Quick tan

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Τι γνώμη εχετε για τα quick tan προιοντα?
Εχετε χρησιμοποιήσει?
Ειναι αποτελεσματικά?Κανουν κακο στο δέρμα?
Εχουν διαρκεια?
Ποια ειναι τα υπερ και τα κατα σε σχεση με το σολαριουμ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Στην έκθεση που συντάχθηκε έπειτα από αίτημα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, οι επιστήμονες προειδοποιούν ότι τα σολάριουμ αυξάνουν τον κίνδυνο κακοήθους μελανώματος.
Η επιτροπή σημειώνει ότι τα άτομα κάτω των 18 ετών δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούν συσκευές τεχνητού μαυρίσματος, εφόσον ο κίνδυνος μελανώματος φαίνεται ότι είναι ιδιαίτερα υψηλός σε μικρές ηλικιακές ομάδες.
Συνιστά ακόμη στα άτομα που ανήκουν σε υψηλές ομάδες κινδύνου, όπως τα άτομα με τάση για ηλιακά εγκαύματα, μηδενική ή μικρή ικανότητα μαυρίσματος, φακίδες, ασυνήθεις ή πολλαπλές κρεατοελιές, καθώς και οικογενειακό ιστορικό μελανώματος, να μη χρησιμοποιούν συσκευές τεχνητού μαυρίσματος για σκοπούς αισθητικής.

Τα σολάριουμ εκπέμπουν κυρίως ακτινοβολία UV-A, η οποία δεν προκαλεί ερύθημα και έγκαυμα, αλλά διεισδύει βαθιά στο δέρμα, καταστρέφει τις ίνες κολλαγόνου και δημιουργεί ρυτίδες. Επίσης, πιθανώς προκαλεί βλάβες στο DNA και αυξάνει τον κίνδυνο καρκίνου.
Ορισμένες νεώτερες λάμπες μαυρίσματος εκπέμπουν όμως και ακτινοβολία UV-B, μικρότερου μήκους κύματος, η οποία θεωρείται πιο επικίνδυνη, καθώς προκαλεί εγκαύματα, καταρράκτη και καρκίνο.
Αναγνωρίζοντας πάντως ότι η χρήση των συσκευών τεχνητού μαυρίσματος με υπεριώδη ακτινοβολία δεν ήταν διαδεδομένη πριν από τη δεκαετία του '90 η Επιτροπή επισημαίνει ότι οι πλήρεις συνέπειες της χρήσης παρόμοιων συσκευών στην υγεία δεν είναι ακόμα γνωστές και πως θα χρειαστεί να περάσουν πολλά χρόνια ακόμη μέχρι να αποσαφηνιστεί πλήρως η πραγματική εικόνα του ρόλου των συσκευών μαυρίσματος όσον αφορά την πρόκληση καρκίνου του δέρματος.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά από άλλους που έχω δει μπορώ να σου πω ότι θέλουν λίγο προσοχή, διότι υπάρχει κίνδυνος να βρεθείς με κηλίδες αν δεν το απλώσεις καλά και βέβαια με πορτοκαλί παλάμες. Αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις να έχεις υπόψη ότι χρειάζεται απολέπιση πριν (ώστε να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες για κηλίδες). Για το αν και πόσο βλαβερά είναι δεν ξέρω...το σολάριουμ είναι σίγουρα. Αν δεν θες να μαυρίσεις ολόκληρη και θέλεις μόνο στα πόδια ή τέλος παντων τοπικά, υπάρχουν σπρέϋ που δίνουν ένα μπρονζέ χρωματάκι, αλλά είναι μόνο για λίγες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Τα προιοντα ομως μαυρισματως (spray κρεμες ματνηλακια) κανουν εξισου κακο?
εκτος αυτου,αυτα απλως σε χρωμματιζουν η ''αναπαραγουν'' με καποιο τροπο την μενανινη του δερματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά από άλλους που έχω δει μπορώ να σου πω ότι θέλουν λίγο προσοχή, διότι υπάρχει κίνδυνος να βρεθείς με κηλίδες αν δεν το απλώσεις καλά και βέβαια με πορτοκαλί παλάμες. Αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις να έχεις υπόψη ότι χρειάζεται απολέπιση πριν (ώστε να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες για κηλίδες). Για το αν και πόσο βλαβερά είναι δεν ξέρω...το σολάριουμ είναι σίγουρα. Αν δεν θες να μαυρίσεις ολόκληρη και θέλεις μόνο στα πόδια ή τέλος παντων τοπικά, υπάρχουν σπρέϋ που δίνουν ένα μπρονζέ χρωματάκι, αλλά είναι μόνο για λίγες ώρες.

