• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κολπικές εκκρίσεις

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εάν μια κοπέλα δεν έχει μολυνθεί ποτέ από ΣΜΝ , δεν έχει αλλάξει πολλούς ερωτικούς συντρόφους (ή όσους άλλαξε, ήταν όλοι "καθαροί") και είναι καθαρή και σε υγιεινή και στην υγεία της, υπάρχει πρόβλημα στην κατάποση των κολπικών υγρών της?

Το "δεν έχει μολυνθεί ποτέ από ΣΜΝ" και το "οι προηγούμενοι σύντροφοί της ήταν καθαροί" σηκώνει συζήτηση, αλλά αν είσαι 100% σίγουρος ότι η κοπέλα είναι οκ, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Και δεν τα έγραψα τα παραπάνω για να προσβάλλω την κοπέλα ή για να σου πω ότι μπορεί να λέει ψέματα, αλλά και η ίδια μπορεί να πιστεύει ότι είναι οκ και τελικά να μην είναι. Το ίδιο και συ βέβαια. :P Αλλά οι 2 σας ξέρετε καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ερινυς αισθανεται η κοπελα καβλα εαν της καταπιεις τα υγρα της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ερινυς αισθανεται η κοπελα καβλα εαν της καταπιεις τα υγρα της?

Αισθάνεστε εσείς αν η άλλη καταπίνει το σπέρμα σας;
Γιατί πολύς ντόρος γίνεται στο θέμα ότι μερικές δεν καταπίνουν. Αλλά τώρα έτυχε να είστε εσείς στην θέση μιας γυναίκας και ξαφνικά ξυπνήσατε. Και ντάξει,μην συγκρίνουμε ποσότητες,δεν σας παίρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Το στανταρ που ακούω από φίλους ή που διαβάζω στο ιντερνετ σε "αστειάκια" είναι το πόσο "μυρίζει το αιδοίο". Και το πόσο "άσχημη μυρωδιά" έχει. Και να πω ότι τα άκουγα/διάβαζα από εφήβους, πάει στο διάολο. Αλλά από μεγάλους ανθρώπους είναι λίγο βλακεία.

Βέβαια αν τολμήσει η "γκόμενα" να πει ότι δε γουστάρει να κάνει στοματικό στον άντρα επειδή σιχαίνεται/της μυρίζει/οτιδήποτε, θα τη βγάλουν θεούσα, ξενέρωτη, φλώρα, ανοργασμική και θα προσπαθήσουν να δημιουργήσουν ενοχές και πίεση μέχρι να υποκύψει. Ωστόσο το "αιδοίο που μυρίζει" είναι πρώτης τάξεως δικαιολογία για να κάνουν στοματικό της κακιάς ώρας, αντικαθιστώντας το με "μασαζ και δάχτυλο" όπως προτείνει ο χρήστης GiorgosAsi παραπάνω. Και εννοείται ότι "βάζεις δάχτυλο και η κοπέλα νομίζει ότι βάζεις γλώσσα", μάλλον επειδή απ' τις αναθυμιάσεις και τα βακτηρίδια του αιδοίου την έχει ακούσει και δεν καταλαβαίνει τι της γίνεται, γιατί αλλιώς γλώσσα και δάχτυλο δύσκολο να τα μπερδέψεις.

/rant mode off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ερινυς αισθανεται η κοπελα καβλα εαν της καταπιεις τα υγρα της?

