένα λουλουδάκι να γνωρίζει την ύπαρξη του άλλου!) ή που θα παντρευτούν την καλή κοπέλα (που ενέκρινε και η μαμά τους!) και θα ζήσουν μια οικογενειακή ζωή, μέχρι η σύζυγός τους να μετατραπεί σε φάλαινα, μέγαιρα κ.λ.π. και θα αρχίσουν να κοιτάνε μικρούλες (το αν θα τις πηδάνε εξαρτάται από το μέγεθος της.... τσέπης τους!)

That's life!
(δυστυχώς)
δλδ εσυ crazyhelen εχεις σκοπο καποια στιγμη να γινεις φαλαινα; :D

Βρε παιδια πως δεχεστε να ζείτε μεσα σε ή ... ή ... Δεν εχετε οράματα;
Δεν εχετε καποιο ονείρο καποιο στοχο; Ολοι βουρκος θελετε να γινετε;
Κανεις δεν θελει να αναδειξει οτι θα ζησει οπως αρμοζει στον χαρακτηρα του να ζησει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
δλδ εσυ crazyhelen εχεις σκοπο καποια στιγμη να γινεις φαλαινα; :D

Βρε παιδια πως δεχεστε να ζείτε μεσα σε ή ... ή ... Δεν εχετε οράματα;
Δεν εχετε καποιο ονείρο καποιο στοχο; Ολοι βουρκος θελετε να γινετε;
Κανεις δεν θελει να αναδειξει οτι θα ζησει οπως αρμοζει στον χαρακτηρα του να ζησει;

Κάνε ένα ωραίο σπλιτ με τίτλο "τα όνειρα μου κόκκινα,τα όνειρα σου άσπρα..." για να σου απαντήσω.......:P
Αυτό που γλαφυρά περιγράφει η Ελένη είναι μια πραγματικότητα.Όλοι ξεκινάμε έχοντας άλλους στόχους κι όνειρα,όμως πολλοί λίγοι εξακολουθούν να τα κυνηγούν μετά απο κάποια ηλικία.Δεν ξέρω αν αυτή η ηλικία είναι 30+ ή 40+,αυτό ποικίλλει ανάλογα με τις αντοχές που έχει κάποιος και τη στιγμή που θα απογοητευτείς και θα συμβιβαστεις με την "Παναγιώταινα".Όλοι μας θα αναγκαστούμε να κάνουμε συμβιβασμούς μικρούς ή μεγάλους.το θέμα είναι να αποκλείνουμε όσο το δυνατόν λιγότερο απο την εικόνα που θα θέλαμε να έχουμε για τον εαυτό μας.
Πραγματικά δεν θα ήθελα να ζήσω όλη την ζωή μου με κάποιον γιατί έπρεπε να τον πάρω ή να κάνω μια δουλειά γιατί πρέπει να δουλέψω,όμως δεν θα άντεχα και να γεράσω μόνη μου ή να είμαι άνεργη.....ελπίζω όταν κι αν θα έρθει η στιγμή να συμβιβαστώ κι εγώ να κάνω τη μικρότερη δυνατή απόκλιση απο τα όνειρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top