Έτσι είναι φίλη Αννούλα!
Να το αποφύγεις όσο μπορείς γιατί πολλές φίλες μου, έκαναν πέρσι και οι ίδιες μου είπαν να μην επιχειρήσω να κάνω ποτέ!
Στην αρχή είναι φανταστικό το αποτέλεσμα .. αλλά μετά πέρνει μια περίεργη κιτρινοπορτοκαλί απόχρωση-κηλίδα το δέρμα και είναι απαίσιο!

Πάντως να συμπληρώσω ότι δεν είναι πάντα έτσι για όλους τους τύπους δέρματος!
Κάποιοι το χαίρονται μέχρι να ασπρίσουν και να επανέλθουν στο φυσικολογικό τους χρώμα!

Άλλά επειδή οι πιθανότητες είναι ελάχιστες... δεν στο συνιστώ... ... !!! !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Τα προιοντα ομως μαυρισματως (spray κρεμες ματνηλακια) κανουν εξισου κακο?
εκτος αυτου,αυτα απλως σε χρωμματουν η ''αναπαραγουν'' με καποιο τροπο την μενανινη του δερματος?

Τα σπρέι και οι λοσιόν τεχνητού μαυρίσματος περιέχουν DHA (d-hydroxyacetone) το οποίο σε επαφή με το δέρμα αντιδρά με τα αμινοξέα του και τα χρωματίζει τεχνητά στο πάνω-πάνω στρώμα του δέρματος.
Εν τούτοις δεν παρέχουν προστασία από τις ακτίνες UV γι’ αυτό πρέπει να χρησιμοποιούνται παράλληλα με αντηλιακά προϊόντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τα προιοντα ομως μαυρισματως (spray κρεμες ματνηλακια) κανουν εξισου κακο?
εκτος αυτου,αυτα απλως σε χρωμματουν η ''αναπαραγουν'' με καποιο τροπο την μενανινη του δερματος?

Κοίτα... δεν έχω ακούσει κάτι, όμως όπως και να 'χει είναι ένα επιπλέον χημικό στο δέρμα σου...γιατί;;; έχεις κάποιο λόγο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Μου ηρθε αυτη η σκεψη γιατι μολις εχθες χρησιομοποιησα ενα σπραυ για πρωτη φορα.Ανεκαθεν δεν πιστευα σε αυτα τα προιοντα αλλα ειπα να το δοκιμασω.Το χρωμα του ηταν αχρωμο.Το αποτελεσμα φανταστικο,δεν το περιμενα!Αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ενα αχρωμο σπραυ μπορει να δςσει τετοια αποχρωση!αφου ουσιαστικα δεν σε βαφει,και ποσο μπορει να κρατησει κατι τετοιο?γτ φανταζομαι πως αν ηταν ολα τοσο τελεια δεν θα εκανε ο κοσμος σολαριουμ θα αγοραζε μονο τετοια προιοντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Μου ηρθε αυτη η σκεψη γιατι μολις εχθες χρησιομοποιησα ενα σπραυ για πρωτη φορα.Ανεκαθεν δεν πιστευα σε αυτα τα προιοντα αλλα ειπα να το δοκιμασω.Το χρωμα του ηταν αχρωμο.Το αποτελεσμα φανταστικο,δεν το περιμενα!Αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ενα αχρωμο σπραυ μπορει να δςσει τετοια αποχρωση!αφου ουσιαστικα δεν σε βαφει,και ποσο μπορει να κρατησει κατι τετοιο?γτ φανταζομαι πως αν ηταν ολα τοσο τελεια δεν θα εκανε ο κοσμος σολαριουμ θα αγοραζε μονο τετοια προιοντα!