Γιατί ρωτάς εμένα αγόρι μου? Κατάπιε της γκόμενάς σου και ρώτα την.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Γιατί ρωτάς εμένα αγόρι μου? Κατάπιε της γκόμενάς σου και ρώτα την.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αν στο ζευγάρι είναι σίγουρος ο ένας για τον άλλον σχετικά με τα θέματα υγείας και ο καθένας νοιώθει το κορμί του άλλου συνέχεια του δικού του, οτιδήποτε κάνουν ή καταπιούν είναι καύλα.
Με την ευκαιρία, μου φαίνεται αδιανόητο το ότι κάποιοι άντρες, αφού η κοπέλα τους κάνει στοματικό, δεν θέλουν να τη φιλήσουν, γιατί ...σιχαίνονται τους δικούς τους ...χυμούς. (Υπάρχει και σχετικό θέμα:
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=19207 ).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα. Απο χτες έχω μια ενοχληση στην ευαίσθητη περιοχή. Κάτι σαν φαγούρα-κάψιμο και νιώθω σαν να είμαι "βρώμικη". Είναι αρκετά ενοχλητικό και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Έχω εδώ και 3 χρόνια μόνιμη σχέση οπότε δεν παίζει να είναι ΣΜΝ και στην τελευταία σεξουαλική επαφή πόνεσα λίγο όταν μπήκε. Επίσης να πω ότι έκανα καθημερινά ντουζ.
Σας έχει συμβεί; Αν δεν υποχωρήσει η ενοχλη ση θα πάω σε γυναικολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλησπέρα. Απο χτες έχω μια ενοχληση στην ευαίσθητη περιοχή. Κάτι σαν φαγούρα-κάψιμο και νιώθω σαν να είμαι "βρώμικη". Είναι αρκετά ενοχλητικό και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Έχω εδώ και 3 χρόνια μόνιμη σχέση οπότε δεν παίζει να είναι ΣΜΝ και στην τελευταία σεξουαλική επαφή πόνεσα λίγο όταν μπήκε. Επίσης να πω ότι έκανα καθημερινά ντουζ.
Σας έχει συμβεί; Αν δεν υποχωρήσει η ενοχλη ση θα πάω σε γυναικολόγο.
Με αυτά τα συμπτώματα, καλό θα ήταν να πήγαινες αμέσως σε γυναικολόγο. Κατά πάσα πιθανότητα θα σου ζητήσει να κάνεις μια εξέταση κολπικών επιχρισμάτων και θα κάνει διάγνωση. Πάντως εμένα μου μυρίζει κάτι σε κολπίτιδα...
Αν και... Πάντα υπάρχει ένα αν. Υπάρχει πιθανότητα (μικρή βέβαια γιατί είναι σπάνιο) να σου εκδηλώθηκε κάποια αλλεργία. Σ΄αυτή την περίπτωση, που θα την διαγνώσει ο γιατρός φυσικά, θα χρειαστεί να πλένεσαι με ειδικό σαπούνι, είτε φαρμακευτικό, είτε χαμομηλιού και να πλένεις τα εσώρρουχά σου με πράσινο σαπούνι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα ενδεχόμενα είναι 2:
Το προφανές είναι η κολπίτιδα, σ αυτή την περίπτωση θα έχεις αυξημένες εκκρίσεις, άσπρες και πηχτές, και συνήθως εξαιρετικά δύσοσμες ακόμη και μετά το μπάνιο. (Η περιγραφή ήταν αναγκαία, λυπάμαι). Θα βρίσκεις το εσώρουχό σου "υγρό" (άλλαζέ το όσο συχνότερα γίνεται). Θα έχεις και αυτό το κάψιμο/ξύσιμο και είναι καλό να αποφύγεις την σεξουαλική επαφή μέχρι την διάγνωση αλλά και την πλήρη θεραπεία. Επίσης αν το κάνετε χωρίς προφυλάξεις θα χρειαστεί και ο σύντροφός σου αντιβίωση εκτός από εσένα. Οι λόγοι που μπορεί να κόλλησες είναι πολλοί και διάφοροι, ας πούμε εγώ πέρσι έπαθα κολπίτιδα επειδή χρησιμοποιούσα ταμπόν και εννοείται έκτοτε τα αποφεύγω. :/:

Το δεύτερο είναι να υπάρχει κάποιος ερεθισμός. Άλλαξες πρόσφατα απορρυπαντικό, μαλακτικό ρούχων, αφρόλουτρο; (Αν και την ευαίσθητη περιοχή καλό είναι μόνο με νεράκι να την πλένουμε ή με ειδικό σαπούνι γιατί αλλιώς προκαλείται ξηρότητα). Αν ισχύει κάτι τέτοιο, δοκίμασε για 2-3 ημέρες να φοράς εσώρουχα που δεν έχουν προλάβει να πλυθούν με το καινούριο απορρυπαντικό/μαλακτικό ή πάρε αυτό που έπαιρνες συνήθως και δες αν θα υπάρξει κάποια αλλαγή.

Καλό είναι από βδομάδα να κλείσεις ραντεβού στον γυναικολόγο σου για να σε δει. Αν αποκλείσεις το ενδεχόμενο να είναι ερεθισμός από κάποιο χημικό συστατικό, να τρως γιαούρτια με πέτσα, να αλλάζεις όσο πιο συχνά μπορείς εσώρουχο, όχι στενά ρούχα και ιδανικά το βράδυ πιτζάμα χωρίς εσώρουχο, και φυσικά όχι σεξ.

p.s. Υποθέτω όταν λες "ευαίσθητη περιοχή" δεν εννοείς το δέρμα της περιοχής έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπορεις να δοκιμασεις αμπουλες με γαλακτικο οξυ ή αμπουλα κατα της μυκητιασης. Το ιδανικο βεβαια ειναι να πας γυναικολογο. Εμενα η αντιβιωση για την ουρολοιμωξη μου προκαλεσε κολπιτιδα και επειδη ηταν ο γιατρος μου σε διακοπες και βαριομουν να περιμενω, πηρα αμπουλες με γαλακτικο οξυ και απο την 1η αμπουλα το προβλημα λυθηκε και γλιτωσα την αντιβιωση η οποια πιστευω θα εκανε περισσοτερο κακο παρα καλο. Μπορεις να δοκιμασεις τις αμπουλες και αν δεν δεις βελτιωση σε 5 ημερες, επισκεπτεσαι γυναικολογο. Βασικα και μετα τις αμπουλες ειναι καλο να σε δει γυναικολογος για να σιγουρευτεις οτι ολα ειναι ενταξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μπορεις να δοκιμασεις αμπουλες με γαλακτικο οξυ ή αμπουλα κατα της μυκητιασης. Το ιδανικο βεβαια ειναι να πας γυναικολογο. Εμενα η αντιβιωση για την ουρολοιμωξη μου προκαλεσε κολπιτιδα και επειδη ηταν ο γιατρος μου σε διακοπες και βαριομουν να περιμενω, πηρα αμπουλες με γαλακτικο οξυ και απο την 1η αμπουλα το προβλημα λυθηκε και γλιτωσα την αντιβιωση η οποια πιστευω θα εκανε περισσοτερο κακο παρα καλο. Μπορεις να δοκιμασεις τις αμπουλες και αν δεν δεις βελτιωση σε 5 ημερες, επισκεπτεσαι γυναικολογο. Βασικα και μετα τις αμπουλες ειναι καλο να σε δει γυναικολογος για να σιγουρευτεις οτι ολα ειναι ενταξει.
Αυτές τις αμπουλες τις βρίσκεις σε φαρμακείο;
Θυμάσαι πως λέγονται αυτές που είχες χρησιμοποιήσει εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
canesbalance λεγοταν και ηταν της bayer. Υπαρχει και κατι αλλο για μυκητες αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται. Πηγαινε σε φαρμακειο και ρωτα για προιον για τον κολπο που περιεχει γαλακτικο οξυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Κορίτσια η κοπέλα δεν μας είπε αν έχει εκκρισεις ή όχι. Μπορεί κάλλιστα να είναι κάποιο βακτήριο.δεν ξέρω πόσο χρήσιμο θα ήταν να βάλει γαλακτικο οξύ. Γιατί φαντάζομαι το γαλακτικο ρίχνει λίγο το pH ενώ για να καταπολεμησεις κάποια βακτήρια πρέπει να αυξησεις το pH. Σωστά? Και δεν σημαίνει κάτι που έχει σταθερό σύντροφο. Μπορώ να σκεφτω τουλάχιστον 2 τρόπους να κολλησει πχ E. coli!
Συμφωνώ με την Claire. Να πας στον γυναικολογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
To pH του κολπου το θελεις οξινο για να αναπτυξεις τα "καλα" βακτηρια τα οποια θα "διωξουν" τα "κακα" και θα επαναφερουν την χλωριδα του κολπου. Ουσιαστικα το προβλημα προκαλειται απο διαταραχη της χλωριδας. Κατα τα αλλα συμφωνω οτι πρεπει να παει γυναικολογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top