Αννουλίτσα μου, νομίζω ότι σε κάλυψα με το παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Συνεπως ειναι ενα τεχνητο χρωμμα και δεν εχει καμια σχεση με την μελανινη γιαυτο και δεν εχει διαρκεια?
Η αληθεια ειναι πως δενχρησιμοποιουσα ποτε τετοια προιοντα,ουτε και εχω κανει σολαριουμ,απλως το βρηκα μπροστα μου και το χρησιμοποιησα!και εκει πουδεν το φανταζομουν ειδα ενα εκπληκτικο χρωμμα!
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Συνεπως ειναι ενα τεχνητο χρωμμα και δεν εχει καμια σχεση με την μελανινη γιαυτο και δεν εχει διαρκεια?
Η αληθεια ειναι πως δενχρησιμοποιουσα ποτε τετοια προιοντα,ουτε και εχω κανει σολαριουμ,απλως το βρηκα μπροστα μου και το χρησιμοποιησα!και εκει πουδεν το φανταζομουν ειδα ενα εκπληκτικο χρωμμα!
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!;)

Για να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα απλά εκθέσου στον ήλιο το καλοκαιράκι... αρχικά ξεκίνα με 10'-15' λεπτάκια και κάθε φορά που πηγαίνεις αύξησέτα κατά 10', απαραίτητα πριν να έχεις καλύψει ομοιόμορφα ένα καλό αντιλιακό για να μην αφίσει τις υπεριώδεις ακτίνες να εισχωρήσουν μέσα στο δέρμα σου!

Έτσι θα έχεις το καλύτερο αποτέσμα και με περισσότερη διάρκεια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το υπέρ: Δεν προκαλεί τις βλάβες που προκαλεί το σολάριουμ ή η έκθεση στον ήλιο
Το κατά: Κακό αποτέλεσμα, ανομοιόμορφο και πρόσκαιρο.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, δεδομένου ότι το δέρμα μου είναι από φυσικού μου σχετικά σκούρο (θα χρησιμοποιούσα ευχαρίστως κάποιο αντίστοιχο προιόν που το ανοίγει, αλλά εμάς τις μελαχρινές μας έχουν στο κλ@σιμο :P), αλλά έχει χρησιμοποιήσει η μητέρα μου που είναι κάτασπρη, οπότε κάτι ξέρω κι εγώ από δαυτα.
Πάντως ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θέλετε να σκουρύνετε το δέρμα σας και να μοιάζετε σαν γυφτάκια. Εγώ αποφεύγω πάσει θυσία τον ήλιο για να μην σκουρύνω κι άλλο, κι εσείς βλάπτετε τον οργανισμό σας για να σκουρύνετε επίτηδες; This is madness!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ενταξει..δεν ειναι τοσο το πιο σκουρο που θελεις να αποκτησεις αλλα και η ομοιομορφια που αποκταει το δερμα οταν μαυριζεις!Τουλαχιστον σε μενα ετσι γινεται ομοιομορφαινει πιο πολυ το δερμα και καλυπτωνται οι ατελειες!Δεν ειμαι και κατασπρη βεβαια αλλα οταν μαυριζω υπαρχει μεγαλυτερη ομοιογενεια στο σωμα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ενταξει..δεν ειναι τοσο το πιο σκουρο που θελεις να αποκτησεις αλλα και η ομοιομορφια που αποκταει το δερμα οταν μαυριζεις!Τουλαχιστον σε μενα ετσι γινεται ομοιομορφαινει πιο πολυ το δερμα και καλυπτωνται οι ατελειες!Δεν ειμαι και κατασπρη βεβαια αλλα οταν μαυριζω υπαρχει μεγαλυτερη ομοιογενεια στο σωμα μου!
Σε αυτό έχεις ένα δίκιο, στο σώμα όντως καλύπτονται διάφορες ατέλειες. Πχ η κυταρίττιδα φαίνεται ελάχιστα σε σκούρο δέρμα (να και κάτι καλό).
Εγώ είμαι τόσο αρνητική επειδή κυρίως το σκέφτομαι στο πρόσωπο, και στο πρόσωπο το θεωρώ απαίσιο το μαύρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
στο πρόσωπο το θεωρώ απαίσιο το μαύρισμα.
συμφωνω απιστευτα!!
και εγω στο προσωπο θελω να μαυριζω τοσο οσο να μην φαινεται μεγαλη διαφορα με το σωμα,ουτε λιγο παρα πανω!Αρκετη μαυριλα εχω απο τους μαυρουσ κυκλουσ κατω απο τα ματια μου μου φτανει!!:D
Αν τα συνδιασεις αυτα τα προιοντα μαζι με εκθεση στο ηλιο εχεις καλυτερα αποτελεσματα η τα ιδια που θα ειχες μονο με τον ηλιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
συμφωνω απιστευτα!!
και εγω στο προσωπο θελω να μαυριζω τοσο οσο να μην φαινεται μεγαλη διαφορα με το σωμα,ουτε λιγο παρα πανω!Αρκετη μαυριλα εχω απο τους μαυρουσ κυκλουσ κατω απο τα ματια μου μου φτανει!!:D
Αν τα συνδιασεις αυτα τα προιοντα μαζι με εκθεση στο ηλιο εχεις καλυτερα αποτελεσματα η τα ιδια που θα ειχες μονο με τον ηλιο?
Α κι εσύ ομοιοπαθούσα με μαύρους κύκλους; Same here :/:

Δεν ξέρω να σου απαντήσω στο τελευταίο, διότι μόνο τη μητέρα μου έχω δει να χρησιμοποιεί και αυτή δεν μαυρίζει σχεδόν καθόλου από τον ήλιο, οπότε είτε κάτσει είτε όχι ένα και το αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Έχει χρησιμοποιήσει μία φίλη μου και μάλιστα είχε πάρει ένα ακριβό προϊόν. Το έβαλε μία φορά και το παράτησε. Ήταν χάλια λέει. Παρόλο που είχε κάνει απολέπιση και είχε φροντίσει να το απλώσει καλά αυτό έκανε κηλίδες σε διάφορα σημεία και το περισσότερο συσσωρεύτηκε στα γόνατα και στους αγκώνες. Ήταν ένα αίσχος! Μετά είχε πάρει ένα πορτοκαλοκίτρινο χρώμα και η καημένη περίμενε απλά να φύγει από μόνο του.

Δεν ξέρω τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν αλλά σίγουρα δε μας χρειάζεται άλλο ένα χημικό προϊόν στο σώμα μας. Τόσα χρησιμοποιούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Έχει χρησιμοποιήσει μία φίλη μου και μάλιστα είχε πάρει ένα ακριβό προϊόν. Το έβαλε μία φορά και το παράτησε. Ήταν χάλια λέει. Παρόλο που είχε κάνει απολέπιση και είχε φροντίσει να το απλώσει καλά αυτό έκανε κηλίδες σε διάφορα σημεία και το περισσότερο συσσωρεύτηκε στα γόνατα και στους αγκώνες. Ήταν ένα αίσχος! Μετά είχε πάρει ένα πορτοκαλοκίτρινο χρώμα και η καημένη περίμενε απλά να φύγει από μόνο του.

Δεν ξέρω τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν αλλά σίγουρα δε μας χρειάζεται άλλο ένα χημικό προϊόν στο σώμα μας. Τόσα χρησιμοποιούμε :P


Αυτό με τους αγκώνες και τα γόνατα το έχω δει κι εγώ...μιλάμε σαν βρώμικο πορτοκαλί ήταν!!!! Χάλια!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αυτό με τους αγκώνες και τα γόνατα το έχω δει κι εγώ...μιλάμε σαν βρώμικο πορτοκαλί ήταν!!!! Χάλια!!:P
Ακριβώς! Σε μερικές φαίνεται κιόλας σαν να έχουν να πλυθούν χρόνια, σαν να έχουν κυλιστεί στα χώματα. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλά είναι πραγματικά απαίσιο. Έχω και μία συμφοιτήτρια η οποία χειμώνα καλοκαίρι κάνει σολάριουμ και βάφει και το μαλλί ξανθό (πλατίνα). Άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Παιδια εγω μια φορα το εχω χρισιμοποιησει και ηταν μια χαρα...ηταν σε σπραυ για αυτον τον λογο για να μην χρειαζεται επαλλειψη και να απλωνεται ομοιομορφα!ελπιζω αν το ξανα χρισημοποιησω να μην γινω και εγω ετσι οπως λετε.....:wacko::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top